Додаткове просування постів за рахунок «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram

458

Відображаючись у результатах пошуку або у розділі «Рекомендацій» Instagram, ви можете істотно збільшити кількість переглядів ваших фото і отримайте можливість залучати нових користувачів.

Також існують способи використовувати «Пошук» і «Рекомендації» в Instagram для бізнесу – вибирати найбільш часто використовувані хештегі, залучати цільову аудиторію і знаходити лідерів думок (власників популярних акаунтів) для співпраці.

Ми розділили статтю на 5 частин, в кожній з яких ми докладно розповімо про способи використання «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram для бізнесу.

Як працюють «Пошук» і «Рекомендації» Instagram

Для початку давайте розберемося, що ви можете шукати з допомогою функції «Пошук» в Instagram. Натисніть на значок лупи, щоб перейти до «Пошуку» і «Рекомендацій».

«Пошук»

Додаткове просування постів за рахунок «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram

Ви можете шукати у цьому розділі:

  • «Топ» (найпопулярніші публікації);
  • «Люди» (облікові записи інших користувачів);
  • «Мітки» (хештегі – особливі мітки з ключовими словами для пошуку);
  • «Місця» (теги по певним місцезнаходжень на карті).

Ви можете користуватися пошуком на сайті Instagram. Єдина різниця між пошуком у додатку та на сайті в тому, що на сайті ви не можете шукати за категоріями (люди/хештегі). Вам доведеться додавати символ «@» для пошуку користувачів і «#», щоб шукати хештегі.

Як Instagram визначає результати пошуку

Результати пошуку, які ви бачите, залежать від різноманітних факторів, включаючи людей, на оновлення яких ви підписані, з ким ви списувалися, а також на основі фото і відео, які ви позначили.

Коли ви натискаєте на ім’я в пошуковій видачі, ви потрапляєте на його профіль. Коли ви натискаєте на хештег або зазначену локацію, ви бачите фото за цим хэштегам. При цьому перші дев’ять публікацій будуть самими популярними, а потім будуть слідувати всі інші фото, починаючи з останнього вивантаженого.

«Рекомендації» / «Пошук публікацій»

Додаткове просування постів за рахунок «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram

Під панеллю пошуку знаходяться «Рекомендації». Сервіс підбирає публікації, грунтуючись на ваших діях в Instagram.

Публікації вибираються автоматично на основі тих, які сподобались користувачам, на яких ви підписані, або на основі матеріалів, які сподобалися вам.

Тепер давайте розглянемо більш детально можливості використання пошуку і рекомендацій для бізнесу.

Як потрапити у видачу «Пошуку» і «Рекомендацій» в Instagram

Потрапляючи в видачу пошуку вашої цільової аудиторії, ви отримуєте можливість представити бренд більшому колу користувачів і залучити більше нових передплатників, крім уже сформованої бази.

Читайте також: ИнстаГайд: найдетальніша інструкція з ведення бізнесу в Instagram

Отже, щоб потрапити у видачу, спробуйте наступні чотири способи.

1. Додайте ваше місцезнаходження і хештегі

Щоб ваші історії та публікації з’являлися в результатах пошуку, вам необхідно додавати позначку вашої геопозиции і хештегі до кожного посту.

Щоб додати місцезнаходження до публікації, натисніть на будь-яку з пропонованих позицій в попередні налаштування публікації. Якщо ж у запропонованих варіантах немає потрібної адреси, додайте її самостійно за допомогою функції «додати місцезнаходження».

Додаткове просування постів за рахунок «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram

Візьмемо функцію «Історії». Щоб додати місцезнаходження в історію, натисніть кнопку «Налаштування», потім – «Геодані».

Додаткове просування постів за рахунок «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram

Щоб додати хештег, просто наберіть знак «#» і необхідні слова без пробілів і розділових знаків, наприклад, «#нижнийновгород», «#собака» і т. д.

Додаткове просування постів за рахунок «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram

Щоб додати хештег до історії, натисніть кнопку «Налаштування», потім «Хештегі». Або ж виберіть введення тексту і пропишіть хештег вручну. Instagram також запропонує на вибір найпопулярніші хештегі, близькі за тематикою до ваших.

Додаткове просування постів за рахунок «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram

Ви можете додавати до 30 хэштегов до кожної публікації, однак аналітична компанія TrackMaven виявила, що публікації в Instagram, що містять тільки дев’ять хэштегов, працюють краще.

Додаткове просування постів за рахунок «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram

Щоб знайти найкращі хештегі, ви можете використовувати додаткові програми типу Focalmark (воно створює список популярних хэштегов на основі підписи до фото) або Display Purposes. Нижче ми розглянемо докладніше, як використовувати «Пошук» і «Рекомендації» для вибору найбільш підходящих для вас хэштегов.

2. Вибирайте правильний час для публікацій

Коли ви переходите в «Пошук», першими будуть показуватися нещодавно викладені матеріали (окремо від топ-9 найпопулярніших).

Додаткове просування постів за рахунок «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram

Для оптимізації ваших публікацій під «Пошуком», викладайте фото або відео орієнтовно в той час, коли цільова аудиторія найбільш активна. Таким чином ви отримаєте більше шансів вибитися в топ видачі.

Якщо у вас бізнес-аккаунт, можете точніше визначити дні та час, коли більша частина ваших передплатників найбільш активна. Переглянути цю інформацію можна з допомогою інструменту аналітики Instagram Insights.

Додаткове просування постів за рахунок «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram

Якщо у вас не бізнес-аккаунт, можете скористатися безкоштовними інструментами instagram-аналітики, наприклад, Union Metrics’ free Instagram account check up або WEBSTA, щоб вибрати оптимальний час для публікацій.

Аналітика показує активність ваших передплатників, звідси можна зробити припущення, що і ваша потенційна цільова аудиторія поводиться аналогічно.

3. Створюйте контент, цікавий вашої ЦА

Результати пошуку топ-9 самих популярних публікацій займають практично всі місце на екрані.

Додаткове просування постів за рахунок «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram

Відповідно до політики Instagram, топові публікації вибираються на основі їх популярності серед користувачів. Відбираються ті, які зібрали найбільшу кількість лайків, коментарів та репостов. Відповідно, щоб потрапити в топ-9 видачі пошуку «Instagram», потрібно створювати дійсно якісний контент, який з більшою ймовірністю сподобається потенційним клієнтам. І не можна забувати відзначати місцезнаходження і ставити хештегі, щоб цю публікацію було можливо знайти через «Пошук».

Ось декілька порад як створювати контент, який надалі зможе потрапити у топ-9:

1. Робіть фото у великому дозволі: очевидно, що фото у високій якості отримують більше лайків та коментарів.

2. Використовуйте нішеві хештегі, тобто ті, за якими шукає контент ваша цільова аудиторія, так як за такі хештегі менша конкуренція і вище шанси потрапити в розділ «Топ Пости» у видачі користувача.

Як використовувати «Пошук» і «Рекомендації» для підбору кращих хэштегов

Для початку давайте визначимося, що означає «кращі» і підходящі для вас хештегі. Правильно підібрані хештегі зможуть залучити більшу аудиторію до ваших відео і фото. Хештегі дозволяють публікацій відображатися в результатах пошуку і рекомендаціях вашої цільової аудиторії.

Ось два способи, як вибрати оптимальні хештегі за допомогою пошуку «Instagram»:

1. За результатами пошуку

Коли ви вводите слово або фразу в панель пошуку і вибираєте «Хештегі», «Instagram» покаже список хэштегов, відповідних вашому запиту і схожих на нього.

Наприклад, власник ресторану екзотичних морепродуктів повинен шукати все, що пов’язано з морської їстівної живністю, наприклад, «восьминіг».

Додаткове просування постів за рахунок «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram

Instagram також покаже кількість публікацій, де використаний той чи інший хештег. Це допоможе вибрати найбільш популярний.

Однак, фотограф Аллен Харпер, розповідаючи про те, як використовувати хештегі, навпаки рекомендує уникати надто популярні.

«Деякі хештегі значно популярнішим інших, однак, їх популярність не завжди означає ефективність. Наприклад, ви могли помітити, що хештеги #photooftheday, #like4like, #instagood, #iphoneonly, #VSCO і подібні, неймовірно популярні. Але до нещастя, гігантська кількість користувачів використовують ці хештегі під кожною новою фотографією. Це призводить до того, що багато фото просто тонуть в пошуковій видачі протягом декількох секунд і їх уже неможливо відшукати. А також вони нейтральні і не потрапляють під конкретні інтереси користувачів. Іншими словами, вашу публікацію можуть і побачити, але це будуть зацікавлені користувачі. В добавок до цього, часто популярними хэштегами користуються боти та спам-аккаунти і ваші фото отримають купу штучних лайків та коментарів.

Але і рідкісні хештегі теж не має сенсу використовувати, оскільки це означає, що ці хештегі цікаві невеликій групі або окремим користувачам. Ви можете перевірити частоту використання хештега, використовуючи пошук, де, знову ж таки, показано, скільки публікацій існує з використанням того чи іншого хештега.»

Це говорить про те, що деякі хештегі відповідають інтересам певної групи людей. Якщо ви хочете показувати свої публікації конкретній спільноті користувачів, то такі хештегі підуть тільки на користь. Тому перш ніж використовувати той чи інший хештег, подивіться, які їм матеріали позначені.

2. «Суміжні хештегі»

Коли ви бачите результати пошуку по хэштегам, Instagram пропонує також схожі хештегі.

Наприклад, «Москва».

Додаткове просування постів за рахунок «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram

Іноді Instagram показує схожі хештегі, які не відображаються в результатах пошуку (наприклад, #столиця і #мск на картинці вище). Тому, якщо ви не можете знайти відповідний хештег з допомогою першого методу, спробуйте цей.

Як використовувати Instagram для підвищення активності передплатників

Ваші передплатники можуть вивантажувати фото, пов’язані з вашим бізнесом, але без хештега або місцезнаходження. В такому випадку, ви не зможете знайти ці матеріали. Але, якщо вони будуть використовувати ваш брендовий хештег або геодані, то ви без праці зможете знаходити ці пости і залишати коментарі.

1. Взаємодія з користувачами, які використовують ваш брендовий хештег

Якщо у вас є власні хештегі бренду, і ви закликаєте передплатників використовувати їх, то буде корисно підписуватися у відповідь на оновлення передплатників і взаємодіяти з їх публікаціями і історіями.

Загальні способи взаємодії з контентом користувачів

Ставте лайки, залишайте коментарі, робіть репости, додавайте публікації з вашим брендовим хештегом на сайт вашої компанії.

Наприклад, компанія Alpenglow пропонує своїм користувачем позначати свої публікації хештегом #alpenglowapp, і потім офіційний акаунт alpenglow робить репост таких фото на свою сторінку.

Додаткове просування постів за рахунок «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram

Ви також зможете взаємодіяти з публікаціями, поміченими хештегом, близьким до вашого брендовій.

Наприклад, кав’ярня для цього повинна шукати публікації за такими тегами #кофедня, #инстакофе, #coffeeoftheday, #coffeetime, і #instacoffee.

Якщо ви хочете залишати коментарі, то краще робити це осмислено. Залишаючи згенеровані коментарі (наприклад, «Здорово!», «у вас гарні фотографії, побільше б таких!») або коментарі, які складаються лише з смайликів, ви розчаруєте ваших передплатників, т. к. подібними коментарями грішать тільки боти.

2. Взаємодія з передплатниками, використовуючи ваше місцезнаходження

Ця рада більше підійде для локального бізнесу: ресторанів, кафе і готелів, ніж для онлайн-бізнесу.

Якщо у вас є тег локації, рекомендую регулярно перевіряти стрічку новин, щоб знаходити фото, відео та історії користувачів, які побували у вас, щоб ви могли підписатися на них, віддячити за відвідування вашого закладу і отримати зворотний зв’язок, запитавши їх думку про ваші послуги.

Якщо у вас ще немає геопозиции, ось кілька кроків, щоб її створити:

Крок 1: відкрийте мобільний додаток Facebook і виберіть меню «Де ви».

Додаткове просування постів за рахунок «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram

Крок 2: наберіть назву вашого бізнесу в полі «Де ви».

Крок 3: прокрутіть екран вниз і виберіть «додати (ваше ім’я) в (ваше місцезнаходження)».

Додаткове просування постів за рахунок «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram

Крок 4: виберіть найбільш відповідну категорію.

Додаткове просування постів за рахунок «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram

Крок 5: заповніть вашу точну адресу і додайте фото, яке ваше місцезнаходження (наприклад, фасад будівлі, де знаходиться ваш офіс, ваше кафе і т. д. за аналогією з «Яндекс.Картами» або Google Maps).

Будьте уважні, коли створюєте місцезнаходження, т. к. після його створення не буде можливості його змінити!
Додаткове просування постів за рахунок «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram

Крок 6: натисніть кнопку «Створити».

Тепер ви зможете залучати навіть тих користувачів, які просто знаходяться поруч з вами. Для цього зайдіть в «Місцезнаходження» і виберіть «Поряд з поточним місцезнаходженням».

Як варіант, ви можете шукати конкретні місця поблизу до вашого, де може проводити час ваша цільова аудиторія, і робити фотографії, які потім зможете опублікувати у вашому акаунті.

Додаткове просування постів за рахунок «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram

Коли ви знайдете фотографії або історії, відповідні по місцю розташування, обов’язково залиште хороший коментар.

Як використовувати Instagram для пошуку лідерів думок

Останній спосіб використання «Пошуку» для бізнесу – виходити на власників популярних акаунтів, з якими вам було б вигідно співпрацювати.

Дослідження доктора Джони Бергер з «Уортонской школи бізнесу» і «Келлер Фей Груп» – провідних фахівців з дослідженням маркетингу «з вуст у вуста» (сарафанне радіо), показало, що лідери думок можуть досить ефективно впливати на поведінку користувачів.

«82 % споживачів найімовірніше підуть рекомендацій лідера думок, на відміну від 73 % які прислухаються до порад середньостатистичного користувача.»

1. Пошук людей

Перший спосіб знайти лідерів думок – це вибрати категорію «Люди» в меню пошуку, щоб шукати профілі людей, використовуючи відповідні ключові слова.

Наприклад, власники кафе повинні шукати за словами «food», «їжа» або «кухня» і вивчати результати пошуку.

Додаткове просування постів за рахунок «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram

Такий спосіб добре підійде знову ж для локального бізнесу, т. к. пошук в Instagram підлаштовується під вас на основі вашого місцезнаходження і тих профілів, на які ви підписані. Так, наприклад, багато людей, яких запропонує вам пошук, проживатимуть в тому ж місті, що і ви.

2. Пошук серед передплатників

Другий спосіб – це переглянути список ваших передплатників, оскільки є ймовірність, що серед них можуть виявитися лідери думок.

Якщо у вас поки трохи передплатників, ознайомтеся з профілем кожного вручну. Якщо у вас вже дуже багато передплатників, Шейн Баркер радить шукати серед них тих, чий «нікнейм» містить ключові слова.

Використовуючи рада Шейна, наприклад, ресторан здорового харчування Righteous Food повинен шукати серед передплатників акаунти, назва яких містить слова «food».

3. Пошук за місцезнаходженням і хэштегам

Третій спосіб – це пошук за відповідним геопозициям і хэштегам. У цьому випадку варто ознайомитися з профілями, чиї пости знаходяться в топ-9.

Пошук лідерів думок за місцезнаходженням знову ж підійде для локальних бізнесів, а пошук за хэштегам краще для знаходження лідерів думок серед аудиторій із загальними інтересами, наприклад фітнесу або кулінарних блогерів.

Наприклад, ми шукали «#digitalmarketing»:

Додаткове просування постів за рахунок «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram

Читайте також: Як ефективно використовувати хештегі

Слід звертати увагу на публікації, які знаходяться в топі, так як вони, найімовірніше, належать користувачам з великою аудиторією передплатників.

Також можна подивитися новітні публікації, якщо він хоче знайти специфічні хештегі.

4. Розділ «Рекомендації» / «Пошук публікацій»

Четвертий спосіб – використовувати розділ рекомендацій, де зібрані публікації на основі аналізу вашого профілю: людей, на яких ви підписані, і публікацій, які вам сподобалися.

Це може бути найбільш ефективний метод, якщо ви підписані на людей, що мають відношення до вашого бізнесу, і взаємодієте з публікаціями з вашого сегмента.

5. Схожі профілі

П’ятий спосіб – скористатися рекомендаціями Instagram за схожим користувачам.

Коли ви знайшли потенційного партнера серед лідерів думок і підписалися на нього, Instagram запропонує вам підписатися на схожі акаунти. Якщо рекомендації не з’являються, ви можете натиснути на стрілку, що вказує вниз, праворуч від кнопки «Підписатися», щоб побачити рекомендації.

Додаткове просування постів за рахунок «Пошуку» і «Рекомендацій» Instagram

Цей спосіб відмінно підійде тим, хто вже знайшов партнера серед лідерів думок і хоче знайти ще.

Разом

З можливостями «Пошуку» і «Рекомендацій» в Instagram ви зможете значно підвищити впізнаваність бренду за рахунок попадання публікацій на видачу цих розділів. Зможете знаходити публікації для взаємодії з користувачами і знайдете лідерів думок, з якими можна співпрацювати. Отримаєте можливість вибрати найкращий хештег бренду.

Є щось, що я пропустив? Буду радий, якщо поділіться ще якимись крутими способами в коментарях!

Матеріал підготував Олексій Селезньов, копірайтер агентства Contempium.