Головна сторінка померла: майбутнє за лендингами і микросайтами

365

Часто інтернет-користувачі починають знайомство з вашим бізнесом з головної сторінки сайту? Якщо так, то скільки часу вони витрачають, щоб знайти потрібну інформацію? Головна сторінка, якою ми її знали, померла. Користувачі більше в ній не потребують. Чому це сталося і що замінить домашні сторінки? Читайте нижче.

Головна сторінка померла: майбутнє за лендингами і микросайтами

Чому головні сторінки померли

Уявіть, що ви хочете оформити депозит. Щоб вибрати оптимальні умови вкладу, ви можете пригадати кілька великих банків, зайти на їх сайти і там знайти умови вкладів. До речі, для цього ви повинні знати URL банківських сайтів.

Можливо, ви відразу потрапили на головну сторінку сайту «Ощадбанку». Але умови депозитних вкладів заховані десь на внутрішніх сторінках.

Головна сторінка померла: майбутнє за лендингами і микросайтами

Якщо ви виявите максималізм і вирішите вкласти і заробити, то дізнаєтеся багато нового і цікавого про пайових фондах, векселі, інвестиційному страхуванні життя. Підвищивши ерудованість, ви повернетеся до розділу «Накопичити і зберегти» і там побачите умови депозитів. Процентна ставка не радує? Треба заглянути на сайт іншого банку.

Читайте також: Як правильно оформити головну сторінку сайту

Згадавши яскраві рекламні кампанії, ви збираєтеся на сайт банку Тинькова. Але URL tcs.ru веде вас кудись не туди. Ви вводите в пошукову систему запит «банк ТКС» і потрапляєте на головну сторінку. Тут ви швидко знаходите умови вкладів. Процентна ставка цікавіше, але може хто дає більше? Щоб з’ясувати це, ви йдете на сайти інших банків, потрапляєте на головну, шукаєте умови вкладів. Іноді ви не можете втриматися і мимохідь переглядаєте інші пропозиції банків: інформацію про кредитні картки, революційній системі інтернет-банкінгу, мобільних додатках.

Головна сторінка померла: майбутнє за лендингами і микросайтами

Побувавши на декількох сайтах банків, ви помічаєте, що обідня перерва підходить до кінця, а ви так і не вибрали банк і внесок. Замість цього ви витратили багато часу на пошук інформації та знайомство з непотрібними продуктами.

Коли ви точно знаєте, що вам потрібно, головні сторінки сайтів залишаються для вас марною тратою часу. Цю тезу можна сформулювати з точки зору бізнесу: вашим клієнтам не потрібна головна сторінка сайту, коли вони знають, чого хочуть. У них вже є власна домашня сторінка. Вона виглядає так:

Головна сторінка померла: майбутнє за лендингами і микросайтами

А ось так клієнти заощаджують час:

Головна сторінка померла: майбутнє за лендингами і микросайтами

Витрачаєте час на дизайн головної сторінки шукаєте чарівні продають тексти, тестуєте різні варіанти навігації? А більшість клієнтів потрапляє з пошуку та соціальних мереж прямо на внутрішні сторінки. Настав час відмовитися від концепції домашньої сторінки. Замість неї користувачам варто пропонувати лендінгем і додатки.

Читайте також: 21 типова проблема посадкових сторінок

Додаток повинен замінити головну для ваших мобільних клієнтів

Це в першу чергу стосується інтернет-магазинів, сервісів, банків. Допоможіть клієнтам миттєво купити квиток на потяг, замовити товар, оформити випуск нової платіжної картки за допомогою кишенькового гаджета. Це стане можливим, якщо клієнт встановить на ваш смартфон додаток.

Мобільні додатки повинні мати функціональністю, необхідної пересічному клієнту вашої компанії. З їх допомогою користувач повинен виконувати звичні дії на ходу, маючи в розпорядженні гаджет з маленьким екраном. Уявіть, якими словами буде супроводжуватися спроба замовити депозит або придбати квиток на поїзд за допомогою смартфона, якщо шлях до кнопку «Оформити» проходить через головну сторінку вашого сайту. Чи Не краще спрямувати зусилля на розробку і маркетинг хорошої програми?

Запропонуйте лендінгем замість головної користувачам десктопів

Лендінгем і мікро повинні замінити домашні сторінки для ваших клієнтів, що користуються стаціонарним комп’ютером. Більшість брендів знає, що клієнти користуються «Яндексом» і «Гуглом». Тому великі компанії інвестують в посадочні сторінки і мікро -, припарковані на піддоменах.

Головна сторінка померла: майбутнє за лендингами і микросайтами

Головна сторінка Microsoft має впізнаваний брендовий URL. Це дає компанії можливість створювати нескінченну кількість мікросайтів на піддоменах, наприклад, windows.microsoft.ru або office.microsoft.ru.

Головну сторінку успішно замінюють не тільки мікро-і лендінгем, але і канали YouTube, сторінки Google Maps, сторінки в соціальних мережах і навіть блоки SERP. Наприклад, якщо у людини сильно болить зуб, він хоче якомога швидше дізнатися номер телефону та адреса найближчої клініки. Чи є в нього час вивчати ваш сайт?

Головна сторінка померла: майбутнє за лендингами і микросайтами

Тепер ви розумієте, чому ваш бізнес повинен бути присутнім в соціальних мережах, на сайтах відгуків і різних видах пошукової видачі.

Читайте також: Лендінгем: розвінчання деяких міфів про посадочних сторінках

Не поспішайте перенаправляти трафік з головною

Не видаляйте головну сторінку і не перенаправляйте трафік на найпопулярніший розділ. Мова йде про смерть головної сторінки як стартової точки знайомства споживача з вашим бізнесом. Проте вона зберігає роль інтегратора численних лендингов і мікросайтів. Також домашня сторінка залишається навігаційним хабом: звідси користувач повинен швидко потрапляти в потрібні розділи ресурсу, а також на сторінки бренду в соціальних мережах. Не забувайте про контактної інформації. А місце, що залишилося можна заповнити флагманським продуктом.

Головна сторінка померла: майбутнє за лендингами і микросайтами

Зверніть увагу на домашню сторінку Coca-Cola. Мінімум інформації, контактні дані та посилання на сторінки компанії в соціальних мережах замість елементів навігації, — тут все, що потрібно користувачеві. Вам подобається така головна? Підходить ця концепція домашньої сторінки вашого бізнесу?

Адаптація матеріалу The Home Page Is Dead and Microsites Are the Future by Jennifer Wolfe.

Читайте також: Як збільшити трафік: 60 способів, які підірвуть ваш відвідуваність