Чому просування по позиціях все ще затребувана клієнтами?

291

Сьогодні на ринку пошукового маркетингу все ще простежується протистояння двох моделей просування — трафікового і просування по позиціях. Це протистояння досі є, так як інтернет-агентства, мабуть, докладають недостатньо зусиль для пояснення клієнтам, що схема виведення сайту в ТОП по ВЧ запитам сьогодні вже вкрай невигідна і неефективна.

Схема просування по позиціях знайома переважній більшості людей, які замовляли послуги у SEO-компаній. Її плюси були безсумнівні в нульові роки нашого століття, в епоху класичного SEO. В той час просування за рахунок закупівлі посилальної маси було звичайною робочою моделлю швидкого і прогнозованого виведення сторінки в ТОП по певних запитах. Але пошукові технології розвивалися й ефективність цієї схеми остаточно зійшла нанівець в рунеті до весни 2014-го, коли «Яндекс» перестав враховувати посилальні чинників при ранжируванні сайтів в комерційному сегменті (про Google і не говоримо, тому що боротьба з неякісними беклинками там завжди велася жорстко, і рік від року лише посилиться).

Що ж заважає власникам бізнесів перебудуватися на результативну для сучасного ринку схему просування по трафіку? Спробуємо поміркувати на цю тему.

Чому просування по позиціях все ще затребувана клієнтами?

Причина 1. Звичка не занурюватися в роботу над сайтом

Багато в чому цю звичку клієнтам старанно прищеплювали самі оптимізатори. Навіщо, власне, клієнту розуміти, що просування сайтів зводиться фактично тільки до закупівлі посилальної маси? Навпаки, потрібно переконати його в тому, що робота SEO-фахівця складна для розуміння, потрібно було напустити навколо SEO більше туману, щоб сам процес оптимізації сайту здавався всім чимось на зразок шаманського танцю з бубном.

Але так могло продовжуватися тільки до тих пір, поки посилання працювали, а смітники бюджетів корелювали з результатами видачі. Як тільки з цим почалися проблеми, з боку клієнтів посипалися претензії, що зводяться до одного: я витратив гроші, а де результат?

Сьогодні, коли «Яндекс» виключив з формули ранжирування посилання, а сама видача по ВЧ запитам законсервована кликовым поведінковими факторами, просто не має сенсу просувати сайт по позиціях — очікуваного результату домогтися практично неможливо.

Причина 2. Некомпетентність SEO-агентств у питаннях створення контенту

Проблема в тому, що просування по трафіку неможливо методами класичного SEO. Ця модель припускає, що в семантичне ядро включаються не тільки комерційні, а й інформаційні запити, так чи інакше пов’язані з тематикою сайту. Для того щоб результативно працювати по спектру таких запитів, отримувати з них трафік, потрібні, за великим рахунком, серйозні компетенції у створенні професійного інформаційного контенту, корисного цільової аудиторії сайту.

Так, важливий комплекс дій, таких як:

 • Просування сайтів по широкому семантичному ядру (не тільки по ВЧ, а по всьому, що має відношення до тематики сайту запитам).
 • Просування за рахунок якісного інформаційного контенту.
 • Використання різних (в кожному конкретному випадку найбільш оптимальних) каналів отримання трафіку: пошук, контекстна реклама, соціальні мережі і т. д.
 • Покращення сайту в цілому.
 • Але все-таки найголовніше – це щільна робота з клієнтом, занурення в його бізнес, вміння зібрати інформацію, необхідну для створення експертного контенту. Без такої роботи результату не буде. Тобто сьогодні, щоб домогтися зростання трафіку, потрібно бути професіоналом у контент-маркетингу.

  Причина 3. Немає абсолютних доказів, що посилання в «Яндексі» перестали працювати

  Цей аргумент — остання зброя оптимізаторів в їх вже в принципі програній боротьбі з контент-маркетологами. Останній аргумент, яким вони намагаються утримати клієнта, хапаючи його, вже готового вийти геть, за рукав.

  Але справедливості заради, звичайно, потрібно сказати, що серйозні SEO-фахівці вже визнали факт того, що посилання перестали працювати і потрібно в цілому шукати інші шляхи в пошуковому маркетингу.

  Докази того, що посилання не враховуються при ранжируванні, потрібні в першу чергу кондовым сеошників, не встигає чи не здатним перебудувати свою роботу під реалії сучасного ринку. Вони занадто довго заробляли свій хліб на маніпуляціях з видачею — звикли до цього і тепер не хочуть і не можуть від цього відмовитися. А перебудуватися в короткі терміни і почати працювати у відповідності з реальними умовами, в які ставить ринок розвиток пошукових технологій, дійсно дуже важко: в більшості SEO-компаній, орієнтованих на просування по позиціях і звикли оперувати ссылочными бюджетами, просто немає компетентних фахівців, які вміють працювати інакше, вміють створювати продає інформаційний контент, покращувати сайт по всім критеріям для підвищення його цінності для користувачів.

  Для тих, хто не займається SEO, а комплексним інтернет-маркетингом, питання про те, настільки важливий сьогодні в дійсності посилальний фактор при ранжируванні, загалом-то, взагалі не має значення — тут робота спочатку будується не на маніпуляціях з видачею, а на поступовому поліпшенні сайту в цілому. А ставлення до посилань — звичайне, тому що отримуються тут посилання — це посилання природні. Навіть якщо вони не враховуються при ранжируванні, все одно природна посилання — це добре: якщо на ваш контент посилаються, значить, він подобається людям.

  Причина 4. Інтернет-агентства недостатньо масовано борються з некомпетентністю клієнтів у питаннях інтернет-маркетингу

  І клієнти, і інтернет-маркетологів тільки виграють, якщо до всіх прийде чітке розуміння, що і чому сьогодні ефективно, а що — ні. Адже очевидно, що всім —і замовникам і виконавцям в особі агентств — потрібні результати. З боку клієнтів, на жаль, ще немає розуміння, чому схема просування по позиціях — вже не вигідна бізнес-схема. А SEO-агентства обережні, недостатньо ясно постулюючи неефективність цієї моделі, тому що бояться втратити клієнтів, так як запропонувати альтернативу вони поки їм не можуть (як ми вже говорили: щоб перебудуватися та працювати по-новому, потрібно час).

  Напевно, є й інші причини, по яких клієнти з такими труднощами адаптуються до сучасних реалій ринку пошукового маркетингу (якщо думки з цього приводу прийшли вам в голову, ви можете поділитися ними у коментарях до цього матеріалу). Але ми впевнені, що скоро ситуація вирівняється, і просування по трафіку, для успіху в якому потрібно вміти створювати і представляти якісний контент, стане повсюдно поширеною моделлю роботи.

  Читайте також:

  • Як дати друге життя контенту: 12 способів пожвавити ваші кращі статті
  • 10 елементів, без яких не може обійтися жоден хороший блог
  • Як освітній контент збільшує цільовий трафік і продажу?