Чудеса брендування, або Як зробити свій блог помітним

353

В сучасну епоху, сфера маркетингу переживає справжню кризу. Більшість маркетологів змушені з гіркотою визнати, що їх добрі старі методи вже канули в лету. Традиційна реклама давно втратила свою ефективність – вона лише дратує і відштовхує клієнтів.

У зв’язку з цим, маркетологи гостро потребують інших, більш м’яких і ненав’язливих методи, які не будуть викликати відторгнення у їх аудиторії. Всім цим вимогам повною мірою відповідає брендований контент, сутність якого ми детально розкрили у статті «Брендований контент і корпоративна, чорт візьми, культура». На цей раз, ми більш детально розглянемо одну з його різновидів, а саме брендований блозі.

На жаль, криза, що вразила сферу маркетингу, не обійшов стороною і блогосферу. Кожен день на просторах інтернету з’являються сотні і навіть тисячі нових блогів, а значить – і ваших конкурентів. Навіть якщо ви створюєте нереально цікавий контент і всіляко просуваєте його в соціальних мережах, цього недостатньо. Ваш блог повинен бути унікальним, незвичайним, незвичайним, щоб читачі «клюнули» на нього. Простіше кажучи, він повинен перетворитися на новий бренд.

У маркетингу під брендом розуміється комплекс інформації про компанію, продукт або послугу; популярна, легко впізнавана і юридично захищена символіка будь-якого виробника або продукту. [Вікіпедія].

Іншими словами, бренд – це те, що виділяє вашу компанію на тлі інших, робить її популярною і запам’ятовується. Коли мова йде про блозі, то бренд включає в себе безліч аспектів: тематику, стиль спілкування з читачами, колірну гаму, фірмовий логотип і т. д. Всі вони повинні гармоніювати один з одним і відображати основну концепцію вашого блогу (тобто, що він собою являє, і як його сприймаєте ви самі і ваші читачі).

Тепер, коли ми розібралися з сутністю брендованого блогу, давайте перейдемо до інших, не менш важливих питань, які допоможуть вам краще зрозуміти його особливості.

Переваги брендованого блогу

Як було сказано вище, брендування є різновидом прихованої реклами. Воно допомагає зробити ваш блог унікальним, надає йому родзинку і шарм. Читачі брендованого блогу відразу розуміють, яка особистість його автора, і що варто від нього очікувати.

Завдяки брендування, ви неминуче залучите більшу кількість читачів, так як ваш блог стане яскравою плямою, що виділяється на тлі сотень звичайних блогів, схожих один на одного як дві краплі води.

У Росії кожен рік проходить конкурс «Блог Рунета», у ході якого визначаються кращі блоги нашої країни за минулий рік. Як ви думаєте, що об’єднує всіх лауреатів цієї премії? Правильно, всі вони зуміли перетворити свій блог в такий бренд, який просто неможливо не запам’ятати. Візьмемо, наприклад, блог Вся сіль, який був визнаний «Кращим кулінарним блогом» Рунета в 2013-му році:

Чудеса брендування, або Як зробити свій блог помітним

Теми кулінарії присвячено стільки блогів, що створити свій бренд в даній ніші – завдання з розряду архіскладних. Однак автору даного блогу все ж вдалося це зробити. І справа тут не тільки в цікавому контенті, а й у єдності унікального стилю, який простежується в усьому. Фотографії страв, логотип (у вигляді червоної каструльки) і навіть назва блогу (в якому йдеться про незамінного кулінарному інгредієнті) вказують на те, що цей сайт – просто знахідка для справжніх гурманів.

Брендування блогу на практиці: 4 важливих кроки

Тепер перейдемо від слів до справи. Які ж заходи необхідно вжити, щоб ваш блог перетворився на бренд, який буде у всіх на слуху?

1. Пізнайте сутність свого блогу

В першу чергу, ви повинні відповісти на ряд важливих питань. Що являє собою ваш блог? Яка його концепція? Яких цілей ви хочете досягти за допомогою нього? Яке враження ви хочете справити на своїх читачів? Саме ці фактори будуть формувати основу вашого бренду, тому постарайтеся приділити увагу кожній деталі, якою б незначною вона не здавалася.

2. Виберіть дизайн, що відображає суть вашого блогу

Як тільки ви визначилися з принципами, що лежать в основі вашого блогу, пора переходити до його візуального оформлення. Ви повинні вибрати колірну гаму, логотип зображення, які будуть гармоніювати один з одним і основною ідеєю вашого блогу. Напевно, вам знадобиться знання теорії кольору і основ веб-дизайну, щоб досягти цієї мети.

Розглянемо, наприклад, дизайн блогу Brandgym, в якому Девід Тейлор, професійний бізнес-коуч, ділиться своїми порадами:

Чудеса брендування, або Як зробити свій блог помітним

Як ви могли помітити, що всі елементи даного блогу витримані в діловому стилі, так як він присвячений бізнесу. Головна концепція блогу відображена у всьому: в колірній гамі (використовуються тільки три кольори: білий, сірий і червоний), лаконічному дизайні і навіть фотографії автора (він обрав класичний костюм, а не джинси, наприклад).

Уявіть, якщо б автор блогу вирішив поекспериментувати з його дизайном і розставив би скрізь смайлики і вибрав кричущі кольори. Погодьтеся, це виглядало б безглуздо: ніхто не став би сприймати такого бізнес-консультанта всерйоз.

3. Виберіть відповідний стиль викладу матеріалу

Концепція вашого блогу також вплине на ваш авторський стиль, тобто вашу манеру спілкування з читачами. Якщо ваш блог присвячений серйозним речам, наприклад, огляду судових систем різних держав, то гумор, в даному випадку, буде недоречним. Ваш стиль викладу, в даному випадку, повинен бути діловим і стриманим. Якщо ж мета вашого блогу – розважити читачів, то вам не обійтися без жартів і розмовних фраз, інакше ваші передплатники занудьгують.

4. Будьте послідовними

Якщо ви бажаєте перетворити свій блог і яскравий бренд, запам’ятайте одне важливе слово: послідовність.

Як тільки ви з’ясуєте, який дизайн і контент найкраще відображають концепцію вашого блогу, ви повинні дотримуватися тільки їх. Інакше, ви просто заплутаєте своїх постійних читачів. Якщо ви раз у раз будете вносити зміни в свій блог, вони не зможуть запам’ятати, так як кожен раз будуть бачити щось нове.

Так що, не варто кидатися з однієї крайності в іншу. Сформуйте унікальний стиль свого блогу і будьте вірні йому протягом тривалого часу.

Чудеса брендування, або Як зробити свій блог помітним

Брендування блогу: бути чи не бути

Навіть якщо ви не займаєтеся активним веденням свого блогу, він, так чи інакше, вже є брендом. Адже в думках ваших читачів вже сформувався певний образ вашого блогу. Але питання в тому, наскільки вас влаштовує цей образ. Якщо він абсолютно не відповідає вашим очікуванням, то вам не обійтися без брендування.

За рахунок брендування, ви зможете сформувати бажаний імідж свого блогу і асоціації, які він буде викликати у ваших читачів. Крім того, дана міра допоможе вам розширити охоплення аудиторії, адже брендовані блоги запам’ятовуються набагато швидше. Погляньте на панель закладок вашого браузера і подумайте, які сайти ви відвідуєте найчастіше: мають фірмові іконки або представлені у вигляді звичайного білого аркуша? Відповідь очевидна.

І ще один важливий момент: брендируя свій блог, ви повинні уникати різких змін, щоб не відлякати своїх постійних читачів. Наприклад, якщо ви вчора писали про політику, а сьогодні почнете ділитися новинами шоу-бізнесу, ваша аудиторія просто-напросто вас не зрозуміє. Брендування не повинна зазіхати на основну концепцію вашого блогу – воно повинно змінювати тільки способи її вираження за допомогою контенту і графіки.

Переклад і адаптація матеріалу Олівії Роуз Branding your blog is difficult, or is it?

Читайте також:

  • Як побудувати бренд за допомогою Pinterest
  • Брендування допомогою контекстної реклами: хороший інструмент іміджевого просування
  • Як підтримувати активність бренду в соціальних мережах