Чому педагоги досягають успіху в контент-маркетингу

339

У процесі побудови команди по реалізації контент-маркетингової стратегії бренди та агентства часто стикаються з проблемою дефіциту кваліфікованих кадрів. Бізнес практично постійно потребує редакторах, контент-стратегах, копірайтерах. Однак експерти з відповідною спеціалізацією і експертизою виходять на ринок праці досить рідко. Щоб вирішити проблему дефіциту кадрів, деякі бренди роблять ставку на журналістів. Вони справедливо припускають, що людина, яка вміє писати для офлайн-видань, зможе перебудуватися і ефективно писати для онлайн-видань. Однак кількість професійних журналістів на ринку праці також обмежена. Але бізнесу не варто впадати у відчай. Практика підтверджує, що часто кращими членами команд, що працюють в сфері контент-маркетингу, стають педагоги.

Чому педагоги досягають успіху в контент-маркетингу

Контент-маркетинг — це педагогічна дисципліна

Контент-маркетинг передбачає навчання потенційних та існуючих клієнтів. А хто, як не вчитель, знає, що для успішного засвоєння матеріалу учень повинен спочатку позбутися хибних переконань. Тому колишні педагоги відмінно справляються із завданням руйнування звичної картини світу клієнта. Підготувавши споживача, вчителі отримують можливість за допомогою контенту навчити його новим паттернам поведінки. Вони управляють потребами аудиторії і формують запит на інформацію, продукти і способи взаємодії з компанією.

Наступного разу, коли ви будете збільшувати чисельність контент-маркетингової команди, найміть фахівця з педагогічною освітою. Він компенсує брак досвіду в бізнесі іншими знаннями, вміннями і навичками, важливими для успішного взаємодії з клієнтами. Вчителі в більшості випадків стають успішними контент-маркетологами з ряду причин, основні з яких перераховані нижче.

1. Вчителі вміють пояснювати

Більшість педагогів вміє добре пояснювати. Пояснення відноситься до найбільш важливим дидактичним методам. Важливо, що вчителі вміють пояснювати складні явища словами, зрозумілими навіть дитині. Повірте, важче пояснити першокласнику, чому після літа настає осінь, ніж роз’яснити споживачеві кореляцію між монетарною політикою ФРС США і курсами валют країн.

Вчителі мають здатність до емпатії, що дуже важливо для ефективного пояснення. Эмпатичный спеціаліст вловлює, наскільки добре аудиторія розуміє його слова. Тому він може швидко внести необхідні зміни в контент-маркетингову стратегію. Крім цього, педагоги вміють швидко відповідати на запитання аудиторії. Вони миттєво пояснюють, чому взимку падає сніг або якою повинна бути тактова частота процесора ігрового ПК. Також вони вміють використовувати запитання учнів або клієнтів для збільшення ефективності процесу навчання.

2. Вчителі вміють планувати

Якщо вести мову про вітчизняних вчителів, вони змушені більше планувати, ніж навчати. Кожен педагог, який пропрацював у школі хоча б рік, майстерно вміє складати план-конспект уроку. Гріх не використовувати цей навик планування при складанні контент-плану або редакційного календаря.

Що дуже важливо, вчителі відмінно справляються зі створенням планів навчання на тиждень, місяць, чверть або навчальний рік. Діставши такого фахівця, бренд або агентство назавжди позбувається проблеми з умовною назвою «не знаю, про що писати». Крім того, педагоги вміють контролювати виконання планів. Тому бізнес, наймаючи вчителя, практично позбавляється від проблеми недотримання термінів.

3. Вчителі вміють проводити дослідження

Вчителі володіють різними методами педагогічного дослідження, зокрема спостереження, експеримент, інтерв’ювання, анкетування, проведення фокус-груп і т. п. чи Варто говорити про значення досліджень у контент-маркетингу?

Чому педагоги досягають успіху в контент-маркетингу

Важливо, що педагоги вміють не тільки отримувати потрібну інформацію, але і використовувати її для прийняття і реалізації рішень. Тому бренди, які мають у штаті педагогів, завжди знають, як використовувати актуальні ринкові тенденції в інтересах бізнесу.

4. Вчителі знають ціну системного підходу

Професійні маркетологи часто грішать пошуком геніальних ідей, золотих формул копірайтингу, безвідмовних рецептів створення забійних хедлайнов і т. п. Вчителі не витрачають часу на подібні дурниці. Вони добре розуміють, що учень не вирішить квадратне рівняння, поки не опанує курс арифметики.

Тому педагоги створюють солідні довгострокові контент-плани та виконують їх, засукавши рукави. Вони не чекають швидкого результату, проте вміють капіталізувати маркетингові зусилля. З часом вони демонструють експонентний ріст відвідуваності, угод або інших показників, тоді як їхні колеги без педагогічної освіти і далі шукають чарівні формули.

5. Вчителі швидко вчаться

У школі кожен з вас напевно стикався з ситуацією, коли вчитель фізики заміняв вчителі російської мови. Ну які проблеми можуть виникнути у фізика, якщо необхідно всього лише провести диктант? Найцікавіше, що потім вдячний вчитель російської мови повинен віддячити колегу і провести замість нього урок фізики. І не біда, що старшокласники якраз вивчають щось про коливальний контур і спектр резонансних частот. Педагог освоїть необхідну інформацію під час зміни.

Вміння швидко вчитися незамінне в контент-маркетингу. Уявіть собі контент-стратега, який планує маркетингову кампанію для нового замовника. Маркетолог повинен розібратися в особливостях його бізнесу та продукту і стати експертом в новій для себе сфері. Дуже часто це під силу тільки фахівцеві з педагогічною освітою.

6. Вчителі звикли до битв за увагу

Основне завдання маркетолога — залучити потенційного споживача у взаємодію з брендом і мотивувати його робити ті чи інші дії. Головне завдання вчителя — зацікавити учня і надихнути його ідеєю самостійного вивчення предмета. Педагоги, що працюють у сфері контент-маркетингу, добре розуміють, що аудиторія не хоче слухати нав’язливу рекламу і нудне перерахування якостей товару. Клієнти та учні реагують на нецікаву інформацію практично однаково. Перші закривають сайт, а другі перемикають увагу на літаючу під стелею муху.

Чому педагоги досягають успіху в контент-маркетингу

Хороші вчителі вміють керувати увагою аудиторії. Для цього їм достатньо зацікавити учня або клієнта предметом бесіди. Фактично, на цьому робота педагога і маркетолога закінчується. Зацікавившись, споживачі і учні самі будуть ставити питання, шукати потрібну інформацію і виконувати корисні дії.

7. Вчителі створюють міцні емоційні зв’язки

Зазвичай люди тепло згадують шкільні роки і з задоволенням ходять на зустрічі випускників. Багато дорослі дяді і тьоті мріють повернути колишню і знову сісти за шкільну парту. Повірте, в цьому є заслуга вчителів, принаймні, деяких з них. Хороші педагоги навчають і виховують дітей так, що ті завжди вважають шкільні роки кращим часом життя. Вони емоційно пов’язують учнів один з одним і з собою, і ці зв’язки зберігаються десятиліттями.

Емоційні зв’язки між брендом і споживачами відносяться до ключових факторів успіху в контент-маркетингу. Вони забезпечують лояльність аудиторії, за яку багато компаній готові віддати багато. Тому вважайте, що вам пощастило, якщо у вашій компанії працює педагог, який вміє працювати з емоціями аудиторії.

Контент, навчання і успішний маркетинг

Навчання аудиторії відноситься до найважливіших компонентів контент-маркетингу. Тому, формуючи команду маркетологів, обов’язково включайте в неї фахівців з педагогічною освітою та досвідом викладання. Вони вміють пояснювати складні явища простою мовою, планувати маркетингові кампанії, досліджувати і надихати аудиторію. Вчителі можуть створювати емоційні зв’язки між вашим бізнесом і клієнтами.

До речі, в «Текстерре» працюють педагоги. І не просто працюють, а відмінно справляються навіть з найскладнішими завданнями. А у вашої компанії є вакансії для вчителів?

Адаптація матеріалу Роджера Паркера 7 Reasons to Hire a Former Teacher for a Content Marketing Job.

Читайте також:

  • Чи може журналіст стати контент-маркетологом: 6 запитань до потенційному співробітнику
  • Любіть ваших копірайтерів
  • Контент-стратег у нову епоху інтернету