Email-розсилка: 10 чудових прикладів для наслідування

636

Набридло витрачати свій час на написання цікавих розсилок, які читають, в кращому разі 10% ваших передплатників? Боляче дивитися на те, як число передплатників стає все менше і менше з кожним днем? Ви так стараєтеся, а відгук майже нульовий?

Email-розсилка: 10 чудових прикладів для наслідування

Перед вами 10 прикладів email-повідомлень, які справили велике враження на своїх передплатників. Використовуйте їх в якості джерела для натхнення і намагайтеся домогтися кращих результатів.

1) BuzzFeed

Компанія BuzzFeed славиться не тільки виральным контентом, але і неймовірно якісними email-розсилками. Її маркетологи вкрай грунтовно підходять до кожного елементу email-повідомлень, у тому числі до рядку теми превью першої фрази тексту. Вони завжди виходять лаконічними і змістовними, втім, як і весь контент, що публікується на цьому сайті.

В розсилках BuzzFeed, превью першого речення завжди є логічним продовженням теми листа. Наприклад, якщо в рядку теми міститься питання, то превью використовується в якості відповіді. Якщо тема виражена у вигляді заклику (як у наведеному прикладі), то превью розкриває його більш докладно:

Email-розсилка: 10 чудових прикладів для наслідування

Ви не будете розчаровані, відкривши лист, оскільки воно містить цікавий і якісний контент:

Email-розсилка: 10 чудових прикладів для наслідування

Саме чудове в тому, що блокування зображень не зашкодить сприйняттю тексту. А все тому, що дизайнери використовували alt-текст, який відображається замість графічних елементів:

Email-розсилка: 10 чудових прикладів для наслідування

2) Brain Pickings

Якщо ви поглянете на наступний лист, швидше за все, воно видасться вам дивним:

Email-розсилка: 10 чудових прикладів для наслідування

«Так це ж не лист, а цілий пост!» – скажете ви і будете праві. Напевно, ви бачите таку довгу email-розсилку вперше, втім, як і я.

Однак для шанувальників сайту Brain Pickings в ній немає нічого дивного. Справа в тому, що цільова аудиторія даного сайту – інтелектуали та книгомани. Вони просто жадають отримати цікавий контент. І чим її більше – тим краще.

Так що, якщо ваша цільова аудиторія теж любить отримувати корисну інформацію у великих обсягах, спробуйте поэкспереминтировать з різною довжиною email розсилок. Може виявитися так, що коротенькі повідомлення, які ви надсилаєте, не задовольняють їхні інтелектуальні запити. Можливо, вони чекають більш довгих листів, навіть якщо їм буде потрібно ціла хвилина тільки для того, щоб їх прокрутити.

3) RunKeeper

Передплатники сайту RunKeeper просто в захваті від регулярних розсилок, які вони отримують свою пошту. Погляньте на одну з них, і ви зрозумієте, чому:

Email-розсилка: 10 чудових прикладів для наслідування

Чудові картинки, чи не правда? Дані зображення викликають цілий спектр позитивних емоцій – захоплення, радість, цікавість і т. д. Так і хочеться клікнути на них, щоб переглянути повну статтю.

Структура розсилки є досить зручною. Більш популярні пости займають більше простору, щоб читачі листи кликнули саме на них.

Ще один приємний бонус – адаптивний дизайн. Навіть якщо ви будете переглядати лист на своєму мобільному, вам не доведеться напружувати зір, так як зображення і написи будуть такими ж чіткими:

Email-розсилка: 10 чудових прикладів для наслідування

4) 1-800 CONTACTS

Коли мова заходить про email-маркетингу, багато хто з нас забувають про так званих «транзакційних» повідомленнях. Вони відправляються автоматично, коли людина вчиняє певну дію на веб-сайті (наприклад, заповнює форму або купує продукт). Як правило, транзакційні email-повідомлення являють собою стандартний текст, який не затримується в пам’яті клієнтів. Але тільки не у випадку з компанією 1-800 CONTACTS, яка займається продажем контактних лінз!

Оскільки процес оформлення замовлення забирає досить багато часу у її клієнтів (вони повинні замовити лінзи, переконатися в їх наявності, отримати підтвердження лікаря і т. д.), компанія 1-800 CONTACTS вирішила полегшити їм життя, відправляючи автоматично згенеровані листи, у яких міститься індикатор стану замовлення:

Email-розсилка: 10 чудових прикладів для наслідування

Індикатор поточного стану замовлення допомагає клієнтам зрозуміти, на якій стадії процесу покупки вони знаходяться. Його наявність позбавляє їх від необхідності читати весь текст листа.

5) Salt House Inn

Подібно компанії RunKeeper, маркетологи готелі Salt House Inn використовують чудові зображення в своїх email-повідомлень:

Email-розсилка: 10 чудових прикладів для наслідування

Саме чудове в тому, що вони отримали ці картинки абсолютно безкоштовно. Дізнаєтеся знамениту квадратну форму? Різні фільтри? Напевно. Адже дані зображення взято з Instagram.

Ви також можете наслідувати їхній приклад. Використовуйте різні візуальні засоби, щоб підвищити привабливість ваших email-повідомлень. Які джерела ви не вибрали – безкоштовні фотостоки, сайти з іконками або Instagram – постарайтеся, щоб зображення були чіткими, оригінальними і поєднувалися з тематикою ваших листів. Тоді у ваших передплатників обов’язково з’явиться бажання перейти за цим картинкам.

6) Nosh.On.It

Підписники блогу Nosh.On.It – справжні гурмани. Кожен день, вони отримують нові рецепти блюд на свій мейл. Ось приклад одного з них:

Email-розсилка: 10 чудових прикладів для наслідування

Зверніть увагу на незвичайну структуру email-розсилки. Вона складається з трьох розділів: інформації про шеф-кухаря (1), рецепта (2) і (3). Загалом, вся корисна інформація зібрана в одному місці, що позбавляє передплатників від необхідності шукати її в блозі. Вони можуть зберігати всі листи від Nosh.On.It в окремій папці, щоб у потрібний момент скористатися тим чи іншим рецептом.

Ще одна примітна особливість даної розсилки – заклик до дії «Надіслати другу», розташований у правому верхньому куті, в червоному колі. Він нагадує одержувачам листи про те, що даною інформацією обов’язково потрібно поділитися зі своїми друзями, колегами і родичами.

В розділі «Рецепт» також розташовані кнопки Facebook та Pinterest, що дозволяють в одну мить поширити отриману інформацію в соціальних мережах.

7) Eurostar

Ви коли-небудь отримували лист, після прочитання якого вам відразу хотілося опинитися в іншому місці? Ось одне з таких:

Email-розсилка: 10 чудових прикладів для наслідування

У чому ж секрет ефективності даного листа? По-перше, це чудові фотографії європейських столиць, зроблені професійним фотографом. По-друге, помітний заклик до дії («Подати заявку зараз»), який повторюється двічі: в першому екрані і за його межами. І, нарешті, оригінальне привітання – «Бонжур!». Читаючи його, одержувачі листи відразу уявляють, як вони гуляють по вулицях Парижа або сидять у затишному кафе, насолоджуючись круасанами.

8) AT&T

Ще один приклад адаптивного дизайну – email-повідомлення від компанії AT&T, в якому рекламується нова модель телефону. На екрані комп’ютера воно виглядає наступним чином:

Email-розсилка: 10 чудових прикладів для наслідування

А на мобільному телефоні воно набуває вже інший вигляд:

Email-розсилка: 10 чудових прикладів для наслідування

Як ви могли помітити, в першому варіанті всього одна кнопка призову до дії – «Купити зараз» (виділено червоним). Прямо під нею вказано номер телефону, за яким можна зв’язатися з компанією. У другому варіанті, ми бачимо вже 2 кнопки заклику до дії: «Купити зараз» і «Подзвонити зараз». Причому, друга стоїть на першому місці. Це дозволяє клієнтам, що переглядають лист з мобільних пристроїв, відразу набрати номер компанії.

Маркетологи AT&T також взяли до уваги звички користувачів мобільних пристроїв: адже, найчастіше, вони використовують свої гаджети для здійснення дзвінка, а не купівлі.

9) Brit + Co

Переглядаючи рядок теми, одержувач повинен мати загальне уявлення про те, що міститься в листі. Наприклад, якщо ви пропонуєте своїм передплатникам знижку, то бажано повідомити про це в темі email-повідомлення.

Формувати очікування, а потім виправдовувати їх в самому листі – завдання не їх простих. Однак компанії Brit + Co вдалося з нею впоратися. Так виглядає рядок теми одного з email-повідомлень, відправленого передплатникам компанії:

Email-розсилка: 10 чудових прикладів для наслідування

А ось і сам лист:

Email-розсилка: 10 чудових прикладів для наслідування

Виявляється, фраза «Далі можете не шукати!» в рядку теми не була жартом. Адже відкриваючи лист, ви відразу бачите 9 різних нарядів на Хеллоуїн. Незважаючи на те, що одержувач листа повинен натиснути на кнопку, щоб переглянути всі костюми, він все ж залишається задоволеним – компанія стримала обіцянку, дане нею у темі листа.

10) Uber

І, нарешті, останній приклад – це лист від транспортної компанії Uber, яка пропонує пасажирам спеціальний додаток для зв’язку з водіями:

Email-розсилка: 10 чудових прикладів для наслідування

Даний лист виділяється на тлі звичайних розсилок завдяки лаконічному дизайну. Клієнтам не потрібно читати його повністю – досить швидко пробігти очима, щоб отримати саму важливу інформацію.

Погляньте на цей лист ще раз. Що кидається вам в очі в першу чергу? Напевно, це слоган «краще, швидше і дешевше, ніж таксі» (1), яскраво-блакитна кнопка з написом «Тепер UberX обійдеться вам на 30% дешевше, ніж таксі» (2) і, звичайно ж, нові тарифи (3). Саме цю інформацію хотіла донести компанія Über до своїх клієнтів.

Мета цього листа – повідомити клієнтів про новий, вигідної пропозиції. Компанія Über не прагне перетворити одержувачів листа лідів і клієнтів. Лист адресовано поточним клієнтам компанії. Тому в ньому виділено тільки та інформація, яку вони повинні знати.

Що ж, знімаємо капелюха перед компанією Uber, якій вдалося зробити свій меседж більш зрозумілим з допомогою дизайну.

Ставте на перше місце потреби своєї аудиторії

Отже, ми розглянули 10 прикладів вдалих email-повідомлень, яким вдалося надати належне вплив на своїх адресатів. Сподіваємося, вони надихнуть вас на вдосконалення власних email розсилок.

Проаналізувавши вищенаведені приклади, можна прийти до висновку, що ефективність email-повідомлень залежить від того, в якій мірі ви враховуєте особливості та потреби своєї цільової аудиторії. Перш ніж писати лист, дайте відповідь на наступні питання:

  • Для кого призначений даний лист?
  • Який контент необхідно включити, щоб зацікавити свою аудиторію?
  • Яка мета цього листа? (проінформувати передплатників, спонукати їх до купівлі і т. д.)
  • І, звичайно ж, не забувайте проводити А/Б-тестування різних елементів електронного листа: рядки теми, дизайну, текстового та візуального контенту і т. д. Тільки так ви зможете визначити, які листи знаходять відгук саме у вашої аудиторії.

    Переклад і адаптація матеріалу Джіні Соскей 10 Examples of Brilliant Email Marketing (and Why they’re So Great).