Інтернет-маркетинг по Уоррену Баффету

305

Нещодавно мені на очі попалися принципи інвестування Уоррена Баффета. Я подивилася на правила фінансиста свіжим поглядом і подумала, що, принаймні, частина з них непогано корелює з основними принципами інтернет-маркетингу. Як? Пояснюю.

Інтернет-маркетинг по Уоррену Баффету

7 принципів інвестування Уоррена Баффета — корисно знати інтернет-маркетологам

Принцип № 1. Вкладати сьогодні, щоб завтра отримати більше

Всі знають, що Баффет — довгостроковий інвестор. Він купує хороші акції і тримає їх десятиліттями — до тих пір, поки вони залишаються добрими.

Інтернет-маркетинг — це не короткострокові спекуляції, це не спот-ринок. «Угоди» тут не оплачуються протягом двох днів. Навіть через місяць на дивіденди сподіватися не варто: після скасування посилального фактора ранжування залишився тільки один шлях — шлях планомірного поліпшення сайту з урахуванням «щастя користувачів» і створення якісного контенту. І цей шлях аж ніяк не назвеш коротким. Маркетинг в Мережі стає порівняним з реальної оперативної діяльністю бізнесу в офлайні: великий бізнес не побудуєш за три місяці. З корпоративними сайтами сьогодні — все те ж саме.

Інтернет-маркетинг — це довгострокове інвестування. Ви вкладаєте сьогодні у виробництво вмісту та покращення сайту, щоб завтра отримати в рази більше. Ці інвестиції капіталізуються, що особливо помітно на такому інструменті, як контент: створений одного разу хороший матеріал буде працювати на вас завжди, постійно привертаючи увагу нової аудиторії, генеруючи для вас не тільки репости, лайки і розшарювання, але ліди і продажу.

Принцип № 2. Працювати тільки з тим, у чому добре розбираєшся

Щоб успішно інвестувати, потрібно вивчити компанію: її оперативну діяльність, продукти, її позицію в галузі, обсяги її продажу, джерела її прибутку. І не в короткостроковій перспективі, а за всю історію — з моменту народження. «Аналізувати лише недавні події — все одно, що дивитися в дзеркало заднього виду», — говорив Баффет.

В інтернет-маркетингу — все те ж саме. Повірте, неможливо успішно просувати сайт без глибокого занурення в його тематику, в той бізнес, яким він присвячений. Вивчити доведеться все: історію компанії, її ринок, її продукти, стратегії просування її конкурентів, контент її конкурентів і на основі цього створити оптимальну стратегію просування сайту. А як без цього? Ну хіба що ось так:

— Здрастуйте, ви тут сайти просуваєте?

— Так. Який у вас сайт, чим займаєтеся?

— Ну припустимо, турагентство.

— Ага. Ну, щас накидаем вам список ВЧ-запитів і пару статейок напишемо.

— Гм… вже интересненько. І коли, дозвольте запитати, чекати?

— Хвилиночку… роблю… ще секунду. От, готово.

— Що готове?

— Стаття готова.

— Вже готова? Ну-ка, прочитайте!

— Ми торгуємо турпутівками. А одного продали дуже багато. Крім того, торгівля турпутівками — справа хороша. Приходьте до нас, якщо хочете путівку. А ми її продамо, так як ми — продавці турпутівок, і турпутевочный бізнес зараз дуже розвивається. Ми забезпечимо вам незабутню путівку. Крім того — і це саме приголомшливе, — прямо у нас ви можете цю турпутівку купити.

— Ви мудак?

— Гаразд, тексти — не мій коник. Давайте я вам краще поведінкові накручу, або бюджетик на посилальну масу обговоримо?

— Який ще бюджетик? Ну що ж ви за люди такі? Я ж вас всіх ясно ще 5 грудня 2013 року попередив: ВЗАГАЛІ БЕЗ ПОСИЛАНЬ!

— Ой, це ви Олександр Садовський… Вибачте, не впізнав. Я, чесне слово, більше не буду. Вже встав на шлях виправлення.

Загалом, виходити потрібно з того, що корпоративний сайт — це на сьогоднішній момент найнадійніший джерело генерування цільового трафіку і продажів для дуже багатьох бізнесів. А якісний контент — фундаментальний інструмент інтернет-маркетингу. Якісний — значить експертний. Ваші матеріали не будуть цікаві цільовій аудиторії, якщо в них немає глибокого занурення у тематику. Створюйте унікальну історію свого бренду в Мережі за допомогою експертного контенту. Це шлях до розширення контактів з цільовою аудиторією, до підвищення впізнаваності бренду, до статусу експерта і лідера галузі, до збільшення ваших продажів.

Принцип № 3. Мінімізувати ризики

Як мінімізував ризики Баффет? Ну, наприклад, інвестував в бізнеси з міжнародними мережами. Вкладав гроші в компанію, що працює по всьому світу, і тим покривав значну частину ризиків, а зниження рівня ризиків — це не тільки стабільність, але і можливий прибуток.

Що розуміти під мінімізацією ризиків в інтернет-маркетингу? Є така річ, і вона, думаю, для всіх очевидна: комплексний інтернет-маркетинг — це в ідеалі тотальне використання всіх каналів, які тільки можуть генерувати для вашого сайту трафік, і всіх інструментів, які саме для даного сайту оптимальні. Це дає синергію результатів і максимальний результат за мінімальний термін. Але всі розуміють, що такий тотальний інтернет-маркетинг — річ нереальна. Переважна більшість компаній сьогодні використовують лише пару каналів отримання цільового трафіку і вкрай обмежена кількість інструментів. Тому що використовувати все, що могло б принести користь, — занадто дорого. Природно, це обмежує можливості в Мережі.

А між тим, можна займатися тотальною інтернет-маркетингом без надзвичайних витрат — просто потрібно мінімізувати ризики, використовуючи тактику швидкого провалу

(докладніше читайте про це тут). Суть цієї тактики полягає в спрощенні і прототипировании. Перевірити потенціал того чи іншого інструменту можна, не витрачаючи на це серйозної бюджету.

Щоб перевірити попит на послугу, можна створити сайт (дорого і довго). А можна — лендінгем (швидко і дешево). Щоб перевірити затребуваність сервісу, можна його створити (дорого і довго). А можна додати функціонал цього сервісу на ваш сайт швидко і дешево).

Суть в тому, щоб перевіряти гіпотези на малому, а потім, якщо ви бачите, що рішення вдало, отмасштабировать його.

Принцип № 4. За кожною акцією, що росте (зростаючим трафіком) варто успішний бізнес

Зростання трафіку — як зростання акцій: в основі того й іншого — успішні дії компанії. Як і на фондовому ринку, у видачі завжди присутні «шуми» — певну кількість випадкових сайтів в топі. Це «сміття» у видачі — і він звідти так само швидко выметается, як і залітає туди. В цілому, на довгостроковому відтинку, «шуми» не змінюють загальної картини. Подивіться, що ми бачимо у видачі пошукових систем. Чому видача по високочастотним запитам практично заморожена, і в топі знаходяться, в основному, реальні лідери галузей, з ім’ям і хорошою репутацією? Тому що пошукачі прагнуть до дзеркального відображення реальності, їх завдання — зробити видачу, так би мовити, релевантної реальності. При ранжируванні сайтів «Яндекс», наприклад, вже давно, з 2011 року, враховує комерційні фактори — ряд показників, за якими ваша аудиторія зможе зрозуміти, наскільки надійні ви як онлайн-продавець, яка впізнаваність вашого бренду, наскільки широкий ваш асортимент, чи є у вас представництва, рівень ваших цін, опції оплати і т. п.

Таким чином, користувач, бачачи успішний сайт, з серйозним трафіком, сміливо може зробити висновок про те, що за цим сайтом варто успішна компанія.

Принцип № 5. Прибуток йде до тих, хто інвестує в недооцінені компанії

Якщо компанія недооцінена, то рано чи пізно ринок дасть їй адекватну оцінку. Знаєте, це нагадує історію з молодими сайтами. Сьогодні склалася непроста ситуація: довгий час (вже можна говорити, що це час тягнеться від року і більше) молодий сайт відчуває проблеми з одержанням цільового трафіку, і з індексацією сторінок, та ін Так, просувати молодий сайт складно, але не неможливо. І в ряді інших умов (конкурентність тематики, ринкові умови, обсяг інвестицій в розвиток сайту) одне має куди більш важливе значення, ніж всі інші: молодій сайту не вирватися вперед за порівняно короткий час, якщо за ним не стоїть унікальний бізнес, з дійсно цікавим, затребуваним продуктом. Недооцінений пошуковими системами. Поки недооцінений.

Стандартні бізнеси — це добре. Усім потрібні медичні послуги або електронні гаджети. Але конкуренція в цих сферах надто висока — і молодий сайт просто тоне в морі інших, присвячених тій же тематиці. Особливо, якщо в стратегію його просування не закладено виробництво яскравого і чіпляється аудиторію контенту. Це не означає, що сайт не випливе. Він може виплисти — але випливати він буде дуже довго.

А ось молодий сайт з дійсно унікальною пропозицією — він для пошукових систем, як компанія недооцінена для фондового ринку. Якщо команда знає, що робить, то обов’язково настане момент, коли ринок оцінить грамотні зусилля, і отримання цільового трафіку, високі позиції і такий же високий траст — все це наздожене сайт, йому просто не піти від адекватної оцінки пошуковими системами.

Принцип № 6. Потрібен план

«Якщо ви використовуєте розрахунки, то не обов’язково досягнете вершин, але зате не пориньте в безумство», — говорив Баффет і завжди дотримувався фундаментального аналізу.

Інтернет-маркетинг, як і торгівля на фінансовому ринку, неможливий без чіткого плану. Важко діяти грамотно на біржі, якщо у вас немає торговельної стратегії, а операції ви робите на основі «чуття». Інтернет-маркетинг — це теж про розрахунки: про вимірювання трафіку, лідов, продажу. Важко розраховувати на стабільну генерацію трафіку, якщо ви тільки приблизно розумієте, які кроки потрібно для цього зробити, який спектр інструментів використовувати, як працювати з контентом і т. д. Немає, вам потрібен план — вам потрібна стратегія просування.

Діючи в рамках стратегії, ви не обов’язково досягнете успіху, але зате вас точно не накриє хаос. А сама стратегія — це річ, яка піддається коректуванню в залежності від поточних умов.

Принцип № 7. Терпіння винагороджується

«Я купую акції, і мені все одно, що станеться з ринком на наступний день. Але мені не важко передбачити, що буде з ринком в довгостроковій перспективі», — стверджував Баффет і майже завжди був правий у своїх прогнозах.

Короткі продажу — доля спекулянтів. Інвестор грає надовго, як і інтернет-маркетолог. Не чекайте швидких результатів. Просто робіть кожен день те, що потрібно робити, — і час поверне вам сторицею всі вкладені вами зусилля і ресурси.

Читайте також:

  • 9 способів отримувати трафік без пошукачів
  • Growth Hacking: секрет вибухового зростання
  • Просування сайту з нульовим бюджетом: 65 кроків безкоштовного підкорення пошукових Топів