Google Hummingbird — новий алгоритм ранжування

318

У четвер 26 вересня віце-президент Google Аміт Сингхал повідомив про запуск нового пошукового алгоритму Hummingbird (Колібрі). За словами експерта, найбільша пошукова система світу використовує новий алгоритм вже близько місяця. Він вплинув на результати більш ніж 90% запитів в Google у світовому масштабі. За словами Аміта Сингхала, Hummingbird кардинально відрізняється від попередніх алгоритмів. Віце-президент Google стверджує, що останній раз найбільша пошукова система світу так само сильно змінила алгоритм в далекому 2001 році.

Google утримує близько третини пошукового ринку в російському сегменті інтернету. А в глобальних масштабах, як зазначалося вище, цей «пошуковик» залишається лідером. Тому бренди і маркетологи змушені реагувати на зміни принципів роботи Google, щоб успішно залучати клієнтів через органічний пошук.

Google Hummingbird - новий алгоритм ранжування

Цей матеріал познайомить вас з новим пошуковим алгоритмом Google Hummingbird. Ви дізнаєтеся, як він вплине на інтернет-маркетинг і які способи просування краще використовувати в епоху Колібрі.

Що таке Google Hummingbird

Hummingbird — пошуковий алгоритм, який відрізняється принципово новим підходом до обробки складних пошукових фраз. Компанія Google поки не розкрила технічні принципи роботи Колібрі. Однак відомо, що найбільший «пошуковик» світу вже не визначає релевантність ресурсів пошуковим запитам за допомогою окремих слів або коротких словосполучень. Алгоритм Hummingbird обробляє довгі пошукові фрази, пропонуючи користувачу сайти, що забезпечують найбільш цінні відповіді на запит.

Колібрі визначає релевантність документа пошуковій фразі, розшифровуючи зв’язок між поняттями, використовуваними в запиті. Він робить це за допомогою технології Knowledge Graph, яка працює з 2012 року. Існували раніше алгоритми визначали релевантність, знаходячи в документі окремі слова.

Завдяки технології Graph Search Колібрі коректно відповідає на запити типу «де найкраще місце в Москві, щоб випити чаю з друзями». Пошукова система «розуміє», що мова йде не про абстрактні місцях, а про конкретних кафе і ресторанах.

Аміт Сингхал розповідає у своєму блозі, що Hummingbird Google дозволяє коректно відповідати на дуже складні запити. Наприклад, у відповідь на пошукову фразу «tell me about Impressionist artists» (розкажи мені про художників-імпресіоністів) Google видає комплексну інформацію про відповідному напрямку образотворчого мистецтва.

Експерт Google стверджує, що Колібрі добре розуміє природні запити і вміє знаходити точні відповіді на них. Це позбавляє користувачів від необхідності використовувати химерні словосполучення, щоб знайти найбільш релевантну інформацію. Наприклад, Колібрі розуміє природний запит «чи корисна йога», тому що цікавиться не доведеться використовувати запит типу «йога користь і шкода».

Крім цього, Google Hummingbird відповідає на запити-порівняння, наприклад, «порівняйте вершкове і оливкове масло». Пошукова система видає користувачеві структуровану інформацію про відповідних продуктах і їх порівняльні характеристики, а не простий набір даних.

Інженер Google Скотт Хаффман заявив під час презентації нового алгоритму, що Колібрі став відповіддю на поведінку користувачів голосового пошуку. Вони практично не задають «пошуковику» неприродних «сеошних» питань типу «шафа-купе дводверна в Москві недорого». Ці користувачі використовують природні запити, Google розробив алгоритм, що забезпечує найбільш точні відповіді на них.

Як алгоритм Колібрі вплине на інтернет-маркетинг

Представляючи алгоритм Hummingbird 26 вересня, Аміт Сингхал заявив, що ця технологія працює вже близько місяця. Варто відзначити, що бренди, маркетологи та пошукові оптимізатори рунета і буржунете не повідомляли про будь-які істотні зміни позицій сайтів у видачі, аномальному падіння або зростання трафіку та інших проблемах. Фактично, фахівці дізналися про новий алгоритм з повідомлення Google. Тому можна припустити, що Колібрі поки не справив серйозного впливу на результати видачі.

Втім, Google наводить приклад результатів запуску Колібрі. Якщо раніше на запит «acid reflux prescription» (рецепти при кислотному рефлюксі) видавалися списки ліків, подібні цій сторінці, то зараз «пошуковик» намагається знайти комплексний відповідь, що включає, крім списку ліків, опис самого захворювання та його лікування.

Як зазначалося вище, алгоритм Колібрі побудований навколо пошуку зв’язку між термінами, використаними в пошуковій фразі. Тому його впровадження ніяк не вплине на короткі запити, складаються з одного-двох слів.

Колібрі використовує різні компоненти старих алгоритмів, включаючи Panda, Penguin, Graph Search, а також існували раніше критерії ранжирування, наприклад, PageRank. На думку інженерів Google, їм вдалося зберегти кращі елементи технологій, які використовувалися до Hummingbird.

C впровадженням нового пошукового алгоритму інтернет-маркетологи і бренди зіткнуться з такими змінами в галузі:

  • Маніпуляція пошуковою видачею, побудована на «напичкивании» контенту неприродними пошуковими фразами, остаточно піде в минуле. Справа навіть не в Колібрі, який не шукає ключові слова, а цінність для користувачів. Просто рядові інтернет-серфери рідше використовувати «сеошные» фрази, так як тепер релевантний контент можна шукати, задаючи «пошуковику» природні запитання.
  • І без того високий попит на інформативний контент експертного рівня зросте ще сильніше. Адже найбільша пошукова система в світі прагне пропонувати користувачам ресурси, що забезпечують найбільш цінну інформацію в контексті запиту.
  • Класичне SEO буде і далі трансформуватися і еволюціонувати. Незграбна пошукова оптимізація, побудована на пошуку проломів в алгоритмах Google і «Яндекс», зробить черговий крок до небуття. Її місце займає дисципліна, побудована на наданні користувачам пошукових систем цінної інформації та контенту з високим рівнем експертизи. Контент-маркетинг, SEM, що входить маркетинг — вибирайте назву собі по душі.

Майбутнє за проактивними стратегіями просування

Користувачі інших пошукових систем також захочуть отримувати коректні відповіді на складні пошукові запити. Замість кіношного повстання машин ми бачимо повстання людей: інтернет-юзери більше не хочуть допомагати «пошукачам», задаючи їм «сеошные» питання. Люди бажають використовувати природні пошукові фрази, тому пошукові системи змушені вчитися відповідати на них.

Інтернет-маркетологи стануть свідками численних змін алгоритмів всіх пошукових систем. Багато з них будуть масштабними. Проте всі зміни будуть переслідувати єдину мету. «Пошуковці» хочуть, щоб користувачі легко знаходили найбільш цінну інформацію, вводячи той або інший запит.

Це відкриває хороші перспективи для інтернет-маркетологів, які використовують довгострокові проактивні стратегії просування. Навіщо намагатися обдурити пошукові алгоритми і користувачів, маніпулюючи видачею, якщо можна запропонувати потенційному клієнту найціннішу інформацію? Зверніть увагу, ці стратегії не залежать від будь-яких змін алгоритмів пошуковиків і практично позбавляють вас від необхідності реагувати на них.

Були використані наступні матеріали: Fifteen years on—and we’re just getting started by Amit Singhal, FAQ: All About The New Google «Колібрі» Algorithm by Danny Sullivan, Meet Hummingbird: Google Just Revamped Search To Your Answer Long Questions Better by Robert Hof та інші.

Ще кілька корисних матеріалів по темі:

Чому контент-маркетинг – це нове SEO. Частина I

Історія змін алгоритмів Google (Інфографіка)

Як відновити свої позиції після введення Пінгвіна 2.0?