Фільтр аффіліатів в питаннях і відповідях

310

Накладений фільтр аффіліатів – одна з основних проблем, з якою нам доводиться стикатися у своїй практиці. Незважаючи на те, що фільтр аффіліатів досить «стародавній» та відомо про нього дуже багато, до цих пір «кінцевий» бізнес продовжує робити стандартні помилки. Для того щоб зняти всі питання по фільтру аффіліатів, ми й створили цю статтю. Це не «солянка» з фактів, насмикані в інтернеті, – у статті представлена саме наша позиція, часто вона йде в розріз з тим, що говорять інші. Але це наш досвід, наша практика. Отже, поїхали.

Що таке фільтр аффіліатів?

У рунеті досить широко распространет міф, що афіліат-фільтр накладається на сайти, які: 1) належать одній компанії, 2) є дублюючими (фактично присвячені одним і тим же послуг). Фільтр аффіліатів – це маркування пошуковою системою групи сайтів, які належать одній і тій же структурі.

Фільтр аффіліатів – це погано?

Не завжди. Це не пенальтирующий фільтр (на відміну, наприклад, від сімейства фільтрів АГС). Будь-яка компанія може мати будь-яку кількість сайтів – це не забороняється. Фільтр аффіліатів – принаймні, по нашому досвіду – не підтверджується службою підтримки Яндекса як накладена санкція. Загалом-то, це і не санкція у прямому сенсі цього слова.

А які наслідки фільтра аффіліатів?

Наслідки ми спостерігаємо лише такі: якщо сайти, на які накладено фільтр аффіліатів, мають сторінки, релевантні одного і того ж запиту, то у видачі буде присутній тільки один сайт.

А от в моєму випадку афілійовані сайти були виключені з видачі, як таке можливо?

Такі випадки бувають. Але, з нашої точки зору, це відбувається не через фільтр аффіліатів, а з-за того, що на сайт накладається також і який-небудь пенальтирующий фільтр (в більшості випадків це буде АГС). І в таких випадках підтримка Яндекса завжди визнає наявність санкцій.

Тобто, у фільтрі аффіліатів немає нічого страшного?

Повторимося ще раз, сам по собі афіліат-фільтр не страшний, він просто не дає можливості монополізувати видачу однієї і тієї ж організації. Перш ніж створювати новий сайт, поставте собі питання: з якою метою ви це робите? Якщо мета – саме монополізація видачі по якійсь групі запитів, то тут треба добре подумати, а чи потрібно створювати другий (третій і т. д.) сайт. І якщо вже зважилися на це, то ретельно продумувати стратегію присутності у видачі пошукових систем.

В яких випадках можна не відчути впливу фільтра аффіліатів?

Колекція сайтів безпечно робити тільки в одному випадку – якщо вони будуть присвячені різним послуг і товарів. Наприклад, компанія може мати корпоративний сайт і сайти, присвячені різним напрямам своєї діяльності (або товарних груп, різних брендів). Іншими словами, якщо у сайтів не буде перетинів по семантичних ядер. Це нормальна легальна практика. І в цьому випадку не потрібно намагатися приховувати афілійованість сайтів. Ми навіть, навпаки, рекомендуємо у цьому випадку відразу декларувати на всіх сайтах, що належать до однієї і тієї ж організації. В цьому випадку абсолютно безпечно давати однакові контактні телефони, розміщувати одні і ті ж реквізити і т. д. Якщо сайти якісні, опрацьовані, і дійсно існують вагомі причини для виділення їх у окремі домени, то ніяких наслідків ви не побачите. Втім, справедливості заради треба сказати, що все ж крихітні наслідки можливі. Вони полягають ось у чому. Все одно існує певна група запитів, яка в більшій або меншій мірі буде релевантна для всіх сайтів, що належать одній і тій же організації (це будуть брендовані запити, але не тільки). І в цьому випадку по таким запитам, цілком можливо, у видачі буде присутній не корпоративний сайт компанії, а один із продуктових – той, що максимально «прокачаний» і викликає максимальний рівень довіри з боку пошукової системи.

Як зрозуміти, чи варто мені створювати окремий сайт чи ні?

Ось це – дуже тонкий і непростий момент. У нашій практиці ми неодноразово стикалися з тим, що власники сайту переконували нас (а насправді самих себе), що другий (третій і т. д.) їх сайт присвячений окремому напрямку. Тут треба враховувати, що дуже часто виділення певної ринкової подниши може існувати в голові професіоналів ринку, глибоко занурених у тематику, але не існує в головах аудиторії, для якої це – одне і те ж. І виправданість окремого сайту потрібно визначати все-таки не з того, що думають про це власники бізнесу, а що думають про цю поднише користувачі (а через них і пошукові системи). Іншими словами, потрібно дивитися на семантику ніші: чи можна в загальній семантиці виокремити якийсь окремий семантичний кластер (з великою кількістю запитів – що важливо). Мало того, і при створенні сайту (точніше сторінок, які відповідають тим чи іншим запитам) це потрібно враховувати, що на практиці, на жаль, трапляється рідко. Непродуманий підхід до цього питання надалі буде призводити до проблем при просуванні сайтів.

Фільтр аффіліатів в питаннях і відповідях

Можете навести конкретний приклад, коли виділення якоїсь подниши в окремий сайт невиправдано?

З нашого досвіду, можна констатувати, що, наприклад, «виробництво вікон ПВХ» і «монтаж вікон ПВХ» у свідомості користувачів – це не різні бізнеси. Безглуздо робити два сайту однієї і тієї ж організації, один з яких буде присвячено виробництва вікон ПВХ, інший – монтажу вікон ПВХ. Хоча в логіці власника сайту все «пояснюється» чітко і зрозуміло: один сайт у мене для фізосіб, інший сайт – для юросіб. Насправді, таких випадків у нашій практиці було скільки завгодно. Але проблема не тільки в тому, що потрібно правильно «розвести» семантику на рівні підготовки контенту, проблема часто може виникнути в загальній реалізації сайтів: наприклад, в цілому подниша на рівні семантики і існує, але в реальності 70 % інформації на сайті збігається, відмінностей – лише 30 %. І таке трапляється часто-густо.

В чому проявляється накладення фільтра аффіліатів на ділі?

Якщо сайти дійсно присвячені різним напрямкам послуг або товарів, особливо нічим себе фільтрація не проявляє. У разі ж перетину з семантикою прояви можуть бути наступними:

 • сайт може зникати з видачі по групі запитів, причому саме позиції не знижуються, а сайт взагалі перестає відображатися по цих позиціях, при цьому кількість проіндексованих сторінок не знижується (якщо останнє, то це говорить про накладанні інших фільтрів, що, до речі, дуже навіть можливо, враховуючи, що часто до другим-третім і т. д. сайтів власники підходять не так скрупульозно і ретельно, як до першого);
 • може початися «миготіння» у видачі. По тим чи іншим запитам показується то один, то інший сайт компанії, при цьому позиції можуть «скакати» від апдейта до апдейту (якщо показується один сайт, він може бути в топ-3 видачі, після апдейта з цього ж запитом показується інший сайт, і він вже тільки в топ-20).

На основі чого пошуковик приймає рішення про афіліювання сайтів?

Основний фактор, звичайно, – це однакові контактні дані. Але навіть якщо ви вказується різні контактні дані, фільтр може бути накладено за сукупність факторів. Крім однакових контактів, це наступні фактори:

 • збіг по семантичному ядру/товарній номенклатурі/прайс-листу;
 • збіг за структурою сайту;
 • збіг по дизайну і використовуваних CMS;
 • авторизація через єдині акаунти в Яндекс.Метриці і панелі веб-майстри Яндекс;

Чи існують якісь методи визначення, що ваш сайт афілійований з іншим (ваших або не вашим) сайтом?

Зараз однозначну відповідь про афіліювання отримати не можна. Але за непрямими даними висновок про афіліювання можна зробити досить точно.

Може сайт помилково потрапити під фільтр аффіліатів?

Може. І іноді потрапляє. У цьому випадку треба писати в службу підтримки Яндекса, попередньо виконавши певну роботу:

 • розмістіть повні реквізити компанії в розділі «Контакти»;
 • додайте адресу та карту проїзду;
 • перевірте ваші телефонні номери в інтернеті – може бути, раніше їх використовувала якась інша організація;
 • додайте свою організацію в сервіс Яндекс-Адреси;
 • якщо ви знаходитесь в бізнес-центрі, перевірте, чи є в ньому інші організації, схожі з вами по тематиці. Якщо є, обов’язково вкажіть у листі в службу підтримки Яндекса, наведіть докази, що у вас абсолютно різні організації.

Це допоможе у випадку якщо ви в реальності не є афілійованими структурами.

Якщо у вас є якісь питання про фільтрі аффіліатів, можете задавати їх у коментарях, постараємося оперативно відповісти.

Читайте також:

 • Інструменту по відхиленню посилань недостатньо для зняття пенальті в Google
 • Прогноз: що буде з ринком пошукового маркетингу після скасування посилального ранжирування для комерційних запитів
 • Чому ваш контент-маркетинг не працює?