Інструкція по створенню КМ-стратегії в шести кроках

316

Сьогодні багато професіоналів ринку заговорили про те, що контент-маркетинг — це стратегія майбутнього. Чому це так і на які моменти потрібно звернути особливу увагу при розробці КМ-стратегії, ми і поговоримо в нашій сьогоднішній статті.

Інструкція по створенню КМ-стратегії в шести кроках

Крок 1. Зрозуміти, що у вас є причини зайнятися контент-маркетингом

Блог, як основний інструмент контент-маркетингу, при грамотному вибудовування стратегії його просування, для багатьох бізнесів може стати стабільним джерелом лідогенераціі. За умови, що ви регулярно створюєте і промоутируете якісний контент і грамотно займаєтеся пошуковою оптимізацією, блог стає вашим довгострокових маркетингових активом, який постійно збільшує ваші продажі.

Ну і нарешті головне — результати контент-маркетингу капіталізуються. Інвестуючи у створення та розповсюдження контенту, ви з часом зовсім чітко зрозумієте, що кожен витрачений вами рубль постійно працює на вас: одного разу опублікована стаття буде генерувати перегляди і ліди постійно.

Крок 2. Відповісти на п’ять питань, важливих для побудови вашої КМ-стратегії

 • Хто є цільовою аудиторією для вас: кому цікавий ваш продукт, хто може стати прихильником вашого бренду, якої статі, віку, соціального статусу і достатку ці люди, де вони живуть, де працюють, в який час і з якою метою виходять в інтернет? Зрозумівши все це, не обмежуйтеся абстрактними уявленнями про вашої ЦА. Щоб домогтися успіху, зробити ваш бізнес-блог цікавим для цієї аудиторії, вам потрібно зробити головне — створити в голові персоніфікований образ представника вашої ЦА. Найлегше взяти за основу дані про конкретних клієнтів вашої компанії. Пишіть саме для них. Легше потрапити в точку, створюючи контент для реальної людини, а не для абстрактного представника цільової аудиторії.
 • Ваше головне завдання – зрозуміти, що потрібно вашій цільовій аудиторії від вас.
 • Хто ваші конкуренти: які стратегії просування вони використовують, які основні джерела їх трафіку, який контент вони створюють?
 • Який контент найбільш оптимальний для вашого блогу: про що ви будете писати, які проблеми своєї аудиторії будете вирішувати, яких типів контент краще всього створювати у вашій тематиці і, нарешті, в якому форматі і стилі ви будете спілкуватися зі своїми користувачами?
 • Які канали розповсюдження контенту найбільш оптимальні для вас?
 • Як ви будете вимірювати ефективність вашої КМ-стратегії, за допомогою яких метрик?
 • Крок 3. Назавжди забути про просування по позиціях

  Високочастотні запити, позиції, список з 10-20 найважливіших для вашого бізнесу запитів та просування по них — забудьте про все це раз і назавжди.

  Ми не будемо загострювати увагу на тому, чому просування по позиціях у справжніх умовах ринку неефективно (про це ми багато писали і говорили, зокрема, наприклад, тут). Важливо чітко розуміти одне: сьогодні просування сайту має вестися по широкому семантичному ядру, тобто по всьому спектру пошукових запитів. Будь низькочастотний і середньочастотний запит, що відноситься до вашого ринку і бізнесу, повинен бути включений у список, узятий на озброєння. Це єдиний ефективний шлях генерації цільового трафіку в цих умовах. Тому виконайте роботу по створенню широкого семантичного ядра.

  Інструкція по створенню КМ-стратегії в шести кроках

  Крок 4. Створюйте якісний контент

  Якісний контент — це шлях до розширення контактів з аудиторією, до підвищення впізнаваності вашого бренду, до створення довіри до компанії з боку користувачів і, як підсумок, до зростання продажів.

  Існує кореляція між частотою публікацій в блозі і зростанням трафіку. Чим більше контенту ви публікуєте, тим швидше зростає ваш цільовий трафік. При цьому дуже важливий нюанс полягає в наступному: якість контенту важливіше його кількості. Тобто один суперматеріал може дати вам більший результат, ніж кілька статей середньої якості.

  Крок 5. Ніколи не зупиняйте роботу з покращення сайту

  Для чого вам це потрібно? Щоб створити доброзичливу середовище для ваших користувачів, іншими словами, для покращення сайту з точки зору поведінкових чинників ранжирування.

  Працювати потрібно:

  — Над оптимізацією структури сайту , вносячи в неї зміни, якщо це необхідно з точки зору пошукового маркетингу та зручності користувачів.

  — Над розширенням семантичного ядра і розподілом по розділах сайту семантичних груп запитів.

  — Над організацією внутрішньої перелінковки , продумуючи, як будуть взаємодіяти між собою за рахунок посилань сторінки вашого сайту; перелінковка дає можливість збільшити кількість переглянутих користувачами сторінок. Якщо контент цікавий читачеві, він ознайомиться, переходячи за вашими посиланнями, не з однією, а двома і більш сторінками сайту.

  — Над дизайном, він повинен бути в першу чергу функціональним, тобто давати можливість використовувати весь потенціал сторінки з максимальною користю: грамотна організація простору, зручний для користувачів шрифт, його розмір, фон і т. д. Дизайн повинен залежати від цілі сторінки. Якщо він ефективно підкреслює вміст веб-сторінки, його сміливо можна назвати функціональним.

  — Над контентом, він повинен бути якісним, професійним, нести експертну оцінку, бути корисним вашої цільової аудиторії, викликати довіру.

  Крок 6. Оцінюйте ефективність вашої КМ-стратегії

  Успіх у контент-маркетингу — це наслідок інвестицій та витрачених зусиль на створення і промоутування високоякісного контенту. І цей успіх вимірюється в цифрах.

  Ось найбільш важливі показники, що сигналізують про ефективність КМ-стратегії або необхідності відкоригувати її в деяких моментах для підвищення результативності:

  Замовити розробку покрокової контент-маркетингової стратегії ви можете в нашому агентстві. Для цього перейдіть по посиланню.

  Кількість відвідувачів

  Кількість користувачів, що читають ваш блог, — один з найбільш важливих показників оцінки результату. Моніторинг загальної кількості візитів на сайт дасть вам цікаву картину в динаміці: покаже зростання трафіку та його кореляцію з тими чи іншими поліпшеннями, що ви вносили на сайт протягом, наприклад, останнього місяця. Найбільш чітке уявлення про розвиток блогу дасть вам перегляд даних за окремими статтями. Аналізуючи кількість переглядів конкретних матеріалів, ви зможете краще зрозуміти, яку інформацію найчастіше шукає в вашому блозі цільова аудиторія. Подивіться на п’ять кращих ваших статей (з найбільшою кількістю переглядів). Що у них спільного? Виділіть основні фактори, за рахунок яких ці матеріали стали такими популярними, — це допоможе вам намітити орієнтири і загальний вектор руху в створенні контенту.

  Кількість лідов

  Ця важлива бізнес-метрика успішності вашої КМ-стратегії. Зверніть увагу на матеріали, після яких у вас зростало число звернень. Іноді інтернет-маркетологи роблять помилку, роблячи висновок про провал статті тільки на основі даних по числу її види. Буває, що повідомлення в блозі, переглянуті незначним (у порівнянні з іншими матеріалами) кількістю людей, тим не менш, показують чудеса конверсії, генеруючи рекордне число лідов. Постарайтеся зрозуміти, в чому секрет успіху цих матеріалів.

  Кількість передплатників

  Передплатники — це ваші лояльні читачі, уваги яких ви з самого початку домагалися. Ці люди можуть стати вашими клієнтами (якщо ще не є ними) порекомендувати вас своїм знайомим. Прагнете збільшувати їх кількість. По зростанню передплатників ви можете скласти уявлення про динаміку зростання числа людей, які довіряють вашого контенту, і, відповідно, робити висновки і коригувати свою діяльність у тих чи інших моментах.

  Природні посилання

  Будь-якого проекту, націленому на збільшення лояльності цільової аудиторії, на зростання довіри до бренду, потрібні природні посилання. Той факт, що контрольний сигнал з весни 2014 року не враховується у формулі ранжирування «Яндекса», не означає, що отримана природним шляхом посилання на матеріал з вашого блогу нічого не дасть вам. Якщо на вас посилаються авторитетні проекти — це просто відмінно, це може залучити додаткову аудиторію. Прагніть за рахунок якості контенту в блозі отримувати природні посилання і репости.

  Ну і, звичайно ж, ми всі пам’ятаємо: Google посилання не відміняв. Якісні беклинки в цій пошуковій системі враховуються при ранжируванні.

  Відстежуйте, скільки зовнішніх посилань отримав той чи інший матеріал вашого блогу. Прагніть включати в ваш контент-план теми, які, як правило, заробляють для вас безліч беклинков.

  Продажу

  Можна скільки завгодно говорити про трафік, лайку і расшариваниях, але для багатьох головним показником успішності блогу є все-таки кількість продажів, які він генерує. Саме тому (якщо ваша мета — зростання продажів) найкраща інтернет-маркетингова стратегія — та, що починається з питання: що можна зробити для збільшення продажів? Весь комплекс заходів — від першого до останнього дії — повинен бути спрямований на зростання саме цього, найважливішого для багатьох бізнесів показника.

  ***

  Ми розповіли про найважливіші речі, які треба мати на увазі при розробці, впровадженні та оцінці ефективності КМ-стратегії. Але не сказали, мабуть, тільки одне, головне: використовуючи технології контент-маркетингу, ви робите ставку не на швидке досягнення цілей, а не довгостроковий результат. Тому запасіться терпінням і наполегливістю — і ви досягнете успіху.

  Читайте також:

  • Реалізація контент-маркетингової стратегії
  • Менеджмент помер. Маркетинг помер. Стратегія померла
  • 10 причин включити інфографіку у свою контент-маркетингову стратегію