Чому інфографіка — це марна трата грошей

434

Вважаєте інфографіку ефективним типом контенту? А ви можете згадати три останніх інфографіки, які читали? Можливо, ви пам’ятаєте, що останній читали «ту класну інфографіку про алгоритми Google». Чи Можете ви сказати, де ви знайшли цю інфографіку або яка компанія опублікувала? Швидше за все, немає.

З цієї статті ви дізнаєтеся, чому не варто витрачати гроші на створення інфографіки.

Чому інфографіка — це марна трата грошей

Як людина запам’ятовує контент

Щоб зрозуміти, чому ефективність інфографіки обмежена, потрібно знати механізм запам’ятовування контенту. Існує модель «трикутник пам’яті».

Чому інфографіка — це марна трата грошей

Щоб запам’ятовувати контент, мозок людини використовує дві з трьох сторін трикутника. Наприклад, ви можете запам’ятати статтю «про тестування мультиварок на Хабре». У цьому разі в пам’яті відкладається тема контенту і сайт, на якому він був опублікований. Ви можете запам’ятати статтю Дениса Савельєва про ситих і голодних стартаперах. У пам’яті відкладається тема контенту і автор. Іноді ваш мозок може запам’ятати контент автору і сайту, але така ситуація зустрічається рідко.

Читач може задіяти для запам’ятовування всі три сторони трикутника. Однак людська психіка витрачає ресурси економно. Навіщо задіяти три сторони трикутника, якщо можна обійтися двома? Тому люди рідко пам’ятають автора контенту, тему і сайт одночасно. Зазвичай це відбувається, якщо яскравий лідер галузі, наприклад, Стів Джобс, пише статтю про щось революційне.

Чим страшна інфографіка

Чому інфографіка — це марна трата грошей

Інфографіка руйнує трикутник пам’яті. Вона знищує дві сторони цієї конструкції, залишаючи мозку лише один якір. Іншими словами, вона завжди залишається «тій класній інфографікою» або «інфографікою про алгоритми Google».

Це означає, що читач не запам’ятовує сайт, на якому він знайшов ваш контент. Також він не помічає автора інфографіки. Сайт і автор пов’язують контент з вашим брендом. Якщо читач не запам’ятав їх, він не пов’язує публікацію з вашим бізнесом.

Зверніть увагу на цю тезу ще раз: читач не пов’язує інфографіку з вашим бізнесом, так як не може згадати сайт, на якому знайшов її, а також автора контенту, який міг би зв’язати публікацію з брендом. Ви програли.

Навіщо марнувати увагу

Хороша інфографіка обходиться вам в копієчку. Але це не основна стаття витрат. Якщо ви часто використовуєте цей тип контенту, ви даремно витрачаєте увагу аудиторії.

Вам доводиться конкурувати з колегами за увагу читачів. Ви витрачаєте неймовірні зусилля, щоб прорватися крізь інформаційний шум. Страшно уявити, на що ви йдете, щоб змусити передплатників клікнути по вашому посиланню, а не по замітці з Ріанною в бікіні.

І ось ви виграли! Користувач перейшов на ваш сайт і знайшов там інфографіку. Вона йому сподобалася. Він навіть поставив «лайк». Через півгодини він розповість колезі: «Слухай, я там бачив класну інфографіку про алгоритми Google, треба врахувати в майбутньому». Але він і під тортурами не розповість, хто опублікував замітку. Де бачив? Де-то «Вконтакте» або в Facebook, між Ріанною і смішними котиками.

Тепер вам знову доведеться боротися за увагу зі страшним і підступним ворогом.

Чому інфографіка — це марна трата грошей

Коли інфографіка працює

Не поспішайте відмовлятися від інфографіки і переодягати співробітників в костюми котиків для фотосесії. У деяких випадках цей тип вмісту працює. Вони перераховані на наступній ілюстрації:

Чому інфографіка — це марна трата грошей

Якщо інфографіка по-справжньому дивує або сильно смішить читача, він запам’ятовує тему і автора або тему і сайт. Іншими словами, щоб не руйнувати трикутник пам’яті, ваш контент повинен змусити користувача вигукнути «lol» або «omg».

Існує ще один спосіб підвищення ефективності інфографіки. Публікуйте її регулярно і поширюйте через всі доступні інформаційні канали. Поступово аудиторія навчиться запам’ятовувати не лише тему, а й автора. На це можуть піти місяці і роки.

Наприклад, вам доведеться щомісяця протягом півтора років публікувати якісну інфографіку. Готові інвестувати кошти в її створення і поширення? Якщо ні, то не беріться за цей тип вмісту. Краще поставте гроші на перемогу Австралії на чемпіонаті світу з футболу. Це ефективніше, ніж розміщувати одну або дві інфографіки і чекати успіху.

Ви вже разминаете пальці…

… щоб написати в коментарях, що інфографіка приносить зовнішні посилання? У вас навіть є досвід публікації інфографіки, яка принесла вам 12 лінків до сайтів з величезними пузомеркамі?

Звичайно, коментарі вітаються. Але ці посилання навряд чи принесуть вам багато цільових переходів користувачів. Вони навряд чи підвищать впізнаваність бренду або сформують співтовариство лояльних споживачів. Вам потрібні посилання, щоб підвищити авторитетність сайту з точки зору пошукових систем? Існують більш ефективні способи природного линкбилдинга, ніж бочка без дна під назвою «інфографіка».

Як бути з розширенням охоплення і підвищенням видимості бренду

Прихильники активного використання інфографіки вважають, що завдяки виральности цей тип вмісту підвищує видимість бренду і розширює охоплення аудиторії. Це виглядає так:

  • Користувач знаходить цікаву інфографіку у соціальній мережі.
  • Він посміхається або сидить з відкритим ротом (lol і omg).
  • Потім він дивиться на логотип або посилання в кінці інфографіки і шукає ваш сайт в Google або «Яндекс».

Цей варіант не можна виключати. Але щоб він спрацював, ваш сайт повинен стати для користувача випадково знайденим контент-скарбом. Іншими словами, ви повинні створювати та публікувати багато контенту різного типу, щоб читач заходив на ваш сайт знову і знову.

Використовувати не можна ігнорувати

Де поставити кому, якщо мова йде про інфографіці? Якщо ви думаєте, що цей тип вмісту підвищить впізнаваність вашого бренду і принесе вам багато нових читачів і клієнтів, поставте кому після слова «не можна». Якщо ви готові регулярно публікувати інфографіку в рамках цілісної контент-стратегії, поширювати її через всі доступні інтернет-канали, інвестувати в створення цього типу вмісту, смішити і дивувати аудиторію, ставте кому після слова «використовувати».

Читайте також:

  • 15 помилок, через які ваша інфографіка залишається непоміченою
  • Як стати хорошим керівником? (інфографіка)
  • 30 ідей для створення крутого продає контенту (інфографіка)