Головна сторінка сайту: як її зробити правильно?

419

Було б помилкою підходити до створення головної сторінки сайту як до звичайної рядовий задачі інтернет-маркетингу. Це проблема не з легких, тут потрібно постаратися створити якусь подобу конспекту комерційного сайту, або, якщо завгодно, його квінтесенцію. При цьому потрібно ще й зачепити читача, тобто потенційного клієнта. Змусити його робити очікувані дії, залучити в певний конверсійний сценарій. Як це зробити? Сподіваємося, наша стаття допоможе знайти відповідь на питання, що написати на головній сторінці сайту.

Гарний слоган на вагу золота

Головна сторінка сайту: як її зробити правильно?

Коли перед розробником стоїть питання, як писати тексти для головних сторінок, він повинен в першу чергу задуматися над заголовком сайту (або слоганом. Це знайоме нам по заголовках новин в сучасних ЗМІ: якщо фраза яскрава, неординарна, ємна, легко читається, то неодмінно приверне набагато більше число відвідувачів – іноді в десятки разів, ніж тьмяний, формальний, який знехотя придумали тільки заради того, щоб він був. Сам вдалий заголовок – це половина успіху (або навіть більше!), у ньому сконцентрована сутність самого повідомлення. Нерідко читачі по заголовку дізнаються найголовніше про подію або подію, а потім в самому тексті по ходу справи вже знайомляться з додатковими подробицями. Сама культура читання зазнала величезні зміни, і досвідчений маркетолог повинен обов’язково це враховувати.

Приблизно так само справа йде і з заголовком для сайту. Якщо він добре і професійно зроблений, то виникає продає ефект, і слоган починає працювати. Більшість знаменитих світових брендів відомі нам в першу чергу з коротким фразам з реклами. Завдання веб-копірайтера – спробувати створити те ж саме для сайту.

Однак якщо переборщити з «кричущими» і нарочито яскравими ефектами, то слоган може здатися натягнутим і смішним, що може завдати шкоди для репутації. Втім, слоган – штучний товар, загальних рецептів не існує, виручити може лише почуття міри і смаку.

Встигнути зачепити клієнта

Головна сторінка сайту: як її зробити правильно?

Захаращувати вітрину інтернет-ресурсу тим, що не викликає безпосередній інтерес читача? Навряд чи. Про клієнті потрібно дбати, а не змушувати його продиратися крізь бурелом неактуальної інформації (якщо цей контент «дорога як пам’ять», то можна заховати його в глиб сайту, не виставляючи на загальний огляд).

Експерти інтернет-маркетингу навіть виділяють часовий проміжок – на те, щоб зачепити читача, у вас є не більше десяти секунд. У вигляді досвіду спробуйте уявити, що ви і є той самий квапливий клієнт, і приготуйте секундомір. Що вас приверне на сайті в першу чергу? Що завадить? Чого бракуватиме? І, найголовніше, чи захочете ви скористатися послугами? Кожне таке зауваження – привід для окремої опрацювання першої сторінки. Якщо як слід удосконалити «вітрину» сайту, то вона заграє новими фарбами.

Також можна порадити використовувати короткі речення, не обтяжувати текст просторовими (дее)причетними оборотами, розбивати на кілька частин складні для сприйняття фрази. Звичайно, мова не йде про навмисну примітивізації тексту. Читачеві навряд чи сподобається, якщо розробники сайту будуть ставитися до неї зверхньо, донезмоги узагальнено матеріал. Тут можна порадити дотримуватися правила золотої середини.

Також буде добре розділити текст на короткі частини, забезпечивши їх підзаголовками. Для зручності користувачів повинні бути посилання на розділи і глибокі посилання на окремі матеріали.

В описах сучасних товарів часто присутня визначення «ергономічний», це не тільки комфорт сам по собі, але і зручність використання. На нашу думку, сучасний сайт повинен бути саме таким. Потоваришуйте зі своїм читачем і клієнтом, створіть для нього прийнятні умови у віртуальному просторі. І тоді він відповість вам взаємністю.

Унікальність, оригінальність, актуальність

Ще одна важлива вимога для тексту головної сторінки сайту – це унікальність контенту. Раніше ми вже давали ряд рекомендацій на цю тему. Варто зайвий раз повторити, що ні в якому разі не можна копіювати контент з інших сайтів, просто замінюючи назва компанії. В іншому випадку можуть виникнути проблеми з пошукачами, вони просто не будуть просувати сайт з плагіатом і відверто поганим рерайтом, а це, в свою чергу, буде загрожувати розвитку бізнесу (ні більше ні менше!). Унікальний контент сайту – це завдання-мінімум для розробника.

Читайте також: Унікальність контенту: розвінчання головного SEO-міфу

Крім того, варто уникати банальностей, наприклад використання шаблонів і розхожих конструкцій типу «на будь-який смак», «широкий асортимент» або «динамічно розвивається». Читач нашого часу це вже не сприймає, і подібні прийоми давно перестали працювати. Але, так чи інакше, так продовжують писати багато хто до сих пір (і, мабуть, будуть). І треба постаратися зробити так, щоб ваш сайт вигідно відрізнявся від інтернет-ресурсів у вашій галузі.

Не можна обійтися й без актуальності. Сайт повинен бути чинним, живим. Інакше кажучи, не рідше одного разу в тиждень на головній сторінці повинні з’являтися нові матеріали, статті, прес-релізи, забезпечені, само собою, ємними лаконічними заголовками. Читачеві навряд чи сподобається, якщо, зайшовши на вашу інтернет-сторінку, він виявить, що там нічого не змінилося з моменту останнього відвідування. Прийде знову? Відповідь очевидна.

«Мертвий» сайт – це вірний шлях до забуття. Пам’ятайте про це, якщо ви хочете, щоб ваше віртуальне дітище приваблювало нових відвідувачів і приносило дохід.

Завдання для професіоналів

Головна сторінка сайту: як її зробити правильно?

І на останок можна згадати про другорядні, але теж значущих факторах. Наприклад, віконце пошуку повинно бути добре видно на першій сторінці сайту (інакше клієнт, побажавши, наприклад, «вбити» в «пошук» назва цікавить моделі товару, так не знайде, куди вбити, а покупець квапиться, і подальший результат ясний). Варто приділити увагу і оформлення тексту, ілюстрацій, кольору і розміру шрифту. Не будуть зайвими і таблиці і діаграм (але знову-таки не намертво застиглі). Звичайно, це робота дизайнера, однак автор контенту повинен співпрацювати з ним, не пускаючи справу на самоплив і намагаючись бачити в цілому всю схему першої сторінки.

Отже, створення першої сторінки сайту – дуже відповідальне завдання. Звичайно, можна діяти на свій страх і ризик, методом проб і помилок. Але справа в тому, що на даний момент більшість галузей бізнесу освоєні, всі ніші зайняті, і у вибраній галузі бізнесу працюють десятки сайтів-конкурентів.