Google почав шифрувати 100% пошукових запитів: що робити?

329

У 2011 році Google частково перестав відображати дані про пошукові запити, по яких здійснюються переходи на сайти. З минулого тижня Google почав шифрувати 100% пошукових запитів по всьому світу. Нагадаємо, що з початку поточного року частина пошукових запитів почав шифрувати і Яндекс.

Ці зміни позбавили інтернет-маркетологів важливого інструменту планування і оцінки ефективності пошукових кампаній. Фахівці втратили можливість точно визначати, які ключові фрази наводять на сайти користувачів Google і частково з Яндекса. Однак дії пошукачів не призвели до кризи пошукового маркетингу. Навпаки, маркетологи знайшли альтернативні інструменти оцінки ефективності просування і навчилися їх використовувати. Докладніше про цих інструментах читайте нижче.

Google почав шифрувати 100% пошукових запитів: що робити?

Які інструменти і метрики можуть замінити звіт за джерелами трафіку Google Analytics

Google є найбільшою пошуковою системою в світі, а систему Analytics можна назвати одним з найбільш точних інструментів оцінки ефективності просування сайтів. Однак пошукові маркетологи рідко обмежуються використанням одного інструменту і одного пошукача. А російські сеошників і зовсім дивляться на Google і його інструменти у другу чергу, більшою мірою орієнтуючись на лідера вітчизняного пошукового ринку «Яндекс».

Інтернет-маркетологи можуть компенсувати припинення відображення ключових слів в Google Analytics за допомогою альтернативних інструментів. Вони умовно об’єднуються в три групи. У першу групу входять інструменти, що визначають трафикогенерирующие ключі. У другу групу увійшли показники, що дозволяють оцінювати охоплення аудиторії і трафік. До третьої групи відносяться показники, необхідні для оцінки реакції аудиторії. Нижче ви знайдете опис кожної з груп.

Інструменти визначення ключових слів

У цю групу входять кошти, що дозволяють прямо або побічно визначати ключові фрази, що приводять відвідувачів на сайт. До них відносяться наступні інструменти:

 • У даний момент часу «Яндекс.Метрика» є чудовою альтернативою системі Analytics. Звіт «Пошукові фрази» аналітики сервісу «Яндекса» дозволяє переглядати ключі, що приводять відвідувачів з різних пошукових систем, так як дані шифруються лише за 2-5 % переходів. Так, тепер ми не знаємо, за якими запитами до нас приходять з пошуковика Google, але тим не менш, відомості про уподобання користувачів «Яндекса» можна використовувати для прогнозування поведінки російськомовних користувачів Google. Крім «Яндекс.Метрики», для визначення ключових слів можна використовувати сервіс Liveinternet.ru.
 • Сервіси Яндекс.Вебмастер» і «Інструменти для веб-майстрів Google». Вибравши меню «Пошуковий трафік — пошукові запити» сервісу для веб-майстрів Google, ви отримуєте доступ до найбільш популярних ключів, які використовують відвідувачі сайту. Пошукові фрази клікабельні: переходячи по посиланню, ви можете побачити URL сторінок, з якими пов’язані ключі. Сервіс «Яндекс.Вебмастер» також дозволяє оцінювати трафикогенерирующие ключі. Для цього маркетолог повинен скористатися меню «Пошукові запити — популярні запити».
 • Пошук по сайту — інструмент, що дозволяє побічно оцінити потреби аудиторії. Вивчаючи запити та сторінки, на які переходять відвідувачі, ви можете припускати, які ключі здатні залучити трафік з пошукачів на відповідні сторінки.

Ви також можете побічно визначати пошукові запити, аналізуючи сторінки приземлення невизначених для фраз. Для цього в Google Analytics виберіть меню «Джерела трафіку — Ключові слова — Безкоштовний». У таблиці, яка з’явилася, виберіть значення not provided. Після цього виберіть «Сторінка». У що з’явилася таблиці ви побачите лэндинги, на які приводять відвідувачів невизначені ключі. Проаналізувавши відповідні сторінки, ви можете з певним ступенем точності визначити ключові фрази, за якими їх знаходять відвідувачі.

Google почав шифрувати 100% пошукових запитів: що робити?

Метрики оцінки охоплення аудиторії

Дані про ключових фразах є лише одним з інструментів оцінки та планування маркетингових кампаній. Однак успішність просування сайту зручніше оцінювати за допомогою показника охоплення аудиторії. З допомогою даних про ключових словах маркетолог оцінює, скільки відвідувачів привела на сторінку та чи інша ключова фраза. З допомогою показників охоплення фахівець отримує більш повну картину. Він може оцінити, скільки клієнтів потрапили на сторінку завдяки сукупності пошукових фраз, зовнішніх посилань, рекламних оголошень.

Охоплення аудиторії — це загальна кількість користувачів, що прочитали маркетингове повідомлення протягом вибраного періоду часу.

Для оцінки охоплення можна використовувати наступні метрики:

 • Природний пошуковий трафік. Це чи не основна метрика оцінки ефективності пошукового просування сторінки і сайту в цілому. Вважайте маркетингову кампанію успішною, якщо органічний трафік проекту зростає. Якщо відвідуваність ресурсу збільшується за рахунок невизначених пошуковими системами ключів, ви на вірному шляху. Справа в тому, що системи аналітики швидше визначають популярні високочастотні запити. А низькочастотні ключові фрази потрапляють в категорію » невизначених.
 • Посилальний трафік. Цей показник дозволяє оцінити ставлення користувачів до сторінки і сайту в цілому. Якщо відвідувачі вважають сторінку цінного, вони посилаються на неї на інших сайтах, в блогах, на форумах і в соціальних мережах. Природні посилання користувачів генерують цільової реферального трафіку. До речі, за анкорам зовнішніх лінків ви можете опосередковано оцінювати потреби аудиторії. Ця оцінка допоможе вам планувати маркетингові кампанії.
 • Загальний трафік. Цей показник включає органічний, реферальний, прямий, закладний і рекламний трафік.

Для оцінки трафіку ви можете використовувати системи аналітики Google і «Яндекс», сервіс Liveinternet.ru та інші інструменти.

Метрики оцінки реакції аудиторії

Якщо охоплення аудиторії є кількісним показником, то реакція аудиторії відноситься до якісних метрик. Для оцінки реакції можна використовувати наступні показники:

 • Природні зовнішні посилання. Вище зазначалося, що аудиторія посилається на сайт, якщо вважає його цінним. Маркетингову кампанію можна вважати успішною, якщо сторінки сайту отримують багато зовнішніх посилань.
 • Згадки в ЗМІ і на галузевих сайтах. Користувачі часто згадують компанії без вказівки гіперпосилань. Позитивні згадки підвищують впізнаваність і авторитетність бізнесу, тому їх можна використовувати в якості критерію успішності маркетингових кампаній. Щоб моніторити згадки, можна використовувати сервіси Fresh Web Explorer, Mention, SemanticForce.
 • Згадки в соціальних медіа. Соціальні сигнали відносяться до найважливіших метрик ефективності маркетингу. Число «лайків» і «шерингов» можна підраховувати за допомогою відповідних віджетів на сторінках. А щоб відстежувати згадки, які зроблені без використання кнопок соціальних мереж, скористайтеся сервісами YouScan, BrandSpotter, JagaJam.
 • Конверсії та угоди. Це ключові показники ефективності маркетингу для сайтів ecommerce. Число конверсій можна оцінити за допомогою сервісу Google Analytics.
 • Власникам блогів та ЗМІ слід звертати увагу на кількість і зміст коментарів користувачів. Маркетингова кампанія ефективна, якщо користувачі активно коментують публікації.

  Google почав шифрувати 100% пошукових запитів: що робити?

  Not provided не став вироком для інтернет-маркетингу

  Припинення відображення даних про ключових словах Google дійсно позбавляє пошукових маркетологів одного з інструментів оцінки та планування маркетингових кампаній. Проте фахівцям не варто впадати у відчай. По-перше, існують альтернативні інструменти, що дозволяють визначати трафикогенерирующие пошукові фрази. По-друге, закриваючи дані про ключах, Google змушує маркетологів еволюціонувати. Після появи алгоритму Колібрі роль ключових слів у визначенні релевантності сторінок зменшилася. Тому фахівцям варто подумати про інші способи оцінки і планування просування ресурсів. Ці способи повинні носити маркетинговий, а не технічний характер.

  Читайте також:

  • Іди туди, куди веде тебе твій страх
  • Чому люди бояться успіху
  • Мільярдером вам заважає стати лише одне – страх перед виходом із зони комфорту