Чому бізнес може обійтися без мобільної версії сайту і як в цьому випадку не втратити мобільних клієнтів

357

Зростання мобільного трафіку — один з найбільш яскравих інтернет-трендів цього часу. За прогнозами, вже на початку 2015 року більше половини серферів будуть виходити в Мережу за допомогою смартфонів або планшетів. Ця тенденція змусила бізнесменів і маркетологів створювати спеціальні умови для потенційних та існуючих клієнтів, які володіють мобільними гаджетами. Вони пропонують аудиторії мобільні версії сайтів, ресурси з адаптивною версткою або додатка для смартфонів і планшетів.

Потрібно негайно вкладати кошти в розробку мобільного або адаптивного сайту, коли деякі бізнеси успішно працюють і без звичайного веб-ресурсу? Ні, в цьому немає необхідності. Багато російські компанії можуть заощадити ресурси і обійтися без адаптації стратегії під мобільних користувачів як мінімум протягом 2014 року. Ця стаття розповість вам, хто може дозволити собі працювати без мобільного сайту, адаптивного дизайну і додатків для смартфонів. Також ви дізнаєтеся, як не упускати мобільних клієнтів, якщо ви ще не адаптували інтернет-ресурс під мобільний трафік.

Чому бізнес може обійтися без мобільної версії сайту і як в цьому випадку не втратити мобільних клієнтів

Росія відрізняється від Китаю та Індії

Мова не йде про географічному положенні, економічному потенціалі або культурні особливості. Інтернет-маркетологи цікавляться особливостями поведінки мешканців тієї чи іншої країни в Мережі. Так от, більше половини індійських і китайських інтернет-серферів вже виходять в онлайн за допомогою мобільних гаджетів. Тому місцевий інтернет-бізнес повинен в першу чергу думати про задоволеності власників смартфонів і планшетів, а лише потім згадувати про власників стаціонарних ПК і ноутбуків.

До речі, ще зовсім недавно шведська моніторингова компанія Pingdom писала, що частка мобільного трафіку швидко росте в країнах, що мають нерозвинену інфраструктуру зв’язку. За даними цієї компанії, два-три роки тому користувачі були змушені задовольнятися мобільним інтернетом, якщо не мали доступу до високошвидкісним дротовим мереж.

За даними Mail.ru Group, частка мобільного трафіку в рунеті досягла в середині 2013 року 29%. Тобто, менше третини російських інтернет-серферів виходять в Мережу за допомогою смартфонів і планшетів. Це дає інтернет-бізнесменам фору. Вони можуть як слід підготуватися до адаптації маркетингової стратегії під мобільний трафік. Наприклад, у бізнесу є більше часу, щоб вибрати між мобільною версією сайту, адаптивним дизайном і додатком для планшетних ПК і смартфонів. Також цей час можна витратити на акумуляцію фінансового ресурсу, необхідного для створення якісного та ефективного пропозиції для мобільних користувачів.

Відносно низька частка мобільного трафіку в рунеті — не єдиний аргумент на користь тимчасової відмови від мобільної версії сайту. Аналізуючи поведінку власників смартфонів і планшетів, багато бізнесменів резонно задають собі і маркетологам питання.

А чи потрібні мені взагалі такі користувачі?

За відомостями Mail.ru Group, мобільним інтернетом частіше користуються молоді росіяни. Ця тенденція добре помітна у віковій групі 19-24 роки. Проте вже у віковій групі 25-30 років розрив скорочується. А от споживачі у віці 31-35 років однаково активно використовують для виходу в Мережу мобільні і стаціонарні гаджети.

Відвідувачі старше 35 років частіше виходять в інтернет за допомогою стаціонарних ПК і ноутбуків. Ця тенденція досягає максимуму у віковій групі старше 50 років.

Чому бізнес може обійтися без мобільної версії сайту і як в цьому випадку не втратити мобільних клієнтів

Якщо середній вік цільової аудиторії вашого бізнесу перевищує 30-35 років, можете відкласти адаптацію сайту під мобільний трафік. Наприклад, середній вік покупця нерухомості в Росії становить 37 років. Російські банки воліють видавати іпотечні кредити людям старше 30 років. А середній вік покупців нових автомобілів в світі перевищує 50 років. Більш того, чим дорожче авто, тим вище середній вік покупців.

Мобільні користувачі виходять в Мережу близько півночі і проводять онлайн декілька хвилин

Пік онлайн-активності російських власників смартфонів і планшетів припадає на період з 22:00 до 24:00. А власники стаціонарних ПК найбільш активні з 11:00 до 18:00.

29% мобільних серферів не затримуються в Мережі довше 5 хвилин. А 49% користувачів проводять в інтернеті менше 20 хвилин. При цьому чверть власників стаціонарних ПК знаходяться в інтернеті довше години. Половина користувачів затримуються в Мережі на 20 хвилин і довше.

Чому бізнес може обійтися без мобільної версії сайту і як в цьому випадку не втратити мобільних клієнтів

Можна вивчити інформацію і прийняти рішення про покупку за кілька хвилин ближче до півночі, коли у більшості людей злипаються очі від втоми? Так, якщо ви купуєте недорогий і простий продукт. А якщо ваші клієнти більш або менш ретельно вивчають інформацію перед покупкою, не поспішайте створювати мобільну версію сайту або витрачати кошти на адаптивну верстку.

Потрібні ще докази? Тоді вам буде цікаво дізнатися, що…

… мобільні користувачі заходять в Мережу не за покупками

Власники смартфонів і планшетних ПК найчастіше виходять в інтернет, щоб перевірити електронну пошту. Також вони охоче читають новинні сайти і спілкуються в соціальних мережах або переписуються з друзями за допомогою месенджерів.

За даними рекламного агентства Havas Worldwide, в глобальному масштабі онлайн-покупці охочіше використовують для оформлення замовлень в інтернет-магазинах домашні чи робочі стаціонарні ПК. Тільки чверть клієнтів інтернет-магазинів здійснює покупки за допомогою мобільних гаджетів.

Чому бізнес може обійтися без мобільної версії сайту і як в цьому випадку не втратити мобільних клієнтів

Ось ще факти, які змушують сумніватися в необхідності термінової адаптації до сайту мобільному трафіку:

В середині поточного року почесний інженер Google Метт Каттс повідомив, що лише 6% компаній зі списку Fortune 500 прислухалися до рекомендацій найбільшої пошукової системи світу і адаптували сайти до мобільного трафіку. Незважаючи на невдоволення пана Каттса, ці компанії залишаються в списку Fortune 500.

За інформацією маркетингового агентства 435 Digital, кожен третій пошуковий запит, зроблений за допомогою мобільних гаджетів, — це локальний пошук. Бізнес, що обслуговує клієнтів в офлайні, зацікавлений, щоб контакти точок продажів відображалися в local search. Але якщо ви обслуговуєте клієнтів віддалено і не обмежуєте роботу якоюсь певною територією, можете ігнорувати локальний пошук. Ще раз зверніть увагу, третина мобільних пошукових запитів марна для онлайн-бізнесу.

За інформацією Econsultancy, коефіцієнт конверсії мобільного трафіку залишається низьким. Близько 57% комерційних сайтів конвертують менше 1% трафіку, при цьому 41% сайтів задовольняється конверсією менше 0,5% трафіку. Заради справедливості варто відзначити, що дана статистика враховує як адаптовані, так і неадаптовані до мобільного трафіку сайти.

За даними Mail.ru Group, в російських регіонах з низьким рівнем розвитку інфраструктури зв’язку частка мобільного трафіку вище, ніж в цілому по країні. Рівень доходів жителів цих регіонів також поступається середньому показнику в масштабах РФ.

Як не втратити мобільних покупців, якщо ви відклали створення мобільної версії сайту

Більшість мобільних користувачів виходить в Мережу на кілька хвилин пізно ввечері, щоб перевірити пошту і читати стрічку новин «Вконтакте». Зазвичай це молоді люди у віці до 30 років, які не є ядром аудиторії бізнесу, продає дорогі і складні продукти, наприклад, автомобілі, нерухомість або іпотечні кредити.

Однак винятки з цього правила існують, а з часом їх стає більше. Тому ваш бізнес не повинен ігнорувати мобільний аудиторію, навіть якщо ви не плануєте в найближчий рік створювати мобільну версію сайту або додаток для смартфонів і планшетів. Наступні маркетингові дії допоможуть вам контактувати з власниками мобільних гаджетів вже зараз:

 • Email-маркетинг

  За інформацією маркетингової компанії Moveable Inc, в середині 2013 року американські споживачі читали з допомогою планшетів і смартфонів більше 60% електронних листів. При цьому майже 50% email-повідомлень були прочитані на смартфонах.

  Використовуйте електронну пошту для взаємодії з мобільними споживачами. Вам все-таки доведеться адаптувати email-контент до читання з маленьких екранів. Не залишайте в листах посилання на неадаптований до мобільного трафіку сайт. Краще запропонуйте аудиторії негайно зателефонувати консультанту.

 • SMS і push-повідомлення

  Експерти Millward Brown Digital стверджують, що власники смартфонів і планшетів вважають текстові повідомлення найбільш прийнятним варіантом реклами. Більше 60% мобільної аудиторії вважають sms-розсилки корисними і навіть самі підписуються на них.

  Американські споживачі приймають більше 20% комерційних пропозицій, отриманих з допомогою sms. Щоб оцінити ефективність sms-маркетингу, порівняйте цей показник з коефіцієнтом конверсії мобільного трафіку.

 • Гостьовий блогінг в галузевих виданнях та ЗМІ

  За інформацією Mail.ru Group, 10% російських мобільних користувачів читають на планшетах і смартфонах публікації в онлайн-виданнях. Ще 4% регулярно переглядають новинні ресурси. Використовуйте цю звичку аудиторії, щоб донести до неї свій контент.

  Публікуючи матеріали у авторитетних ЗМІ та галузевих виданнях, ви збільшуєте охоплення аудиторії в цілому. Крім цього, ви гарантовано «чіпляєте» мобільних користувачів, так як більшість ЗМІ і галузевих видань вже має мобільні версії сайтів.

 • Публікація контенту в соціальних мережах

  Вище зазначалося, що власники смартфонів і планшетів активно спілкуються в соціальних мережах. Популярні мережеві ресурси пропонують користувачам мобільні версії сайтів або програми. Скористайтеся цим, публікуючи контент в пабликах і групах своєї компанії.

  Плануючи SMM-кампанії, враховуйте відсутність у вашого бізнесу мобільної версії сайту. Крім посилань на свій ресурс, пропонуйте користувачам контакти менеджерів по роботі з клієнтами.

 • Публікація маркетингового відео на YouTube

  Цей відеохостинг популярний серед користувачів мобільних гаджетів. За інформацією Google, частка мобільного трафіку на YouTube становить 40%. Публікуючи відео на цьому сервісі, ви забезпечуєте можливість зручного перегляду контенту власниками смартфонів і планшетних ПК.

 • Скажете, якщо у бізнесу є кошти на створення відео, то знайдуться гроші і на мобільну версію сайту? Насправді, для створення маркетингового відео не потрібні голлівудські бюджетів.

  Обійтися без мобільної версії сайту можна

  Ви можете працювати без мобільної версії сайту, адаптивної верстки або додатка для смартфонів і планшетів при дотриманні таких умов:

  • Ваша ЦА знаходиться в Росії та інших країнах пострадянського простору.
  • Ви продаєте дорогий і складний продукт, наприклад, іпотечні кредити, накопичувальне страхування життя, нерухомість, авто.
  • Середній вік ваших клієнтів перевищує 35 років.

  Однак пам’ятайте, що тенденція зростання частки мобільного трафіку існує, хочете ви цього чи ні. Це зростання обчислюється десятками відсотків на рік. Це означає, що через рік-два ваша цільова аудиторія буде активніше користуватися планшетами та смартфонами. Ці гаджети поступово перетворяться із засобу для перевірки електронної пошти і спілкування в соцмережах в пристрої для повноцінного серфінгу в Мережі, вивчення споживчої інформації та оформлення покупок. Тому вам рано чи пізно доведеться адаптувати сайт до мобільного трафіку.

  Інша справа, що вам не потрібно екстрено займатися цим питанням. Ви можете спокійно підготуватися до цього кроку, зібрати необхідний ресурс і вибрати оптимальний для вашого бізнесу варіант — адаптивну верстку, мобільну версію сайту або програми. А щоб не втрачати мобільних клієнтів, поки використовуйте описані вище маркетингові заходи.

  Читайте також:

  • Лендінгем: розвінчання деяких міфів про посадочних сторінках
  • Чому продають текстів не існує
  • Ваша картка товару не продає? Вся справа в страху…