Чому підприємцям варто повчитися у піонерів?

138

Всі по-різному визначають, що таке підприємництво. Більшість вважає, що неможливо виокремити якісь ключові характеристики успішного бізнесмена, тому що кожен успішний стартап унікальний і відрізняється від інших. Деякі підприємці – відкриті, комунікабельні люди, які досягають успіху завдяки своїм особистим якостям. Інші люди замкнуті і воліють працювати у своїй раковині і самі для себе – вони можуть побудувати свій геніальний бізнес в інтернеті і ніколи не зустрічатися з клієнтами особисто.

Є, проте, одна спільна властивість у всіх підприємців, і його можна виразити одним словом: готовність. Як у дитинстві, будучи піонерами, вони завжди були готові до боротьби за справу партії, сьогодні вони повинні бути завжди напоготові, захищаючи і розвиваючи свій бізнес. Ця готовність до величезної кількості речей повинна бути постійною і всюдисущої, стати невід’ємною частиною їхнього життя – як піонерський галстук. Слово «небажання» ніколи не буде згадуватися щодо успішного бізнесмена, тому що люди, які повзуть як черепахи і не хочуть прискоритися, не мають жодних шансів досягти вершини. Якщо ви хочете стати успішним підприємцем і відкрити свій власний бізнес, то повинні переконатися, що завжди готові до таких речей.

Готовність мріяти

У кожного підприємця є своє бачення речей. Неважливо, в чому воно полягає у побудові комунізму або онлайн-імперії – воно просто має існувати і все. Без бачення, підприємці не зможуть зробити елементарних кроків, щоб рухати свій бізнес вперед – адже їм не видно, куди йти. Бачення може бути конкретним, а може бути розпливчастим і узагальненим. Воно може полягати в тому, щоб заробити певну суму до певного терміну, або у створення ідеального продукту або послуги. Можливо, ваше бачення полягає в тому, щоб полегшити життя певної категорії людей або вирішити якусь поширену проблему. Якою б не була мрія підприємця, він завжди готовий докласти всі сили, щоб здійснити її.

Чому підприємцям варто повчитися у піонерів?

Якщо ви хочете стати успішним підприємцем, почніть з опису своєї мрії. Якщо ви будете записувати свої бажання, то зможете сформувати конкретне розуміння ваших цілей. Відокремлюйте свої мрії на категорії – наприклад, по довгостроковим та короткостроковим цілям. По мірі виконання ваших бажань, ви зможете переглянути свій список і побачити, чого досягли. Іноді на зльоті вашого бізнесу вам можуть здатися смішними ті маленькі, самі перші ваші цілі – але не забувайте, що і вони в свій час для вас значили дуже багато. Не бійтеся записувати нездійсненні мрії – адже якщо сильно захотіти, можна в космос полетіти!

Готовність працювати

Ось тут більшість підприємців-початківців і затинається на своєму шляху до успіху: їм не вистачає відчайдушного бажання працювати. У дитинстві точно не збирали макулатуру. Більшість людей, які хочуть відкрити свій бізнес і почати працювати тільки на себе, чомусь вважають, що з цього моменту їм не потрібно буде докладати жодних зусиль. Вони хочуть відкинутися в кріслі, розслабитися і спостерігати, як гроші течуть рікою в їх кишені. Вибачте, але так буває тільки в казках. Ніхто ще не досяг успіху в бізнесі, нічого не роблячи. Якщо вашого ентузіазму вистачило на перший місяць роботи, з прибутку якого ви купили собі масажне крісло і кавоварку себе в кабінет, то можете вважати, що на цьому ваша кар’єра закінчиться. Успіх і робота нерозривно пов’язані – так що якщо ви все-таки хочете стати успішним підприємцем, вам доведеться полюбити роботу і завжди бути до неї готовим.

Чому підприємцям варто повчитися у піонерів?

Готовність керувати

Підприємці – це не просто професіонали в бізнесі, а ще й керівники. Вони повинні вміти керувати командою співробітників або навіть командою фрілансерів. Підприємці повинні бути готові вирішувати всі проблеми свого підприємства і керувати всіма його підрозділами так, щоб вони функціонували разом як єдине ціле. В управлінні малим бізнесом використовуються ті ж принципи, що і в управлінні мережею фаст-фуда – ну, або групою жовтенят.

Будь малий бізнес унікальний і поєднує в собі різні аспекти діяльності. Бухгалтерський облік, збут, маркетинг, дослідження, і навіть відносини з клієнтами – це все різні аспекти малого бізнесу. Підприємець не повинен бути профі у всіх цих аспектах – замість цього, він повинен грамотно управляти такими професіоналами і стежити, щоб вони злагоджено взаємодіяли один з одним.

Готовність вчитися

Успішний підприємець також висловлює готовність вчитися, вчитися і ще раз вчитися, як заповідали великі. Якщо ви вважаєте себе самим розумним, то у вас навряд чи вийде успішно керувати своїм підприємством. Все знати неможливо, і бізнесмен повинен бути готовий постійно вчитися – вбирати нову інформацію як губка і перегортати ділові видання з завидною постійністю. Ринок змінюється кожен день – розвиваються нові технології, з’являються нові соціальні мережі, набирають популярність нові маркетингові стратегії, економіка спостерігає розвиток нових тенденцій, і бізнес повинен швидко адаптуватися до таких змін, щоб залишитися на плаву. А для адаптації потрібно освіта – якщо не традиційне, то самостійне. Життєвий досвід теж підійде. Суть одна: ви повинні вчитися, робити висновки, намагатися уникати помилок, експериментувати – будьте готові до всього.

Чому підприємцям варто повчитися у піонерів?

Готовність зазнати невдачі

Зазвичай підприємці не горять бажанням обговорювати цю тему – адже думки, як відомо, матеріальні. Однак навіть найбільш успішні підприємці, які відкривають свій бізнес, проявляють готовність до провалу. Краще всього, звичайно, грамотно управляти ризиками і ретельно зважувати всі плюси і мінуси своїх ділових рішень, але ніхто не застрахований від невдач. Якщо ви не готові до провалу, то ніколи не будете готові спробувати щось, що може змусити вашу справу процвітати.

Готовність є ключем до успішного підприємництва. До того ж, її можна практикувати і покращувати з часом. Якщо ви хочете взяти фінансове майбутнє в свої руки, то потрібно трохи відсунути в бік свою гордість, зціпити зуби, відпрасувати свій піонерський галстук і бути готовим до всього.

Адаптація матеріалу Девіда Андерсона 5 Entrepreneur Qualities and Characteristics.

Статті по темі:

  • Безсоння у світі бізнесу: як відключити свій мозок, коли не можеш перестати думати
  • Як зрозуміти, що ваш бізнес приречений на провал?
  • Чому люди бояться успіху