Фейкові акаунти в соцмережах: що це і як його обчислити?

995

Заходьте на стрічку новин у «Фейсбуці» чи «Вконтакте», а там на вас накидаються з пропозиціями заробити багато грошей без вкладень і зусиль або приємно провести час? Значить, у вас в друзях і передплатників багато фейкових акаунтів, які публікують спам. Як визначити фейкових передплатників і що з ними робити? Читайте нижче.

Фейкові акаунти в соцмережах: що це і як його обчислити?
Фейкові акаунти в соцмережах: що це і як його обчислити?

Навіщо визначати і видаляти фейкових передплатників

Фальшиві акаунти в соціальних мережах зазвичай створюються для розповсюдження спаму або накрутки авторитету реальних облікових записів і спільнот. Боти, створені для накрутки авторитету, практично не загрожують вам і вашим передплатникам. Вони можуть вступити в групу або зафрендити вас і не робити інших дій. Просунуті боти, вірніше, їх оператори можуть публікувати тематичний контент і навіть брати участь у дискусіях.

На відміну від них, спамери реально загрожують вашої інформаційної та фінансової безпеки. По-перше, вони можуть завалити вашу стрічку новин рекламою. По-друге, вони можуть поширювати нелегальний або непристойний контент. По-третє, вони можуть займатися шахрайством, наприклад, фішингом або зараженням комп’ютерів користувачів шкідливими програмами.

Ось деякі причини, за якими вам варто впритул зайнятися пошуком фейкових акаунтів серед передплатників:

 • Боти ніколи не куплять ваш продукт.
 • Фальшиві акаунти зменшують показники ефективності SMM-кампаній. Вони рідко беруть участь у дискусіях, роблять перепости або ставлять «лайки».
 • Фейкові користувачі ускладнюють розрахунок ефективності маркетингових кампаній. Наприклад, якщо у вашій групі 10 тис. передплатників, це не означає, що ваші пости бачать 10 тис. реальних людей. Можливо, дві третіх учасників спільноти — це боти.
 • Як зазначалося вище, фальшиві користувачі створюють непотрібний інформаційний шум, а також загрожують вам і вашим друзям.

Герой твору Ст. Пелевіна «Любов до трьох Цукербринам» кілька років перебував у віртуальному шлюбі з людиною, який використовував в якості аватара фотографію Мерилін Монро. Як виявилося, за зображенням актриси ховався літній чоловік, ще і терорист. Ця гротескна алюзія — хороший привід задуматися, а хто ж насправді ховається за ніками та аватарами, які постійно додаються до вас у друзі.

Фейкові акаунти в соцмережах: що це і як його обчислити?

Як визначити ботів у соціальних мережах самостійно

Лікарі кажуть, що ложка профілактики замінює бочку ліків. Цей принцип можна застосовувати і в SMM. Ви можете блокувати ботів при додавання в друзі. Для цього ви повинні знати ознаки фейкових акаунтів. Зверніть увагу, відповідність облікового запису навіть всім критеріям, перерахованим нижче, не означає, що перед вами підробка обліковий запис. Мова йде про підвищену ймовірність підробки. Ось ознаки ботів:

 • В якості аватара обліковий запис використовує фото знаменитостей або інших людей, відверті зображення, абстрактну картинку.
 • Число друзів і передплатників у потенційного друга обчислюється тисячами.
 • В друзях у нового фолловера багато френдів, схожих на боти.
 • На сторінці немає особистих фото людини. Живі люди люблять ділитися фотографіями з відпочинку, сімейними фото, фотозвітами з заходів і т. п.
 • Обліковий запис не публікує власного контенту або обмежується перепостами. Обережно з цим ознакою, живі люди теж можуть не публікувати свого контенту.

Читайте також: Ефективне просування «Вконтакте»: 50 рад і море корисних сервісів

 • Потенційний користувач публікує багато рекламних повідомлень.
 • В облікового запису не зазначені особисті дані: відомості про місце проживання, роботи, навчання, родичів і т. п. Зверніть увагу, що звичайні користувачі теж часто приховують особисті дані від сторонніх.
 • Підозрілі ніки. Наприклад, нік «Сексі Дитинко» явно використовує бот. Або юна школярка, котра переживає становлення статевої ідентичності.
Фейкові акаунти в соцмережах: що це і як його обчислити?

Як визначити фальшиві акаунти серед друзів у соцмережах

Якщо ви користуєтеся кількома соціальними мережами і в кожній маєте по кілька сотень друзів, то переглядати кожен аккаунт буде складно. Тому ви можете скористатися автоматичними засобами пошуку ботів. Нижче ви знайдете опис таких коштів у розрізі популярних мереж.

Як швидко знайти ботів в «Твіттері»

Спробуйте наступні сервіси:

 • Fakers App

Перейдіть на сайт сервісу, авторизуйте додаток в акаунті Twitter і виконайте пошук ботів. За його результатами пошук видасть вам процентне співвідношення реальних, малоактивних і фейкових фоловерів.

Фейкові акаунти в соцмережах: що це і як його обчислити?

Також сервіс запропонує список фейкових фоловерів і загальну характеристику аудиторії.

Фейкові акаунти в соцмережах: що це і як його обчислити?

Схоже, сервіс Fakers App працює не зовсім точно, так як акаунт seo_garin навряд чи відноситься до фейковим. Це обліковий запис студії, в якій вказано її сайт. З публікується тематичний контент. До речі, аккаунт spywords_russia теж не підроблений. Використовуючи Fakers App, перевіряйте знайдені сервісом бот-акаунти вручну.

 • TwitBlock

Щоб скористатися сервісом, перейдіть за посиланням, авторизуйте програму і натисніть кнопку Scan for Spam. Сервіс сформує список підозрілих акаунтів. Ви можете перевірити їх вручну, заблокувати, поскаржитися або зняти позначку «спам».

Фейкові акаунти в соцмережах: що це і як його обчислити?
 • Twitter Audit

Сервіс Twitter Audit допоможе вам визначити кількість реальних і фейкових користувачів для будь-якого облікового запису. Також сервіс визначає якість передплатників акаунтів. При цьому враховується співвідношення кількості передплатників і підписок. Щоб скористатися сервісом, введіть нік аккаунта в поле і натисніть «Enter». За допомогою Twitter Audit ви можете визначать якість акаунтів в «Твіттері» і враховувати це при плануванні маркетингових кампаній. Наприклад, якщо на ваш профіль підписуються переважно ботів, вам слід переглянути підхід до публікації матеріалів у сервісі мікроблогів.

Фейкові акаунти в соцмережах: що це і як його обчислити?

Читайте також: 96 забійних ідей контенту для соціальних мереж

Як визначити бота «ВКонтакте»

Сервіс AntiDogs дозволяє перевірити кількість заблокованих користувачів в будь-якій групі або паблике «ВКонтакте». Щоб скористатися сервісом, введіть URL групи в запропоноване поле. Ви отримаєте такий звіт:

Фейкові акаунти в соцмережах: що це і як його обчислити?

Сервіс визначає постійно і тимчасово заблокованих користувачів. А за 360 рублів видалити з групи всіх «собачок». Після оплати ви отримаєте інструкцію по очищенню групи на електронну адресу. Також AntiDogs дозволяє видалити тільки постійно або тільки тимчасово заблокованих користувачів.

Автоматично очистити групу від заблокованих користувачів можна за допомогою програми VkBot. Встановіть безкоштовну версію програми, виберіть «Група», вставте в адресний рядок URL пабліка і скористайтеся опцією «Видалити заблоченных юзверя». Також ви можете скористатися опцією «Очистити лайки від собачок».

Як відрізнити бота від людини

Шукати ботів в Facebook, Google+ та «Однокласниках» краще вручну, так як відповідних додатків для них немає. Наприклад, ви можете перевірити справжність запису по фотографії профілю. Для цього перейдіть на сторінку користувача. Потім клацніть правою кнопкою миші по фотографії і виберіть опцію «Знайти це зображення Google».

Фейкові акаунти в соцмережах: що це і як його обчислити?

Пошукова система видасть вам результати, за якими ви самостійно зробите висновки.

Фейкові акаунти в соцмережах: що це і як його обчислити?

Що робити з фейковими акаунтами в соціальних мережах

На це питання є короткий і простий відповідь. Видаляти. Так, всіх без винятків. Можливо, має сенс залишити просунутих роботів, якими керують розумні оператори. Про ознаки таких ботів сказано вище: по-перше, вони дуже схожі на реальних людей, по-друге, вони публікують тематичний контент і беруть участь у дискусіях.

Намагайтеся визначати фейкових фоловерів вручну на етапі реєстрації. Якщо можливо, під час чищення сторінки або групи також переглядайте підозрілі профілі та аналізуйте їх самостійно. У крайньому випадку ви можете скористатися сервісами для визначення ботів в Twitter, до яких відносяться Fakers App і Twitter Audit, а також сервісом IGExorcist, призначеним для розпізнавання і видалення ботів в Instagram. В соціальній мережі «ВКонтакте» ви можете видаляти з спільнот заблокованих користувачів. Для цього скористайтесь сервісом AntiDogs. В інших популярних мережах, включаючи Facebook, «Однокласники», Google+, доведеться визначати і видаляти ботів вручну.