Чому контент стає виральным: результати, засновані на аналізі 100 мільйонів статей

335

Відома зарубіжна компанія BuzzSumo нещодавно провела вкрай корисне та цікаве дослідження. Вона проаналізувала понад 100 мільйонів статей, які були написані за останні 8 місяців, з метою зрозуміти, який контент отримує найбільшу кількість розшарювання і що цьому сприяє. У ході дослідження фахівці отримали відповіді на наступні питання:

 • Які емоції штовхають користувачів ділитися контентом?
 • Які типи постів отримують більше за всіх розшарювання?
 • Що викликає більший відгук: довгі або короткі тексти? Будь ідеальна довжина вірального посту?
 • Яку роль відіграє довіру користувача до автора посту?
 • Яку роль відіграє наявність картинок в пості?
 • Наскільки збільшується кількість розшарювання, якщо постом поділився хоча б один впливовий чоловік у ніші?
 • Як зробити так, щоб користувачі расшаривали ваш пост ще багато дні і місяці після його публікації?
 • В який день тижня найкраще публікувати контент?

Скориставшись результатами цього дослідження, ви зможете значно збільшити виральный потенціал ваших матеріалів.

Чому контент стає виральным: результати, засновані на аналізі 100 мільйонів статей

1. Довгі тексти отримують більше розшарювання, ніж короткі

Кількість мобільних користувачів зростає з року в рік, і зараз їх стало практично стільки, скільки і користувачів настільних комп’ютерів. З цього логічно було б припустити, що короткі тексти отримують більше розшарювання, оскільки їх зручніше читати на маленькому екрані, так і мозок сучасної людини давно відвик напружуватися від читання об’ємних матеріалів.

Щоб перевірити цю очевидну з першого погляду гіпотезу, фахівці BuzzSumo проанализовали 10% найбільш часто расшариваемых статей в інтернеті і прийшли до абсолютно протилежного висновку. У більшості випадків довгі тексти отримують більше розшарювання, ніж короткі!

Якщо ви подивіться на графік нижче, то побачите закономірну тенденцію: чим довший матеріал, тим більше розшарювання він отримує. Кожна стаття об’ємом від 3 до 10 тисяч слів в середньому отримала 8859 розшарювання. При цьому коротких статей серед самого вірального контенту за останні 8 місяців було набагато більше. Якщо бути більш точним, постів обсягом 1000 слів і менш виявилося цілих 16 (!) разів більше, ніж статей від 2000 слів і більше.

Чому контент стає виральным: результати, засновані на аналізі 100 мільйонів статей

Про що це говорить? Про те, що більшість копірайтерів і маркетологів рухаються в неправильному напрямку. Так, користувачі люблять ділитися фотографіями котиків, мемами та демотиваторами, але набагато більше цього вони люблять якісний і глибоко пророблений контент, будь то дослідження або корисні білі книги.

Висновок. Створюйте якісний і корисний контент довжиною від 2000 слів. Людям подобаються такі роботи, так і у вас буде менше конкурентів, адже подібних матеріалів у мережі не так вже й багато.

2. Наявність хоча б одного зображення приводить до більшої кількості розшарювання в Facebook

Фахівці BuzzSumo проаналізували, яка кількість розшарювання в Facebook отримують пости з одним зображенням і пости взагалі без зображень. Результат виявився очевидним:

Чому контент стає виральным: результати, засновані на аналізі 100 мільйонів статей

При цьому, дослідники компанії BuzzSumo відзначають, що у своєму експерименті вони не звертали увагу на якість зображень, тільки на їх наявність.

Висновок. Обов’язково вставляйте в свої матеріали хоча б одну картинку. Бажано, якісну, але якщо з якихось причин ви не можете знайти таку, піде і стокова. Головне, щоб оці було за що зачепитися.

3. Пости в Facebook з картинкою, описом і посиланням отримують більше розшарювання

Всі ми знаємо, що повний анонс статті (з картинкою, описом і посиланням) підвищує ймовірність того, що матеріал будуть розшарювати. А чи знаєте ви, наскільки сильна ця закономірність? Цифри на графіку вас точно здивують.

Чому контент стає виральным: результати, засновані на аналізі 100 мільйонів статей

Висновок. Простежте за тим, щоб всі ваші пости в Facebook мали фото, опис та посилання. Зазвичай соціальна мережа автоматично завантажує з вашого сайту, якщо у вас все в порядку з метатегами. Якщо цього не відбувається, додайте розмітку OpenGraph.

4. Наявність хоча б одного зображення в пості приводить до більшої кількості твітів

І знову ж не дивно. Пости з картинками люблять не тільки в Facebook, але і в Твіттері.

Чому контент стає виральным: результати, засновані на аналізі 100 мільйонів статей

Висновок. Без зображень не обійтися. Змиріться 🙂

5. Восхищайте, смішіть і развлекайте. Впливайте на его

Фахівці компанії BuzzSumo проаналізували 10 тисяч самих популярних статей в зарубіжному інтернеті, і розподілили їх по емоцій, які вони викликають. І ось що вийшло:

Чому контент стає виральным: результати, засновані на аналізі 100 мільйонів статей

Чому люди частіше діляться постами, які викликають саме ці емоції? Сказати напевно складно, але можна зробити припущення. Приблизно 3 роки назад видання The New York Times провело цікаве дослідження, в ході якого вони намагалися визначити, навіщо люди расшарівать матеріали. У результаті було знайдено 5 головних причин:

 • Щоб поділитися цінним і цікавим контентом
 • Щоб показати людям свою справжню особистість
 • Щоб підтримувати стосунки з друзями і знайомими
 • Щоб відчувати себе причетним до суспільства
 • Щоб висловлювати свою думку з хвилюючим питанням

Викликає захоплення, розважальний і смішний контент відмінно виконує перші три функції: він приносить користь, показує, який у вас гарний смак, а також викликає бурхливі обговорення.

Окрім цих 5 причин, існує ще одна. Часто люди діляться контентом для того, щоб задовольнити своє его. Ви не повірите, але 8 з 10 найбільш расшариваемых статей за 8 останніх місяців стали… тести. Чому тести? Тому що коли ми ділимося результатами тесту, ми демонструємо, наскільки ми унікальні. «Я набрала 120 балів IQ-тесті» (я розумна). «Мій внутрішній вік – 15 років» (насправді мені 30, але в душі я молодий і енергійний, подивіться на мене).

Ось декілька найбільш расшариваемых тестів за останні 8 місяців:

Яка професія дійсно вам підходить

На яку породу собак ви схожі?

В якому місті вам варто жити

З якого ви століття?

Висновок. Развлекайте (друзі повинні знати, що я веселий). Використовуйте тести (з допомогою них можна показати свою сутність). Майте на все свою думку. Ті, хто пише про банальні, всім відомих і давно прийнятих речі, завжди буде залишатися в тіні. Це підтверджує не тільки дослідження BuzzSumo, але і наш власний досвід.

6. Людям подобається ділитися статтями списками і інфографікою

Дослідники компанії BuzzSumo намагалися з’ясувати, які типи контенту расшарівать найчастіше. Лідируючі місця зайняли наступні формати:

 • Статті-списки
 • Інфографіка
 • Статті, які починаються зі слова «як» (приклад: «Як навчитися в’язати»)
 • Статті, які починаються зі слів «що» і «який» (приклади: «Що потрібно різним типам бізнесу від контент-маркетингу?» і «Який контент сприймається людьми як корисний?»)
 • Статті, які починаються зі слова «чому» (приклад: «Чому клієнти не довіряють вашому сайту»)
 • Відео
Чому контент стає виральным: результати, засновані на аналізі 100 мільйонів статей

Успіх статей-списків можна пояснити двома причинами. Перша – з заголовка статті користувач відразу розуміє, що його чекає всередині (наприклад, 10 способів зробити що-небудь). І друга – їх зручно читати і легко сканувати поглядом. З інфографікою майже те ж саме. Їх легко переглядати, вони інформативні і візуально привабливі.

Висновок. Неважливо, який контент ви плануєте створювати, переконайтеся в тому, що його зручно читати. Додайте туди візуальні елементи і зробіть максимально приємним в плані споживання.

7. 10 – магічне число для статей-списків

Списки з 10 найменувань, отримують більше всіх розшарювання – ось до такого дивовижного висновку прийшли дослідники BuzzSumo. У середньому один такий пост приносить своєму творцеві 10.621 шерінг. Це приблизно в 4 рази більше, ніж у другого за популярністю числа – 23. Третє і четверте місця займають 16 і 24.

Чому контент стає виральным: результати, засновані на аналізі 100 мільйонів статей

Висновок. При написанні наступного поста-списку намагайтеся підігнати кількість цифр до 10.

8. Люди частіше діляться тим контентом, в якому зазначено авторство

Дослідники порівняли кількість розшарювання у статей, у яких вказано авторство, і в тих, в яких авторства немає. Виявилося, що довіра до автора відіграє вагому роль у Твіттері, Linkedinи Google+:

Чому контент стає виральным: результати, засновані на аналізі 100 мільйонів статей

Користувачам Twitter, LinkedIn і Google+ важливо знати, хто автор

Той факт, що зазначення авторства не важливо для користувачів Facebook, говорить про те, що цю соціальну мережу в більшості випадків використовують для спілкування з друзями (по украй мірі, в зарубіжному інтернеті) і там найчастіше расшарівать розважальний і смішний контент.

Висновок. Не забудьте вказати ім’я автора у своєму матеріалі. Додайте туди фотографію, посилання на профіль в Google+ і коротку біографію.

9. Расшаріваніє статті хоча б однією впливовою людиною у вашій ніші збільшує ефект

Впливова людина в ніші – це не телезірка і не той, хто часто з’являється на обкладинках журналів. В даному випадку під впливовою людиною мається на увазі той, чиї твіти щоразу отримують як мінімум 2 ретвіти. Тобто, якщо ви написали 100 твітів і 200 осіб ретвітнули вас, вітаємо, ви – впливова особа. Не думайте, що 2 ретвіти – це дуже мало. У багатьох популярних і авторитетних блогерів з тисячами передплатників цей показник складає 3-4.

Отже, як позначається допомогу впливових особистостей на поширення контенту?

Чому контент стає виральным: результати, засновані на аналізі 100 мільйонів статей

Відмінні результати, скажете ви, але як змусити впливових людей розшарити ваш контент?

Почніть зав’язувати дружні стосунки з ними завчасно. Зробіть вашу статтю відповіддю на їх статтю із зазначенням посилання. Попросіть їх висловити свою думку з приводу вашого матеріалу. Задайте їм який-небудь питання. Загалом, зробіть щось, що втягне їх у процес.

Висновок. Складіть список найвпливовіших людей у вашій ніші і почніть з ними взаємодіяти.

10. Повторний анонс матеріалу – ефективна тактика

Більшість матеріалів, якими б хорошими вони не були, втрачають свою популярність вже через 3 дні після публікації. Однак серед них є винятки. Наприклад, ось ця стаття від Evernote, опублікована 10 березня. Через тиждень цей матеріал мав всього 23 розшарювання. Через місяць їх кількість склала 181. Як так?

Чому контент стає виральным: результати, засновані на аналізі 100 мільйонів статей

Виявилося, дуже просто. Цей пост повторно промоутировали у Фейсбуці через 11 днів після його публікації.

Чому контент стає виральным: результати, засновані на аналізі 100 мільйонів статей

Висновок. Повторно промоутируйте свій контент як мінімум через тиждень після його публікації. Або знайдіть старий контент і прив’яжіть його до наближається події.

11. Найкращі дні для публікації – понеділок і вівторок

Правильно вибраний день тижня може надати великий вплив на кількість розшарювання. Графік нижче показує, які дні є найбільш сприятливими:

Чому контент стає виральным: результати, засновані на аналізі 100 мільйонів статей

Найкращий день для Facebook: вівторок
Найкращий день для Google+: вівторок
Найкращий день для Twitter: вівторок
Найкращий день LinkedIn: понеділок
Найкращий день для Pinterest: понеділок

Висновок. Публікуйте свій найкращий контент по понеділках і вівторках.

Отже, що ж потрібно зробити, щоб ваш контент став виральным

 • Шокує, смішіть, развлекайте.
 • Впливайте на его.
 • Пишіть довгі статті.
 • Створюйте статті-списки і інфографіку.
 • Додавайте інформацію про автора.
 • Додавайте в текст візуальні елементи.
 • Робіть повний анонс у Фейсбуці.
 • Дружите з впливовими людьми у своїй ніші.
 • Промоутируйте свої статті повторно через тиждень після їх публікації.
 • Публікуйте свої кращі матеріали по понеділках і вівторках.
 • Переклад і адаптація матеріалу Why Content Goes Viral: What Analyzing 100 Million Articles Taught Us

  Читайте також:

  • Що таке виральный контент (Інфографіка)
  • Як створювати виральный контент для соціальних мереж: 7 порад
  • Дев’ять речей, які допоможуть вам розширити аудиторію