Кейс: виведення сайту з-під фільтра «Пінгвін»

344

Вступні дані за проектом

 • Сайт: superzapravka.ru
 • Час співпраці: з грудня 2014 р.
 • Послуга: комплексне просування
 • Проблема: фільтр «Пінгвін» (заходи, вжиті вручну)

До звернення в наше агентство клієнт просував свій сайт самостійно:

 • купував і розміщував статті на біржі «Міралінкс»
 • купував посилання на біржі GoGetLinks

Санкції були накладені в березні 2013 року. Перший лист, у якому повідомляється про це, клієнт отримав 8 березня 2013 року. Як результат, трафік з «Гугла» різко впав з 233 користувачів на добу до мінімуму. Це можна бачити на скріншоті нижче (дані Яндекс.Метрики):

Кейс: виведення сайту з-під фільтра «Пінгвін»

Заходи були накладені з-за поганих зовнішніх посилань. Про фільтрі клієнт дізнався майже відразу ж, але ніяких заходів по зняттю неякісних посилань не робив, аргументуючи це тим, що позиції і трафік з Яндекса» влаштовували, а морочитися з «Гуглом» не було мотивації, т. к. «Гугл» – «це все-таки додатковий трафік». Перший запит на переперегляд був відправлений клієнтом через 9 місяців після накладення фільтра. Після цього було ще три запиту протягом двох років, але жоден з них результату не дав.

Кейс: виведення сайту з-під фільтра «Пінгвін»

Читайте також: 20 тактик линкбилдинга, які більше не працюють

На питання, за якими критеріями він відбирав неякісні посилання, клієнт відповів:

Не відбирав. Сподівався проскочити на дурника, нічого не робив, просто писав запити час від часу. У запитах розповідав, про те, що сайт просував якийсь нехороший оптимізатор, але зараз все добре – посилання зняли і т. д. При цьому нічого не знімав. Продовжував, як і раніше розміщувати статті в «Миралинксе» і купувати посилання в GoGetLinks для «Яндекса». Сподівався, що настане день, і «Гугл» подарує 🙂

Останній його лист був такого змісту:

Доброго дня! Постійно працюю над сайтом, покращують його користувальницькі характеристики. Кожен день додається матеріал за тематикою. Змінив трохи оформлення. Але … Гугл так і не пускає відвідувачів з пошуку на мій сайт. Допоможіть, будь ласка)

26 лютого 2015 року у відповідь на черговий запит клієнта від «Гугла» було отримано наступне повідомлення (див. скріншот нижче). У ньому йдеться про те, що деякі зовнішні посилання все ще не відповідають вимогам пошукової системи. У листі наведено приклади посилань:

Кейс: виведення сайту з-під фільтра «Пінгвін»

Після цього листа клієнт вирішив звернутися до нас.

Як ми знімали фільтр «Пінгвін»

Роботу над зняттям фільтра ми почали в березні 2015 року – рівно 2 роки після накладення фільтра. Ще раз звертаємо вашу увагу – сайт два роки перебував під фільтром, але жодних серйозних дій з цього приводу не вжито. На жаль, це цілком типова ситуація. Багато власників сайтів, які намагаються просувати свій ресурс самостійно, не володіючи при цьому належними знаннями в сфері SEO, часто недооцінюють шкоду, яку завдає бізнесу накладення фільтра і тому зволікають з прийняттям заходів по його зняттю.

Читайте також: Як отримувати посилання і уникати санкцій пошуковиків в 2015 році

Що ми зробили для того, щоб витягнути сайт з-під фільтра

 • Вивантажили все беклинки. Всього їх було близько 1200. З них поганих беків ми відібрали 523.
 • З ряду цих посилань, ми спробували зв’язатися з веб-майстрами майданчиків з проханням зняти посилання. Запит виглядав приблизно так:
 • Добрий день! Я уявляю веб-агентство «Текстерра». На даний момент ми просуваємо сайт http://superzapravka.ru/, на який накладені санкції у «Гуглі» із-за неякісних зовнішніх посилань. На Вашому сайті розміщено посилання, що веде на сайт нашого клієнта. Будь ласка, видаліть її, це нам дуже допоможе. Спасибі.

 • Склали звіт, в якому зазначили, які заходи були нами прийняті і які результати ми отримали. Документ містив наступні графи:
 • – Власники сайтів в результаті нашого звернення видалили посилання, перераховані нижче

  – З 15 по 17 березня були відправлені запити власникам перерахованих нижче сайтів, відповіді не отримано

  – З 11 по 14 березня були відправлені запити на видалення перерахованих нижче зовнішніх посилань, але власники сайтів відповіли відмовою

  – Власникам таких сайтів відправити запит не вдалося, оскільки контактні дані відсутні, або були вказані невірно

  – На перерахованих нижче сторінках повертається помилка 404 помилка доступу або посилання на сайт www..ru відсутній

  Кейс: виведення сайту з-під фільтра «Пінгвін»
 • Далі 17 березня 2015 року цей звіт був відправлений в саппорт «Гугла» разом із супровідним листом наступного змісту:
 • Були відправлені листи власникам майданчиків з проханням видалити посилання на сайт superzapravka.ru. Т. к. доступів до бірж немає, багато відповідали відмовою, мотивуючи це тим, що посилання прибираються тільки через адміністрацію біржі. Деякі все ж прибрали посилання в ході спілкування. Є скріншоти листувань з власниками майданчиків.

 • В цей же день (17 березня) ми отримали від «Гугла» два повідомлення:
 • – про те, що наш лист отримано, і сайт знаходиться на повторну перевірку

  Кейс: виведення сайту з-під фільтра «Пінгвін»

  – про те, що ми успішно завантажили файл зі списком тих посилань, які варто відхилити (523 лінка)

  Кейс: виведення сайту з-під фільтра «Пінгвін»
 • 21 березня 2015 року (через 4 дні після відправлення звіту в Google) ми отримали відповідь – заходи, прийняті вручну, були скасовані
 • Кейс: виведення сайту з-під фільтра «Пінгвін»

  Читайте також: Яндекс почне пессімізіровать за seo-посилання

  Google важливий для російськомовних сайтів!

  Дуже часто власники російськомовних сайтів ігнорують трафік з «Гугла», оскільки вважають, що в рунеті користується популярністю тільки «Яндекс». Це велика помилка. Згідно з дослідженням, проведеним в кінці 2014 року, Google вже обійшов «Яндекс» по популярності на всіх типах пристроях, і цей тренд продовжує зберігатися.

  Кейс: виведення сайту з-під фільтра «Пінгвін»

  Тому, будь ласка, не треба його ігнорувати і добровільно відмовлятися від потужного каналу залучення високоякісного і цільового трафіку. Заради вашого ж бізнесу.

  Намагаєтеся вивести свій сайт з-під «Пінгвіна»? Звертайтеся до нас. На нашому рахунку вже більше 30 успішно виведених проектів, і ми дійсно знаємо, як працює цей алгоритм і що потрібно зробити, щоб досягти результату максимально швидко.