Інтервю: Антон Гайворонський про те, як з допомогою видеомаркетинга створити багатомільйонний бізнес

267

Гайворонський Антон – творець відеоблогу JohnCalliano і власник найбільшої в світі мережі кальянних HookahPlace. Почавши з простих відеооглядів, він зміг побудувати справжню димну імперію і досі успішно просуває свій бізнес з допомогою видеомаркетинга. Антон погодився дати інтерв’ю для нашого блогу, запросив мене до себе в офіс і розповів про те, як створювати утягують відео, варто знімати короткі ролики, які ніші в блогосфері все ще вільні.

Інтервю: Антон Гайворонський про те, як з допомогою видеомаркетинга створити багатомільйонний бізнес

До речі, 24 травня в Москві в КВЦ «Сокольники» відбудеться конференція Ukrainian Content Marketing: Занурення. Антон виступить з презентацією «Як почати з відеоблогу і побудувати багатомільйонний міжнародний бізнес». Ось короткий зміст виступу:

 • Як розповідати про свою справу, щоб ваші відео дивилися і рекомендували;
 • Від хобі до бізнесу: методика монетизації youtube-аудиторії;
 • Чому франчайзинг – ідеальна бізнес-модель для видеоблогера;
 • Як відеоконтент допомагає розвивати бізнес і вибудовувати «бренд № 1».

Це і багато іншого ви зможете дізнатися на RCM: Занурення. Переглянути список всіх спікерів і повні програми виступів можна за посиланням. Поспішайте зареєструватися!

— Привіт, Антон.

— Привіт, Тимур. Спасибі, що прийшов.

— Тобі спасибі, що погодився дати інтерв’ю. Перейду відразу до питань. Блог JohnCalliano був зареєстрований на YouTube в 2012 році, а перший заклад HookahPlace відкрилося в 2013?

— Так. Єдине – блогом ми почали займатися трохи раніше, ніж зробили сторінку на YouTube, але, загалом, різниця між «ХукаПлэйсом» і «ДжонКальяно» приблизно 1,5-2 роки.

— Зрозуміло. Просто я десь читав, що спочатку був HookahPlace.

— Ні, це абсолютна неправда. Всі зросла з відеоблогу. Півтора-два роки він на той момент працював, набирав обертів. В принципі, він вже був популярним, тому так вийшло з «ХукаПлэйсом». Тому зараз мене почали запрошувати на різні лекції, виступи по маркетингу, де я розповідаю про те, як з якісного контенту, з відеоблогу зробити не медіа, а реальний бізнес, і перетворити глядачів в реальних клієнтів. Не продаючи їм щось в інтернеті, а створюючи фізичний бізнес.

Можна сказати, перший заклад ми відкрили на прохання трудящих, тому що багато хто постійно запитували, де покурити, де купити, де зустрітися, де з тобою поспілкуватися. Стало зрозуміло, що потрібно якесь місце, де я зможу спілкуватися з людьми. Де вони зможуть щось питати, що приносити, бо вже тоді почали з’являтися виробники кальянів і табаков, які хотіли передати мені свою продукцію для дегустації. Плюс часто запитували, де в Москві можна покурити. Ми подумали, що це місце потрібно зробити. Спочатку це було дуже невелике приміщення – 49 м2. Це було в 2013 р. В цьому році мережі виповнюється 4 роки, і сьогодні у нас близько 140 франшизних закладів по всьому світу.

Інтервю: Антон Гайворонський про те, як з допомогою видеомаркетинга створити багатомільйонний бізнес

— Отже, спочатку був блог. Я правильно розумію, що ти його якось монетизував?

— Так. Перше, що приходить в голову – включити рекламу на YouTube, продавати пости, робити платні відео. Ні, я цим не займався. Чесно кажучи, навіть не знаю чому. Мабуть, я сам на той момент дивився блоги – не кальянні. Російською кальянних блогів не було взагалі, а англійською було півтора блогу дуже поганої якості. Я дивився різні блоги і зрозумів одну річ – мене, як і всіх, дуже дратує реклама. І я знав, що маючи 5-10 тисяч переглядів на ролик (що непогано для кальянной тематики, але погано для видеоблогинга в цілому), заробити більше $50 неможливо. Тому немає сенсу дратувати передплатників рекламою.

Природно, через 5-7 випусків стали приходити люди з пропозиціями: «Ось у нас є продукт, зробіть на нього огляд». Спочатку я намагався робити огляди на продукти, про які я не можу сказати нічого поганого. Приносили різне, я намагався вибирати щось цікаве. Якщо мені подобалося – я розповідав, якщо немає – я в принципі не хотів про це говорити, тому що це дурниця. Грошей я за це не брав, бо що я можу попросити у людей, маючи стільки переглядів? «Дайте 5-10 тисяч рублів?» Це було б смішно і безглуздо.

Мені на той момент було 26 років, у мене за плечима була інша робота, і я вмів заробляти гроші. Хоча, на момент запуску блогу я вже ніде не працював. У мене були невеликі накопичення останньої роботи, на які я планував протягнути півроку. Я відчував, що за ці півроку щось станеться. Я не знав, що саме, але я знав, що блог щось дасть. Не було зрозумілого відчуття в яку сторону йти, але було відчуття, що в медіа-просторі кальяни не представлені, що немає нормального сайту чи форуму. Не було навіть груп «Вконтакте». Я вирішив, що зайнявши цю нішу, я придумаю що далі робити. Так і склалося.

Читайте також: Як працює емоційний контент в SMM (на прикладі популярних груп «Вконтакте»)

Монетизація пішла через 7-8 місяців, тому що стали приходити люди з цікавими продуктами і пропонувати хороші ціни – «ми знаходимося, в такому-то місті, у нас такі ціни, в Москві немає представника. Побачили твій блог. Давай ми тобі надішлемо на реалізацію 100 наших кальянів, якщо вони тобі сподобаються». Я вибрав найцікавіші пропозиції і почав реалізовувати продукцію через групу «Вконтакте», т. к. на той момент окремого ресурсу в мене не було. Був на сайті JohnCalliano, але ми його досі не можемо доробити. Щось продавав на форумах, через знайомих. Дуже багато людей стали відразу звертатися з проханнями познімати в їх закладах. Я всім відмовляв, т. к. хотів розповідати про суть кальяну, а не рекламувати якісь кафе. Оскільки вони всі зверталися, у мене з’явилися знайомі в цій сфері. Я одразу впізнав весь ринок, всіх гравців. Мені приходять 100 кальянів, я обдзвонюю, пропоную купити. Потім вже пішли партії з 200, 300, 500 кальянів. І десь через рік блогінгу я з допомогою продажу затребуваних товарів почав заробляти. Став просити друзів допомагати розвантажувати товар, доставляти, продавати. Став їм платити. На тлі всього цього я познайомився з власником одного закладу, який запропонував відкрити повноцінний інтернет-магазин. Тому що на той момент у мене в квартирі був жах – все завалено кальянами.

До речі, це дуже цікавий шлях. Від того, що ти продаєш щось сам, до того, що ти створюєш магазин з доставкою і яким-ніяким сервісом. Продаючи сам, коли вдома забрав товар і відправив транспортною компанією або відвіз, ти заробляєш практично 100% цих грошей, мінус бензин або проїзд. Коли ти виходиш на великі обсяги, ти знімаєш склад, ти береш на роботу логіста, ти береш менеджера, складовщика і так далі. Економіка починає працювати по-іншому. У якийсь момент звичайна самодіяльність навіть вигідніше. Природно, я видихнув, коли ми запустили магазин, і я перестав всім цим займатися. Але найцікавіше, що я повернувся до початкових заробітків через десь рік після запуску магазину, тому що довелося відмовитися від якихось сум, щоб перестати бути баригою і побудувати нормальний бізнес. Довелося знизити свою зарплату. Зате зараз я заробляю набагато більше, ніж коли-небудь. Ось таким чином і пішла монетизація. А рекламу і платні огляди я ніколи не робив.

Інтервю: Антон Гайворонський про те, як з допомогою видеомаркетинга створити багатомільйонний бізнес

— Я правильно розумію, що блог створив ти і з самого початку особисто займався його розвитком і промоутированием?

— Так.

— А як ти його промоутировал. Крім посіву на форумах, в соціальних мережах? Використовував платні способи просування? Чи Не виникало проблем через тематики?

— Через тематики проблем дуже багато. Я завжди кажу на виступах: якщо людина займається бізнесом не кальянним, а ще краще не алкогольним, тобто всім тим, що дозволено з 3 років, а не з 18, йому набагато легше його просувати. Можливо, там більша конкуренція, хоча це під великим питанням. В рунеті, наприклад, є ніші з дуже слабкою конкуренцією. Просувати кальяни і куріння – найскладніше, що може бути в інтернеті. У мене це виходить досить непогано з допомогою блогу, але наша індустрія відрізана від багатьох фішечок інтернету – від всілякої реклами, просування в соцмережах. Слово «кальян» це свого роду тавро. Розрекламувати сайт за запитом «кальян» набагато складніше, ніж за запитами, пов’язаними з схудненням.

Читайте також: Як розкрутити канал на YouTube: повне керівництво для початківців

— Мова про контекстну рекламу?

— Так. І про контекстну рекламу, і про будь-яку рекламу в Facebook, Instagram, «Вконтакте», Google. В Google, правда, є виключення – до слова «кальян» вони лояльні, а от слово hookah (англ. – кальян) вони не готові приймати ні в якому форматі. Причому HookahPlace є зареєстрованою торговою маркою і в Росії, і в США – їм на це абсолютно наплювати. Вони не готові працювати з будь-яким поєднанням зі словом hookah. Те ж саме стосується YouTube, тому що раніше це була більш лояльна майданчик. Потім її купив Google, і тепер це все працює за єдиними правилами. Так само як Instagram тепер належить «Фейсбук». Є монополісти на ринку, і нічого з цим не поробиш. Тому доводиться йти по шляху, яким я йду, тобто створювати цікавий контент, щоб люди один одному розповідали, робили репости. Іншого шляху немає. Купити рекламу в спільнотах теж неможливо, тому що ніхто не готовий працювати з кальянами – за це можуть взагалі забанити.

Інтервю: Антон Гайворонський про те, як з допомогою видеомаркетинга створити багатомільйонний бізнес

Читайте також: Алкомаркетинг: як продавати зеленого змія

— Зараз ситуація зрозуміла – аудиторія тебе знає, проблем немає. А як ти боровся з цими заборонами на самому початку? Ось у тебе є блог, там 3 відео. Що ти робив?

— Коли я починав, були інші закони всередині інтернету. У всякому разі, YouTube і Google простіше ставилися до слів «кальян» і hookah. У «Вконтакте» не було обмежень. Хоча і реклами тоді толком не було, але не було і проблем з репостами в інших групах. Нікому не здавалося, що за кальяни можуть забанити, так ніхто і не банил. Тоді вся моя група була завалена повідомленнями про продаж. Зараз відразу блокують, а тоді це дало великий поштовх. Зараз у нас стіна закрита, а раніше це була група для спілкування, де обговорювали все про кальяни. Зараз це не вітається.

Напевно, так збіглися час і місце, і я в рунеті був першим, хто почав знімати про кальяни на нормальному рівні, тому все сталося само собою. Тому особливих рекомендацій щодо залучення аудиторії, розкручування блога у мене немає. Єдина порада – довго, цілеспрямовано і вперто робити якісний контент. Перші мої відео набирали 300 переглядів, через тиждень почали набирати по 450-500…

— Ну, це вже непогано.

— Може й непогано, але я бачив, як можуть працювати інші блогери. Я дивився чи не єдиний кальянний блог англійською – HookahJohn. У нього було по 2-3 тисячі переглядів. Я намагався проаналізувати, якими шляхами він це робить. Зараз у мене в середньому 100 тисяч переглядів, а у HookahJohn так і залишилося по 3 тисячі. Це дуже показово, тому що, дізнавшись цей бізнес, я зрозумів, що він просто продавець, який знімає відео про свої товари. Я підійшов до цього як до блогу. Звичайно, ми щось продаємо, ми зробили кальянну мережу, але блог максимально незалежний. Наприклад, ми можемо продавати речі, які мені самому не подобаються, і в блозі я чесно кажу, що це не самий прикольний товар. Якісь речі мені подобаються, але ми не можемо їх продавати, тому що у них вже є дистриб’ютор в Росії.

Читайте також: 29 практичних порад по SEO для відео

Загалом, я підійшов до цієї справи як до створення незалежної блогу. Це те, до чого я завжди прагнув і прагну до цих пір. І це працює. Потрібно розуміти, що у середнього модного блогу в Рунеті аудиторія – 2-3 мільйони. У нашій тематиці знайти 100 тисяч чоловік, які хочуть підписатися на канал, на якому серйозно розповідають про кальяни, практично нереально. Я вважаю великим досягненням, що за 5 років я набрав близько 100 тисяч передплатників. Зараз я всередині цієї індустрії, а якщо я представлю себе ззовні, то не думаю, що я б підписався на канал про кальяни. Іноді можна щось подивитися, але дивитися його постійно – ні. Тому велике спасибі людям, які дивляться на мене з самого початку. Мабуть, їм сподобалося щось у моїй подачі, в моєму гуморі. Вони зі мною на одній хвилі.

— Ти сказав, що намагався аналізувати канал HookahJohn. Як ти це робив?

— Я дивився, де є цей HookahJohn – куди він вставляє свої відео, як працює за «Фейсбуком», як він працює з форумами, тому що на той момент форуми відігравали велику роль. Зараз соціальні мережі все знищили, а тоді інтернет був чисто з форумів. Звичайно, сьогодні форуми теж існують, в тому числі і кальянні. На Заході, наприклад, є сайт Reddit. Це система форумів, яка не просто жива, але і активно використовується. Тема кальянів там дуже сильна розвинена, так і в цілому це дивовижний приклад того, як у 2017 році абсолютно архаїчна форумная система з жахливим дизайном володіє такою популярністю.

Читайте також: 23 сервісу з аналізу сайтів конкурентів

— Якщо залишити осторонь зйомку, веденням і підтриманням каналу займаєшся ти?

— Що стосується просування, зараз ми трохи розрослися, у нас є команда. У мене асистенти та маркетингу, та з інших питань. Глобально суть не змінилася – я беру участь у всіх процесах. Єдине – раніше я сам придумував, що потрібно зробити, і робив це, а зараз у мене є люди, яким я кажу, що потрібно зробити, і вони роблять. Наприклад, останній рік мені не доводиться придумувати ідеї для роликів, шукати локації для зйомок, з кимось домовлятися.

Ми співпрацюємо з багатьма блогерами, які погоджуються працювати з кальянной тематикою. Будучи не самим популярним блогером в рунеті, але самим популярним кальянам, я швидко познайомився з видеоблогерской тусовкою – Big Russian Boss, Хованський і так далі. Це ті люди, які на слуху у молоді. З багатьма з них у нас або вже були колаборації, або ми плануємо зробити спільні випуски. З іншого боку, багато з них відмовляються працювати з кальянной тематикою, т. к. це не їх тема, і випуски зі мною, або зняті в HookahPlace, розміщені на їх каналі, будуть очевидною рекламою, що буде негативно сприйматися передплатниками. Якоюсь мірою це добре, тому що їх вік аудиторії – 16-17 років.

Інтервю: Антон Гайворонський про те, як з допомогою видеомаркетинга створити багатомільйонний бізнес

— Не та аудиторія.

— Так. І рекламувати куріння серед молоді – неправильно. А чому ми хочемо знімати проекти з іншими блогерами? Це не для того, щоб розширити аудиторію. Я розумію, що відсоток аудиторії будь-якого блогера некальянной тематики, який після випуску перейшов би на наш канал і підписався, просто нікчемний. В першу чергу, я роблять це для того, щоб моїм читачам було цікаво, щоб їх розважити. А чіпляти аудиторію у інших блогерів – безглуздо, там буде мінімальна конверсія. Але мені було б цікаво зняти що-небудь на серйозну тему. Може, спільно з політичними або бізнес-блогерами, щоб обговорити той аспект, що в Росії величезний пласт кальянного бізнесу. Молодь відкриває кальянні тисячами. У великих містах по 500-700 кальянних, в Москві тисяча, і про це не можна говорити в ЗМІ. Як ніби цього не існує. А в реальності в цьому задіяно нереальна кількість людина. Було б цікаво обговорити це з кимось із законодавчої точки зору.

Читайте також: ТОП-16 російськомовних відеоканалів і подкастів з інтернет-маркетингу

Або взяти тему медицини і здоров’я. З нею я вже стикався, я вже робив про це випуски, але мені було б цікаво розкрити це глибше. Я шукаю зараз канал адекватних людей, хто розбирається в цій темі, щоб зняти спільний випуск. Може бути, зробити якийсь експеримент. Але, зазвичай ті, хто серйозно займаються медициною і наукою, максимально далекі від інтернету. Я знайшов одну клініку в Москві, у якої є свій відеоблог, але поки не отримав від них відповіді, хоча написав їм вже давно. Причому вони займаються пульмонологією, тобто спеціалізуються на захворюваннях легенів і бронхів. Випуск на цю тему я планую зняти в будь-якому випадку, просто поки шукаю з ким.

— Може, серед читачів хтось знайдеться. У нас велика аудиторія.

— Насправді, так, просто мені здається, що конкретно ці люди числяться в інтернеті номінально і неохоче йдуть на контакт.

— Можливо. Тепер хотів запитати про технічну частину. Веденням каналу займаєшся ти. Є в тебе якісь рекомендації по оптимізації відео? Є купа порад. Наприклад, крадіть теги у конкурентів, щоб потрапити в блок рекомендацій. Що з усього цього варто робити, на що можна забити?

— Є стандартні методи в соцмережах і на YouTube. Про них навіть нерозумно говорити, можна просто пошукати в Google. Є програми, які аналізують твої відео, аналізують ефективність тегів. Вони пропонують поміняти теги, щоб потрапити в топ. Є компанії, яким можна заплатити, щоб вони вивели твої відео в топ «ютьюба». Причому заплатити, в принципі, не дуже багато. Технологій дуже багато. Природно, є накрутки. Хтось каже, що їх обов’язково потрібно робити, щоб хоч якось кудись піднятися, якщо у тебе канал нульовий. Не накручувати десятки тисяч переглядів, а щоб хоча б по парі тисяч було у кожного відео. Не знаю, можливо щось з цього працює, можливо – ні.

Інтервю: Антон Гайворонський про те, як з допомогою видеомаркетинга створити багатомільйонний бізнес

Найцікавіше не це, а те, що я спілкувався з Хованским, з його компанією, яка завантажує відео. Я запитав: «Хлопців, а що ви взагалі робите?» І вони такі: «Та ми взагалі ніколи не задавалися цим питанням». Якщо подивитися на топових відеоблогеров в Рунеті, подивитися опису їх каналів, оформлення – посилання, теги і все таке, то стає зрозуміло, що багато забили на це. У кого-то все красиво, чітко, хтось повністю забив, і це ніяк не впливає на кількість передплатників. Тут питання правильної роботи з контентом. Я не вважаю, що красти чужі теги це прикольно, та й взагалі робити вигляд, що в твоєму відео йдеться про те, чого там насправді немає – ставити обманні і заголовки і так далі. Цього на YouTube дуже багато. Це викликає негатив, люди ставлять дизлайки. Нічим подібним я ніколи не займався. Коли я працюю з каналом, я завжди намагаюся бачити себе з боку абонента, який шукає інформацію – завжди поділяю відео з релевантним плейлістам і ставлю тільки ті теги, які мають відношення до змісту відео.

Читайте також: 20 порад з використання відео у SMM

Єдиний момент – ті аналітики, з якими я спілкувався, кажуть, що якщо канал у тебе взагалі нульовий, ти тільки входиш на цей ринок, і тобі важливі кожні 500-1000 переглядів, то краще зробити все «по книжці». Зробити все по розуму, оформити канал максимально, всі прописати. Але коли у тебе в середньому вже 50-100 тисяч переглядів на ролик, ти цей невеликий плюс-мінус не помітиш. Точніше кажучи, цього плюса, який додасть правильне оформлення, не буде. А вже канали з мільйонами передплатників взагалі про це не думають.

— До речі, про аналітику. Ти якось отслеживаешь продуктивність свого каналу? YouTube Analytics. Якщо так, то які параметри? Утримання аудиторії, середній час перегляду? І які висновки робити з цих метрик?

— Звичайно відстежую. Висновки сумні. Вони кажуть, що мій канал нікому не цікавий 🙂 Я перебільшую, але правда полягає ось у чому. Як ти вже помітив, я люблю поговорити, люблю докладно розкривати тему, і по аналітиці видно, що найкраще заходять короткі випуски – десь до 10 хвилин. Їх люди дивляться більше і до кінця. А ось у випусків по 40-60 хвилин переглядів набагато менше. Але цікаво інше. Ті, хто додивився до кінця, частіше поставлять лайк, напишуть коментар. Це більш активна аудиторія. Люди на моєму каналі діляться на два типу:

 • Ті, хто просто прийшли за інформацією. Їм потрібні короткі випуски, і навіть 20 хвилин слухати мене їм нецікаво. Для них я б навіть ввів у себе формат роликів до 3 хвилин, тому що за 3 хвилини можна чітко виразити свою думку практично з будь-якого приводу. Цього більш ніж достатньо.
 • Ті, хто дивляться годинні відео. Ці люди виявляються найбільш активної і взаємодіючої частиною аудиторії. Вони дивляться по-іншому. Вони роблять собі кальян будинку. Може, роблять собі вечерю. І дивляться мої випуски як серіал. Коли я роблю випуски по 20 хвилин, люди починають писати мені: «Краще б ти зробив його хвилин на сорок на годину, а то я не встиг доїсти або докурити кальян». Я їх дуже добре розумію, бо сам дивлюся блоги як шоу. Знову ж таки, коли люди тижнями чекають новий випуск, вони не хочуть отримати п’ятихвилинне відео. Такої аудиторії менше, але працювати з нею мені набагато цікавіше.
 • А так, я користуюся стандартними інструментами YouTube. Там досить глибока аналітика. Зараз існують сайти та програми, які можуть сказати тобі більше, але я в це не вникав. По решті соцмережам сторонньої аналітикою я теж не користуюся. Я в неї не дуже вірю. Мені здається, якщо ти добре працюєш, ти знаєш свою аудиторію набагато тонше, ніж на рівні кількості переходів, лайків, дизлайків. Була б не кальянная тематика, мені було б важливіше дивитися, звідки приходить аудиторія. Ми б використовували рекламу в «Яндексі», Google. Будь у мене блог про спорт, там були б посилання на партнерки, інтернет-магазини – така аналітика була б дуже важлива, щоб розуміти, що працює, а що ні. У нашому випадку ми просто даємо якісний контент, люди нас знають, розповідають один одному.

  Інтервю: Антон Гайворонський про те, як з допомогою видеомаркетинга створити багатомільйонний бізнес

  — Ти сказав, що зараз ти вже не займаєшся підбором тем. А як ти становив контент-план на ранніх стадія розвитку блога?

  — Зараз я не те щоб цим не займаюся. Я так само складаю план випусків на найближчий місяць-два, але він зараз дуже сильно мене випереджає. Інформації набагато більше, ніж я можу в тиждень зняти і змонтувати. І чим більше я працюю в цій сфері, тим більше її стає. Я міг би випускати відео кожні 2-3 дні, але я намагаюся кожній темі приділяти більше часу, щоб у глядачів була можливість побачити, зрозуміти і закріпити. Я можу випустити одне відео в тиждень на основному каналі, і одне – на live-каналі. Випускати відео частіше мені самому не хочеться. Коли блогу було 3 роки, я думав, що все, вистачить, про що ж ще можна розповісти. Зараз блогу 5 років, і я розумію, що інформації так багато, що, випускаючи по одному відео на тиждень, я ніколи не зменшу її кількість.

  Читайте також: Шанті-Шанті.рф: як розкрутити інтернет-магазин з допомогою відеооглядів?

  А коли я починав, мені дійсно доводилося шукати цю інформацію, доводилося придумувати, про що ж я зніму наступний випуск. Це було неочевидно. Я не був так занурений в індустрію, до мене не приходили люди з ідеями, не просили про щось розповісти. Зараз у мене є можливість поїхати куди завгодно, розповісти про що завгодно, купити або попросити будь кальян – інакше кажучи, є можливість втілити будь-яку ідею. На самому початку мені, наприклад, писали: «Зніми про ось цей кальян». А у мене просто не було грошей, щоб його купити, т. к. він коштував $300. Було дуже багато обмежень.

  Прикольно було те, що дуже багато учасників індустрії з радістю йшли на співпрацю. Наприклад, Олег Княгинин, який очолює найбільшу і саму першу групу «Вконтакте» про кальяни, де 300 тисяч чоловік. У нього є і власне виробництво, і магазини. Відома людина у цій сфері. Я до нього звернувся з проханням дати інтерв’ю про кальянний бізнес, і він без проблем відгукнувся, коли ми були абсолютно невідомими. Те ж саме можна сказати і про багатьох учасників індустрії. Хто не відгукнувся в той момент, ті зараз вже не на плаву. А ті, хто погодився взяти участь в наших відео, коли ми були ніким, всі ці люди досі працюють у цій сфері. Це дуже показово, тому що коли ти вважаєш, що ти такий крутий, навіщо тобі зніматися в незрозумілому блозі, варто задуматися – швидше за все, ти робиш щось не так.

  — Антон, твоє останнє напуття тим, хто хоче просувати свій бізнес з допомогою видеомаркетинга? Необов’язково за допомогою блогу.

  — Я багато думаю про те, чим я займався, якщо не кальяни. І можу сказати, що я однозначно займався б тим же самим – видеоблогом. Знайдіть нішу, яка вам цікава. Наприклад, спорт. Про спорт багато відеоблогів, і всі зроблені не дуже – небудь там намагаються продавати в лоб, або це блоги про те, як накачатися або схуднути. Крім цих тем є ще дуже багато цікавих речей, які можна розповісти. Те ж саме про автомобілі. Блогів багато, а зрозумілих і затребуваних аудиторією речей там не пояснюють. Можна взяти будь-яку тему – кулінарія, діти, б’юті-блогінг. Дуже багато тем, і поки що будь-яку з них в російській сегменті видеоблогинга можна розвинути, стати в ній лідером. Неважливо, що ти продаєш і з ким працюєш, тому що більшість бізнесменів, які намагаються просунутися з допомогою відео, роблять це надто в лоб. Вони відразу намагаються рекламувати себе, продавати свої продукти, і це неправильно. Або це вже серйозні бізнесмени, які намагаються зробити супер-блог з супер-продакшеном. Я вважаю, це теж не дуже правильно, тому що коли канал перепродюсированный, з дуже якісною зйомкою, коли є велика команда, професійне світло та звук, він заздалегідь сприймається як нечесний продукт. Це не виглядає як блог людини, який висловлює свою думку. Це виглядає як комерційний продукт. А мені здається, що вся сила відеоблогу в чесному думці. Ти повинен чесно говорити свою думку, в цьому і є різниця ТБ і YouTube. На ТБ все комерційне, а тут ти можеш не рекламувати хороший велосипед, а розповісти про поганий, який популярний і продається у всіх магазинах. Це дуже хороший хід – не когось опускати, а показати, що твоя думка незалежно, воно чесне. Це довгий шлях. Щоб сформувати аудиторію, буде потрібно багато часу. Я б сказав, що півроку – оптимальний час, щоб показувати людям, що твоя думка об’єктивно і реалістично.

  Читайте також: Що таке транспарентний блогінг і як його використовувати

  Що дуже важливо – не варто будувати з себе супер-професіонала, відразу знає все. Потрібно разом із глядачами дізнаватися щось, збираючи таким чином базу передплатників. А далі вже можна якось монетизувати шляхом просування товарів. Я бачу, як бізнес працює з YouTube – зазвичай, вони не йдуть цим шляхом. Вони йдуть або шляхом «зараз ми ввалим купу грошей в канал, відео, перегляди», або роблять «чесний» блог, але тут же починають рекламувати свою продукцію. Обидва шляхи неправильні. Правильний шлях – представити те, що ти б хотів дивитися сам, уявити себе на місці споживача і зрозуміти, що не потрібно вважати аудиторію дурнями, яким можна все розрекламувати під виглядом чесного блогу, і вони побіжать купувати. Як ти сприймаєш свого споживача, так він сприймає тебе. Якщо ти вважаєш його ідіотом, то і він буде про тебе не кращої думки. Стань на місце людини, яка буде дивитися твій блог, і подумай, чому він повинен через блог піти купувати твій продукт, продовжувати взаємодіяти з тобою. Головне – якісний контент і неупередженість думки. Ось що продає і формує позитивне ставлення споживача до твого бренда.

  — Дякую за інтерв’ю!