Чому вашу розсилку ніхто не читає: 15 причин

320

Коефіцієнт переглядів — один з основних показників ефективності Email-розсилки. Якщо він падає, значить користувачі навіть не відкривають ваші листи. Чому так відбувається? Список найбільш поширених причин нижче.

Чому вашу розсилку ніхто не читає: 15 причин

1. Відсутність персоналізації

Ваші передплатники щодня отримують десятки комерційних листів. Вони просто не помічають більшу частину повідомлень. Інша справа, коли користувач бачить своє ім’я в темі листа. Персональне звернення створює враження, що лист адресований особисто користувачеві.

Рекомендації: звертайтеся до передплатникам по імені. Для цього налаштуйте параметри вашого сервісу розсилок. Персоналізуйте інформацію в листі. Наприклад, просіть користувачів оцінити придбаний товар, вітайте з Днем народження, пропонуйте керівництва щодо використання купленого продукту.

Чому вашу розсилку ніхто не читає: 15 причин

2. Відсутність адаптації під мобільні гаджети

Користувачі відкривають за допомогою смартфонів і планшетів більше половини електронних листів. Якщо ви не адаптували Email-розсилку до читання з маленького екрану, не розраховуйте на ефективність цього методу просування бізнесу.

Рекомендації: адаптуйте Email-контент до читання з мобільних екранів.

Чому вашу розсилку ніхто не читає: 15 причин

3. Передплатники не знають, чого очікувати від розсилки

Іноді користувачі підписуються на вашу розсилку, щоб щось отримати, наприклад, завантажити безкоштовну книгу. Після цього вони, не читаючи, видаляють ваші листи в корзину або навіть ставлять прапорець «Спам».

Рекомендації: створіть лист-привітання для нових передплатників. Розкажіть користувачам, яку інформацію вони будуть отримувати, чому вона корисна, з якою періодичністю будуть приходити листи. Обов’язково нагадайте, що користувач може в будь-який момент відписатися від розсилки.

Чому вашу розсилку ніхто не читає: 15 причин
Читайте також: Що таке автореспондер і навіщо він потрібен? Докладне керівництво з яскравими прикладами

4. Неправильне зазначення теми листа

Передплатники вирішують, чи відкривати ваш лист, щодо інформації про відправника та теми листа. Ось деякі поширені помилки, які допускають маркетологи:

  • Порожнє поле «Тема». Такі листи не привертають увагу.
  • Актуальна тема. Ці листи часто автоматично опиняються в папці «Спам».
  • Довгий текст в полі «Тема». По-перше, користувачеві колись читати довгі повідомлення. По-друге, вони не відображаються повністю.
  • Спамная тема. Окличні знаки, фрази типу «тільки сьогодні і тільки у нас», CAPS LOCK, щедрі обіцянки, — все це хороші способи отримати відмітку «Спам».

Рекомендації: в полі «Тема» достатньо вписати одне-два коротких речень. Вони повинні продавати передплатнику ваш лист і коротко розкривати суть повідомлення.

Чому вашу розсилку ніхто не читає: 15 причин

5. Відсутність інформаційної цінності

Передплатникам рано чи пізно набридає читати про ваш продукт і навіть знижки на нього. Якщо в розсилці немає корисної інформації, користувачі будуть рідко переглядати ваші повідомлення.

Рекомендації: розсилайте користувачам корисну інформацію. Це можуть бути споживчі гайди, анонси нових публікацій на сайті, інформація про ситуацію в галузі. Ви можете пропонувати споживачам продукти та знижки. Однак чергуйте продають листи з інформаційними.

Чому вашу розсилку ніхто не читає: 15 причин

6. Повідомлення потрапляють у спам

Коли ваш провайдер розсилки потрапляє в спам-лист поштових сервісів, частка переглядів листів різко падає. Така ж картина спостерігається, якщо користувачі масово скаржаться на ваші листи і відправляють їх в «Спам».

Рекомендації: по-перше, зверніться до провайдера розсилки і попросіть вирішити проблему з адресами, потрапили в списки спамерів поштових сервісів. По-друге, зробіть наступні кроки:

  • Зверніться до передплатникам з пропозицією відписатися від розсилки, якщо вона їх не цікавить. Поясніть, як це зробити. Ваші листи дратують деяких користувачів, тому вони ставлять прапорець «Спам». Вам вигідно, щоб такі користувачі не отримували ваші повідомлення.
  • Зменшіть агресивність розсилки. Відмовтеся від спамний тактик, змістіть акцент із продають на інформаційні листи, пропонуйте клієнтам реальну користь і корисні дані.
  • Якщо частка переглядів залишається вкрай низькою, попросіть користувачів підтвердити підписку. Краще мати 50 зацікавлених передплатників, ніж 10 тис. роздратованих користувачів, половина з яких надсилає листи в спам.
Чому вашу розсилку ніхто не читає: 15 причин
Читайте також: Як конвертувати email-передплатників у клієнтів: 3 ефективних способу

7. Однотипні листи з повторюваною інформацією

Ваші клієнти хочуть отримувати інформацію про знижки та корисні відомості про галузі і продуктах. Але якщо ви щотижня змінюєте тільки величину знижки та назва інформаційного блоку, це може розчарувати користувача.

Рекомендації: вносьте в розсилку елемент новизни. Надішліть передплатникам підбірку фото з презентації нового продукту, поділіться результатами конкурсу в соцмережах, нарешті, просто пожартуйте. Прив’язуйте теми листа до свят, свят, враховуйте ситуацію в галузі. Використовуйте ньюсджекинг.

Чому вашу розсилку ніхто не читає: 15 причин

8. Розсилка листів без дозволу користувачів

Це відбувається, коли маркетологи вручну додають усі, що попалися під руку адреси в список розсилки. Користувачі не тільки не читають такі листи, але і відправляють їх в спам.

Рекомендації: надсилайте повідомлення тільки зацікавленим користувачам.

Чому вашу розсилку ніхто не читає: 15 причин

9. Складний дизайн листів

Деякі листи важко читати на мобільному, так і на екрані десктопа. Велика кількість дрібного тексту, верстка в декілька колонок, ледь помітні посилання, — все це не додає бажання читати повідомлення.

Рекомендації: зробіть дизайн розсилки схожим на дизайн сайту. Використовуйте адаптивну верстку для зручності мобільних користувачів.

Чому вашу розсилку ніхто не читає: 15 причин

10. Ваші листи не переконують

Щоб перерахувати причини непереконливості листів, необхідно витратити кілька годин. Наприклад, смішно отримувати повідомлення від умовного ТОВ «Берізки та сосни», що обіцяє валізи грошей.

Рекомендації: якщо ви представляєте відому компанію з сильним брендом, користуйтеся її авторитетом. Надсилайте повідомлення з корпоративного адреси, оформіть листи в корпоративному стилі. Якщо ви починаєте ринковий шлях, намагайтеся завоювати авторитет. Переконуйте аудиторію корисною інформацією, особистим прикладом і отриманими результатами.

Чому вашу розсилку ніхто не читає: 15 причин
Читайте також: Найбільш недооцінена стратегія email-маркетингу – сегментація бази передплатників

11. Шаблонність і відсутність живого спілкування

Користувачі звикли не помічати шаблонні комерційні листи, навіть якщо у них є корисна інформація та вигідні пропозиції. Ситуація змінюється, коли передплатник отримує лист від живої людини.

Рекомендації: включіть в розсилку листи від ключових співробітників вашої компанії. Розповідайте в них історії успіхів і невдач, вчіть споживачів використовувати продукт, спілкуйтеся, намагайтеся отримати зворотний зв’язок.

Чому вашу розсилку ніхто не читає: 15 причин

12. Ви нерегулярно розсилаєте листа

Якщо ви ведете розсилку нерегулярно, користувачі відвикають від ваших повідомлень. Вони дратуються, отримуючи від вас кілька листів поспіль після місячного мовчання.

Рекомендації: виберіть періодичність розсилки, яку ви точно зумієте підтримувати. Дотримуйтеся плану.

Чому вашу розсилку ніхто не читає: 15 причин

13. У ваших листах занадто багато тексту

Якщо у ваших повідомленнях завжди занадто багато інформації, аудиторії це набридає. Передплатники читають інформаційні листи, якщо вони приходять не надто часто.

Рекомендації: використовуйте різні типи вмісту. Чергуйте інформаційні та рекламні листи. Намагайтеся, щоб більшу частину ваших повідомлень користувач міг прочитати за кілька десятків секунд.

Чому вашу розсилку ніхто не читає: 15 причин

14. Ви відправляєте листа в невдалий час доби і дня тижня

Більшість користувачів читає листи в першій половині дня. У вихідні дні частка переглядів листів падає.

Рекомендації: розсилайте листи у першій половині дня в робочі дні.

Чому вашу розсилку ніхто не читає: 15 причин

15. Користувач бачить список адресатів або отримує лист, адресований іншій людині

Це відбувається, коли початківці маркетологи здійснюють розсилку вручну. Вони вставляють в адресний рядок Email и всіх одержувачів.

Рекомендації: використовуйте сервіси поштових розсилок. Якщо ви розсилаєте листи вручну, користуйтеся опцією «Прихована копія».

Якщо користувачі не читають ваші листи…

… ви не зуміли зацікавити аудиторію цінною інформацією, продуктом і вигідними умовами обслуговування. Перегляньте підходи до розсилки. Подумайте, які повідомлення ви хотіли б отримувати на місці клієнтів. Не намагайтеся під що б то ні стало продавати за допомогою Email-розсилки. Використовуйте її як один з каналів взаємодії з аудиторією.

Потрібен якісний email-маркетинг? Ви можете замовити його в нашому агентстві. Дізнатися подробиці.