Класифікація придурків у світі бізнесу: від хвальків до злісних тролів

298

Коли ми бачимо керівників міжнародних корпорацій у федеральних новинах або дивимося напівдокументальні фільми про Стіва Джобса або Марка Цукерберга, ми розуміємо, що саме таким і повинен бути сучасний успішний бізнесмен – геніальним, акуратним і адекватним. Однак у реальному житті шеф може кричати матом на підлеглих так, що розбігаються всі коти під вікнами офісу, а рядовий фінансовий аналітик – вважати, що він головний людина в компанії, і вимагати, щоб з ним поводилися відповідно. У таких випадках люди описують шефа або колегу дуже коротко: «Придурок». Ніколи не доводилося чути таке у себе за спиною?

Нижче наведено 10 найбільш поширених видів придурків в ділових колах. Не належите ви до них? Якщо так, ваше становище ще можна поправити, адже усвідомлення проблеми – перший крок до її вирішення.

1) Керівник, чия самовпевненість напрошується на мордобій

Хто ви? Ви кричите офіціантам, щоб ті швидше несли ваше замовлення, ніколи не додаючи ні «дякую», ні «будь ласка». Ваше відчуття переваги може переважити хіба що лише ваша грубість. Невеликі успіхи в бізнесі чомусь дали вам право вважати себе краще оточуючих, тому ви ставитеся до інших людей як до другого сорту.

Що з цим робити? Складне питання. Як правило, така придуркуватість лікується або візитом кілера, або власним фінансовим крахом. Згадайте «Хрещеного Батька» – Віто Корлеоне теж боялися, але при цьому любили. А от Марка Маккласкі (капітана поліції в «Хрещеному Батьку»), наприклад, просто пристрелили в голову за таку поведінку. Згадайте про це, коли наступного разу будете надриватися, сварячи офіціантів у черговому ресторані. Раптом у піцерії працюють справжні гарячі італійці? Пристрелити, може, і не пристрелять, а от пари зубів легко можете не дорахуватися.

Класифікація придурків у світі бізнесу: від хвальків до злісних тролів

2) Інвестор з манією величі

Хто ви? Ну що ж, пане (чи пані) Грошовий Мішок, ви – людина, який приділяє увагу тільки тим, хто вже став великою шишкою в цьому світі. На вечірках ви завжди спілкуєтеся тільки з тими, у яких були (і будуть) багатомільйонні вкладення, а решта для вас просто не існують. Ви ніколи не ставите питань іншим людям, а звук власного голосу доводить вас до екстазу – ви могли б говорити годинами, тільки от вдячних слухачів не вистачає.

Що з цим робити? У соціальній тусовці дивіться в очі співрозмовників, як мінімум 20% часу. Стримайте свій запал і перестаньте негативно реагувати на спроби звичайних людей наблизитися до вас. Припиніть судити про людей за кількістю грошей, які (на вашу думку) вони можуть принести.

3) Постачальник послуг – «прилипала»

Хто ви? Ви припираете людей до стінки на світських тусовках і починаєте розхвалювати себе і розповідати, як багато чудових речей, які ви робите для інших, не маючи ні найменшого уявлення, потрібні взагалі людям ваші послуги. Вам далеко до провидця, бо ви не помічаєте, коли люди починають закипати від вашої наполегливості, а такту і адекватності у вас не більше, ніж у молотка, для вірності приправленого ціанідом.

Що з цим робити? Навіть не перевантажуйте себе питаннями про те, чи подобаєтеся ви людям: не подобаєтеся. Краще запитайте себе, чи хотіли б ви провести хоч 5 хвилин з самими собою, і зрозумієте, що не хотіли б. Бути постачальником послуг – одне з найбільших занять в нашому світі, і ним має займатися той, хто може завоювати довіру клієнтів і точно розуміє, що його мета – вирішити проблему інших людей. Так от, не будьте цією самою проблемою.

4) Даремний виконавець

Хто ви? За 5 хвилин розмови ви встигаєте вимовити слова «стратегія», «стратегічний» і «розробка стратегії» раз п’ятдесят. «Я займаюся розробкою стратегічної стратегії». Серйозне ж справа! У числі приписаних вами самому собі абсурдних заслуг є також подвиги Самого Цікавого Людини на Землі. А ще ви дуже любите вворачивать куди треба і куди не треба фразу: «Я звичайний хлопець і не чураюсь будь-якої роботи» – та хто б сумнівався!

Що з цим робити? Припиніть базікати мовою. Замість цього вивчіть і використовуйте будь-які реально працюють маркетингові інструменти.

5) найрозумніший начальник, який ні в що не ставить простих працівників

Хто ви? Ви дражніть простих програмістів «мавпами, які пишуть код». Ви вважаєте, що ви занадто важливі і розумні, щоб розуміти різницю між AJAX і Windex. Вам зовсім не цікаво, як з’являються і вирішуються будь-які технічні проблеми – тому служба розробників і технічної підтримки здається вам найбільш непотрібною частиною вашої компанії.

Класифікація придурків у світі бізнесу: від хвальків до злісних тролів

Що з цим робити? Протягом місяця кожен день перекидывайтесь слівцем з фахівцями служби техпідтримки. Ви зрозумієте, що вони розумніші за вас, сильніше захоплені тим, що роблять, беруть більш активну участь у роботі і вирішують більш цікаві завдання. Якщо після цього ви все одно захочете виявляти до них неповагу, то для цього вам буде потрібно, як мінімум, знання технічного сленгу, щоб ваші слова сприймали всерйоз.

6) Сноб, який дивиться на бізнес зверхньо

Хто ви? Ви нехтуєте сам факт заробляння грошей? Такі слова, як «конверсія», «продаж» та «оптимізація доходів» здаються вам негідними вашої уваги? Вітаємо, у вас досить поширений діагноз «Я_слишком_крут_и_это_мне_на_пользу». Нерозумно кусати руку, яка вас годує – дурніші цього може бути тільки кусати її з презирством. Продаж і заробляння грошей – це елементарний обмін цінностями, і без цього ланцюжка ніякої геніальний продукт не стане частиною нашого повсякденного життя.

Що з цим робити? Зменшіть градус своєї крутості, і це теж піде вам на користь. Так, випускники з червоними дипломами зазвичай отримують відмінну роботу. Тільки от наймають їх випускники-трієчники, які вчасно нагодилися в цьому житті. Всім відомо, що освіта – ще не все. Витратьте час на те, щоб дізнатися, як лідери в бізнесі здатні впливати на людей – як окремо, так і з великою аудиторією – і ви зрозумієте, що у ваших ідей є потенціал, який дуже легко розкрити.

7) Нав’язливий консультант

Хто ви? Ви постійно пропонуєте всім оточуючим свої консультаційні послуги, хоча єдине ваш вклад – це частка в стартапі власного троюрідного брата, який навіщось запустив сайт з оглядами чорно-білих комедій німецькою мовою. Ви обожнюєте розповідати направо і наліво про те, як легко можна знайти інвестиції і клієнтів, а часом навіть щедро пропонуєте свої послуги директора на півставки, паралельно вихваляючись, як ви одночасно робите те ж саме для десятка інших компаній.

Що з цим робити? Не треба нав’язувати свої консультаційні послуги, якщо вас про це не просять. Якщо ваш рада і справді потрібен, то з вами обов’язково зв’яжуться, Казанова консалтингу ви наш. Викиньте слово «Я» кожного другого речення – надмірний егоїзм ще нікого до добра не доводив.

8) Самопроголошений профі в соцмережах

Хто ви? На задньому склі вашого автомобіля красується наклейка «Я їду повільно, тому що читаю Твіттер». Ви проводите більшу частину свого дня, розповідаючи соціально неписьменним людям, як створити сторінку в Facebook і акаунт в Twitter, і зневажаєте всіх, хто не витрачає по 3 години в день на оновлення своїх статусів Вконтакті. Власне кажучи, ви такий же «експерт» соцмережами, як і ваша кішка, але це вас не особливо хвилює.

Класифікація придурків у світі бізнесу: від хвальків до злісних тролів

Що з цим робити? Спробуйте зробити на цьому гроші. Заробити хоча б тисяч двадцять зі своєю активністю в соціальних мережах, тоді і називайте себе експертом. Можу дати безкоштовну пораду: якщо у вас більше друзів, ніж у реальному житті, і з більшістю з них ви ніколи не зустрічалися, то спробуйте краще стати соціальним експертом в реальному житті, а не в мережі.

9) Хвалько із серії «якби та якби»

Хто ви? За останній тиждень ви точно вимовляли фразу: «Блін, я теж збирався це зробити пару років тому». Ну що тут можна сказати? Молодець, візьми з полиці пиріжок. Ну а якщо серйозно… Ви що, дійсно думаєте, що хтось повірить, що ви могли б створити торрент краще, ніж вони є? Або соціальний сервіс типу Вконтакте, тільки з ще більшою кількістю функцій? Це при тому, що ви досі живете з батьками, хоч вам вже і далеко за 30, і в списку ваших кращих досягнень – звання капітана своєї дворової футбольної команди? Ну гаразд, можливо, ви й справді були першим зі своїх друзів, хто налаштував локальну мережу, але давайте зізнаємося чесно – вона використовувалася виключно для скачування порно.

Що з цим робити? Менше слів – більше діла.

10) Злобний троль

Хто ви? Весь свій вільний час на роботі (якого у вас повно, тому що ви ненавидите свою роботу і влаштовуєте собі перерви кожні 15 хвилин) ви проводите в мережі, де поливаєте брудом інших людей і те, що вони роблять. Вам приємніше критикувати інших, ніж дозволити комусь оцінююче поглянути на себе. Ви залишаєте коментарі в блогах під ніками «Анонім» або «Бумбастик», причому ваша ненависть до оточуючих не залишається в мережі, а приходить в реальне життя, де ви не втрачаєте випадку позлословити у кого-небудь за спиною, посміхаючись людям в обличчя при зустрічі.

Що з цим робити? Припинити, поки ви не захлинулися власною жовчю. Звичайно, і у вас, і у бабусь на лавочці є багато тем для обговорень і пліток, але це не робить вам честі, якщо тільки ви не працюєте головним діагностом в Прінстонської клініці, говорите з британським акцентом, ходіть з тростиною і маєте на двері табличку «доктор Хаус».

Загалом, придурків навколо вистачає. Не будьте одним з них.

Статті по темі:

  • Як ідіоти примудряються заробити мільйони?
  • Це чарівне слово – «Заткнися!»
  • П’ять речей, які зроблять вас щасливішими? Ню-ню…