Кейс по email-маркетингу: texterra.ru

323

Ми давно говоримо, що email-маркетинг – це відмінний канал залучення трафіку і лідів, і сьогоднішнім кейсом постараємося це довести. Але перш ніж перейти до графіків і статистикою, давайте роз’яснимо один момент, інакше може виникнути нерозуміння.

Як показала практика, більшість наших замовників плутають email-маркетинг зі спамом. Ось абсолютно типова ситуація з нашого повсякденного життя.

Дзвонить клієнт, хоче послугу «email-маркетинг».

Менеджер: З якою метою хочете вести розсилку?

Клієнт: Отримати трафік/клієнтів.

Поки все нормально. Продовжуємо.

Менеджер: У вас вже є якась база передплатників?

Клієнт: Немає. Навіщо я, по-вашому, до вас звернувся?

Менеджер: Окей. Скільки трафіку на сайті щодня?

Клієнт: *не розуміючи, чому менеджер задає це питання* Ну, десь чоловік 20-30…

І тут починається найцікавіше.

Менеджер: Ви розумієте, що цього трафіку недостатньо, щоб вести розсилку? Спочатку треба збільшити відвідуваність, збільшити мінімальну базу передплатників і тільки потім переходити до email-маркетингу.

Клієнт: Навіщо? Я думав, ми просто купимо базу email-адрес, і як раз-таки за рахунок цього залучимо трафік/клієнтів.

Менеджер: Вибачте, але ви плутаєте email-маркетинг зі спамом.

Клієнт: Називайте, як хочете. Мені потрібна ця послуга.

Далі йдуть довгі і часто безглузді пояснення менеджера, в чому різниця між email-маркетингом і спамом, і чому останнім займатися ні в якому разі не можна. На жаль, більшість таких розмов закінчуються нічим. Клієнт залишається при своїй думці, плюс до цього в голові у нього складається відчуття, що ми хочемо нав’язати додаткові і непотрібні йому послуги. Щоб такого не повторювалося, давай розберемося, в чому ж різниця між цими двома поняттями.

У чому різниця між email-маркетингом і спамом:

 • На email-розсилку людина підписується сам. Спам розсилають без всякого згоди.
 • Email-маркетинг – це розсилка цікавого користувачеві контенту. Спам, як правило, нецікавий (не дивно, адже користувач на нього не підписувався).
 • Спам містить обман. Наприклад, тема листа часто не відповідає тому, що всередині. Email маркетинг все чесно.
 • Email-маркетинг підвищує лояльність. Спам підвищує рівень роздратування.
 • Саме тому ми відмовляємося займатися розсилкою спаму і вам радимо слідувати нашому прикладу. Зробивши вибір на користь спаму, ви не тільки даремно витратите свої гроші, але й заробите негатив по відношенню до вашого бренду.

  Кейс по email-маркетингу: texterra.ru

  А тепер, коли всі крапки розставлені на i, давайте перейдемо до самого кейсу.

  Email-маркетингом ми почали займатися відносно давно, з серпня 2012-го. Передплатників у нас тоді було вкрай мало – спеціальним залученням ми не займалися (поп-апи, лендінгем, контекст, піар – нічого цього не було), просто вбудували форму підписки у шапку сайту і тільки за рахунок цього зібрали мінімальну базу.

  Ще раз хочу звернути вашу увагу, що ми не робили ніяких зусиль, щоб збільшити базу передплатників. Листи виходили раз на місяць без якого-небудь певного розкладу, статистика не велася, для відправки листів використовувався стандартний клієнт Битрикса… Іншими словами, email-маркетингом ми займалися несерйозно (на той момент всі зусилля були спрямовані на інші канали інтернет-маркетингу), але навіть ці дії принесли результат: за 9 місяців понад 600 передплатників.

  Кейс по email-маркетингу: texterra.ru

  У травні 2013-го було вирішено приділяти розсилці трохи більше уваги. Листи стали виходити 1 раз в тиждень, правда, статистикою все так само ніхто не займався. І нарешті, офіційним днем народженням нашої розсилки можна назвати 4 червня 2013 року, коли ми пересіли на Mailchimp і почали активно збирати статистику.

  І відразу невеликий відступ. Хочеться сказати пару слів про Мейлчимп. Особисто для мене цей сервіс став великим відкриттям. Коли мені говорили, що він володіє великим функціоналом, якось не дуже вірилося. Потім перевірила на практиці. Дійсно, стільки корисних функцій немає ні в одному з відомих мені сервісів: докладні звіти, підтримка адаптивної верстки, А/Б-тестування, високий відсоток доставки повідомлень, плюс постійно якісь оновлення, поліпшення і нові функції… загалом, можете вважати, що за цей абзац мені проплатили 🙂 Йдемо далі.

  Трафік

  Що ж стало відбуватися з трафіком після того, як ми почали займатися email-маркетингом і вести статистику? На графіку нижче помітно, що в день розсилки або на наступний день після неї (це понеділок і вівторок) до нас на сайт стали приходити приблизно від 50 до 500 передплатників.

  Кейс по email-маркетингу: texterra.ru

  Можливо, хтось скаже, що 50 осіб – це дуже мало. Так, згодна, це небагато. Але!

  Враховуючи те, що на створення розсилки йде приблизно 1,5 години на тиждень (1 година на створення контенту і півгодини на верстку), навіть 50 чоловік – досить непоганий результат. Крім того, як ви бачите на графіку, в деякі дні показник досягав і більш високих значень:

 • 501 людина – 11 червня (перша червона вершина, вівторок, випуск №15)
 • 735 осіб – 23 серпня (друга червона вершина, п’ятниця (!) найближчий випуск №25),
 • 233 людини – 16 вересня (третя червона вершина, понеділок, випуск №28),
 • 317 осіб – 9 грудня (найвища жовта вершина, понеділок, випуск №40).
 • У першому, третьому та четвертому випадку природу високого трафіку можна пояснити вдалою темою розсилки і викликають інтерес заголовками статей. Підвищення трафіку відбулося у звичні для нас дні. Але звідки взявся такий високий трафік в п’ятницю?

  Насправді, все просто – хтось скопіював наш матеріал, вставив у свою розсилку, а UTM-мітку видалити забув. В результаті ми отримали непоганий приплив трафіку, що є прямим показником того, що розсилка, яка нас скопіювала, досить успішна і, швидше за все, має більшу кількість абонентів, ніж ми.

  Підсумки по трафіку:

 • Період часу: 7 місяців (з 4 червня 2013 року по 12 січня 2014 року)
 • Частотність розсилки: 1 раз в тиждень
 • Кількість передплатників: з 721 до 1495
 • Кейс по email-маркетингу: texterra.ru
 • Кількість переходів: 15890
 • Кількість візитів: 9616
 • Кейс по email-маркетингу: texterra.ru

  Як бачите, email-маркетинг – це відмінний інструмент з видобутку трафіку. Особливо для тих, у кого велика база передплатників і якісний корисний контент. На доказ цього наведу реальний приклад з нашої практики.

  15 листопада 2013-го в нашому блозі вийшла стаття «Не знаю / не хочу / не вмію – не привід стояти на місці». Особливо багато трафіку вона не принесла. Гарна стаття, але не зовсім по нашій тематиці, тому очікуваний результат. Через 5 днів на неї повалив трафік. У перший день стаття набрала 835 переглядів. А протягом тижня досягла 1504.

  Кейс по email-маркетингу: texterra.ru

  Ми довго не могли визначити, звідки йде ця хвиля трафіку. У звичайні дні наші статті такий трафік не набирають. У результаті навіть довелося піти на хитрість і прямо в коментарях запитати у користувачів, звідки вони. Дуже скоро прийшла відповідь:

  Кейс по email-маркетингу: texterra.ru

  Як виявилося, наша стаття потрапила в розсилку з величезною базою передплатників, і результат не змусив себе чекати… До чого ця історія? Чули таку фразу – «хороший контент сам знайде дорогу в маси»? Чорт візьми, ЦЕ ТАК! Створюйте якісний експертний контент, діліться ним з користувачами і побачите, скоро ваш трафік впевнено поповзе вгору. Перевірено на власному досвіді. Багаторазово.

  Ліди

  «Ну, з трафіком все зрозуміло. А як справи з лидами?» – запитаєте ви. Дивіться самі. Ось статистика по лидам в період з 1 жовтня 2013 року по 12 січня 2014 (дані за лидам ми стали збирати тільки з жовтня):

  Кейс по email-маркетингу: texterra.ru
  Кейс по email-маркетингу: texterra.ru
  Кейс по email-маркетингу: texterra.ru
  Кейс по email-маркетингу: texterra.ru
  Кейс по email-маркетингу: texterra.ru

  Загальна: 52 ліда за 3,5 місяця (це 14 лідів в місяць)

  Ну що? Ви все ще не вірите в ефективність email-маркетингу?

  На прикладі нашого власного кейса ми довели, що email-маркетинг – це дуже ефективний інструмент інтернет-маркетингу. Приділяючи email-маркетингу 1,5 години на тиждень і не вживаючи ніяких дій по збільшенню бази передплатників, ми отримали:

  • 15890 переходів і 9616 візитів за 7 місяців (це 2270 переходів і 1373 візиту в місяць)
  • 52 ліда за 3,5 місяця (це 14 лідів в місяць)

  А тепер уявіть, що буде, якщо приділяти email-розсилку трохи більше уваги?