Google+: найважливіші параметри та інструменти для просування вашого бізнесу

347

Соціальна мережа Google+ з’явилася на просторах інтернету відносно недавно – десь 2,5 роки тому, але, незважаючи на такий короткий термін існування, кількість її користувачів вже перевалило за 500 мільйонів. Вражаюча цифра, чи не правда? Тим не менш, багато компаній досі ставляться до даної соціальної мережі скептично, вважаючи її недостатньо ефективною.

Google+: найважливіші параметри та інструменти для просування вашого бізнесу

Чому ж підприємці так незлюбили бідний Google+? Справа в тому, що багато з них не розбираються у всіх приголомшливих функції, якими володіє дана соціальна мережа. Як це зазвичай буває? Бізнесмени реєструють свою компанію Google+, заповнюють її профіль в кращому разі на 30%, розміщують пости пару раз на тиждень і, не отримуючи видимих результатів, роблять висновок: «Не годиться». Буває і так, що вони взагалі не реєструються в Google+, почувши від своїх знайомих, що використання даної соціальної мережі – марна трата часу.

Насправді, це всього лише міф, який не має ніякого відношення до реальності. Створивши корпоративну сторінку на Google+, ви зможете розділити свою аудиторію на різні групи («кола»), ділитися з ними статтями, посиланнями, фотографіями і відео, проводити відеокімнати і т. д. Крім того, акаунт Google+ значно поліпшить позиції вашого бренду у видачі Google, підвищить рівень клікабельності ваших оголошень в Google AdWords і, в цілому, зробить вашу компанію більш помітною в даній пошуковій системі, яка, як відомо, є найбільшою і популярною у всій мережі. Причому, все це абсолютно безкоштовно!

Як бачите, Google+ може принести величезну користь вашому бізнесу. Але це станеться тільки в тому випадку, якщо ви не тільки розберетеся у всіх його корисних функцій, але і почнете застосовувати їх на практиці. Як це зробити, ми розповімо далі.

Перший крок: налаштовуємо свій аккаунт

Перш ніж опублікувати свій перший пост в Google+, ви повинні приділити належну увагу налаштування свого аккаунта. Необхідно заповнити всю інформацію про своєї компанії, яку запитує Google. Пам’ятайте про те, що повністю заповнені профілі/сторінки користуються більшою популярністю у інтернет-аудиторії, порівняно з частково заповненими.

Якщо ви поки не створили свою корпоративну сторінку на Google+, ще не пізно це зробити. Пройдіть по цьому посиланню, і ви переконаєтеся в тому, що ця процедура дуже проста і не займає багато часу.

Якщо ж у вашій компанії вже є аккаунт в Google+, увійдіть в систему, і відразу перейдіть у вкладку «Про себе». Прокрутіть сторінку вниз, щоб перевірити, чи заповнили ви всі її розділи (Історія, Контактна інформація, Посилання). Якщо якийсь із них буде пустувати, то у вашої аудиторії може виникнути недовірливе ставлення до вашої компанії.

Вкладка «Про себе» має містити актуальну інформацію про ваш бренд. Погляньте на цю сторінку очима своїх поточних або потенційних передплатників. Хочете, щоб вони оцінювали вашу компанію на основі цієї інформації? Якщо ні, то пора приступити до її редагування.

Однак повністю копіювати інформацію з вашого корпоративного сайту і вставляти її на свою сторінку в Google+ все ж таки не рекомендується. Постарайтеся проявити трішки креативу, щоб люди, просмотревшие ваш аккаунт один раз, відразу захотіли на нього підписатися. Якщо ви не знаєте, з чого почати, скористайтеся наступними порадами.

1) Розділ «Історія»

Дана секція вкладки «Про себе», складається з трьох компонентів: підзаголовку («В двух словах»), основного тексту («Коротко про себе») та додаткової інформації («Приводи для гордості»).

 • Підзаголовок повинен складатися з одного або двох речень, які резюмують характер вашої діяльності. Ви можете вставити в нього основні ключові слова. Наприклад, у корпоративному акаунті «Текстерры» в цьому розділі написано: просування сайтів в інтернеті, комплексний інтернет-маркетинг, контент-маркетинг.
 • Основний текст розповідає про вашої компанії більш докладно. Він повинен містити щонайменше 2-3 абзаци. Включіть в нього інформацію про те, чим займається ваша компанія, чого вона досягла, скільки років вона діє на ринку. Основний текст може містити посилання на розділи вашого веб-сайту. Знову-таки, не забувайте про ключові слова, необхідні для оптимізації вашої сторінки в пошуковій видачі.
 • Додаткова інформація повинна містити відомості про ваші досягнення. Тут відразу хочеться процитувати відому пісню Івана Дорна: не треба соромитися, панове! Розкажіть все про свої заслуги. Не соромтеся, але і не перебільшуйте. Нехай люди знають, чого ви добилися і наскільки ви гарні в своїй справі.

Розглянемо для прикладу корпоративну сторінку модного бренду H&M:

Google+: найважливіші параметри та інструменти для просування вашого бізнесу

Як бачите, її адміністратори врахували всі вищевказані правила, при заповненні розділу «Історія». Секція «В двох словах» складається всього з одного короткого, але влучного пропозиції: «Мода і якість за кращою ціною». Дана фраза містить всі необхідні ключові слова («мода», «якість», «краща ціна»), поліпшують видимість компанії в пошукових результатах Google.

Секція «Коротко про себе» містить коротку історію компанії. У ній також згадуються імена знаменитих дизайнерів, які співпрацюють з даним брендом – Роберто Каваллі, Карл Лагерфельд, Стелла Маккартні. Все це робиться для того, щоб підвищити авторитет компанії в очах потенційних передплатників.

Адміністратори сторінки також включили в цю секцію правила розміщення та коментування постів. Вони попереджають, що модератори ретельно перевіряють вміст сторінки і видаляють всю інформацію, що не відноситься до теми.

Розділ «Приводи для гордості» компанія чомусь не заповнила.

2) Розділ «Контактна інформація»

Він повинен містити юридичну адресу вашої компанії, а також її телефонні номери. Тут вам не доведеться винаходити колесо. Просто скопіюйте необхідну інформацію з вашого сайту і вставити її в даний розділ. До речі, це єдина секція Google+, в якій допускається копіпаст.

3) Розділ «Посилання»

За допомогою цього розділу, ви можете познайомити своїх передплатників з віртуальним світом вашої компанії. Включіть в нього посилання на свій сайт, блог і сторінки в популярних соціальних мережах. Тут ви також можете послатися на сторінку підписки на розсилку або спеціальні пропозиції вашої компанії.

Подивіться, як оформлені посилання на офіційній сторінці журналу National Geographic Russia:

Google+: найважливіші параметри та інструменти для просування вашого бізнесу

4) Обкладинка

Обкладинка облікового запису вашої компанії Google+, обов’язково повинна бути брендованої. Природні пейзажі, котики, квіточки – все це допускається тільки на вашій особистій сторінці, але ніяк не на корпоративній (якщо тільки ці символи не відображають концепцію вашого бренду).

Розмістіть на обкладинці якісну фотографію вашої компанії або знімки ваших продуктів, щоб, глянувши на неї, читачі відразу ж дізналися ваш бренд. Вдалим доповненням до брендованої обкладинці буде фірмовий логотип вашої компанії.

Зверніть увагу на офіційний аккаунт компанії Coca-Cola в Google+

Google+: найважливіші параметри та інструменти для просування вашого бізнесу

Як ви могли помітити, адміністратори сторінки створили оригінальну обкладинку: вони поставили на її місце не одне фото, а цілий колаж, на якому, природно, зображений сам фірмовий напій у всіх ракурсах, а також задоволені обличчя шанувальників популярної газованої води.

4 важливих інструменту, що підвищують ефективність вашого облікового запису в Google+

Тепер, коли ви зробили всі важливі настройки на своїй корпоративній сторінці в Google+, пора переходити до освоєння основних інструментів, які допоможуть вам отримати максимальну користь з цієї соціальної мережі. Насправді, їх дуже багато. Розглянемо найважливіші.

Примітка: Кожен з цих інструментів використовується для досягнення конкретної мети. Тому задайте собі питання: «Що я хочу змінити на своїй сторінці в Google+?» і вибирайте відповідний інструмент, виходячи з своєї відповіді.

1) Мета: публікувати контент регулярно, але з мінімальними витратами часу

Інструмент: Bufferapp

Регулярне розміщення постів є одним з головних умов для просування вашої компанії за допомогою Google+. Якщо ви публікуєте контент на своїй сторінці всього лише пару раз в тиждень, можете не сподіватися на високі результати. Ви повинні ділитися новою інформацією зі своїми передплатниками кілька разів в день.

При цьому не варто засмічувати свій аккаунт надмірної рекламою. Намагайтеся дотримуватися принцип Парето або правило 80/20:

 • 20% ваших постів повинні припадати на інформацію про вашу компанію (наприклад, посилання на нові пости в блозі, корпоративні новини, характеристика продуктів і т. д.);
 • 80% ваших постів повинні посилатися на цікаві новини, актуальні для вашої цільової аудиторії і галузі.

Існує безліч інструментів, що дозволяють полегшити вам процес управління контентом в Google+. Одним з найпопулярніших серед них є додаток Bufferapp. Він настільки зручний у використанні, що його можуть застосовувати навіть люди, далекі від соціальних медіа або новачки, які не розбираються у всіх їх тонкощах.

Розглянемо основні переваги даного додатка:

 • Можливість користуватися безкоштовно

Додаток Bufferapp має безкоштовну версію, яка наділена всіма функціями повній версії, але з деякими обмеженнями. Наприклад, ви можете опублікувати за допомогою нього тільки 10 постів в день. Тим не менш, з допомогою безкоштовної версії ви зможете синхронізувати свої акаунти Google+, Twitter, Facebook і LinkedIn.

 • Можливість створити власний графік розміщення постів

Додаток Bufferapp дозволяє вам вибрати день і точний час розміщення своїх постів. Весь процес здійснюється автоматично. Ви встановлюєте графік, створюєте пост, вибираєте соціальну мережу, в якій хочете розмістити його (в даному випадку Google+), і натисніть кнопку Buffer. Тепер можете зайнятися іншими справами або навіть піти поспати. Додаток самостійно розмістить потрібний контент у встановлений вами час та у вибраній вами соціальній мережі:

Google+: найважливіші параметри та інструменти для просування вашого бізнесу
 • Функція розширення браузера

Додаток Bufferapp дозволить вам розширити функціональні можливості популярних інтернет-браузерів, будь це Google Chrome або Firefox. Як тільки ви встановите його в свій браузер, у вас з’явиться кнопка «Buffer», завдяки якій ви зможете швидко і легко розміщувати свої пости в Google+. Наприклад, ви зможете без праці поділитися зі своїми передплатниками сторінкою, яку ви зараз переглядаєте.

Додаток Bufferapp також володіє функцією «виділити і опублікувати», завдяки якій воно вигідно відрізняється від інших інструментів для управління контентом в соціальних медіа. Його суть полягає в наступному: ви виділяєте речення або абзац, який вас зацікавив, і він автоматично з’являється у вікні програми. Залишається тільки натиснути на кнопку «Buffer» і вуаля! Виділений фрагмент відразу з’являється на сторінці в Google+.

Google+: найважливіші параметри та інструменти для просування вашого бізнесу

Як бачите, додаток Bufferapp – це просто знахідка для користувачів Google, які хочуть заощадити свій час. Однак у нього є один недолік – додаток доступний тільки англійською мовою. В принципі, в цьому немає нічого страшного. Напевно, у вашій команді є людина, яка знає англійську мову хоча б на базовому рівні. Якщо ж ні, ви можете скористатися безкоштовними перекладачами та словниками, якими переповнений інтернет.

2) Мета: зробити текстові пости більш помітними

Інструмент: клавіатура і наведені нижче підказки

Чи Знали ви про те, що Google+ допускає форматування тексту, який ви розміщуєте на своїх сторінках? Виділяючи деякі слова спеціальними символами з двох сторін, ви можете змінити їх накреслення. Практика показує, що пости з виділеним текстом викликають більший інтерес у аудиторії, ніж звичайні пости.

Отже, у вас є можливість поєднувати три стилю форматування у своїх публікаціях:

 • Напівжирне накреслення. Використовуйте знаки виноски (*) навколо слово або фразу, яку ви хочете виділити напівжирним шрифтом. І тоді фраза *новий пост* з’явиться на вашій сторінці як новий пост.
 • Курсивне накреслення. Якщо ви вставите символи нижнього підкреслення (_) навколо слова або фрази, то вони придбають курсивне накреслення: _новый пост_= новий пост.
 • Перекреслення тексту. Якщо ви вставите дефіси навколо слова або фрази, то вони стануть перекресленими: -новий пост- = новий пост.
 • 3) Мета: простежити за історією поширення своїх постів

  Інструмент: Google+ Ripples

  В Google+ є вбудований інструмент Ripples («Відлуння»), за допомогою якого ви зможете з’ясувати, хто ділився вашими постами і коментував їх. Однак ви зможете скористатися ним тільки в тому випадку, якщо ваш пост буде доступним для всіх користувачів Google+, а не тільки для обмеженого кола осіб. Тому виберіть опцію «Для всіх», коли будете розміщувати той чи інший пост.

  Уявімо, що ви опублікували новий пост, і приблизно через тиждень вам захотілося перевірити, наскільки він популярний. Для цього потрібно просто натиснути на стрілку, розташовану в правому верхньому куті посту і вибрати самий нижній пункт «Переглянути відлуння» (виділено червоною рамкою):

  Google+: найважливіші параметри та інструменти для просування вашого бізнесу

  Ви можете переглядати ехо не тільки своїх, але і чужих постів, за умови, що вони є загальнодоступними. Послідовність дій при цьому буде такою ж, як у випадку і з вашими власними постами. Розглянемо, для прикладу, один з постів, опублікованих у співтоваристві Эруди:

  Google+: найважливіші параметри та інструменти для просування вашого бізнесу

  А тепер погляньте, якою цікавою вийшла схема розповсюдження даного запису:

  Google+: найважливіші параметри та інструменти для просування вашого бізнесу

  Під схемою розміщено графік поширення запису, а також деякі статистичні дані: найбільш цитовані стрічки, середня довжина ланцюжка, мови користувачів, які расшарили пост, і багато інші:

  Google+: найважливіші параметри та інструменти для просування вашого бізнесу

  4) Мета: розширити мережу ділових контактів

  Інструмент: сайт Recommended Users

  В Google+ є вкладка «Люди», завдяки якій ви зможете знайти корисні контакти. В розділі «додати Кого», ви, в першу чергу, побачите людей, яких ви можете знати, оскільки у вас є спільні знайомі. В розділі «Рекомендуємо» вам будуть запропоновані цікаві сторінки у різних категоріях (мода, музика, фотографія тощо). Наприклад, у категорії «Мода» ви зможете знайти сторінки відомих дизайнерів, моделей, модних журналів і т. д.:

  Google+: найважливіші параметри та інструменти для просування вашого бізнесу

  Все це чудово, але як бути, якщо вам потрібно знайти сторінки конкретних фахівців, наприклад, у сфері веб-дизайну? В даному випадку вам не обійтися без допомоги сайту Recommended Users. На його головній сторінці виділено 26 різних категорій (блогери, фотографи, журналісти, автори та копірайтери, графічні дизайнери і т. д.), з яких ви можете вибрати ту, яка цікавить вас найбільше:

  Google+: найважливіші параметри та інструменти для просування вашого бізнесу

  Наприклад, якщо ви виберете категорію «Блогери», вам буде запропоновано список найпопулярніших блогерів інтернету:

  Google+: найважливіші параметри та інструменти для просування вашого бізнесу

  На жаль, Recommended Users – це зарубіжний сайт. Тому вам знову знадобиться знання базової лексики англійської мови або ж допомога перекладача, як у випадку з додатком Bufferapp.

  Аккаунт в Google+: чому б і ні

  Сподіваємось, що після ознайомлення з нашої статті, ваше ставлення до Google+ зміниться в кращу сторону. Якщо ж ви все ще не вірите в ефективність даної соціальної мережі, ви можете почати використовувати її просто заради інтересу, щоб перевірити, чи принесе вона користь вашому бізнесу – для цього не потрібно ніяких фінансових вкладень. До того ж, вам не доведеться витрачати багато часу на управління своєю сторінкою в Google+, адже є програми, які розміщують контент автоматично, як, наприклад, Bufferapp.

  Щоб оцінити всі переваги використання Google+, ви повинні регулярно публікувати пости і використовувати всі доступні функції даної соціальної мережі. Але навіть при дотриманні цієї умови, не варто чекати негайних результатів. Вам знадобиться, щонайменше, кілька місяців безперервної активності в Google+, щоб відзначити істотний прогрес.

  Адаптація матеріалу 4 Actions And Tools For Achieving Google+ Awesomeness by Lenka Istvanova.

  Матеріали по темі:

  • Pinterest vs. Google+: поле битви — візуальний контент
  • Споживчий досвід: ключ до потенціалу соціальних мереж
  • Яка соціальна мережа краще підходить для B2B-маркетингу