Фрирайтинг: як подолати письменницький ступор

371

Ви напевно стикалися з такою проблемою: необхідно написати статтю, лист, звіт або технічне завдання, а слова не складаються в речення. Ви дивитеся на білий аркуш текстового редактора і видавлюєте з себе кілька думок. Потім ви згадуєте, що потрібно терміново заглянути в «Фейсбук» або перевірити пошту. Повернувшись до тексту, ви знаходите написане жахливим і видаляєте його. І ось ви знову дивіться на білий аркуш в текстовому редакторі. Це письменницький ступор. З цієї статті ви дізнаєтеся, як впоратися з ним за допомогою фрирайтинга.

Фрирайтинг: як подолати письменницький ступор

Що таке фрирайтинг

Фрирайтинг (від англ. free writing — вільне письмо) — це техніка, що дозволяє генерувати ідеї, способи вирішення складних завдань, знаходити відповіді на складні питання. По суті, мова йде про індивідуальному мозковому штурмі. Фрірайтер відкриває текстовий редактор або бере ручку і аркуш паперу. Він швидко записує всі приходять в голову думки, ідеї, тези. Зазвичай письменник намагається записати якомога більше тексту за обраний відрізок часу. При цьому він не витрачає час на редагування, виправлення помилок і друкарських помилок, спроби сформулювати думки чітко і красиво.

Дотримання правил фрирайтинга дозволяє подолати письменницький ступор. Ви отримуєте ідеї в кристалізованому вигляді, якщо позбавляєтеся від думок про чистоту мови, коректності формулювань і логічності викладу. Природно, ви завжди встигнете призвести написане до звичного знаменника читання: виправити помилки, перевірити або додати факти, проілюструвати текст візуальним контентом і т. п.

Читайте також: Як написати текст на сторінки «Про компанію»: покрокове керівництво

Як правильно вільно писати

Техніка фрирайтинга — це не догма. Ви можете писати ручкою на аркуші паперу або набирати текст в редакторі. Головне, включіть таймер і пишіть не відволікаючись, поки не закінчиться встановлений вами час. Щоб подолати внутрішні бар’єри і почати писати, вам необхідно дотримувати наведених нижче принципів.

Пишіть швидко

Не зволікайте, не оцінюйте ідеї, не виправляйте помилки і описки. Пишіть так швидко, як можете. Вам важливо перенести потік думок на папір.

Встановіть ліміт часу

Наприклад, скористайтеся технікою помідорного тайм-менеджменту. Оберіть зручний таймер і запустіть його. Не відволікайтеся від листа, поки встановлений час не закінчиться. Якщо вас відволікає електронна пошта або Facebook, використовуйте веб-таймери, що блокують доступ в інтернет на встановлені відрізки часу (наприклад, розширення для Google Chrome Block Site).

Фрирайтинг: як подолати письменницький ступор

Пишіть так, як ви думаєте

Не витрачайте час на пошук красивих або розумних слів. Записуйте думки в тому вигляді, в якому вони виникають у вас в голові. Так, записуйте навіть нецензурні вислови, все одно плоди фрирайтинга ніхто крім вас не прочитає. Вам важливо розблокувати свідомість, а про редактурі і пристойність можна подумати пізніше.

Записуйте всі думки

Пишіть все, що приходить вам в голову. Навіть маячні ідеї. Навіть не пов’язані з темою думки, наприклад, «а чи не пора перекусити». Якщо вас відволікає від листа настирлива муха або Машкино декольте, запишіть пов’язані з цим думки.

Фрирайтинг: як подолати письменницький ступор

Як зазначалося вище, фрирайтинг — це одна з різновидів мозкового штурму. Згідно з принципами цього методу генерації ідей, необхідно записувати будь-які пропозиції та ідеї. Аналіз і критика отриманого виконується пізніше.

Читайте також: 10 практичних порад щодо написання якісного рекламного тексту для соцмереж

Записуйте одну ідею кількома способами

Наприклад, ви можете написати, що збільшити трафік на сайті можна за допомогою контекстної реклами. Тут же вам може прийти в голову думка, що платний пошук — це найшвидший спосіб збільшити відвідуваність ресурсу. Не бійтеся повторитися, записані варіанти однієї думки допоможуть вам подивитися на проблему з різних сторін.

Як використовувати фрирайтинг в інтернет-маркетингу

Фрирайтинг можна використовувати в якості утилітарного інструменту, що дозволяє вирішувати конкретні маркетингові завдання. Скористайтеся наведеними нижче рекомендаціями:

1. Використовуйте фрирайтинг, щоб написати унікальна торгова пропозиція. Ця техніка допоможе вам уникнути текстів в стилі «керуючись вищими ідеалами та покликом предків, ми створили цей продукт для вас». З допомогою вільного листа ви знайдете властивості та вигоди продукту, які роблять його дійсно унікальним і вигідним для клієнта.

2. З допомогою вільного листи зафіксуйте, чого ви навчилися, прочитавши книгу, подивившись навчальний фільм, відвідавши семінар. Відзначте, як ви зможете використати отримані дані на практиці. Запишіть цілі і завдання, які ви можете вирішити з допомогою нових знань. Обов’язково напишіть, коли ви почнете використовувати отримані відомості.

3. Візьміть на озброєння обговорювану техніку, щоб написати важливий контент. Наприклад, це може бути текст для лендинга, гостьовий пост для Forbes, комерційну пропозицію керівникові «Газпрому».

4. Вільно напишіть листа для електронної розсилки. Поділіться з передплатниками досвідом, розкажіть про нові продукти, запропонуйте взяти участь в акції. Напишіть лист-подяку, в якій розкажіть, за що цінуєте своїх читачів і клієнтів.

5. Використовуйте фрирайтинг, щоб написати наступні 20 постів для блогу. Так, 20 постів. Вам не треба писати їх повністю. Просто придумайте теми, складіть план, напишіть тези і спробуйте їх розгорнути. Це заощадить вам багато часу: коли ви сядете писати пост, залишиться доповнити і відредагувати плоди вільного письма.

Читайте також: 7 способів написати забійний вступний абзац

Фрирайтинг допомагає боротися з прокрастинацією, перфекціонізмом і відсутністю ідей

Техніка вільного листи підвищує ефективність копірайтерів, журналістів, маркетологів та інших фахівців. Використовуйте її як інструменту отримання проривних ідей, засоби підвищення професійного рівня і чарівного стусана, необхідного для завершення роботи в термін. Пишіть швидко, записуйте всі думки, не витрачайте час на редагування. Це заощадить ваш час і дозволить досягати запланованих результатів без зайвого напруги.

Адаптація матеріалу This Simple Writing Technique Will Help You Overcome the of Inertia Perfectionism by Bryan Collins.

Потрібен якісний контент-маркетинг? Ми раді допомогти.