Кейс по просуванню сайту «Їмо Вдома!»

314


acronym {
border-bottom: 1px dashed black;
}

З сайтом проекту Юлії Висоцької «Їмо Вдома!» ми почали працювати в липні 2014 року. З того моменту пройшло трохи більше року. Яких результатів ми досягли за цей період, розповімо в сьогоднішньому кейсі.

Про проект

Клієнт: проект «Їмо Вдома!» — це ціла кулінарна мережа, творцем і натхненником якої є Юлія Висоцька. Портал поєднує в собі кілька розділів: «Рецепти» (тут публікуються рецепти Юлії Висоцької, а також авторські рецепти користувачів сайту), «Телепередачі» (усі випуски програми «Їмо Вдома!»), «Кулінарна школа» (місце, де користувачі можуть почитати про кулінарних курсах Юлії Висоцької), «Енциклопедія» (збірник означень на кулінарну тему), «Клуб» (розділ, в якому користувачі спілкуються між собою і публікують свої статті і рецепти), «Франшиза» (інформація про умови співпраці з відкриття магазину «Їмо Вдома!») і «Конкурси» (місце, де користувачі можуть взяти участь в конкурсах і вікторинах від Юлії Висоцької).

Сайт: www.edimdoma.ru

Відразу хочемо звернути вашу увагу. Компанія «Їмо Вдома!» включає в себе кілька проектів Юлії Висоцької: кулінарна студія, онлайн-магазин, два ресторани і кулінарні тури. Всі вони представлені на офіційному сайті Юлії (див. меню в шапці на скріншоті нижче), але мають різні домени. Наша компанія займалася просуванням домену edimdoma.ru. Іншими проектами ми не займалися.

Кейс по просуванню сайту «Їмо Вдома!»

Завдання: збільшення пошукового трафіку.

До звернення в наше агентство компанія «Їмо Вдома!» співпрацювала з відомою SEO-компанією. Результатом цієї співпраці стало спочатку збільшення пошукового трафіку, а потім досить сильне падіння (про те, якими способами просувався сайті, ми напишемо трохи нижче). Клієнт прийняв рішення змінити підрядника.

Чому вибрали саме нас? Digital-директор проекту, Світлана Моченова, зупинила вибір на нашій компанії з двох причин. Перша – в минулому вона вже співпрацювала з нами по одному з своїх другорядних проектів і, мабуть, залишилася задоволена нашою роботою. І друга – у Світлани, на відміну від переважної більшості людей, які звертаються в наше агентство, було чітке розуміння того, що олдскульное SEO більше не працює, і щоб домогтися гарних і довгострокових результатів у просуванні сайту, необхідно підходити до цього питання комплексно і використовувати тільки «білі» методи просування.

Терміни співробітництва: з липня 2014 року по теперішній час.

Послуга: комплексний інтернет-маркетинг.

Результати роботи: збільшення пошукового трафіку більш ніж в три рази.

Кейс по просуванню сайту «Їмо Вдома!»

А тепер давайте детально розберемо, що нам вдалося зробити по сайту «Їмо Вдома!» за рік нашого співробітництва.

Комплексний аудит сайту

У перший місяць роботи був виконаний комплексний аудит сайту. В ході його проведення були виявлені основні проблеми сайту і його помилки – логічні, технічні, маркетингові, і зроблені конкретні пропозиції щодо внесення змін в існуючу версію сайту. Виправленням помилок ми не займалися, т. к. у проекту був власний програміст, який був відповідальним за виконання цього завдання.

Основні помилки, які виявив аудит:

 • Наявність в індексі «сміттєвих» сторінок і відсутність потрібних. Для вирішення цієї проблеми необхідно зібрати всі сторінки сайту, вичистити «сміттєві» (авторизація, пагинация, службові, адмінка і т. д.) і ті, які закриті від індексації навмисне, і потім перевірити їх на наявність в індексі пошукових систем. «Сміттєві» сторінки закрити від індексації, потрібні – проаналізувати помилки і допрацювати до такої міри, щоб вони потрапили в індекс.
 • Відсутність текстових описів і метатегів у багатьох розділах. Для вирішення цієї проблеми необхідно додати текстовий опис в усі розділи на сайті, прописати метадані, оптимізувати тексти під пошукові системи, постійно поповнювати сайт новим, корисним і унікальним контентом.
 • Недостатньо висока швидкість завантаження сайту. Швидкість завантаження сайту можна перевірити за допомогою офіційного сервісу Google PageSpeed Insights. Ідеальний показник – від 90 до 100 балів. Показники сайту edimdoma.ru склали 62 зі 100, що є не найкращим результатом. Для збільшення швидкості завантаження необхідно провести наступні роботи: увімкнути стиснення на веб-сервері, оптимізувати зображення, використовувати кеш, перенести підключення зовнішніх файлів скриптів і стилів CSS в кінець сторінки (перед закриваючим тегом ), щоб їх завантаження не перешкоджала відображення основного вмісту сторінки.
 • Відсутність заголовка Expires. Заголовок Expires вказує на час, коли закінчується термін актуальності сторінки. Саме з допомогою цього заголовку можна вказувати пошуковому роботу, коли потрібно прийти на сторінку і проіндексувати оновлену інформацію. Інтервал між заходами буде поступово зменшуватися, а потім встановиться на мінімальному рівні, якщо інформація на сторінці істотно змінювалася. На сайті нашого клієнта заголовок Expires був відсутній.
 • Відсутність географічних метатегів. На той момент часу геометки ще грали роль для пошукових систем, тому для сайту edimdoma.ru ми порекомендували їх прописати. Зараз вони ніякої ролі не грають, тому в поточних реаліях їх прописувати немає необхідності. Виключно для повноти і правдивості кейса, ось метатеги, які ми тоді прописали:
 • Помилки у файлі robots.txt. На самому початку списку було зазначено правило «Allow: /*?page», яке дозволяє індексувати сторінки пагинации. При цьому нижче написані правила, які забороняють їх індексацію: «Disallow: /*?page=1», «Disallow: /*?pag». У підсумку, на сайті сторінки пагинации індексувалися, т. к. пошуковий робот не враховував дані правила, бачачи, що індексація таких сторінок дозволена правилом «Allow: /*?page». Цей момент необхідно було виправити.
 • Відсутність тега noindex. Тег noindex необхідний, щоб допомогти пошуковому роботу зорієнтуватися на конкретній сторінці, наприклад, не індексувати пункти меню, дані форм та іншу службову інформацію. Даний тег розуміє тільки «Яндекс», Google, він нічого не значить.
 • Погана оптимізація зображень. На великій кількості зображень відсутній атрибут alt=»». В якості рекомендацій до цього пункту були дані наступні вказівки: постаратися використовувати унікальні зображення і до кожного з них обов’язково додавати alt=»» з описом того, що на ньому зображено. Ідеально, якщо це опис буде містити ключові слова – це дасть додаткові переходи з пошуку по зображеннях.
 • Погана текстова релевантність. Правильна релевантність сайту досягається за рахунок створення грамотного семантичного ядра і розподілу запитів за розділами і складання карти релевантності. У проекту edimdoma.ru релевантність була не опрацьована, з-за чого сайт втрачав досить багато пошукового трафіку.
 • Повторювані теги title і description. На кожній сторінці повинні бути прописані заголовок і тег description, релевантні вмісту самої сторінки. Заголовок відображається у вкладці браузера, в сніппеті пошукової видачі, назву закладки браузера. Тег description відображається в сніппеті пошукової видачі. Бажано, щоб ці метатеги були унікальні на кожній сторінці, не повторювалися.
 • Порушена ієрархія заголовків. На сайті був цілий список сторінок, на яких була порушена ієрархія заголовків (відсутній заголовок h2, після h1 йде h3), а на деяких сторінках – взагалі відсутні. Необхідно було виправити ієрархію заголовків на сторінках, на яких вона порушена. Додати заголовки h1 на сторінки, де вони відсутні. Внести зміни на сторінки, де більше одного заголовка h1.
 • Дубльований контент. На сайті не повинно бути сторінок з однаковим контентом, але відкривається за різними адресами. Від нього необхідно було позбутися, або видаливши або переписавши тексти в дубльованих розділах.
 • Поганий посилальний профіль. Аналіз зовнішньої посилальної маси показав, що раніше для сайту систематично закуповувалася посилальна маса. Необхідно було терміново припинити закупівлю посилань і провести заходи щодо зняття існуючих посилань з неякісних ресурсів.
 • В основних питаннях юзабіліті суттєвих проблем не виявилося: структура сайту зрозуміла, пункти меню виділяються, хлібні крихти використовуються, сайт коректно відображається в браузерах, карта сайту присутній, користувачу зрозуміло, де він знаходиться, пошук на сайті присутня. Після того як аудит був відправлений замовнику, ми приступили до збору семантичного ядра і створення карти релевантності.

  Читайте також: Просування сайту з нульовим бюджетом: 65 кроків безкоштовного підкорення пошукових Топів

  Збір семантичного ядра і розробка карти релевантності

  На даному етапі необхідно було зібрати максимально повну семантику по всім розділам та підрозділами сайту, розподілити її по сторінках і на підставі цього підготувати карту релевантності. Весь цей процес зайняв у нас трохи більше тижня, оскільки семантика виявилася просто величезна і, щоб її вичистити і розподілити по розділах, знадобилося дуже багато часу – набагато більше, ніж при роботі з більш вузькими тематиками. В результаті було зібрано понад 8 тисяч запитів на старті і близько 2 тисяч в наступні місяці роботи. І це тільки семантика для розділів каталогу!

  Кейс по просуванню сайту «Їмо Вдома!»

  Аналіз сайтів конкурентів

  В ході цієї роботи було проаналізовано всі основні сайти-конкуренти проекту «Їмо Вдома!» і їх стратегії просування. Проведено порівняння за такими показниками:

  • Сумарний трафік за добу, тиждень, місяць
  • Вік домену
  • Кількість сторінок в індексі «Яндекса»
  • Кількість сторінок в індексі Google
  • Кількість і якість вхідних посилань
  • Видимість в пошукових системах
  • Число відпрацьованих запитів (ВЧ, СЧ, НЧ) і їх розподіл за ТОП-10, ТОП-30 і >30.
  • Стратегії просування в соціальних мережах: на яких майданчиках просуваються, число передплатників, наявність ботів, частота публікацій, середня кількість лайків, репостов і коментарів на один пост.

  На підставі проведеного аналізу були дані наступні рекомендації:

 • Збільшити цитованість і впізнаваність сайту за рахунок публікацій і взаємодії з аудиторією на зовнішніх ресурсах. Згодом велику частину по реалізації цієї роботи ми взяли на себе.
 • Відпрацювати текстову релевантність семантичного ядра.
 • «Оживити» групи у соцмережах – проводити конкурси з призами для залучення реальних передплатників, в постах писати не тільки назва рецепта, але і інгредієнти та час приготування, а спосіб приготування детально за посиланням на сайт.
 • Збільшити кількість і якість зовнішньої посилальної маси. Так як тематика «Рецепти» не є комерційною, то посилальне ранжування в «Яндексі» для неї досі працює. Тому необхідно було почати займатися зовнішнім контент-маркетингом. Тільки не за допомогою сервісів автоматичного просування в ТОП» (вони займаються закупівлею дуже неякісних посилань, здебільшого на дуже сумнівних ресурсах), а з допомогою публікації статей на ресурсах з рецептами, де доступні публікації самими користувачами. Необхідно публікувати на цих ресурсах рецепти з посиланням «Рецепт бутерброда з сиром від Юлії Висоцької». Таким чином, вирішуються два завдання: по-перше, відбувається додаткове брендування імені Юлії Висоцької, а, по-друге, нарощується якісна зовнішня посилальна маса.
 • Аналіз посилального профілю сайту і зняття поганих посилань

  На сайт edimdoma.ru довгий час закуповувалися посилання на біржах Rookee і Sape. Під час проведення комплексного аудиту було визначено, що сайт має більше 340 тисяч беклинков з 1200 сайтів. Аналіз вибіркових беклинков показав, що посилання придбані неякісні. Наприклад, одне з посилань перебувала на ресурсі, присвяченому групи Led Zeppelin:

  Кейс по просуванню сайту «Їмо Вдома!»

  Інша – в дуже сумнівному місці на сайті зооклубу:

  Кейс по просуванню сайту «Їмо Вдома!»

  Третя – на сайті про футбольний клуб «Валенсія»:

  Кейс по просуванню сайту «Їмо Вдома!»

  Природно, всі роботи по закупівлі посилань були тут же зупинені, після чого ми почали потихеньку чистити посилальної профіль сайту. В ході перевірки доменів було виявлено, що на сайт посилаються 65 сайтів, які перебувають під «АГС».

  Кейс по просуванню сайту «Їмо Вдома!»

  На щастя, ні під «Пінгвін», ні під «Мінусинськ» сайт клієнта не потрапив. Багато в чому це пов’язано з тим, що до моменту запуску «Мінусинська» посилальний профіль проекту був уже значно поліпшений (практично відразу після початку співпраці ми стали списуватися з власниками неякісних сайтів і просили їх зняти посилання).

  Про те, як саме ми чистимо посилальні профілі клієнтів, можна докладно прочитати в цій статті – Кейс: виведення сайту з-під фільтра «Пінгвін».

  Складання карти перелінковки

  Оскільки сайт дуже великий за кількістю сторінок, з перелінковкою були великі проблеми. Необхідно було пройтися по всьому сайту і продумати схему перелінковки всіх сторінок (більше 500 тисяч). Причому, не просто облінкований, «щоб було», а зробити це грамотно, щоб користувачі переходили за цим посиланням та поліпшували поведінкові характеристики сайту. Трохи нижче ви можете подивитися робочий файл, в якому наші фахівці давали свої коментарі з перелінковці розділів.

  Кейс по просуванню сайту «Їмо Вдома!»

  Складання ТЗ для співробітників «Їмо Вдома!»

  Компанія «Їмо Вдома!» вирішила не відмовлятися від послуг власних програмістів, тому більшу частину доробок вони виконували за нашим технічним завданням. За весь час роботи ми написали такі ТЗ:

 • ТЗ на виправлення виведення метатегів у «Кулінарній школі». В розділі «Кулінарна школа», в підрозділі «Методи» і «Розділи» не виводився h1, хоча в адмінці поле для нього було. Необхідно було це виправити.
 • ТЗ на виправлення дублів контенту. У рамках аудиту були виявлені сторінки з дублирующимся контентом. Необхідно було зібрати для них ключі та на їх підставі скласти ТЗ за виправлення даних текстів.
 • ТЗ на коригування повторюваних метатегів. У рамках аудиту було виявлено низку сторінок з дублюючими метатегами. Необхідно було для таких розділів зібрати ключі для написання унікальних метатегів і оформити їх у вигляді таблиці. А для детальних сторінок розділу «Телепередачі» – придумати шаблон, по якому в автоматичному режимі повинні формуватися унікальні метатеги.
 • ТЗ на додавання полів в адмінку сайту. В розділ «Телепередачі» і «Рецепти» треба було додати поля для метатегів (title, description і h1), а також продумати логіку формування та заповнення даних полів (на той момент часу метатеги заповнювалися автоматично за певним шаблоном, потрібно було додати можливість ручного коректування).
 • ТЗ на оптимізацію розділів. Необхідно було продумати оптимізацію основних 43 розділу «Кулінарної школи» та 75 підрозділів розділу «Поради».
 • ТЗ на автоматичні додавання унікального і релевантного опису у відеозаписах і розділі «Рецепти».
 • ТЗ на автоматичні додавання унікальних метатегів і заголовків для рецептів з повторюваним назвою.
 • ТЗ на написання статей і текстів в розділи. Всі текстові матеріали повинні були бути інформативними, унікальними і добре оптимізовані під пошукові системи.
 • Кейс по просуванню сайту «Їмо Вдома!»

  Налаштування цілей в «Яндекс Метриці» і Google Analytics

  Деякі роботи легше і швидше було зробити нам, що писати ТЗ програмісту. Наприклад, проаналізувати весь сайт, скласти список цілей, які потрібно налаштувати в «Яндекс Метриці» і Google Analytics, погодити з клієнтом, і виконати всі необхідні роботи по їх настроюванні. Всього було налаштоване 6 цілей:

 • Перегляд відео
 • Реєстрація
 • Реєстрація через шапку сайту (клік по посиланню «Реєстрація» в шапці сайту, клік по кнопці «Реєстрація» у модальному вікні)
 • Реєстрація через розділ «Клуб» (відвідування розділу «Клуб», клік по кнопці «Створити посаду», перехід на сторінку реєстрації, клік по кнопці «Реєстрація»)
 • Замовлення дзвінка «Франшиза» (відвідування розділу «Франшиза», клік по кнопці «Замовити дзвінок», клік по кнопці «Відправити»)
 • Купівля товару в розділі Candy (відвідування розділу Candy, клік по кнопці «Купити»)
 • Виявлення розділів без опису рецепта

  Деякі сторінки в розділах «Рецепти» і «Телепередачі» не мали опису. Потрібно було пройтися по всім сторінкам цих розділів, з’ясувати, де воно відсутнє, і відзначити кольором на карті релевантності, щоб штатні співробітники компанії їх виправили. Розділів, які не мали контенту, виявилося 439 штук.

  Вичитування текстових матеріалів

  Щомісяця клієнт надсилає нам текстові матеріали на вичитку та перевірку релевантності. Плюс до цього дає нашим копірайтерам і контент-менеджерам дрібні завдання. Наприклад, довести «до розуму» текст на головній сторінці сайту, підібрати фотографії для статей для зовнішніх майданчиків, скорегувати в них посилання, поставити відступи між абзацами і т. д.

  Підбір майданчиків і розміщення реклами в «Вконтакте»

  У проекту «Їмо Вдома!» дуже хороша і якісна група «Вконтакте». Її веденням займаються фахівці клієнта. Нашим завданням був підбір майданчиків та розміщення реклами на них з метою залучення нових користувачів в онлайн-магазин проекту «Їмо Вдома!», а також збільшення трафіку на сайт. Трохи нижче ви можете побачити таблицю з групами, які були підібрані нашими контент-менеджерами для розміщення реклами для нашого клієнта:

  Кейс по просуванню сайту «Їмо Вдома!»

  Самі пости, як правило, виглядали наступним чином:

  Кейс по просуванню сайту «Їмо Вдома!»

  Постинг новин з «Вконтакте» в інших соцмережах

  Крім розміщення реклами, наші співробітники займаються постінгом новин з «Контакту» в Pinterest і Flickr. Щодня в цих групах публікується не менше 3 посад. За весь час нашої роботи в «Пинтерест» було додано 12 нових дощок і тепер вони щодня наповнюються новими постами:

 • Супи
 • Салати
 • Закуски
 • М’ясо і птиця
 • Риба і морепродукти
 • Овочі та гриби
 • Десерти
 • Випічка (солодка й несолодке)
 • Торти
 • Заготовки
 • Напої
 • Прикраса страв і сервірування
 • Нічого надприродного, просто хороша робота над сайтом

  Якщо ви прочитали цей кейс до кінця, то вже зрозуміли – нічого особливого ми по сайту edimdoma.ru не зробили: виявили основні технічні помилки, які потім усунули штатні співробітники клієнта, добре пропрацювали релевантність сайту і налаштували грамотну перелінковку. Саме з-за цього ми і отримали такий хороший зростання пошукового трафіку. Але тут обов’язково потрібно враховувати специфіку проекту – величезний сайт, велика кількість сторінок в індексі, висока цитованість, великий авторитет Юлії Висоцької (і, відповідно, велика кількість якісних природних посилань). Якщо б замість цього проекту був більш дрібний, то, цілком можливо, за рахунок цих робіт ми б таких результатів не добилися. Саме тому під кожного клієнта ми підбираємо свою власну модель просування, максимально ефективну конкретно для нього.

  Працюючи над сайтом Юлії Висоцької, нам вдалося домогтися сильного збільшення пошукового трафіку в досить невеликий термін (скріншот з «Метрики» ви бачили на початку статті). Клієнт залишився задоволений і залишив позитивний відгук про нашу роботу, а ми залишилися задоволені можливістю попрацювати з таким видатним проектом.

  Ну і на завершення, відкриємо невеликий секрет – як домогтися успіху в роботі з подібними проектами. Основний ризик, який тут існує, – це довгі цикли. Принцип повинен бути такий – краще багато маленьких змін протягом одного місяця, ніж одне велике. Саме так ми і працювали з проектом edimdoma.ru.

  Кейс по просуванню сайту «Їмо Вдома!»

  Хочете таких же результатів для вашого проекту? Замовте у нас безкоштовну консультацію, і ми підберемо для вас найбільш вигідний та ефективну стратегію просування.