«Емоційні італійці by Milan TV»: Як щирість підкорює YouTube

305

Одного разу, сірим холодним ввечері, я зайшла на YouTube і натрапила на дуже цікаве відео: чарівні італійці розповідали, що вони думають про російських жінок. Вони робили це так виразно і так щиро, з усією властивою італійцям експресією, що я не змогла пройти повз і не підписатися на канал.

І тут почалося: «Італійці намагаються пити по-російськи», «Італійці пробують російські солодощі», «Італійці дивляться кліп групи «Гриби»… Відірватися від них було вже неможливо.

Один з перших відеороликів каналу «Емоційні італійці by Milan TV»: «Що італійці думають про російських жінок?»

Сьогодні канал «Емоційні італійці by Milan TV» нараховує понад 230 тисяч передплатників і 23 мільйонів переглядів. Мені пощастило поспілкуватись з одним із засновників каналу, Дариною Переверзєвої, і дізнатися багато цікавого про історію створення каналу, внутрішньої «кухні» і плани на майбутнє.

«Емоційні італійці by Milan TV»: Як щирість підкорює YouTube

Ксенія Самоткан: Доброго Дня, Дар’я! Розкажіть трохи про себе і про історію створення каналу. Хто був ініціатором цієї ідеї?

Дарина Переверзєва: Творців каналу двоє: це я, Дарина Переверзєва, і моя колега Лариса Степанцова.

Ми працюємо в італійській компанії Codcast, – зокрема, просуваємо італійські бренди на російський ринок за допомогою нашого блогу Milan TV, в якому розповідаємо російським читачам про Італії. А «емоційні італійці» – це наші колеги. Вони займаються рекламними роликами, тобто це креативщики, дизайнери, видеопродакшн і т. д.

До: Як з’явилася ідея знімати реакцію ваших італійських колег на російські страви і кліпи? Як ви зняли своє перше відео?

Д: Якоїсь конкретної, відпрацьованої ідеї не було.

Одного разу під Новий рік італійська частина компанії відзняла дуже хороший ролик «Silent love», про німого молодого чоловіка, який їхав у поїзді і, незважаючи ні на що, зустрів там свою любов.

І ми вирішили попросити: «Хлопців, ви вже все зняли, у вас більше немає ніяких дедлайнів… Ми можемо зробити одну маленьку річ? Ви всі такі чудові, харизматичні… Давайте ми з мамою приготуємо новорічної їжі, дамо вам спробувати і все це знімемо?». А це якраз було у той час, коли відеоролики а-ля «американці пробують» і «американці дивляться російські кліпи» починали «бомбити» простори інтернету. І ми зняли перший ролик.

Перший ролик, знятий для каналу «Емоційні італійці by Milan TV»: «Італійці пробують російські новорічні страви»

Ніхто, насправді, не очікував такого успіху, тому що знімалося більше для себе, по приколу. І начальство цей проект не дуже-то вірили.

До: Як же вам все-таки вдалося умовити начальство знімати нові ролики?

Д: Ми постійно просили знімати щось для нас в перервах, і хлопці з відеопродакшн підтримували нас. Вони самі підходили до начальства і говорили: «Хлопців, у нас ніякі дедлайни не горять, ну чому б не зняти? Студія є, все є». Тим більше, що у колег, задіяних у зйомках, ми більше одного робочого часу не займали.

Так що, переконати зняти саме перше відео було великою удачею. У нас закінчився рік (це було перед Різдвом), видеопродакшн був вільний і ми попросили: «будь Ласка, будь ласка!».

Потім вже, коли перше відео «вистрілила», наші начальники сказали: «Ну так, якщо вже такий результат, – хоча, звичайно, ми все одно в це не віримо, спробуйте ще кілька разів зняти». І, загалом-то, справа пішла.

Читайте також: Інтерв’ю: Антон Гайворонський про те, як з допомогою видеомаркетинга створити багатомільйонний бізнес

До: Зараз ваш канал налічує вже понад 23,5 мільйонів переглядів і 230 тисяч передплатників. Чим ви можете пояснити такий успіх?

Д: Ми намагаємося тримати дуже позитивну хвилю. У нас завжди все проходить дуже мило і позитивно і, головне, звичайно, – акторів у нас немає, і ми не говоримо нікому, як на що реагувати.

І навіть якщо хлопці, спробувавши якісь страви, кривляться, – ну, це потрібно знати італійців. Вони не стримують свої емоції, і це нормально. Коли я, наприклад, вперше приїхала в Італію і спробувала каперси і горгонзолу, у мене була така ж реакція.

«Емоційні італійці by Milan TV»: Як щирість підкорює YouTube

І, я запевняю, після зйомок вони лізуть в холодильник і доїдають їжу, тому що вона їм дійсно подобається.

«Емоційні італійці by Milan TV»: Як щирість підкорює YouTube

Ми намагаємося внести в наші відеоролики трішки ностальгії, позитиву, щирості. Ми змушуємо людей посміхатися, і, я вважаю, що це найголовніше. Це те, чого зараз дуже не вистачає. І ще в наших відеороликах є навіть трохи інформативності, – за допомогою них глядачі більше дізнаються про італійців. Ми б, звичайно, хотіли більше розвиватися в цьому напрямку, більше показувати цікавого і корисного про Італії.

Тому що американці вже набридли. 😀 А це італійці, ми їх апріорі любимо, а тут вони ще від душі пробують все і діляться своєю думкою. Так що вся справа в щирості, напевно. І любові до справи.

«Емоційні італійці by Milan TV»: Як щирість підкорює YouTube

До: Розкажіть детальніше про те, як ви просували свій канал. Які платформи використовували?

Д: На початку наше просування являло посів скрізь де тільки можна. Ми вручну відправляли листи в різні журнали, вели листування. І нам пощастило. Ми відправили лист з нашим першим відеороликом в AdMe, і його опублікували.

Після першого відео вже якісь канали були налагоджені, нам вже відповідали, і великий поштовх, звичайно, дав нам саме AdMe. За це їм велике спасибі.

А потім просто настав момент, коли всі самі стали розбирати наші відео, і більше ніякого просування каналу не потрібно було.

Читайте також: Як розкрутити канал на YouTube: повне керівництво для початківців

К: А що щодо реклами? Ви використовуєте її?

Д: Зараз ми на стандартній партнерці від YouTube, на Adsense. Але ми хотіли б перейти на більш вигідну партнерку і співпрацювати з іншими «ютуберами», – ідей у нас дуже багато. І нам приходить велика кількість пропозицій. Деякі кажуть просто: «Хлопців, приїжджайте, я буду вас годувати». 😀

Але у нас поки що зв’язані руки, – наше начальство не очікувало такого, YouTube-канал не входив в їх бізнес-план ніяким боком. До того ж, компанія, в якій ми працюємо, виступає проти використання реклами.

Так що, поки що серйозної реклами у нас немає. У нас все дуже натуральненько розходиться.

До: чи Використовували ви соціальні мережі для просування? Яка з них виявилася для вас найбільш ефективною?

Д: Ми вели соцмережі ще до створення каналу. В facebook’е у нас є сторіночка Milan TV, але там ми розповідаємо про моду, про Італію. А «Вконтакте» публікуємо практично тільки відеоролики.

«Емоційні італійці by Milan TV»: Як щирість підкорює YouTube

Найефективніший канал на даний момент – «Instagram». Спочатку він довгий час «мовчав», а з недавнього часу ми почали показувати деякі закадрові моменти. І зараз «Instagram» «пішов», – аудиторія там дуже активна.

«Емоційні італійці by Milan TV»: Як щирість підкорює YouTube

До: Коли на каналі розпочався активний ріст передплатників? Був такий момент, коли їх кількість різко зросла, або зростання було поступовим?

Д: Це почалося після того, як ми почали потрапляти в топ – після 100 тисяч передплатників. Від 100 до 220 тисяч процес пішов вже якимись скаженими темпами. А до 100 тисяч ми не те, щоб не стежили, ми якось спокійно ставилися до цього, тому що займалися ще іншими проектами.

Коли кількість абонентів перевищила 100 тисяч, справа вже, звичайно, почало приймати інші обороти. Ми почали проводити аналітику: дивитися, хто приходить. Не в образу сказано, але коли ми почали потрапляти в топ, трошки змінилася публіка. В топі вона, скажімо так, дуже своєрідна. Але ми не ображаємося, в будь-якому випадку, ми всіх любимо.

До: Розкажіть докладніше про те, як проходять зйомки. Скільки часу вони займають?

Д: Зараз нам виділяється 2 дні на місяць за 4 години, і ми знімаємо відразу кілька роликів. Так ми можемо заздалегідь підготуватися, – приготувати їжу, зібрати народ. Тому що, наприклад, Ріккардо нещодавно пішов на фріланс, а Алессандра не працює у нас, – вона якось випадково потрапила до нас на зйомки, але так полюбилася публіці, що ми часто називаємо її до нас. І їх ми вже залучаємо «ззовні».

«Емоційні італійці by Milan TV»: Як щирість підкорює YouTube

Коли хлопці приходять, вони не знають, що ми сьогодні будемо робити. Тобто ми їх ніяк не готуємо, не даємо заздалегідь почитати питання і т. д. Обов’язково годуємо, якщо вони прийшли голодні, а якщо вони прийшли засмучені, даємо їм по 30 грам. 😀 Вони до останнього моменту не бачать страви, і ось така яскрава реакція хлопців – дійсно реальні емоції.

Читайте також: Шанті-Шанті.рф: як розкрутити інтернет-магазин з допомогою відеооглядів?

К: Ви самі готуєте їжу, яку даєте пробувати італійцям?

Д: Так, ми з Ларисою все робимо самі, – готуємо для відео самі, продукти купуємо самі, або нам привозять, – тут російський магазин є у нас недалеко, в Мілані.

К: А як самі італійці ставляться до всього, що відбувається?

Д: Хлопці просто обожнюють зніматися, і ображаються, якщо ми когось не беремо (у нас зазвичай обмежена кількість учасників у зйомці). Правда, спочатку вони не розуміли, чому це має бути смішно, – ну що особливого: сидять італійці і їдять. Начальство ось до цих пір не розуміє, чому нас так люблять. 😀

«Емоційні італійці by Milan TV»: Як щирість підкорює YouTube

До: Впевнена, у вас багато всього цікавого відбувається під час зйомок і при підготовці до них. Розкажіть, будь ласка, про самому смішному або безглуздому випадку.

Д: Був один випадок при підготовці до зйомки. Коли ми знімали відео з дегустацією супів, моя колега Лариса була у від’їзді, а я в той момент дуже сильно захворіла. І мені допомагала готувати моя хороша знайома, – ангельське, найчистіше створення, – ніколи не лається.

Так от, в сім ранку ми підходимо до станції, – у мене в руках окрошка, по-моєму, і гороховий, а у неї величезна каструля з борщем. І вже на підході до станції вона спотикається, каструля о-о-дуже сильно, просто з неймовірним звуком тарахкається на землю, і вона, смачно так, выругивается.

Це було дуже епічно, і, якщо б все це справа розлилося, вийшла б просто сюрреалістична ситуація: 2 блондинки в 7 ранку в центрі Мілана розлили величезну каструлю борщу. 😀 І, відповідно, зйомка б не відбулася. Але, на щастя, нам пощастило і нічого не розлилося.

Що стосується курйозних моментів під час зйомок, – багато всього цікавого відбувається за кадром, і ми б хотіли відкрити окремий канал з бэкстейджом і закадровыми жартами. Тому що, наприклад, Ріккардо себе на зйомках трохи стримує. А все, що відбувається поза зйомок, – це насправді ще більше!

«Емоційні італійці by Milan TV»: Як щирість підкорює YouTube

До: Де ви берете ідеї для відеороликів? Ви складаєте контент-план на певний проміжок часу, або публікуєте відео по мірі появи нових ідей?

Д: Спочатку ми поділяли відеоролики на 2 типу: «інтерв’ю» та «їжа». Потім почали знімати відео і на інші теми.

Першим таким роликом стала реакція італійців на кліп «Тане лід», – захайпили. Це, звичайно, подобається / не подобається, але «Гриби» зробили щось неймовірне, це просто якийсь феномен. І от з цього моменту ми стали і кліпи показувати, і мультики, от, у нас на підході.

Відео з реакцією італійців на кліп «Тане лід», яка набрала більше 3 мільйонів переглядів

Ми складаємо контент-план і стежимо, в які дні публікації передплатники більш активні. Зараз ми зійшлися на тому, що найсприятливіший час для публікації для нас, щоб вийти в топ, – це четвер в першій половині дня.

Контент-план у нас розписаний на найближчий рік, є дуже багато ідей, які ми хотіли б втілити.

Наприклад, ми дуже хочемо вивезти італійців в Росії, показати великі міста… Але особисто нам було б навіть цікавіше показати справжню російську глибинку. Дерев’яні хати, справжню лазню з віниками, щоб це було дуже душевно і не награно. Мені здається, такий експірієнс прожити було б дуже здорово. Отакі «Нові пригоди італійців в Росії».

«Емоційні італійці by Milan TV»: Як щирість підкорює YouTube

Читайте також: 20 порад з використання відео у SMM

До: Приїжджайте, це буде великим подарунком для ваших передплатників! До речі, ви прислухаєтеся до їхньої думки з приводу того, які питання задавати італійцям, які страви давати їм на пробу і т. д.?

Д: Однозначно, так. Вони – наші головні порадники, наші головні помічники, ми завжди прислухаємося до них і намагаємося відповідати всім. Звичайно, складно відповісти всім, коли кількість коментарів доходить до 6 тисяч, але ми намагаємося хоча б пролайкать всі коментарі, особливо добрі коменти, які дають нам неймовірний заряд сили.

Ще один момент про передплатників, про який хотілося б сказати, – італійці не очікували, що росіяни такі теплі, такі душевні. Тому що російські хлопці постійно пишуть і додають італійців в соцмережі, намагаються спілкуватися з ними на італійському, з «Гугл перекладачем». Мені здається, цими відеороликами ми руйнуємо якийсь бар’єр: не тільки розповідаємо про російською Італії і несемо позитив, але і зворотну віддачу італійці теж отримують.

Ми відкриті для всіх, хто проїздом в Мілані, і іноді до нас приходять хлопці і приносять різні сувенірчики, – ось недавно принесли закуски до пива приголомшливі хлопці з Пітера. Вони заходять і відразу обіймаються з нашими італійцями, і це, мені здається, теж дуже багато значить.

До: Розкажіть детальніше про ваших подальших планах розвитку проекту.

Д: Як я вже сказала, ми б дуже хотіли привезти італійців в Росії. Тому що з них тільки Ріккардо був у Москві, – йому дуже сподобалося, він у захваті. До речі, як тільки він сів у літак, його відразу почали просити зробити з ним селфи. 😀 І навіть у Італії на вулиці наших хлопців дізнаються.

Потім хотілося б вже вливатися в «ютуберские» лав, співпрацювати з іншими хлопцями, робити спільні проекти. Може бути навіть підтримати моду на кліпи, тому що у нас все дуже здорово співають (у Массімо була своя група, він – джазовий співак).

«Емоційні італійці by Milan TV»: Як щирість підкорює YouTube

І нам дуже хотілося б вийти за рамки студії, – знімати місто, лайфстайл. Публіка також просить, щоб кожен з хлопців розповів про себе: звідки вони, чим займаються і т. д. У нас хлопці з різних регіонів Італії, Массімо, наприклад, з Апулії, Роберта з Лігурії, Ріккардо взагалі називає себе марокканцем. 😀 Було б цікаво знайомити глядача з особливостями життя в Італії.

Також ми хотіли б зробити мотиваційний проект, більш серйозний і глибокий, зі змістом. Можливо, це буде якийсь соціальний проект. Хотілося б трохи розповісти про життєлюбність, про вічної молодості італійців і т. д.

К: Які поради ви хотіли б дати нашим читачам, що бажають створити і розкрутити свій YouTube-канал?

Д: В першу чергу, потрібно поставити якусь лінію, – про що буде канал. Потрібна одна важлива, центральна ідея, якій ви будете дотримуватися, – не треба розкидатися.

Також потрібно стежити за якістю. Хтось вважає, що якщо ви ведете, наприклад, дитячий канал, якість можна опустити. Ні, хлопці. Пройшли часи телефонних видюшек. Потрібно боротися за якість.

Вкладати душу, вкладати сили і не здаватися, тому що на початку в будь-якому випадку буде нелегко.

І, звичайно, запитати самого себе: «Я це дивився? Мені б це було цікаво?». Бути максимально самокритичним до себе. Жити цим, вкладати душу і серце. Я думаю так.

К: Дякую, Дар’я! Було дуже цікаво і пізнавально! Удачі вам та творчих перемог!

Д: Спасибі вам!