Казки для дорослих, або Як умовити себе добитися успіху

312

«Казка брехня, та в ній натяк…» Пам’ятаєте? Звичайно, пам’ятаєте. А хто сказав, що будь-яка казка за визначенням є брехнею? Не може казка стати дійсністю, а бажане – дійсним? Не можна змінити реальність? Та й що таке реальність взагалі?

Казки для дорослих, або Як умовити себе добитися успіху

Ми настільки звикаємо до сприйняття реальності як деякої постійної величини, що намагаємося адаптуватися до світу, який ми ж і міняємо на постійній основі. В результаті ми отримуємо хаос і повну втрату соціальної орієнтації. Ми мчимо вниз за течією на хлюпком плотику уявного «уділу в життя», не знаючи, куди протягом принесе нас. Адже реальність – поняття суб’єктивне. Ми постійно створюємо реальність навколо нас, але рідко замислюємося про нашу здатність змінювати навколишній світ і власну сутність. Ті з нас, хто усвідомлює цю можливість, отримують потужний інструмент для досягнення мислимих і немислимих успіхів. Ті ж, хто віддають себе в руки долі, заздалегідь змиряються з роком невдахи. Хочете невелику казку?

Давним-давно, хоча зовсім недавно, в демократичне царство-держава на північних берегах Чорного моря-окияна приїхав важлива людина в костюмі з краваткою. Звали цього пана Джорджі Сарда Бонвехі, що пояснюється його іспанським походженням. Важливість його визначалася не стільки покриємо костюма, скільки метою приїзду – ні багато ні мало, укласти угоду про будівництво терміналу зрідженого природного газу. Як можна припустити, сума угоди кілька перевищувала вартість старої газової плити. Угоду було підписано, обнимающиеся господа відображені для історичних архівів, шампанське і горілка випиті. Здавалося б, ніщо не віщувало конфузу. Але! Через кілька днів виявилося, що компанія Gas Natural Fenosa, від імені якої герой нашої історії підписував важливі документи, і поняття не має, хто він такий і навіщо він це зробив. Після всіх фуршетів і поцілунків виявилося, що пан Сарда Бонвехі – самозванець.

Мораль цієї байки такі:

 • Є таки в нашому світі аферисти з почуттям гумору.
 • Якщо нікому не відомий 43-річний інструктор з гірськолижного спорту по імені Джорджі Сарда Бонвехі хотів стати представником великої іспанської нафтогазової компанії, то необхідний талант у нього був в наявності. Все, чого йому не вистачило для втілення багатомільйонної угоди в життя, це трудовий книжки.
 • Казки для дорослих, або Як умовити себе добитися успіху

  А ким могли б бути ви, якщо б побажали? Чи вистачить у вас сміливості, щоб уподібнитися нашому тореадору і взяти життя за роги? Звичайно, простіше проводити вільний час у колі таких же нещасних душ, розповідають одні і ті ж зворушливі історії про несправедливість життя, моральному падінні начальства і трагічності буття в цілому. По черзі, з кухлем дешевого пива в руці. В пошуках співчуття і у спробі втекти від реальності. А реальність така: життя не казка, але може нею стати. Було б бажання, а життя можна змінити. Створіть нову індивідуальність, визначте те місце в житті, яке ви хотіли б займати і почніть заново.

  Давайте спробуємо. Давайте складемо казку з гарною кінцівкою і зробимо її дійсністю. Отже, почнемо з початку.

 • Визначтеся з метою

  Якими б фантастичними не були ваші бажання, визначте для себе кінцеву мету. Хочете стати начальником компанії? Тієї самої, в якій ви протираєте штани вже четвертий рік без натяку на підвищення? Відмінно, це мета. Може бути, у вас вже є своя справа, але ви хочете дорости до голови великої корпорації? Ще краще. І хто сказав, що мета недосяжна? Білл Гейтс свого часу був відрахований з коледжу, але ми всі знаємо, чим це закінчилося. Дональд Трамп чотири рази вилітав у трубу, але кожен раз відбудовував свою імперію заново. А чим ви гірші? Відкиньте сумніви і наважуйтеся.

 • Раскритикуйте себе

  Як вам такий віраж? Не хвилюйтеся, це не так страшно, як звучить. Будь-який психотерапевт підтвердить, що першим кроком на шляху до катарсису є усвідомлення початкової проблеми. Будьте чесні з самим собою. Ніхто ж не змушує вас виставляти напоказ свою брудну білизну, правда? А самому собі ви нічого нового не скажете, та й не треба. Просто розберіться з тим, що є. Що вам заважає? Чому ви сидите в цьому треклятом закутку, який ледь вміщується стіл, стілець, комп’ютер і декоративний кактус? Ви ж були створені для чогось більшого, і ви це знаєте. Чого вам не вистачає? Ініціативи? Пунктуальності? Впевненості і чарівності? Припустимо, що все відразу.

 • Створіть нову ідентичність

  Визначилися? Добре – і не поспішайте кидатися у вир. Найстрашніше вже позаду. А ось тепер придумайте свою казку, яку ви зробите дійсністю. Ні, ви не безнадійний представник офісного планктону з четвертого відділу з продажу скріпок і чайників. І не власник маленького кіоску на сусідній вулиці. Ви – майбутній директор компанії або навіть олігарх, міцно встав на першу сходинку кар’єрних сходів. Ось і весь фундамент нового життя. Залишилося тільки побудувати палац. До речі, вгадайте, хто буде грати головну роль в казці?

 • Увійдіть в роль

  Все, що вам залишилося, це перевтілитися в казкового героя, вами ж і вигаданого. Яким він повинен бути? Ах так – ініціативним, пунктуальним і впевненим у собі людиною. Нехай ця впевненість і буде награною спочатку, не суть. Як тільки оточуючі повірять у нового героя, сам герой почне черпати сили з казки, а казка почне поступово перетворюватися в бувальщина. Тільки не треба продавати Бруклінський міст українцям. Ці хлопці вже навчені досвідом.

 • І все, скажете ви? Так, всі. Просто, чи не правда? А що станеться тепер? Першим ділом ви почнете помічати сумні розповіді про життя з вуст оточуючих. Те саме банальну ниття, на яке ви більше не будете витрачати власний час і сили. Ось тільки не варто зазнаватися. Ви на шляху до успіху, а вони ще не визначилися. Як тільки станете предметом загального обожнювання і заздрості, поділіться досвідом. Ніщо не стимулює процес самовдосконалення краще, ніж дещиця конкуренції. Тільки не втрачайте впевненості в собі. Це ваша казка, і ви в ній принц.

  Може бути, вам буде чогось не вистачати – кваліфікації, зв’язків, досвіду. Не хвилюйтеся, це все наживне. Не втрачайте з уваги кінцеву мету. Дописывайте і переписуйте казку на ходу – так, щоб вона відповідала вашої нової індивідуальності. Адже ви пам’ятаєте, з чого ми починали? З вашого нового «Я».

  Як човен назвете, так вона і попливе. Як казку напишете, так вона і закінчиться. Так що вище ніс, і вперед! Не засмучуйтеся, якщо ви спіткнетеся раз або два. Це означає, що ви загляделись на зірки, але йдете в правильному напрямку. Головне – не зупинятися.

  Адаптація матеріалу Why the stories you tell yourself decide your success.

  Читайте також:

  • Чому люди бояться успіху
  • Іди туди, куди веде тебе твій страх
  • Не знаю / не хочу / не вмію – не привід стояти на місці