Чому контент-маркетинг — це новий вид SEO-оптимізації, частина III

375

Ми вже опублікували ряд статей, де висловили наш погляд на озвучену в заголовку проблему – дивіться частина I частина II. Сьогодні хотіли б продовжити цю розмову і продемонструвати вам погляд не самого останнього закордонного фахівця в області SEO. Дана стаття – це переклад статті Ніла Пателя Why Content Marketing is the New SEO. Нейл Патель – один з провідних американських аналітиків в області пошукового просування сайту, засновник Crazy Egg (сервіс аналізу поведінки аудиторії на підставі технології Eye Tracking) і поцілунок метрики (найдинамічніший SaaS-сервіс веб-аналітики в світі). Ось, що думає Нейл Патель з приводу сучасного SEO контент-маркетингу.

Зараз SEO-оптимізація вже зовсім не та, що раніше. Сьогодні, якщо ви створите простий непривабливий сайт, наповніть його звичайною інформацією і зробите пару лінків, цього буде недостатньо. Необхідно постаратися створити дійсно якісний і хороший ресурс з великою кількістю посилань і масою стоїть контенту, який допоможе користувачам вирішувати їх завдання.

Але є одна велика проблема – усе це вимагає величезних витрат. Створити тисячі лінків вручну буде коштувати дуже дорого, і навіть якщо ви володієте такими засобами, на це підуть місяці, якщо не роки. А якщо у вас немає гідного матеріалу, яким можна було б поділитися з іншими, то ви точно не отримаєте посилання на ваш сайт в соцмережах і блогах (якщо тільки не купуйте їх у спамерів).

Так як же створити велику кількість лінків і отримати багато посилань в соцмережах? З допомогою контент-маркетингу.

Контент-маркетинг – найдешевша і найефективніша стратегія SEO на сьогоднішній день. Написання високоякісного контенту дозволить отримати лінки не тільки швидше, але і дешевше, ніж якщо б ви робили це вручну. До того ж вашим контентом точно поділяться в Twitter, Facebook, Google Plus і Pinterest.

Мій досвід контент-маркетингу

Я завжди підвищував трафік природної видачі з допомогою контент-маркетингу. Ви запитаєте: чому? Це швидше і дешевше.

Ми могли запустити поцілунок метрики і отримувати більше 100 тисяч природних відвідувачів в місяць лише завдяки ведення блогу і створення інфографіка. Ми не створили жодного лінку вручну, а просто витратили час і гроші на контент-маркетинг.

Також я вчинив і з сайтом Quick Sprout. Кожен місяць Google спрямовує близько 90 тисяч відвідувачів в мій блог, хоча я сам не створив жодного лінку. Я просто написав багато якісного контенту… 311 посад, якщо бути точним.

Якщо ви досі не вірите, що контент-маркетинг – нова стратегія SEO, давайте поглянемо на цифри.

Контент-маркетинг в цифрах

На сервісі поцілунок метрики ми створили в цілому 47 інфографіка. Одна інфографіка в середньому коштувала нам 600 доларів. Це значить, що за останні два роки на інфографіку ми витратили 28 200 доларів.

За ці два роки наш сайт отримав 2 512 596 відвідувачів і 41 142 беклинка від 3741 унікальних доменів. І все завдяки тим самим 47 инфографикам.

Що стосується соцмереж, то за останні два роки наші інфографіки згадувалися в 41 359 твітах і заробили 20 859 лайків.

Якщо ви захочете привернути 2 512 596 відвідувачів, вам доведеться витратити 125 630 доларів з урахуванням того, що кожен коштує 5 центів. Якщо захочете придбати 41 142 лінка на такому сервісі як Sponsored Reviews за ставкою 20 доларів за штуку, це вам обійдеться в 822 840 доларів. При цьому, немає гарантії, що лінки будуть якісними.

Якщо ви хочете купити 41 359 твіт, це буде коштувати 82 718 доларів, з урахуванням, що один твіт продається по 2 долари. Якщо ви платите два долари за лайк, доведеться викласти ще 41 718 доларів.

Якщо ви спробуєте обдурити Google і отримати результати, порівнянні з нашими на поцілунок метрики, то в цілому ви витратите більше мільйона доларів. Це величезна сума, особливо якщо порівнювати її з тими 28 тисячами, що ми витратили на інфографіки.

Велика різниця між контент-маркетингу та SEO-оптимізацією

Існує величезна різниця між оплатою всіх названих вище речей і вкладенням коштів у контент-маркетинг. І, знаєте, яка?

Ні, справа не в грошах. Подумайте краще…

Контент-маркетинг не залежить від оновлень пошукових алгоритмів, в той час як SEO-оптимізація залежить. Пошукові машини здатні визначити цінний контент, і, в кінцевому рахунку, саме такий матеріал і буде мати високі рейтинги.

Отже, замість того, щоб інвестувати у тимчасове підвищення рейтингів і трафіку, краще зробіть ставку на довгострокове рішення проблеми і вкладетеся в контент-маркетинг.

Висновок

Тепер ви знаєте, що контент-маркетинг – це нова стратегія SEO, а вкладення великої кількості грошей в оптимізацію ще не гарантує гарних результатів. За останні кілька років я досліджував різні типи контенту, і деякі з них дають кращі результати, ніж інші:

  • Деталізований контент. Короткі пости в блогах зазвичай отримують менше лінків, ніж деталізований грунтовний контент. Але не намагайтеся створювати сотні великих постів кожен день, як це відбувається в блозі Huffington. Робіть ставку на якість.
  • Проста для сприйняття інфографіка. Якщо вам вдасться піднести складну інформацію в зрозумілому і структурованому вигляді, ваш сайт відвідають мільйони користувачів.
  • Профілі в соцмережах. Ключова вимога для успішного контент-маркетингу – створення профілів у соцмережах. Створіть акаунт в Twitter і Facebook. Вони знадобляться для поширення інформації.
  • Шукайте нові e-mail. Перевірте, чи є у вас опції «opt-in» (згоду на отримання масових розсилок) і «pop-up» (спливаючі вікна), які допоможуть розширити ваш список e-mail адрес. Якщо у вас багато контактів, ви завжди можете надіслати електронний лист з повідомленням про своєму новому посту або статті. Це один з найпростіших способів зробити контент популярним.
  • Будьте послідовні. Якщо ви не можете регулярно публікувати контент, то отримати рентабельність від інвестицій в контент-маркетинг буде дуже складно. Тому оновлюйте контент постійно.
  • Заголовки мають значення. Як би хороший не був ваш контент, якщо ви не напишіть до нього привабливий заголовок, ніхто читати не стане. Вчіться писати гарні заголовки.

І що тепер ви думаєте про контент-маркетингу? Може це все таки новий вид SEO?