Чому контент-маркетологи повинні радіти появі Penguin: чотири причини

301

Як випливає з відеоповідомлення Метта Каттса, контент-маркетологи повинні радіти появі алгоритму Penguin, на що є як мінімум чотири причини. Ця стаття є спробою проаналізувати повідомлення пана Каттса, а також розглянути головні причини для радості з боку маркетологів у зв’язку з запуском нового алгоритму.

Причина № 1: якісний контент перемагає

Метт Каттс: «Якщо ви вважаєте якісний контент головним елементом пошукової оптимізації, тоді вам не варто боятися алгоритму Penguin. В цьому випадку вам також не варто переживати з-за багатьох інших змін».

Контент-маркетологи можуть не хвилюватися у зв’язку з появою алгоритму Penguin, якщо вони створюють якісний, корисний і цікавий контент. Нововведення Google в першу чергу відчують линкбилдеры, які масово купують посилання з сумнівних ресурсів, щоб маніпулювати пошуковою видачею.

Експерт SEOmoz Сайрус Шеппард так коментує цю заяву Каттса: «Якщо у вас немає хороших онлайн-активів, на які звичайно посилаються користувачі, саме час почати їх створювати». Пан Шеппард називає онлайн-активами електронні книги, дослідження, споживчі гайди та інший якісний і цінний з точки зору аудиторії контент.

Пошукова система розуміє завдяки алгоритму Пінгвін, що сторінки з описами продуктів або їх категорій не мають великою цінністю з точки зору користувачів. Тому велика кількість посилань на такі сторінки пошукової маніпуляцією з точки зору Google. Читачі часто посилаються на цінний контент, наприклад, на статтю про виборі і використанні фотоапаратів, однак вони навряд чи будуть часто посилатися на опис конкретного фотоапарата.

Володіючи зазначеними онлайн-активами, контент-маркетологи можуть отримати сотні і тисячі природних посилань на свій сайт за короткий час. Наприклад, публікуючи результати важливого для галузі дослідження, компанія може розраховувати на увагу ЗМІ і природні посилання. У короткостроковій перспективі це збільшує трафік і конверсію, а також підвищує впізнаваність бренду. У довгостроковій перспективі маркетологи отримують зростання позицій сайту в пошуковій видачі без маніпуляцій.

Висновок № 1: Якісний контент — основа успішного пошукового маркетингу та SEO в довгостроковій перспективі.

Причина № 2: посилання з авторитетних ресурсів виграють

Метт Каттс: «Ми докладаємо великі зусилля, щоб визначити авторитетні у певній галузі сайти. Наприклад, ми шукаємо авторитетні медичні або туристичні ресурси. Нам здається, що користувачі Google повинні в першу чергу бачити у видачі саме такі сайти».

Кращий спосіб зовнішньої оптимізації сайтів сьогодні — отримання природних вхідних посилань з релевантних і авторитетних ресурсів. Google використовує алгоритм Hilltop, щоб знаходити такі ресурси. До речі, їх кількість дуже обмежена.

Контент-маркетолог повинен вирішити два завдання, щоб отримати посилання з сайтів, що входять в список Hilltop. По-перше, контент, на який посилається авторитетний ресурс, повинен бути якісним і орієнтованим на проблему. По-друге, тематика авторитетного ресурсу повинна співпадати з тематикою сайту, на який він посилається. Контент-маркетинг і гостьовий блогінг дозволяють вирішити ці завдання і отримувати природні посилання з авторитетних з точки зору Google ресурсів.

Коли кілька галузевих ресурсів, що входять в список Hilltop, посилаються на сайт, Google вважає його авторитетним. Метт Каттс прямо говорить, що «користувачі Google повинні в першу чергу бачити у видачі саме такі сайти». Тому посилання з авторитетних галузевих ресурсів позитивно впливають не тільки на ренкінг сторінки-реципієнта. Вони також забезпечують зростання позицій у видачі всього сайту-реципієнта.

Висновок № 2: Google намагається показувати користувачам авторитетні сайти в першу чергу. Отримання посилань з ресурсів, що входять в список Hilltop, є вдалою контент-маркетинговою стратегією. Забезпечення свого ресурсу місце в списку Hilltop — ще більш вдала стратегія.

Причина № 3: платні посилання програють

Метт Каттс: «Якщо хтось платить за згадування або якусь рекламу, це не повинно впливати на показник PR. Ми будемо ще суворіше ставитися до реклами, яка порушує наші рекомендації для вебмайстрів».

Тут все просто. Купівля посилань — пряме порушення рекомендацій для вебмайстрів Google. Ресурси, спіймані на покупку і продаж посилань, ризикують вилетіти з індексу найбільшої пошукової системи світу. Google постійно вдосконалює механізми визначення платних посилань.

Контент-маркетинг — єдиний спосіб отримання якісних посилань без ризику потрапити під санкції, про що ми неодноразово писали, наприклад, тут.

Висновок № 3: Ви не можете купити авторитет. Отримання природних посилань — найнадійніша маркетингова стратегія.

Причина № 4: Пінгвін долає Панду

Метт Каттс: «Зараз ми вивчаємо алгоритм Panda і його вплив на сайти. Ми хочемо зрозуміти, як можна отримати додаткові сигнали, які допоможуть ресурсів, що знаходяться в прикордонній зоні. Нам потрібні сигнали, які пом’якшать вплив Panda на сайти, які втратили позиції у видачі-за цього алгоритму».

Якісні зовнішні сигнали, наприклад, природні посилання з авторитетних ресурсів, можуть зменшити негативний вплив алгоритму Panda на позиції вашого сайту. Ще раз зверніть увагу, ваш сайт може відновити позиції, втрачені з-за Panda, завдяки Penguin. Кращий спосіб отримання якісних зовнішніх сигналів — висока медіаактивність, яка забезпечить отримання природних посилань і згадок.

До корисним з точки зору Google зовнішнім сигналам відносяться соціальні згадки, гостьові пости і згадки на галузевих і новинних ресурсах і агрегаторах. Контент-маркетинг є кращим способом отримання природних зовнішніх сигналів. Зверніть увагу, Google вміє визначати накрутки і маніпуляції зовнішніми сигналами.

Висновок № 4: Контент-маркетинг і медіаактивність допомагають відновити позиції сайту, втрачені через алгоритму Panda. Отримання природних зовнішніх сигналів покращує ресурсів позиції в пошуковій видачі.

Висновок

Поява алгоритму Penguin має порадувати вас, якщо ви вважаєте створення і публікацію якісного контенту головним способом просування сайтів. Пошукова система Google, як і інші пошуковики, вважають ваш сайт якісним і авторитетним, якщо ви пропонуєте аудиторії корисний контент і ставите на природні посилання і зовнішні сигнали.

Більш того, всі майбутні оновлення пошукових алгоритмів зіграють вам на руку. Пошуковики прагнуть показувати користувачам якісні сайти, які не маніпулюють видачею. А нові алгоритми потрібні лише для того, щоб точніше визначати такі ресурси.

Адаптація матеріалу 4 Reasons Content Creators Should Celebrate Google Penguin 2.0 by Chad Pollitt.