Для чого потрібні посилання nofollow: коли ставити, а коли – ні

375

Ми ведемо наш блог вже більше трьох років. За цей час автори написали більше 1000 унікальних матеріалів з інтернет-маркетингу. Кожна стаття – це результат важкої роботи щодо збору та обробки величезного обсягу інформації. Щоб написати один якісний лонгрид, потрібен тиждень. Щоб написати одну white paper – місяць. А тепер уявіть нашу реакцію, коли наш контент повністю «злизують» з нашого сайту, але при цьому всі посилання ставлять у nofollow.

Для чого потрібні посилання nofollow: коли ставити, а коли – ні

Якийсь час ми намагалися боротися з цими людьми – писали особисті повідомлення з проханням відкрити посилання або видалити матеріал взагалі. З зовсім непонятливыми йшли на більш жорсткі заходи. Але все без толку! Наші статті продовжують копіювати, а у інфографіка – відрізати ті частини, в яких вказано авторство нашої компанії. І це при тому, що на нашому сайті чітко написано: «При повному або частковому копіюванні матеріалу посилання на першоджерело обов’язкове».

І справа навіть не в тому, що у людей немає совісті. Багато хто просто не розуміють, навіщо це потрібно робити і чому посилання, що стоїть у nofollow, не є гідною платою за запозичений контент. Плюс до цього, на сеошних форумах як і раніше, існує байка про те, що відкриті посилання на чужий сайт зменшує тИЦ і PR і що ставити їх ні в якому разі не можна, інакше весь ваш посилальну вагу «попливе» на інші ресурси.

Для чого потрібні посилання nofollow: коли ставити, а коли – ні
Для чого потрібні посилання nofollow: коли ставити, а коли – ні
Для чого потрібні посилання nofollow: коли ставити, а коли – ні

Так, коментарі старенькі, але вони повною мірою відображають образ думки багатьох сучасних вебмайстрів – «якщо я поставлю відкриту посилання на чужий сайт, мій власний від цього постраждає». Зізнайтеся, думали так, що коли-небудь? Якщо так, то обов’язково дочитайте цю статтю до кінця. Далі я наведу цитати з офіційних сайтів «Яндекса» і Google, які доведуть вам, що закривати всі вихідні з вашого сайту посилання просто немає необхідності.

Навіщо потрібний атрибут nofollow та як його використовувати?

Почнемо з самого початку. Для чого взагалі придумали атрибут nofollow? Атрибут nofollow потрібен для того, щоб пошукові роботи не переходили за вказаним посиланням і ніяким чином не передавали через цю посилання тіц і PR. В яких випадках це може знадобитися? Давайте відкриємо офіційні сайти «Яндекса» і Google і подивимося, що говорять самі пошуковики з цього приводу.

Google. Якщо на вашому сайті є блог, відкритий для коментарів, то в цих коментарях цілком можуть з’явитися посилання на сайти, з якими вам не хочеться мати нічого спільного. Поля відкритих коментарів на сайтах взагалі вкрай вразливі для спамерів. Nofollow для небажаних посилань гарантує вам те, що ви не ризикуєте поділитися чистотою своєї репутації з сумнівним сайтом. […] Якщо ви не проти підтримати сайти, на які посилається користувач (тобто ви довіряєте користувачам), то в nofollow для посилань немає необхідності (джерело – Керівництво по пошуковій оптимізації для початківців).

«Яндекс». Якщо у вас є розділи, в яких можна залишати свої повідомлення (наприклад, коментарі до записів, форум, обговорення матеріалів), уважно стежте за вихідними посиланнями. Всі посилання, по можливості, повинні проходити модерацію власником сайту. Ймовірність того, що на вашому сайті залишать спам-запис, на жаль, досить велика. Пошукова система Яндекс не враховує спамерські посилання на сайти, проте репутація вашого сайту може постраждати, якщо не контролювати розміщуються на його сторінках записи. Якщо ви не впевнені в якості посилань, що залишаються користувачами на вашому сайті, рекомендуємо додавати до них атрибут rel=»nofollow» (джерело – Допомога для вебмайстрів).

Обидва пошуковика говорять одне і те ж: атрибут nofollow потрібен для того, щоб показати пошуковим роботам, що ви не довіряєте сайту, на який посилаєтесь, чи вважаєте його неякісним.

А що з приводу «витоку ваги»?

Коли ви ставите відкриту посилання на джерело, ви ділитеся з сайтом своєю репутацією. Що значить «ділитися репутацією» свого сайту? І що відбувається з PR та тіц, коли ви це робите? На всі ці питання вже є чіткі відповіді від одного із співробітників «Гугла» на довідковому форумі для веб-майстрів. Ось вони:

Для чого потрібні посилання nofollow: коли ставити, а коли – ні
Для чого потрібні посилання nofollow: коли ставити, а коли – ні
Для чого потрібні посилання nofollow: коли ставити, а коли – ні
Для чого потрібні посилання nofollow: коли ставити, а коли – ні
Для чого потрібні посилання nofollow: коли ставити, а коли – ні

Давайте ще раз повторимо основні моменти. тіц і PR – це не вичерпний матеріальний ресурс, який зменшується кожен раз, коли ви ставите відкриту посилання на чужий сайт. Ставитеся до цих показників, як до своєї репутації. Посилаючись на якісні сайти, ви всього лише говорите пошуковцям, що ці джерела ви схвалюєте.

Для кращого розуміння наведу приклад. Уявіть собі, що ви є авторитетним шеф-кухарем і в одному зі своїх інтерв’ю порекомендували слухачам іншого шеф-кухаря (скажімо, з іншої країни), який також, як і ви, дуже добре знає свою справу. Як думаєте, ваша репутація стане від цього гірше? Немає. Згадавши іншого шеф-кухаря в своєму інтерв’ю, ви даєте йому своє схвалення і покращуєте його репутацію, але з вашої власної нічого не відбувається.

А тепер давайте повернемося в наші реалії. Найчастіше контент «крадуть» дрібні сайти – у більш великих якісних. Чого бояться їх власники? Того, що їх сайт віддасть частину свого тИЦ’а і pr’у. Вони вірять в давно застарілий міф і замість того, щоб подякувати першоджерело за безкоштовно наданий контент, «кажуть» пошукачам, що вони цього сайту не довіряють. Ще раз: вони без попиту беруть з сайту чужий контент і «показують» пошукачам, що цей сайт, на їхню думку, неякісний. Комічна ситуація, не знаходите? 🙂

Отже, давайте підсумуємо

В яких випадках потрібно ставити nofollow?

  • Коли ви посилаєтеся на неякісний сайт.
  • Коли ви навмисно розміщуєте рекламний контент на своєму сайті.
  • На форумах і в розділах з коментарями, оскільки ці частини сайту більше всього схильні до атак спамерів.
  • В інших випадках можна і потрібно використовувати dofollow. Особливо, коли ви розміщуєте чужий контент на своєму сайті. Ставлячи відкриту посилання на джерело, ви висловлюєте авторам подяку за те, що вони дозволили вам передрукувати свої праці. Ця практика активно використовується за кордоном, але у нас ніяк не приживеться. Давайте потихеньку змінювати свій менталітет. Тим більше що ми вам тільки що довели, що ніякі dofollow вашому сайту не зашкодять. Якщо ви досі не вірите, ось вам приклад з власної практики.

    Коли ми тільки починали вести свій блог, ми адаптували зарубіжні статті провідних зарубіжних інтернет-маркетингових видань. Всі посилання ставили в dofollow, тому що це правильно і ввічливо по відношенню до авторів цих постів. З тих пір пройшло 3 роки. Всі показники нашого сайту росте з неймовірною швидкістю. При цьому, на нашому сайті є такі сторінки, на яких не одна, не дві dofollow-посилання, а більше двохсот. Думаєте, це як-то погіршила видимість нашого сайту в пошукових системах? Аж ніяк.

    Нещодавно в нашому блозі вийшов матеріал, у якому ми ділимося своїми результатами просування. Протягом усіх трьох років – висхідний тренд по трафіку. І справа не в посиланнях, не в ключах, не в тицах і пиарах. Справа в тому, що ми працюємо над нашим сайтом. Кожен день робимо його трішки краще і дуже піклуємося про наших користувачів. Ось і весь секрет. Сподіваюся, після прочитання цього посту ви зміните свою думку з приводу атрибут nofollow…