Кейс: збільшення пошукового трафіку з 2 до 140 чоловік в день, тематика «юридичні послуги»

273

Проект, про який буде йти мова у цьому кейсі, – показовий приклад того, як працюють наші методи просування по трафіку. За весь час співпраці не було закуплено жодного посилання. Основний пласт робіт припав на створення широкого семантичного ядра і по-справжньому якісного експертного контенту. Підсумок нашої роботи вам вже відомий. Далі все розповімо в подробицях.

Про проект

Клієнт: компанія, що надає повний комплекс юридичних послуг щодо оформлення спадщини

Сайт: http://ll-nasledstvo.ru/

Терміни співробітництва: з квітня 2013 по теперішній час

Кейс: збільшення пошукового трафіку з 2 до 140 чоловік в день, тематика «юридичні послуги»

На момент звернення клієнта сайту було приблизно 6 місяців. Структура і дизайн з того часу не змінилися (спочатку клієнт навідріз відмовився вносити туди якісь правки, і тільки зараз почав потихеньку схилятися до зміни структури). З контенту були заповнені тільки розділи. Не було ні блогу, ні блоку новин. Кількість унікальних відвідувачів за березень 2013 року склало 239. Переходів з пошуку – 79 (це 2-3 людини в день).

Кейс: збільшення пошукового трафіку з 2 до 140 чоловік в день, тематика «юридичні послуги»

Звичайно, клієнт хотів більше трафіку. При цьому, він не хотів, щоб сайт був чисто «продають». Одним з його головних побажань було – зробити так, щоб користувачі приходили до нього за корисним контентом. Щоб вони використовували його ресурс як довідник по спадку, в якому можна знайти відповідь на будь-яке питання. Обидва завдання можна було вирішити в рамках нашої послуги просування про трафіку. Обговоривши всі деталі співпраці, ми приступили до роботи.

Збір широкого семантичного ядра

Перше, з чого ми почали (і завжди починаємо, займаючись просуванням сайтів за трафіком), – це створення максимально широкого семантичного ядра. Спочатку наші SEO-оптимізатори зібрали запити, безпосередньо пов’язані з бізнесом клієнта («спадщина», «заповіт», «оформити спадщину», «спадщина на квартиру» тощо). Потім розширили їх додатковими словами. Якщо робити це вручну з допомогою Вордстата (звичайно, агентства так не роблять, але щоб ви розуміли), то це буде виглядати наступним чином:

Кейс: збільшення пошукового трафіку з 2 до 140 чоловік в день, тематика «юридичні послуги»

Всю цю тисячу запитів з лівої колонки необхідно вручну скопіювати в файл excel. І так по кожному запиту. Якщо сайт великий або дуже широка тематика, цей процес займе у вас ну просто величезна кількість часу. У нас цей процес автоматизовано за допомогою програми Key Collector.

Після збору семантики по всім можливим запитам, необхідно вичленувати звідти всі нецільові – ті, які не відносяться до тематики або конкретно до діяльності сайту. Робиться це виключно вручну і часу забирає чимало – тільки уявіть, переглядати і сортувати десятки, а то й сотні тисяч запитів! Після чищення запити розподіляються за розділами. Велика частина з них йде на написання статей в блозі.

Навіщо потрібно створення широкого семантичного ядра і чи варто взагалі витрачати на нього час?

Відповімо коротко – варто. Максимально широке семантичне ядро дозволяє створювати корисний і затребуваний контент, висвітлює велику кількість специфічних питань за тематикою. Якісний контент в свою чергу покращує поведінкові показники сайту і отримує природні посилання. В результаті пошуковики «розуміють», що сайт корисний користувачам, і починає ранжувати його вище.

Створення якісного контенту

Після збору семантики по тематиці нашого клієнта, в справу вступили контент-стратег проекту, редактора і копірайтери. Першим ділом був створений контент-план на найближчі кілька місяців, в якому були відображені такі дані:

 • Формати матеріалів (статті, новини, фото)
 • Регулярність їх виходу (4 новини і 7 статей в місяць, інфографіка – 1 раз у три місяці)
 • Теми для статей і інфографіки з коротким описом суті

Окремим пунктом стояло переписування старих розділів з урахуванням підібраних ключових слів. Саме з них і почали.

Розділи з послугами

У всіх «продають» розділах сайту писали тільки по справі. Ніякої води і відвертої реклами. У кожному тексті чітко зазначено, що отримає клієнт, якщо звернеться в компанію (1), які документи йому знадобляться (2) і скільки це коштує (3). В цілому за місяць було переписано 80% старих розділів і додано більше 10 нових.

Кейс: збільшення пошукового трафіку з 2 до 140 чоловік в день, тематика «юридичні послуги»

Юридичні новини і статті

З липня-серпня почали писати юридичні новини і статті в блозі. У всіх матеріалах намагалися приводити тільки корисну та актуальну інформацію. Ні в одному з них ви не знайдете згадки бренду або його послуг. Перед нашими копірайтерами стояла чітка мета – зробити з сайту якусь подобу Вікіпедії у спадок. Щоб людина, прочитавши статтю, зміг знайти відповідь на хвилююче його питання і застосувати поради на практиці. Думаю, що цю мету ми досягли. В цілому за рік роботи було написано 84 статті та 48 новин.

Кейс: збільшення пошукового трафіку з 2 до 140 чоловік в день, тематика «юридичні послуги»

Інфографіка

Паралельно з написанням статей зробили першу інфографіку. Ось вона:

Кейс: збільшення пошукового трафіку з 2 до 140 чоловік в день, тематика «юридичні послуги»

Пізніше намалювали ще кілька однотипних інфографіка для розділів з найпопулярнішими послугами – «Оформлення спадщини через суд», «Оформлення спадщини на квартиру» і «Оформлення спадщини на землю». Перейшовши за посиланням, ви можете їх подивитися.

Результати нашої роботи

Ну а тепер переходимо до найцікавішого. За рік роботи над проектом Центр Оформлення Спадщини нам вдалося досягти непоганих результатів. Нагадаємо, це тематика послуги, подниша «оформлення спадщини».

 • Пошуковий трафік виріс з 2 до 140 чоловік в день. При цьому, тенденція зберігається.
 • Кейс: збільшення пошукового трафіку з 2 до 140 чоловік в день, тематика «юридичні послуги»
 • За основним ВЧ запитам у своїй ніші проект в ТОПІ обох пошуковиків. «Спадок», «оформити спадщину», «вступити у спадок», «оформлення спадщини на квартиру» і т. д. – введіть ці фрази і переконайтеся самі. Пул дійсно транзакційних запитів в топ-3 пошуковців дуже великий.
 • Кейс: збільшення пошукового трафіку з 2 до 140 чоловік в день, тематика «юридичні послуги»

  Без закупівлі посилань, без яких-небудь інших нечесних методів просування, тільки за рахунок правильного підбору ключових слів, поліпшення поведінкових чинників ранжирування і створення якісного експертного контенту, за рік роботи ми змогли вивести сайт в ТОП по ряду основних ключових запитів, незважаючи на те, що ми просували максимально широке семантичне ядро, що включає всі запити в ніші, тобто наголос на ВЧ не робився. І це при тому, що тематика «юридичні послуги» – не найпростіша для просування.

  Ну що, ви все ще не вірите, що за допомогою одного лише контент-маркетингу можна потрапити в ТОП?

  Ще кілька наших кейсів:

  • Кейс по email-маркетингу: texterra.ru
  • Інструменту по відхиленню посилань недостатньо для зняття пенальті в Google
  • Внутрішній і зовнішній контент-маркетинг: кейс texterra.ru