Діловий або розмовний стиль спілкування: що більше підходить для email-розсилки

347

Уявіть собі ситуацію. Ви ховаєте свою улюблену бабусю. І тут до вас підходить директор похоронного бюро і, широко посміхаючись, весело потискує вам руку. Що б ви подумали про цю людину? Хам? Бездушне колоду? Придурок? Ваші передплатники подумають про вас те ж саме, якщо ви звернетеся до них у невідповідному манері.

Діловий або розмовний стиль спілкування: що більше підходить для email-розсилки

Коли потрібно залишатися серйозним зі своїми передплатниками, а коли можна дозволити собі пару вольностей, давайте розбиратися.

Діловий стиль спілкування

Діловий стиль спілкування підходить для всіх серйозних тематик: медицина, страхування, юридичні та банківські послуги та ін Якщо ваш бізнес належить до цих нішах, більшу частину часу ваш тон повинен залишатися серйозним. А як же інакше? Адже ви – професіонал, і люди чекають від вас експертизи, а не жартів і смайликів. Згодні? Звичайно, так. Чи означає це, що використання нейтрального стилю спілкування і гумору – абсолютне табу у ваших розсилках? А ось тут я б посперечалася.

Бути серйозним постійно – теж шкідливо (якщо хочете переконати мене, прошу відразу писати в коментарі у кінці сторінки). Згадайте свої інститутські роки. Напевно у вас був хоча б один викладач, який з пари на пару монотонним голосом диктував свої незрозумілі лекції. Так, цей чоловік – заслужений фахівець, професор і кандидат наук, але, чорт візьми, хіба його хтось слухав? І це зовсім не тому, що студенти – дурні і нелюбознательные створення. Просто всім іноді хочеться трохи розслабитися. І, повірте, банкіри, економісти та бізнесмени – не виняток.

А щоб ці слова не здавалися вам порожніми, дозвольте навести один показовий приклад. Saxo Bank – один з найбільших онлайн-брокерів у світі з представництвами по всій Європі, Азії, Латинській Америці та Австралії. Аудиторія цього сайту в більшості своїй – серйозні і заможні люди, бізнесмени. Ось як виглядає їхній звичайна розсилка:

Діловий або розмовний стиль спілкування: що більше підходить для email-розсилки

Але іноді в цю розсилку включають елементи розмовного стилю. Зверніть увагу, як цікаво і доступно кажуть головні уми Saxo Bank: «Не приймайте все близько до серця», «Тихіше їдеш, далі будеш», «Загроза кризи залишилася в далеких спогадах». До речі, під час своїх публічних виступів, фахівці «Саксо» також не упускають випадку пожартувати або призвести яскраве порівняння, що робить їх експертну мова справді яскравою і такою, що запам’ятовується.

Діловий або розмовний стиль спілкування: що більше підходить для email-розсилки

Який можна зробити з цього всього висновок? Якщо в своїх розсилках ви будете зрідка (спеціально виділяю це слово, тому що діловий стиль спілкування, звичайно, повинен превалювати) знижувати градус офіційності, я думаю, це не тільки не зашкодить вашому бізнесу, але і навпаки – навіть допоможе. Не думайте, що клієнти відразу відвернуться від вас і зроблять висновок про ваш непрофесіоналізм. Якщо ви будете робити це з розумом (відчувати свою аудиторію і вибирати підходящі слова), нічого страшного не станеться. До того ж, ви завжди можете відстежити показники цих листів – кількість відкриттів, кліків, розшарювання і т. д. і припинити свої експерименти, якщо вони виявляться невдалими.

Нейтральний стиль спілкування

В яких нішах можна використовувати нейтральний стиль спілкування? Абсолютно точно сюди можна віднести більшість роздрібних інтернет-магазинів, а також всі розважальні заклади і сервіси (клуби, бари, кафе, кінотеатри, фітнес-центри, туристичні агентства тощо). Приклад розсилки, написаної в нейтральному тоні:

Діловий або розмовний стиль спілкування: що більше підходить для email-розсилки

Цільова аудиторія магазину в основному складається з молодих жінок, хоча про це ви, звичайно, вже й самі здогадалися, глянувши на дизайн вище наведеного імейла. Email-маркетолог лагідно називає їх «улюбленими купувальницями» і дарує знижку в 14%. Все дуже просто, доброзичливо і жіночно. Думаю, ця розсилка викликала чимало приємних почуттів у представниць слабкої статі.

Прикольний стиль оформлення + легкий тон викладу = ідеальний мікс для ЦА інтернет-магазину одягу.

Розмовний стиль спілкування

Розмовний стиль спілкування – це те, як ви спілкуєтеся зі своїми знайомими і друзями. Використовувати його треба обережно. Далеко не всі тематики можуть отримати вигоду з такого способу комунікації з клієнтами. В яких випадках цей стиль може підійти?

 • Якщо ви самі є брендом
 • Діловий або розмовний стиль спілкування: що більше підходить для email-розсилки
 • Якщо ви є представником свого бренду
 • Діловий або розмовний стиль спілкування: що більше підходить для email-розсилки

  В обох прикладах провідні розсилки звертаються до передплатникам від першої особи. Денис ділиться подіями, що сталися на його сайті. Максим розповідає про випадок зі свого життя. Обидва провідних використовують легкий і невимушений тон спілкування, як якщо б вони розмовляли зі своїми близькими знайомими або друзями. І, звичайно, передплатникам це напевно дуже подобається.

  Правильно підібрані слова – половина успіху

  Вище ми розглянули 3 стилю спілкування, які можна використовувати в email-розсилку. Який з них краще всього підійде вам, ви повинні вирішити самі (в залежності від вашої цільової аудиторії та особливостей вашого бізнесу). Все, що я можу вам порадити – не нехтувати цим моментом. Email-маркетинг – дуже ефективний канал залучення клієнтів, але за умови, що ви все робите правильно. Удачі!

  Адаптація матеріалу Are You Scaring Away Your Email Subscribers? #Personal vs. Professional Pt. 3.

  Читайте також:

  • Маркетинг як експеримент за рішенням завдання: розповісти просто про складне
  • Сміх заразливий, або Чому вашої маркетингової стратегії просто не обійтися без гумору
  • Що таке автореспондер і навіщо він потрібен? Докладне керівництво з яскравими прикладами