Інтервю з Тетяною Рибакової: Як схуднути на 55 кг і стати успішним YouTube-блогером

474

Сьогодні ми поговоримо з чудовою дівчиною Тетяною Рибакової, яка зуміла не тільки схуднути на 55 кг, але і повністю змінити своє життя.

Інтервю з Тетяною Рибакової: Як схуднути на 55 кг і стати успішним YouTube-блогером

Із замкнутої дівчата із зайвою вагою, комплексами і психологічними проблемами їй вдалося стати успішним дієтологом, фітнес-тренером і YouTube-блогером і створити свій проект по схудненню. Зараз у неї 370 тисяч передплатників на YouTube-каналі і більше 215 тисяч – в «Инстаграме», вона – амбасадор YouTube в Росії, а також активний учасник різноманітних проектів по схудненню, в тому числі і зарубіжних.

Але все це далося їй непросто. Про труднощі, з якими вона зіткнулася, про розвиток YouTube-каналу, про нюанси правильного схуднення та багато іншого, – читайте в інтерв’ю.

Ксенія: Таня, привіт! Сьогодні мені хотілося б поговорити про твоє каналі, який активно набирає популярність на YouTube, а також про інших каналах просування.

Але ця розмова буде неповним і навіть безглуздим, якщо ми не торкнемося історію твого життя.

Ти схудла на 55 кілограм. Розкажи, будь ласка, трохи про себе і про те, як це сталося і якою була твоя життя до схуднення.

Тетяна: Я зі звичайної сім’ї, і довгий час мене зовсім не хвилювало мою зайву вагу. Моя сім’я була небагатою, до того ж у мами було голодне дитинство, тому їжа у нас завжди була в пріоритеті. Могло не вистачати грошей на нову взуття, зате завжди було що поїсти.

З самого дитинства я була пухла і кілограми додавалися з роками. Мені було звично бачити себе такою, адже я завжди була більше за інших дітей. І я зовсім не розуміла, що це якось пов’язано з продуктами харчування, мої батьки – теж. До школи я росла за містом, на всьому натуральному – і вони раділи моїм здоровим пухким щічках.

А коли прийшов час вступати в школу, в раціоні з’явилися нові продукти: чіпси, солодощі, газовані напої. Тоді ми не замислювалися про те, наскільки це шкідливо. До того ж у період з 12 до 15 років у нас в родині було чимало проблем, – я замкнулася в собі і постійно заїдала стрес.

До 15 років моя вага перевалив за позначку 100 кг. Мені було моторошно неприємно дивитися на себе, адже я була товща всіх у своїй школі. Було складно знайти гарний одяг, та й грошей на неї не було, мені доводилося вдягати те, що підходить, а це була вікова одяг.

Інтервю з Тетяною Рибакової: Як схуднути на 55 кг і стати успішним YouTube-блогером

До: Коли настала та точка кипіння, коли ти зрозуміла: «все, вистачить», потрібно узяти свою волю в кулак і почати боротися з цією проблемою? Що послужило поштовхом до змін?

Т: Кожен день мене принижували, і я хотіла тільки одного – вирватися з цього замкнутого кола. З зайвою вагою була пов’язана велика частина проблем, і я говорю зараз не тільки про соціальне життя, але і про здоров’я: мене мучила задишка, було важко підніматися по сходах.

Все це в комплексі підштовхнуло мене до рішення схуднути, хоча це було непросто. Я робила багато помилок, але мені вдалося спочатку змінити себе внутрішньо, а потім і зовні.

До: Скільки часу у тебе пішло на спроби схуднути? Які методи боротьби із зайвою вагою ти застосовувала і що виявилося найскладнішим під час схуднення?

Т: Весь процес схуднення на 55 кг зайняв у мене приблизно 3,5 року, і більше половини з них я точно робила це неправильно. Я багато експериментувала, пробувала десятки дієт, – і, напевно, самим дурним способом було наварити якийсь страшенно смачний суп із селери з помідорами, перцем і чимось ще, і є його кілька днів в надії скинути 8 кг за тиждень.

Ця спроба закінчилася тим, що на третій чи четвертий день я не змогла встати з ліжка і піти на роботу, мені було 17 років, я працювала повний робочий день і вчилася в університеті на вечірньому. Мені потрібні були сили на такий графік, а я їла цей суп і «схудла».

Після цієї спроби, до речі, я почала вивчати дієтологію і фітнес.

До: чи Змінилося твоє життя після схуднення? Розкажи про «ДО» і «ПІСЛЯ», але не про тіло, як це зазвичай прийнято, а про твоє мислення, почуття, вчинки. Змінилося щось у цьому плані?

Т: Так, звичайно, змінилося все. Раніше мені складно було бути відкритою, – я закривалася у своїй броні з зайвої ваги. Я, непомітно для самої себе, стала сумною і необщительной дівчиною, але перші зміни у фігурі почали змінювати і моє ставлення до оточуючих людей. Я помітила, що вони можуть не тільки принижувати, але й говорити компліменти, відзначати успіхи.

Раніше я могла таке почути, напевно, тільки від батьків. Перші результати подарували усвідомлення, що я можу, я сильна і впораюся. Я ставила все нові цілі: купити штани на розмір менше, поступити в університет з вагою 15 кг менше і так далі. З часом я змінилася і стала набагато цікавіше, так як мені захотілося розвиватися далі. Також я почала читати книги з психології, які допомагали мені краще себе розуміти.

Починати зміни з себе – хороша ідея.

До: Зараз ти є сертифікованим дієтологом і фітнес-тренером, розробила свою програму по схудненню і написала книгу. Як з’явилася ідея почати допомагати іншим? І що ти зробила для цього в першу чергу?

Т: Вивчення дієтології та фітнесу було моїм хобі, так як мені хотілося довести свої результати до тієї планки, яку я собі поставила, а потім її утримати. А ідея роботи з людьми прийшла випадково. Я писала диплом, працювала вдома копірайтером і натрапила на конкурс по схудненню на жіночому форумі, – там можна було отримати приз (1000 рублів на телефон).

Я зробила колаж, виклала, стала переможницею і почала отримувати десятки повідомлень. Дівчата з форуму знайшли мене у «ВКонтакте», і я відповідала на їхні запитання по схудненню. Мені дуже сподобалося допомагати іншим, адже бути корисною – це так здорово.

Потім я створила групу у «ВКонтакте», почала її розвивати, а потім мене запросили на зйомки для фітнес-каналу Yougifted, на яких мені відкрили новий світ YouTube.

Інтервю з Тетяною Рибакової: Як схуднути на 55 кг і стати успішним YouTube-блогером

Група Тані Рибакової «ВКонтакте» налічує 40 тисяч учасників

К: З якою метою ти створила свій YouTube-канал? Думала ти на самому початку, що будеш займатися його розвитком і консультаціями по схудненню серйозно?

Т: У мене було дуже багато енергії на перших зйомках в моєму житті, і мені порекомендували серйозно задуматися над тим, щоб почати вести свій канал. Але довелося деякий час почекати, так як у мене, наприклад, не було камери. Спочатку я брала її у подруги, а потім обзавелася своєю.

Інтервю з Тетяною Рибакової: Як схуднути на 55 кг і стати успішним YouTube-блогером

Перше відео Тані Рибакової на власному YouTube-каналі

Я самостійно вчилася знімати, монтувати, створювати картинки в «Фотошопі», говорити на камеру і так далі. Так як я в той час працювала, це стало моїм хобі, але потім переді мною встав вибір: продовжувати це і зробити YouTube своєю роботою, або закінчувати, – адже канал почав набирати популярність, і питань приходило все більше.

Таким чином, я почала з особистих консультацій та з часом прийшла до створення свого освітнього проекту по схудненню і ЗСЖ.

Інтервю з Тетяною Рибакової: Як схуднути на 55 кг і стати успішним YouTube-блогером

До: Коли канал почав набирати популярність? Це сталося відразу або після якогось певного відеоролика або події? З чим ти це бачиш?

Т: Контент-маркетинг (тоді я не знала, що це називається саме так), тобто регулярний постинг актуального контенту безумовно став причиною популярності каналу.

Також мої відео привернули увагу на телебаченні, – я взяла участь в декількох популярних передачах, наприклад, в «Пусть говорят» з Андрієм Малаховим.

Уривок з передачі «Хай говорять» з Танею Рибакової

До: Як ти вирішуєш, на яку тему будеш знімати черговий відеоролик? Де береш ідеї для відео?

Т: Мої передплатники завжди пропонують безліч ідей, їх питання часто стають темами нових відео.

К: Ти створюєш контент-план на деякий час вперед?

Т: Так, звичайно. Крім зйомок для YouTube в моєму житті багато завдань і проектів, тому, щоб регулярно випускати відео, доводиться думати про майбутнє.

До: чи Використовуєш ти яку-небудь рекламу для просування каналу, співпрацюєш з іншими блогерами або компаніями?

Т: Мій контент завжди працював краще будь-якої реклами, хоча співпраця з іншими блогерами є одним з найпотужніших інструментів для обміну аудиторією. Правда, в цьому питанні потрібно уважно вибирати, з ким знімати відео.

Спільне відео Тані з Машею Новосад про те, навіщо потрібно рано вставати

К: Які майданчика для просування, крім YouTube, ти використовуєш? Які з них були найбільш ефективними? Звідки приходить найбільше клієнтів?

Т: У мене є акаунт в Instagram, «ВКонтакте», Facebook і навіть сторінку в «Однокласниках». Але в основному працюють перші 2 і YouTube, а також пошукові запити в Гуглі» і «Яндексі».

Інтервю з Тетяною Рибакової: Як схуднути на 55 кг і стати успішним YouTube-блогером

До: Розкажи трохи про створенні та просуванні сайту. Ти сама займаєшся написанням статей, робиш фотографії, продумуєш контент-план і запускаєш рекламу, або у тебе є своя команда, яка цим займається? За допомогою яких інструментів ви просуваєте сайт?

Т: Спочатку я працювала на партнерських умовах, так як технічна сторона була для мене чимось недосяжним. Але з часом сильно розвинулися сервіси по створенню сайтів, розсилці і т. д., так що тепер нові проекти ми робимо разом з молодою людиною, наймаючи вузьких фахівців на аутсорсе під конкретні завдання. В основному вся реклама йде по моїм майданчиків у соціальних мережах + тестуємо таргетинг.

Інтервю з Тетяною Рибакової: Як схуднути на 55 кг і стати успішним YouTube-блогером

На сайті https://tanyarybakova.com/ Таня пропонує пройти курси по схудненню, а також веде блог, публікує результати учасників і корисні рецепти

До: Повертаючись до попереднього питання: У тебе дуже щільний графік, і, мабуть, катастрофічно не вистачає часу на ведення всіх каналів: сайта, «Ютуба», соцмереж. Є люди, які тобі в цьому допомагають?

Т: Так, звичайно, є кілька людей, кожен з яких сильний у своїй області. Мені подобається, що зараз я набагато простіше ставлюся до делегування завдань. Хоча роботи менше не стало, так як я постійно завантажую себе все новими і новими завданнями.

Написання сценаріїв, реалізація комерційних вимог, зйомки, монтаж, фотосесії, прес-тури, робота з худеющими людьми, дизайн, маркетинг, самоосвіта. Я в нескінченному процесі аналізу, поліпшення і творчості, мені це дуже подобається, а мої друзі жартують, що у вільний від роботи час я роблю роботу, на яку зазвичай не вистачає часу.

До: Розкажи про найцікавіші проекти, в яких тобі вдалося взяти участь.

Один з найбільш незвичайний проектів – це співпраця з китайським додатком, де продається мій клас по схудненню.

Спочатку було складно аналізувати ситуацію, але я все одно погодилася на поїздку в Шанхай та виступ на конференції.

Це виявився зовсім інший світ, технології набагато глибше проникли в життя людей. Я дізналася багато нового, в тому числі і по маркетингу. А сама конференція трохи нагадала театр, так як я не знала мови і з цікавістю спостерігала за подіями.

Я виступала англійською і мене переводили на китайський. Весь час з звичайного смартфона велися прямі трансляції на 10 млн осіб, після до мене підходили різні люди, гомоніли зі мною, фотографувалися. Дивовижний досвід, звичайно.

Інтервю з Тетяною Рибакової: Як схуднути на 55 кг і стати успішним YouTube-блогером

До: Крім роликів, безпосередньо пов’язаних з схудненням, ти торкаєшся питання мотивації і любові до себе. Хотілося б трохи поговорити на цю тему.

Як ти думаєш, чи є більш глибокі причини того, що людина набирає вагу? Або вся справа просто в надмірній любові до їжі?

Т: Так, звичайно, рада поговорити про мотивацію, так як ця тема лежить в основі моєї трансформації і всіх моїх проектів.

Так вийшло, що в моєму житті причиною набору ваги до критичної маси стали психологічні проблеми. А їжа була для мене певним способом самовтіхи. І для багатьох людей їжа – найдоступніший спосіб отримання задоволення. Все б нічого, але це призводить до переїдання, проблем з травленням, надмірної ваги і хвороб.

До речі, зараз ми готуємо до запуску психологічний тренінг по роботі з харчовими залежностями, – я дуже довго йшла до цього проекту. Мені хочеться своєю роботою і покрокової методики допомогти клієнтам пізнати себе, навчитися відстежувати і контролювати свою харчову поведінку.

Ця ідея прийшла до мене під час особистої роботи з людьми. У процесі знайомства і контролю схуднення я завжди помічала інші проблеми людей, а також психологічні причини переїдання. Час, психолог, мій досвід і навчання в університеті психоаналізу допомогли створити дійсно хороший продукт.

К: Що ти можеш порадити людям, які не можуть полюбити себе? Як прийняти себе таким, який ти є, – із зайвою вагою, комплексами, постійним стресом і т. д., і чи потрібно? Можеш щось порекомендувати, наприклад, які-небудь техніки (афірмації, медитація, книги і т. д.)? І чи були у тебе з цим проблеми?

Т: Проблеми, звичайно, були. Скажу чесно, що був період, коли при вазі 50 кг я відчувала себе менш впевнено, ніж в 85 кг. Любов до себе далеко не завжди зав’язана на цифри. Якщо коротко, то необхідно почати з найпростішої турботи про себе, роботу над тілом, розстановки пріоритетів, створення режиму дня.

Відеоролик Тані на тему «10 правил щасливого життя у балансі»

Афірмації і медитація – це відмінні інструменти, які я застосовую. Величезну роль відіграє і наше оточення, тому необхідно бути уважним до тих, хто поруч з вами. З часом моє оточення зріділо на людей, які не робили мене краще, і стало набагато легше.

Також хочу додати, що не треба боятися робити те, що хочеться саме вам. Багато людей думають про чужому думці більше, ніж про своє. Треба почати оцінювати себе краще. Це ваше життя, так що не дозволяйте іншим говорити, що можливо, а що ні. Ви краще за інших знаєте, що для вас правильно. І, навіть якщо ви не впевнені, варто спробувати.

Так, страх може паралізувати і зупинити. Але я б хотіла, щоб ви усвідомили, що страх буде з нами все життя. І замість того, щоб робити те, що від вас очікують, із-за страху, – спробуйте зробити те, що ви давно хотіли. І спробуйте винести з цього позитивний досвід.

Кожен раз, коли я розмовляю з людьми або пробую щось нове, виступаю перед великою аудиторією, я отримую задоволення і збільшую рівень впевненості в собі. У кожного своя шкала впевненості та успіху, зрозуміти це значить заощадити багато часу і нервів.

До: Як підтримувати мотивацію до схуднення?

Т: Позитивне підкріплення працює. Своїм клієнтам я настійно рекомендую не просто відзначати свої успіхи в особистому кабінеті мого проекту, але і в теж час нагороджувати себе чимось приємним. Це може бути довгоочікуваний похід у Spa або на масаж, купівля якийсь бажаної речі, поїздка. Подбайте про те, щоб нагородити себе за свої старання та намагання, причому незалежно від успіху.

Ключ до впевненості в тому, щоб не боятися невдач і святкувати свої перемоги. Це працює і в інших сферах життя. Особливо, коли відбувається щось хороше, – наприклад, ви отримали хорошу пропозицію по роботі або схудли. Повідомте друзів, влаштуйте зустріч і розділіть свою радість з ким-то. Ви дуже швидко звикнете до цього почуття, а потім захочете робити ще більше, щоб знову порадіти.

«Мотивація до змін» від Тані Рибакової

До: Дай, будь ласка, 3 важливих ради нашим читачам, які хочуть схуднути й підтримувати себе у формі.

  • Не треба звинувачувати себе у всіх бідах, найчастіше причини невдач криються в нестачі грамотної інформації або банальної ліні.
  • Пам’ятайте, що все можна виправити, якщо ви готові попрацювати над собою. І ви завжди можете звернутися до хорошого фахівця, – і це нормально. Ми ж не намагаємося стати кращим перукарем, доктором або сантехніком, ми звертаємося до фахівців і вони вирішують наші завдання.
  • Дуже важливо грамотно розставляти пріоритети і вміти складати план дій.
  • У мене ще в середині процесу схуднення головною метою стало здоров’я і можливість в майбутньому підтримувати результати, що, до речі, виходить вже більше 5 років. Багато хто погодиться, що це навіть складніше самого позбавлення від зайвих кг, так як зібратися на час і поставити собі якісь рамки можуть багато, а розтягнути це на все життя, – мало хто на це готовий.

    Вірте в себе і простіше ставитися до життя.