Коли спливаючі вікна можуть угробити ваш бренд

327

Спливаючі вікна (поп-апи) – інструмент далеко не новий. Однак незважаючи на це, думки з приводу їх ефективності досі розділяються. Одні стверджують, що поп-апи – це кращий спосіб підвищення конверсії. Інші вважають їх головним подразником вихідного маркетингу (агресивного, нав’язливого і такого нелюбого сучасними інтернет-користувачами).

Коли спливаючі вікна можуть угробити ваш бренд

Добрі спливаючі вікна

Якою б позиції ви не дотримувалися, я думаю, ви не будете заперечувати наступний факт: деякі поп-апи дійсно можуть підвищити конверсію, не викликаючи при цьому роздратування у людей.

Від чого це залежить? Є кілька важливих факторів:

 • Через деякий час після «приземлення» з’являється поп-ап. Поставте занадто маленький проміжок, і ви здивуєтеся, як швидко почне рости ваш показник відмов.
 • Наскільки легко його закрити. Прикрутіть до свого поп-апу маленький «Х», який ледве видно, і отримаєте ті ж результати, що і в попередньому пункті.
 • Як часто він з’являється за одну сесію користувача. Як думаєте, яке враження ви справите на користувача, якщо будете часто його відволікати?
 • Який заклик до дії ви використовуєте. Про це дуже докладно ми поговоримо нижче.
 • Більшість поп-апів, з якими ми стикаємося щодня, просять нас залишити свій email в обмін на отримання корисного контенту (розсилка з ексклюзивними порадами, відео, біла книга, ряд вебінарів, після яких ви станете суперпрофі в онлайн-продажу, тощо). І ви або вводите адресу своєї пошти, або закриваєте поп-ап. Все просто, ніякого нав’язування, ви самі робите свій вибір. Такі поп-апи можна сміливо назвати «добрими».

  Коли спливаючі вікна можуть угробити ваш бренд

  А тепер давайте подивимося, за яких обставин поп-апи стають «злими».

  Злі спливаючі вікна

  Напевно ви бачили такий тип поп-апів, коли вам робиться якесь пропозицію і дається на вибір два додаткових варіанти відповіді. Наприклад, «так, мені це цікаво» або «ні, дякую». Це стандартна структура спливаючого вікна, і в ній немає нічого поганого – ти або погоджуєшся, або ввічливо відмовляєшся від пропозиції. Саме такі поп-апи найчастіше зустрічаються в інтернеті і, судячи з численних кейсам, працюють досить ефективно (конвертують і не викликають роздратування).

  Які ж поп-апи я відношу до розряду «злих», запитаєте ви. Ті, які змушують користувачів відчувати себе некомфортно. Подивіться на таке спливаюче вікно і ви зрозумієте, про що я:

  Коли спливаючі вікна можуть угробити ваш бренд

  Як ви думаєте, що користувачі відчують після прочитання того, що написано на сірій кнопці? Будь ласка, уявіть на секунду, що такий поп-ап є на вашому сайті, і ви, будучи відвідувачем, побачили його.

  Ну як? Приємні почуття?

  Мабуть, творці цього поп-апа вважають себе великими психологами і майстрами переконання (на жаль, не будучи такими). Це чистої води маніпуляція і, повірте, ця техніка ніколи не принесе позитивних результатів. Чому? Все до болю просто.

  Люди не люблять, щоб їх обманювали.

  Правильне переконання ніколи не містить обману. Воно спокійне і ненав’язливе. Людина має сама зробити свій вибір. У нашому ж випадку, користувачеві його нав’язують, змушуючи відчувати незручність, якщо він бажає відмовитися від пропозиції.

  Соромно, хлопці, соромно…

  Все, чого можна домогтися подібним способом, – це зниження конверсії (так як більшість користувачів, незацікавлених у реченні, з-за принципу не натиснуть на помаранчеву кнопку) і сильний порив подразнення (користувачі будуть закривати вікно з таким почуттям, ніби їм плюнули в душу – особисто у мене саме таке відчуття і виникло).

  Це не правильна техніка переконання і не лайфхак. Не треба так робити! У світі існує величезна кількість інших, більш безпечних для вашої репутації способів.

  Яких?

  Дуже цікавий поп-ап використовує команда Get Response. Коли ваш курсор миші прямує до виходу, перед вами з’являється ось таке вікно:

  Коли спливаючі вікна можуть угробити ваш бренд

  Ось це правильна техніка переконання. Ніякого обману і маніпуляцій. Щіпка гумору і красиве оформлення. Все, що треба, щоб зацікавити і повернути занудьгував користувача.

  Якщо ви використовуєте поп-апи, подумайте про те, як ваші слова можуть вплинути на людей. Ви не можете насильно змусити користувачів підписатися ви лише можете вказати причину, за якою їм слід це зробити. Не змушуйте їх переживати і відчувати себе не в своїй тарілці. Адже скоро ці почуття вляжуться, а от негатив до вашого бренду залишиться назавжди.

  До речі, на нашу розсилку, ви можете підписатися абсолютно добровільно – вона знаходиться на самому верху екрана. Жодних поп-апів, тільки ваше власне бажання Коли спливаючі вікна можуть угробити ваш бренд

  Адаптація матеріалу Ланса Джонса Have You Fallen For This Scuzzy Design Trend In Pop-ups?.

  Читайте також:

  • Покинуті кошика: 7 шикарних прикладів «повертають» імейлів
  • 8 небезпечних помилок про email-маркетингу
  • Як використовувати email-маркетинг і чому він актуальний