Коли вам не потрібен сайт і як просувати бізнес в інтернеті без власної майданчики

393

За даними Microsoft, в середині 2011 року близько 80% компаній малого і середнього бізнесу Росії не мали власного сайту. Маркетологи часто використовують цю статистику, лякаючи бізнес втраченими вигодами і неможливістю домогтися серйозного успіху без власної веб-сторінки. І тут же ненав’язливо пропонують малим і середнім компаніям витратити 30-50 тис. рублів на сайт візитку або 50-90 тис. рублів на корпоративний сайт. Це середня вартість послуг сайтостроителей, чиї ресурси відображаються на першій сторінці видачі «Яндекса» по запиту «ціна сайту».

Насправді багато представників малого та середнього бізнесу можуть успішно працювати без сайту, незважаючи на цифрову епоху на дворі і проникнення інтернету в усі сфери життя людини. Більш того, власний сайт часто приносить малому бізнесу більше шкоди, ніж користі. І справа навіть не в витрачених даремно 50-90 тис. рублів. Чому власна веб-сторінка далеко не завжди потрібна бізнесу, які компанії можуть обійтися без сайту і як в цьому випадку просувати проекти в інтернеті?

Коли вам не потрібен сайт і як просувати бізнес в інтернеті без власної майданчики

Коли сайт шкодить бізнесу

Вище сказано, що інтернет проник в усі сфери життя людини. Ваші клієнти використовують Мережу, щоб отримувати споживчу інформацію. Як відомо, інтернет-серфер складає перше враження про ресурс протягом декількох секунд після приземлення на сторінці. Уявіть, що він подумає про вашому бізнесі, якщо після переходу за посиланням vashacompaniya.ru побачить наступне:

Коли вам не потрібен сайт і як просувати бізнес в інтернеті без власної майданчики

Йдемо далі. Клієнти шукають в інтернеті відомості, необхідні для прийняття рішення про купівлю. Їх цікавить контент експертного рівня, об’єктивні дослідження, рекомендації фахівців. Аудиторія навряд чи буде задоволена інформацією наступного характеру:

Коли вам не потрібен сайт і як просувати бізнес в інтернеті без власної майданчики

Відсутність можливостей для підтримки і розвитку ресурсу часто призводить до ситуацій, коли сайт працює проти бізнесу. Ось деякі наслідки недостатньої уваги до ресурсу:

 • Аудиторія не може отримати доступ до сайту з технічних причин. Наприклад, власники ресурсу не оновлювали CMS протягом 3,5 років і сучасні браузери перестали коректно відображати контент.
 • Опублікована інформація не відповідає потребам клієнтів. Люди хочуть знати, де знаходиться офіс компанії або як використовувати ваш продукт, але на сайті опубліковані тільки seo-тексти про «замовити в Москві недорого».
 • Останнє оновлення сайту датується 2009 роком. Побачивши покинутий сайт, клієнти можуть вирішити, що у вашому офісі нікого немає.
 • Власники планшетних ПК і смартфонів покидають ваш сайт протягом декількох секунд після приземлення. Відсутність адаптивного дизайну або низька швидкість завантаження можуть назавжди позбавити вас мобільної аудиторії.
 • Низька якість контенту позбавляє бізнес довіри аудиторії. За даними психологів, споживачі не довіряють підприємствам, якщо знаходять на сайті багато помилок.

Таким чином, якщо ви не маєте необхідних для підтримки і розвитку сайту ресурсів, веб-сторінка може працювати проти вашого бізнесу.

Коли бізнес може працювати без сайту

Як зазначалося вище, багато представників малого та середнього бізнесу можуть успішно працювати без сайту і просувати свої послуги в інтернеті. Наприклад, співробітники невеликий юридичної фірми з міста N можуть вести тему «Юридичні консультації» на форумі міського порталу. Вдячні за безкоштовні консультації читачі обов’язково будуть звертатися в цю фірму, коли їм буде потрібна очна допомога професіонала. А продавці китайської біжутерії та дитячого одягу можуть успішно рекламувати бізнес і спілкуватися з аудиторією в соціальних мережах.

Нижче перераховані ситуації, в яких бізнесменові можна не витрачати час на власний сайт:

 • Цільова аудиторія бізнесу не користується інтернетом чи не потрібна інформація для покупки відповідного продукту. Споживачі і без Мережі знають, де знаходиться взуттєва майстерня Петровича, того самого, з золотими руками.
 • Компанія приваблює клієнтів переважно через офлайн-канали. Невеликі магазини, підприємства сфери обслуговування та інші локальні компанії можуть заощадити на сайті.
 • Невелика компанія або підприємець-професіонал робить затребувані і зрозумілі клієнтам послуги. Програмісти, копірайтери, дизайнери, перукарі, електрики, муляри можуть успішно рекламувати себе в інтернеті, не маючи сайту.
 • Компанія або підприємець не має ресурсів для обслуговування нових клієнтів і не планують розширення бізнесу.

Як просувати бізнес в інтернеті без сайту

Інтернет — чи не найефективніший канал поширення бізнес-інформації. Тому не варто відмовлятися від його використання, навіть якщо у вас немає власного сайту. Наведені нижче інструменти допоможуть вам рекламувати бізнес в Мережі, не витрачаючи ресурси на розробку і просування своєї веб-сторінки.

Соціальні ресурси

Блоги, форуми та соціальні мережі — хороша альтернатива власного сайту для невеликих компаній і підприємців-одинаків.

Щоб скористатися можливостями блогосфери, підприємець може вести блог на одному з безкоштовних блог-сервісів, наприклад, ЖЖ, Blogger, щоденники Liveinternet і т. п. Блог на безкоштовному блог-сервісі дає бізнесу набір інструментів, необхідних для маркетингу в інтернеті. Підприємець може публікувати корисний контент, об’єднувати споживачів у спільноти, використовувати блог в якості візитної картки, розширювати охоплення з допомогою участі у тематичних дискусіях.

Читайте також: Як створити і розкрутити форум: покроковий план

Група або паблік у соціальній мережі може виступати в якості альтернативи традиційному інтернет-магазину. У соціальних мережах добре продаються недорогі прикраси, одяг, сувеніри, хенд-мейд і інші товари.

Коли вам не потрібен сайт і як просувати бізнес в інтернеті без власної майданчики

Професійні форуми також підходять для реклами бізнесу в інтернеті. Цією можливістю можуть скористатися працюють самостійно підприємці або невеликі організації. Наприклад, різні фахівці пропонують свої послуги на відомому форумі для пошукових оптимізаторів.

Коли вам не потрібен сайт і як просувати бізнес в інтернеті без власної майданчики

Контекстна реклама

Ви можете використовувати контекстну рекламу в «Яндекс» і Google, навіть якщо у вас немає власного сайту. Для роботи в «Яндекс.Директ» створити віртуальну візитку, яка буде відображатись при переході користувача з вашим оголошенням. Щоб зробити віртуальну візитку, достатньо вказати контактну інформацію при створенні оголошення.

Коли вам не потрібен сайт і як просувати бізнес в інтернеті без власної майданчики

При переході по посиланню користувач побачить вашу віртуальну візитку з контактною інформацією.

Коли вам не потрібен сайт і як просувати бізнес в інтернеті без власної майданчики

Щоб використовувати контекстну рекламу AdWords, створити віртуальну візитку з допомогою сервісу «Сайти Google.

Конструктори сайтів

Конструктор сайтів — ще один спосіб розповісти про себе потенційним клієнтам. Використовуючи цей інструмент, ви можете протягом декількох годин створити повноцінний веб-представництво.

До переваг конструкторів відноситься простота використання, можливість роботи без спеціальних знань, відсутність необхідності піклуватися про технічну сторону функціонування ресурсу.

Ось деякі конструктори сайтів, користуватися якими можна без спеціальної підготовки:

 • Ucoz
 • Jimdo
 • Wix
 • UMI
 • LPgenerator
 • Nethouse
 • Setup

А ось тут ви можете знайти огляд кожного з них і порівняти їх за параметрами за допомогою таблиці.

Бізнес-каталоги, дошки оголошень і ресурси для фрілансерів

Дошки оголошень та бізнес-каталоги також відносяться до ефективних способів розповсюдження ділової інформації. Популярні дошки оголошень забезпечують хороший охоплення аудиторії. Зазвичай подібні ресурси забезпечують підприємцям безкоштовний доступ до базової інформації, а також можливість збільшити ефективність оголошень з допомогою платних опцій.

До числа популярних ресурсів даного типу входять:

 • Avito
 • З рук у руки (IRR)
 • Діловий світ
 • Барахолка
 • Flagma

Локального бізнесу варто звертати увагу не тільки на загальноросійські ресурси, але і на місцеві сайти оголошень.

Підприємці, що працюють самостійно, можуть використовувати для реклами своїх послуг сервіси для фрілансерів, наприклад, free-lance.ru, weblancer.net та інші.

Ризики просування бізнесу в інтернеті без сайту

Ви можете просувати бізнес в інтернеті, не маючи власного ресурсу. Більш того, іноді відмова від розвитку сайту позбавляє невеликі компанії від зайвих витрат і репутаційних втрат. Однак відсутність сайту пов’язано з певними ризиками, до основних з яких відносяться:

 • Неможливість повноцінно використовувати контент-маркетинг. Відсутність власного сайту позбавляє вас можливості капіталізувати маркетингові зусилля або вкрай ускладнює цю опцію. Одного разу опублікований на сайті контент працює на вас завжди. Опублікований блог-сервісі контент теж працює на вас. Одночасно він працює на провайдера блог-сервісу.
 • Залежність від провайдерів блог-сервісів і конструкторів. Зміна умов обслуговування користувачів може негативно позначитися на вашому бізнесі. Наприклад, в певний момент провайдер конструктора може перевести комерційні сайти на платний тариф. Також провайдер може вирішити, що той чи інший контент не відповідає правилам використання сервісу.
 • Відсутність довіри аудиторії. У Росії з’явилося ціле покоління споживачів, вважає інтернет є джерелом найбільш достовірної інформації. Розглядаючи можливість співпраці з тією чи іншою компанією, вони шукають в Мережі сайт vashacompaniya.ru. Відсутність ресурсу або стандартний сайт на безкоштовному хостингу навряд чи додасть вам репутаційних балів.
 • Необхідність постійно оплачувати маркетингові заходи. Щоб ефективно рекламувати бізнес на дошках оголошень або в системах контекстної реклами, вам доведеться платити.
 • У деяких випадках бізнес не може дозволити собі вкладати ресурси в розвиток повноцінного сайту. Однак це не привід відмовлятися від просування в інтернеті. Підприємці можуть розкручувати бізнес за допомогою соціальних сервісів контекстної реклами, конструкторів сайтів, дощок оголошень, сервісів для фрілансерів.

  З-за відсутності сайту бізнес стикається з деякими ризиками. Якщо ви не хочете миритися із залежністю від політики блог-сервісу або неможливістю повноцінно використовувати контент-маркетинг, подумайте про власному ресурсі. Керівництво по WordPress для малого бізнесу вам в допомогу.

  Читайте також:

  • Ваша картка товару не продає? Вся справа в страху…
  • Як підвищити ефективність роботи інтернет-магазину з допомогою email-маркетингу: 6 порад
  • Чому соціальні мережі шкодять бізнесу і як уникнути негативного впливу SMM