Чому не варто займатися в нову епоху пошукового просування?

326

Ринок пошукового маркетингу змінюється. Сьогодні це розуміють фахівці, сьогодні це помічають клієнти. Що на цьому новому витку розвитку варто залишити в минулому? Про це і поговоримо.

Чому не варто займатися в нову епоху пошукового просування?

Чого точно не варто робити сьогодні, якщо ваша мета — успішний проект і зростання продажів:

 • Займатися просуванням по позиціях

Одна з вагомих причин, що перешкоджають успіху цієї схеми, — чітко простежується тенденція до ускладнення і подовження запитів, прагнення їх до природного мови. І за даними «Яндекса», та за даними Google, люди сьогодні шукають інформацію, використовуючи все більш складні запити, складаються з п’яти-семи і навіть дев’яти слів. А просування по позиціях передбачає, що бізнес «відбирає» найважливіші, з точки зору його керівництва, запити — фактично список з 10-15 слів. Враховуючи те, що цей список мало корелює з природними запитами, до яких схиляються і користувачі і, відповідно, пошукові системи, які прагнуть до формування релевантної користувальницьким запитам видачі, а також розуміючи, що місце фактора посилальної авторитетності міцно зайняли, практично заморозивши видачу по ВЧ запитам, кликовые поведінкові чинники ранжирування, слід зробити висновок, що займатися просуванням по позиціях сьогодні — це марна витрата ресурсів.

Це не означає, що при просуванні по позиціях не можна домогтися успіху — це означає, що при просуванні по позиціях у вас, як замовника, ніколи не буде точної інформації: в які терміни або на який бюджет буде узятий той чи інший запит. Передбачити терміни досягнення результату і прогнозувати бюджет, достатній для виведення сайту в топ по певному запиту, в даний час неможливо. А значить, ця схема перетворюється в чистий води венчур — пощастить чи ні? Малий і середній бізнес повинен робити ставку на більш прогнозовані інструменти. Венчурні інвестиції можуть дозволити собі лише великі компанії.

Ну і головне. Продажі — це не високі позиції по тим чи іншим запитам. Продажі — це збільшення контактів з цільовою аудиторією. А кількість контактів, у свою чергу, — це, перш за все, трафік. Саме завдання зростання цільового трафіку є першорядною для збільшення продажів. Як збільшити трафік? Зробивши ставку на просування по широкому семантичному ядру. Просування по широкому семантичному ядру — єдиний результативний метод, життєздатна бізнес-схема. Потрібно прив’язувати роботи з інтернет-маркетингу до бізнес-показниками: лидам, цільового трафіку, продажу.
 • Сподіватися на віддачу без серйозних інвестицій

Середній чек за послуги пошукового маркетингу збільшується. В умовах, коли класичне SEO і торгівля посиланнями відходять у минуле, це закономірність. Сьогодні пошуковий маркетинг — це рутинна робота по якісному поліпшенню сайту за всіма напрямами. Сучасне SEO — це комплексний інтернет-маркетинг. І чим якісніше послуга, тим дорожче вона коштує.

 • Очікувати швидких результатів

Зараз, коли пошуковий маркетинг стає все більш трудомістким і дорогим справою, очікування швидких результатів можна прирівняти до очікування дива. Звичні для багатьох оптимізаторів епохи класичного SEO методи, засновані на спробах маніпулювати видачею через закупівлю посилальної маси, вже не працюють. Особливо в нових умовах важко доводиться молодим сайтів, висновок яких на стабільне отримання цільового трафіку і початок окупності — при постійній і грамотній роботі — розтягується на період у деяких особливо конкурентних тематиках від 12 місяців і довше.

 • Не звертати уваги на карму сайту
 • Потрапляння під фільтри, бан від пошуковика, негативні відгуки про ваш бренд і т. д. — все це формує репутацію вашого ресурсу і залишає некрасивий шлейф, від якого згодом важко позбутися. Особливо якщо сайтом займалися послідовно змінювали один одного різні оптимізатори, забивавшие на дії попередніх і вносили свою лепту, на яку потім так само благополучно забивали наступні.

  Найкращий спосіб підтримувати карму сайту — не давати їй падати з самого початку: надавати якісні послуги і корисну інформацію, грамотно працювати з негативом в Мережі, якщо він з’являється, не допускати попадання під фільтри, розширювати контакти зі своєю аудиторією за допомогою створення і розповсюдження якісного контенту. Словом, займатися важкою, але чесною роботою в рамках, так би мовити, «правового поля» пошукових систем, без маніпуляцій, неминуче тягнуть за собою падіння карми.

  • Не покращувати свій проект щодня

  Терміново візьміть на озброєння правило: жодного дня без покращення (нехай невеликого, незначного). Кількість переходить в якість. По досягненні критичної маси планомірно внесених кожен день поліпшень ви помітите результат.

  • Робити ставку на накрутку поведінкових факторів

  Такі ставки робляться тільки з двох причин: від нерозуміння, до чого це призводить, або від надії, дуже в дусі нашого менталітету: «авось, пронесе».

  Чому не варто займатися в нову епоху пошукового просування?
  • Недооцінювати контент-маркетинг

  Блог компанії з постійними публікаціями матеріалів, що містять корисну для цільової аудиторії інформацію, — найнадійніший джерело отримання трафіку в сучасних реаліях. Більше того, тексти безпосередньо впливають на коефіцієнт конверсії. Ви можете в рази збільшити конверсію тільки за рахунок якісного, затребуваного відвідувачами контенту. Блог — один з найдешевших способів отримати клієнтів.

  • Не шукати нових ідей

  Сьогодні в просуванні як ніколи потрібен свіжий погляд і нові ідеї. Сучасний пошуковий маркетинг — це побудова гіпотез та їх перевірка. При цьому, зрозуміло, що будь-яка методика, що застосовується масово, в пошуковому маркетингу перестає працювати. Зараз настав час оптимізаторів, застосовує нестандартні методики. Вибудовуючи стратегію просування, намагайтеся бути несхожими на інших, привносите в інтернет нову смислову унікальність і цінність.

  Читайте також:

  • Як отримати санкції від Google: 30 вірних способів
  • «Магічні ворота» SEO закрилися
  • Майбутнє SEO