Чоловічий і жіночий інтернет: хто і як веде себе в мережі

501

За даними Internet Live Stats до 2017 року доступ в інтернет отримали понад 46% земного населення. Кожну секунду ці чоловіки і жінки проганяють через всесвітню павутину 41 611 Гігабайт трафіку, отримують 2 560 364 Email-листів і роблять 58 530 запитів в Google. Чим займаються ці чоловіки і жінки в Мережі та однаково вони себе ведуть? Зовсім ні. Обережно, далі багато цифр і графіків.

Чоловічий і жіночий інтернет: хто і як веде себе в мережі

Навіщо ви це читаєте?

Вже знайомі нам чоловіки і жінки кожен день ризикують опинитися на одному з 32 058 хакнутих сайтів і роблять 146 640 дзвінків по Skype. А ще ці чоловіки і жінки щодня лягають під лупу інтернет-маркетологів, які складають їх портрети, описують поведінку, улюблені розваги, б’юті-сайти і онлайн-ігри. Опис цільової аудиторії рекламної кампанії, окремого тексту або мізерного поста в стрічці майже завжди починається зі слів «чоловік» або «жінка».

Наш клієнт – чоловік за 40, менеджер середньої ланки, любитель світлого нефільтрованого, вболівальник московського «Спартака», читач журналу Maxim, фанат WoT.

…або…

Жінка – домогосподарка, фанатка Стаса Михайлова, некуряща, з невеликим зайвою вагою, прагне повернути увагу свого обожнювача нефільтрованого в червоно-білому шарфі.

p.s. Фани «Спартака» – без образ 😉

Що має на увазі більшість маркетологів, вказуючи підлогу піддослідного?

  • що жінки сентиментальні, а чоловіки не схильні оголювати емоції;
  • жінки більше люблять дітей і шампанське, а чоловіки футбол та пиво;
  • що жінки хочуть заміж, а чоловіки сексу;
  • і так далі.

Але цього мало. Хороший маркетолог супроводжує поки ще сирий аватар далі – йде з ним в інтернет, для якого і збирається портрет. Тут теж є своя статистика, стереотипи і несподівані одкровення. Ці дані важливо враховувати кожному, для кого поведінкові фактори користувача мають вирішальне значення не тільки на сайті, але й на всьому шляху до нього. Але навіть якщо ви продаєте цемент виключно по переходах з контексту, в цій статті багато цікавого. Зрештою, де ще ви дізнаєтеся, в якій країні самі розкуті жінки?

Читайте також: Вжух — і популярність: як і що заробляють на сексизмі

Спілкування

Спілкування в інтернеті – це соцмережі і різні месенджери. За даними Brand Analytics кількість чоловіків і жінок у соціальних мережах виглядає приблизно так.

Чоловічий і жіночий інтернет: хто і як веде себе в мережі

В різних соціальних мережах чоловіки і жінки теж проводять різну кількість часу.

Чоловічий і жіночий інтернет: хто і як веде себе в мережі

Відрізняється не тільки кількість, але і заняття. 14 відсотків чоловіків пристосували соцмережі для знайомств. Це в 2 рази більше, ніж дівчата – 14 проти 7 відсотків. Жінки частіше використовують соціальні мережі для спілкування з друзями та рідними, а от для роботи – приблизно однаковий показник. Може, тому жіночі акаунти перевищують чоловічі на 8% за кількістю друзів і на 50% за частотою оновлення в стрічці.

Чоловічий і жіночий інтернет: хто і як веде себе в мережі

Сервіс HMA (Hide My Ass) – сервіс, який допомагає приховати особу користувача в інтернеті – в 2015 році провів дослідження. У ході опитування з’ясувалося, що чоловіки вважають успіх в соціальних мережах на кшталт успіху в реальному житті. 28% опитаних згодні з твердженням «Чим більше передплатників і коментів, тим ви успішніше». Дівчат з такими переконаннями виявилося тільки 20%. Також чоловіки частіше говорили «так» на запитання, чи вони хочуть отримувати більше лайків та коментарів. 24% проти жіночих 17%.

Читайте також: Опитування: навіщо вони потрібні і як їх проводити

Покупки

Ставлення до шопінгу у чоловіків відрізняється. Для цього не треба проводити складне дослідження. Досить подивитися на обличчя чоловіків, мляво плентаються за своїми половинками по торговим центрам. Не впевнений, але по «зеленій милі» іноді бадьоріше крокують.

Для чоловіків головне правило будь-якої купівлі – чим швидше, тим краще. Якщо жінку процес вибору товару починає втомлювати після 2 годин пошуку, то чоловіків вистачає на 26 хвилин. Так що якщо ваша аудиторія чоловіка, постарайтеся відразу донести до них суть пропозиції.

Чоловічий і жіночий інтернет: хто і як веде себе в мережі

Чоловіки майже в 5 разів швидше втомлюються від процесу покупки, а ще чоловіки менш запальні та імпульсивні, так що рідше роблять необдумані покупки і ведуться на рекламні листи. Лише 8% з нас – бородатих і вдумливих – готові купити що-то відразу після отриманого рекламного Email. Серед жінок таких 14%.

Хоча, дивлячись на молодих хлопців років 20, які зграйками влаштовують вилазки в торгові центри і хитаються там цілий день, мимоволі ставиш під сумнів стереотипи.

А ще дівчата охоче йдуть на контакт з брендами заради якихось вигод. Вони частіше підписуються і шерят брендовий контент заради безкоштовного пробника якогось крему або примарного шансу виграти коробочку косметики від популярної б’юті-блогерши.

Чоловічий і жіночий інтернет: хто і як веде себе в мережі

Пропонуючи різні товари і послуги, важливо розуміти, що жінки частіше за чоловіків є тією силою, яка приймає рішення в родині. В тому числі і про покупки. За даними порталу thenextweb.com 80% рішень про витрати на здоров’я і 68% рішень про покупку нового автомобіля в сім’ї приймають саме жінки. Так що подумайте двічі, що важливіше – прохідність вашого кросовера, або його агрегація з дитячими автокріслами по стандарту ECE R129.

В цілому, процес покупки в інтернеті у чоловіків і жінок сильно відрізняється.

Чоловічий і жіночий інтернет: хто і як веде себе в мережі

Розваги

Влаштувавшись перед монітором, чоловіки частіше читають новини або шукають відповідь на конкретне питання. Тому вони активніше використовують комп’ютери та ноутбуки – за великим екраном зручніше шукати потрібну інформацію. Жінки більше переписуються, а тому активніше використовують мобільні гаджети і всілякі месенджери.

Чоловічий і жіночий інтернет: хто і як веде себе в мережі

Може, з цієї причини, чоловіки частіше дивляться ролики в YouTube? Якщо вірити статистиці Quicksprout, 25% чоловіків щодня дивляться ролики на цьому сайті. Серед дівчат таких набралося лише 17%. Разом вони кожну секунду запускають 67 974 відео.

Чоловічий і жіночий інтернет: хто і як веде себе в мережі

В азартні онлайн-ігри грають в основному чоловіки. Але програють в них більше жінки.

Чоловічий і жіночий інтернет: хто і як веде себе в мережі

А ось у рольових іграх жінок, виявляється, більше – 52%.

Чоловічий і жіночий інтернет: хто і як веде себе в мережі

Читайте також: Чому маркетологи можуть навчитися у розробників ігор

Знайомства

Очікувано, інтернет для знайомств активніше використовують чоловіки. Але якщо порівнювати кількість відбулися шукачів любові і пригод, дівчата не надто відстають. У російськомовному просторі жовту майку лідера знайомств утримує група сайтів Wamba, і за їх даними жінок всього на 6% менше.

Чоловічий і жіночий інтернет: хто і як веде себе в мережі

18+

Поки сайт не потрапив до Єдиного Реєстру заборонених доменних імен, більше ніж чверть відвідувачів Pornhub в Росії були жінки. Це не означає, що кожна четверта дівчина дивиться пікантні ролики, але статистика не бреше – дами не так вже скромні, і в головах у них думки не тільки про дітей і вечерях. Так, дівчата?

Чоловічий і жіночий інтернет: хто і як веде себе в мережі

Читайте також: Sex знову Sells: як порно-сайти повернули рекламне кліше до життя

При цьому, якщо вірити журналу women’s Health, на перегляд відео з позначкою «18+» ви, дорогі скромниці, витрачаєте 11 хвилин на тиждень. Признавайтесь, правда? Чоловіки за даними жіночого журналу проводять за цим заняттям у три рази більше часу.

Чоловічий і жіночий інтернет: хто і як веде себе в мережі

Країна сильно впливає на чоловічі і жіночі інтереси. Найрозкутіші країни – Монголія (більше 50% жінок від загальної кількості відвідувачів), Болівія, Гайана, Намібія, Папуа Нова Гвінея, Грузія. В Європі – Латвія. Це не завжди говорить про вільні звичаї. Швидше, про перегини і обмеження в традиціях.

Чоловічий і жіночий інтернет: хто і як веде себе в мережі

Особиста безпека

За даними все того ж HMA (Hide My Ass), жінки обережніше ставляться до особистої інформації. Вони рідше відкривають доступ до даних, менше викладають в мережу конфіденційні дані. Майже третина чоловіків і 18% жінок готові викладати інформацію в інтернет відкрито – без обмежень для перегляду

Чоловічий і жіночий інтернет: хто і як веде себе в мережі

Щоб захистити себе, чоловіки більше покладаються на технічні засоби – встановлюють програми шифрування, VPN, менеджери паролів, додаткові плагіни браузерів. Жінки ж покладаються на себе і, зіткнувшись з проблемою, в 61% випадків просто змінюють поведінку, щоб не повторювати помилок.

Освіта

Навесні 2015 майже три чверті студентів, які здобувають освіту віддалено, жінки. Дівчата взагалі більше люблять вчитися. Це побічно підтверджує і той факт, що в Росії вищу освіту мають 55% жінок і 44% чоловіків.

Про поверхневому мисленні

Чоловік і жінка у багатьох «портретах» перетворюються на порожні слова. Істотні дані йдуть вже потім – робота, захоплення, характер, заробіток. З таким підходом маркетинговий аналіз починається з пустої формальності і лише забирає час. Наприклад, якщо ваш продукт створений для дівчат, а сайт не адаптований під мобільні пристрої, ви істотно втрачаєте увагу аудиторії, навіть підбираючи правильні слова і аргументи.

Насправді, ось ці порожні для багатьох «чоловік чи жінка» часто набагато важливіше, ніж художні романи, які іноді перетворюється аватар користувача.