Інтернет речей змінить пошук і пошуковий маркетинг

428

Людина використовує інтернет, щоб отримувати інформацію від інших людей. Наприклад, ви пишете електронні листи своєму братові, уехавшему на стажування в США, використовуєте скайп для обговорення з колегами поточних завдань, читаєте огляди або комерційні пропозиції, створені маркетологами. Коли ви хочете знайти яку-небудь інформацію, ви вводите запит в пошукову рядок «Яндекса» і Google.

Дуже скоро навколишні речі будуть використовувати інтернет, щоб обмінюватися інформацією з вами і іншими речами. Інтернет речей змінить ваші звички і спосіб життя. Якщо ви шукаєте сьогодні контент за допомогою пошуковиків, то завтра контенту стане так багато, що він сам буде шукати вас. Хочете знати, як це вплине на пошук і інтернет-маркетинг? Ну, ви в курсі, яку таблетку вибрати.

Інтернет речей змінить пошук і пошуковий маркетинг

Що таке інтернет речей

Уявіть будь-який предмет в будинку, наприклад, кавоварку. Скажете, кавоварки прекрасно працюють без підключення до Мережі? Завдяки інтернету вони можуть працювати ще краще. Припустимо, ви прокидаєтеся рано вранці, щоб піти на роботу. За вікном січень: темно, холодно, та й взагалі вставати лінь. Без подвійної порції кави не обійтися. Діставши з-під подушки смартфон, ви говорите: «Кавоварка, подвійної кави». Тепер можна повалятися під ковдрою ще пару хвилин, поки машина отримує через інтернет ваше повідомлення і готує напій, що бадьорить.

Це ще не все. Ваша кавоварка має доступ до Мережі. Оскільки вранці ви завжди п’єте каву з канапками, вона відправляє потрібний сигнал тостеру. Коли ви наберетеся мужності і вилізете з-під теплої ковдри, на кухні вас буде чекати звичний сніданок.

Інтернет речей (ІВ) — це безліч приладів з різною функціональністю, що мають вихід в інтернет або альтернативну інформаційну мережу. Елементами ІВ можуть бути побутові прилади, будь-які типи комп’ютерів, автомобілі, торгові апарати, інженерні системи (водопровід, опалення) і т. п. З допомогою ІВ речі одержують можливість взаємодіяти один з одним. За даними авторитетних дослідницьких компаній, включаючи Gartner і ABI Research, до 2020 року кількість гаджетів, які входять в інтернет речей, буде обчислюватися десятками мільярдів.

Інформації стане більше

Розвиток інтернету речей призведе до зростання обсягів створюється, передається і споживаної інформації. Даних стане настільки багато, що людина буде рідше стикатися з необхідністю шукати що-то за допомогою пошукових систем. Більш того, предмети та інформація будуть самі шукати людей.

Наприклад, уявіть, що ви першими прийшли у офіс вранці в понеділок. Офісна кава-машина відправляє вам пропозицію випити чашечку кави і негайно готує напій. Думаєте, вам вдасться розслабитися і переглянути ньюсфид в Facebook, поки не прийшов бос? Як би не так, принтер вже шле вам повідомлення, що в ньому закінчилася папір, так і непогано б замінити нарешті картридж.

Речі не стануть обмежуватися банальними пропозиціями використовувати себе чи повідомленнями про необхідність заміни витратних матеріалів. Виробники обов’язково навчать їх доставляти користувачам маркетинговий контент. Гаджети будуть робити це з урахуванням ваших потреб, звичок, фінансових можливостей і переваг. Наприклад, принтер надішле вам огляд «Як заощадити витрати на 30%, використовуючи фірмові картриджі».

Пошук зміниться

З розвитком інтернету речей люди будуть частіше шукати інформацію за допомогою мобільних гаджетів. Мова йде не тільки про смартфонах і планшетних ПК. В інтернеті речей людина буде частіше використовувати надягають гаджети, такі, як Google Glass і iWatch. Не варто скидати з рахунків і самі речі. Чому б людині не знайти рецепт приготування супу харчо з допомогою мультиварки?

Інтернет речей змінить пошук і пошуковий маркетинг

Яким буде пошук в епоху інтернету речей? Ось найбільш важливі зміни:

 • Результати пошуку за допомогою розумних годинника, окулярів, прасок і телефонів будуть представлені на маленьких екранах. На дуже маленьких екранах, якщо говорити про мультиварках і тостерах.
 • Пошукові запити стануть простішими і природними.
 • Результати пошуку будуть визначатися місцезнаходженням користувача. Вже сьогодні ви отримуєте різні результати, якщо введіть в пошукову рядок слово Brest, перебуваючи в Білорусії чи у Франції. В інтернеті речей, які ви отримаєте різні результати, вводячи однаковий запит, умовно кажучи, спальні або вітальні.
 • Пошук буде персоналізованим. Релевантність видачі буде визначатися в контексті ваших уподобань, звичок, поведінки.
 • Пошук стане проактивний. Пошукові системи і бренди навчаться доставляти вам контент раніше, ніж ви встигнете ввести запит.

В цілому, люди будуть рідше користуватися пошуковими системами для традиційного пошуку інформації. Інтернет і навколишні речі будуть автоматично доставляти людині релевантний контент, орієнтуючись на його актуальні потреби та інтереси.

Це легко уявити на прикладі людини, який прийшов у магазин, щоб придбати новий телевізор. У світі інтернету речей йому не доведеться вводити в пошуковий рядок запити «як вибрати телевізор» або «кращий телевізор 2014 року». Споживачеві достатньо буде доторкнутися до своїх розумним годинах і сказати: «Який телевізор мені підходить?»

Інтернет речей стане викликом для пошукових маркетологів

Отже, в епоху інтернету речей пошук стане контекстуальним. Люди часто споживати контент за допомогою розумних телефонів, годинників, окулярів і інших девайсів з маленькими екранами. Це переверне пошуковий маркетинг з ніг на голову. Маркетологам необхідно готуватися до таких змін:

 • SERP помре. Розумні гаджети з невеликими екранами не зможуть показувати користувачам сторінку пошукової видачі з кількома органічними посиланнями, рекламним блоком і графом знань. Видача буде складатися з однієї-двох посилань, які розташовуються на дисплеї кавоварки.
 • У зв’язку з вищесказаним, бізнес не зможе розраховувати на органічний трафік, забезпечивши свого сайту місце в топ-5 або -7 видачі Google. Топ буде складатися з одного результату. Бренди будуть конкурувати один з одним за допомогою контенту, намагаючись переконати аудиторію і пошукові системи, що їх публікації найбільш цінні для клієнтів.
 • Як зазначалося вище, пошук стане проактивний. Інтернет речей буде щомиті пропонувати людям той чи інший контент. В такій ситуації людина стане читати тільки самі корисні, актуальні, цікаві публікації. Вимоги до якості контенту зростуть багаторазово. Брендам доведеться прикласти величезні зусилля, щоб прорватися крізь інформаційний шум.
 • Пошукові системи будуть прагнути надати користувачеві потрібну інформацію вже на сторінці видачі, навіть якщо той використовує гаджет з дуже маленьким екраном. Пошуковики вже сьогодні застосовують цей підхід, щоб не відпускати аудиторію на сторонні ресурси (див. малюнок нижче). Іншими словами, пошукові системи постараються видавати користувачам не готові знання, а не посилання на релевантні ресурси. Відповідну інформацію вони будуть брати на авторитетних сайтах з якісним контентом.
Інтернет речей змінить пошук і пошуковий маркетинг
 • В 2013 році Google вперше повідомив про падіння обсягів пошуку. Однак аудиторія не стала частіше користуватися Bing або «Яндексом». Клієнти навчилися отримувати інформацію з допомогою довідкових сервісів типу Yelp або Tripadvisor. До речі, плануючи покупки, споживачі вже сьогодні воліють сайт Amazon пошуковикам. В епоху інтернету речей присутність на сайтах цього типу стане критично важливим фактором успіху в пошуковому маркетингу.

Секрет успіху в епоху інтернету речей

Вже через якихось 5-6 років десятки мільярдів девайсів будуть підключені до Мережі. Використовуючи мобільні і надягають гаджети, люди будуть отримувати від речей і створили їх брендів величезні обсяги інформації. Цифровий шум, приголомшуючий людини вже сьогодні, багаторазово посилиться.

Щоб бути почутими, брендам доведеться навчитися надавати користувачам контент, релевантний їх інтересам і потребам, а також актуальний в даний момент часу в конкретній ситуації. Також комерційний контент повинен бути дуже корисним для користувача. Щоб пошуковики відображали публікації в топ-1, компаніям доведеться створювати дуже якісні матеріали.

Ваш бізнес готовий конкурувати за увагу клієнтів в світі інтернету речей?

Використані матеріали Forget Searching For Content — Content Is About To Start Searching For You How The Internet Of Things Will Revolutionize Search, Futurist’s Cheat Sheet: Internet of Things та інші.

Читайте також:

 • 9 інтернет-трендів, які ви зобов’язані знати
 • Як зміниться інтернет-маркетинг після запуску принципово нового пошукового алгоритму Google Hummingbird
 • Якими будуть пошукові технології: Метт Каттс заглянув у магічний куля