Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

596

Зручність і функціональність системи коментування впливає на залучення аудиторії і кількість коментарів на сайті. У цій статті ви знайдете огляди кращих зовнішніх систем коментування, які допоможуть вам вибрати оптимальне рішення.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Навіщо потрібні зовнішні системи коментування

Щоб обговорити публікацію на сайті під управлінням WordPress зі штатною системою коментування та стандартними налаштуваннями, вам доведеться вручну вказати ім’я та адресу електронної пошти. Така ж проблема існує у штатних систем для обговорень інших популярних движків. З-за цього ви втрачаєте багато коментарів, оскільки користувачі не хочуть витрачати зусилля на авторизацію.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Сторонні сервіси коментування забезпечують наступні можливості:

 • Зручність авторизації для участі в дискусії. Тут потрібно знайти баланс між бажанням користувача якомога швидше залишити коментар і необхідністю отримати дані про коментатора з боку власника ресурсу.
 • Залучення аудиторії в обговорення. Сторонні сервіси повідомляють користувачів про появу нових коментарів.
 • Зберігання коментарів. Сторонні системи зберігають коментарі користувачів на своїх серверах. Це економить дисковий простір і зменшує навантаження на сервер власника сайту.
 • Можливість оцінювати коментарі.
 • Можливість рекомендувати коментарі.
 • Розширення охоплення аудиторії за рахунок автоматичної публікації коментарів в профілях користувачів у соціальних мережах.
 • Можливість вставляти в коментарі візуальний контент.

Нижче ви знайдете огляди можливостей найбільш зручних систем зовнішнього коментування.

Які альтернативні системи коментування можна використовувати на сайті

Власникам сайтів доступні платні і безкоштовні сервіси коментування. У міні-оглядах є загальна інформація про кожній системі, а також інструкції по установці і настройці на сайтах під управлінням WordPress.

Систему коментування Disqus

Disqus — найпопулярніша стороння система коментування. За даними творців, з її допомогою користувачі щомісяця пишуть на сайтах 50 млн коментарів.

Сервіс об’єднує риси соціальної мережі і форуму. Він дозволяє користувачам коментувати публікації безпосередньо на сайтах. Продовжувати обговорення можна на майданчику Disqus без відвідування ресурсу, на якому опублікований матеріал.

Користувачі можуть авторизуватися за допомогою акаунтів у Facebook, Twitter і Google. Також відвідувачі можуть створити окремий обліковий запис на сайті Disqus. Система підтримує такі функції:

 • Повідомлення користувачів про нові коментарі.
 • Можливість завантажити в коментарі візуальний контент.
 • Відображення на сайті блоку «Нещодавні коментарі».
 • Можливість рекомендувати обговорення передплатникам в Disqus, а також поділитися дискусією або окремими коментарями в «Твіттері» або в «Фейсбуці».
 • Підписка на нові коментарі без участі в дискусії.
 • Монетизація ресурсу за допомогою природної реклами. В справжнє час ця функція доступна тільки для англомовних сайтів.

Завдяки популярності сервіс Disqus можна вважати еталоном чи відправною точкою для оцінки інших зовнішніх систем коментування.

Як встановити Disqus на сайт

Після реєстрації або авторизації за допомогою соціального профілю в меню Settings виберіть опцію Add Disqus to Site.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

На сторінці налаштувань сайту вкажіть назву ресурсу та виберіть URL на платформі Disqus. За допомогою випадаючого меню визначте категорію, до якої відноситься ваш сайт. Натисніть кнопку Next.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

На наступній сторінці система інформує, що з допомогою Disqus можна монетизувати сайт. Функція доступна для ресурсів на англійській мові. Натисніть на зазначену ілюстрації кнопку, щоб підтвердити, що ви ознайомилися з цією можливістю системи.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Виберіть платформу, на якій працює ваш сайт. Якщо немає готового рішення, використовуйте універсальний код.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Система запропонує вам інструкцію з встановлення плагіну Disqus для WordPress. Дійте так:

 • В консолі WP виберіть меню «Плагіни – додати новий».
 • В полі «Пошук плагінів» введіть Disqus.
 • Встановіть активувати плагін.
 • На сторінці встановлених плагінів в рядку Disqus Comment System виберіть меню Configure.
Коментарі для сайту: яку систему вибрати?
 • Система запропонує оновити базу даних. Прийміть пропозицію.
Коментарі для сайту: яку систему вибрати?
 • Введіть дані доступу до профілю Disqus.
 • Виберіть сайт, на який встановлюєте систему коментування.
 • Експортуйте в Disqus коментарі, які користувачі залишили до установки системи. Для цього перейдіть в меню налаштувань плагіна. У розділі Import and Export натисніть кнопку Export Comments.
Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Ви встановили плагін та підключили систему коментарів до сайту. Тепер користувачі можуть обговорювати ваші публікації. А вам треба приділити увагу налаштувань сервісу.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Налаштування системи коментування Disqus

Перейдіть в меню налаштувань спільноти на сайті Disqus. На вкладці Settings у розділі General вкажіть URL сайту. Переконайтеся, що навпроти опції Enable recommendations for your site встановлений прапор. Виберіть мову інтерфейсу коментарів. Збережіть зміни.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

У розділі Community у полі Moderator Badge Text виберіть текст, який буде відображатися навпроти імені користувачів з правами модераторів. За допомогою випадаючого меню виберіть принцип відображення коментарів. Доступні наступні варіант: зверху нові, зверху старі і зверху кращі.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Якщо необхідно, дозвольте залишати коментарі анонімним користувачам. Зверніть увагу, такі коментатори не отримують повідомлення про оновлення дискусії. Це зменшує їх залученість. Крім того, можливість залишати коментарі анонімно може залучати на сайт тролів і спамерів.

Встановіть прапорець навпроти опції Links in Comments. В цьому випадку система автоматично відправить на модерацію будь-які коментарі з посиланнями. Переконайтеся, що навпроти опції Media Attachments встановлена галочка. Це дозвіл публікувати в коментарях зображення і відео.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Встановіть прапорці навпроти двох опцій в розділі Flagged Comments. Так ви дозволяєте користувачам сповіщати модераторів про небажаних коментарях. Також після вказаного з допомогою випадаючого меню числа відміток система приховає підозрілий коментар до розгляду скарги модератором. Збережіть зміни.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

У особистому кабінеті Disqus на вкладці Community ви можете слідкувати за кількістю коментарів і позначок «Подобається» і «Не подобається», призначати модераторів, імпортувати і експортувати коментарі. Зверніть увагу, експорт коментарів Disqus дозволяє створити резервну копію файлу з коментарями. Цю функцію можна використовувати, щоб перенести користувальницький контент в альтернативну систему коментарів.

Зверніть увагу на функцію Word Filter. У відповідному меню можна додати стоп-слова, при використанні яких система відправить коментар в папку «Спам».

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

У меню Moderate Comments відображаються всі коментарі. Зверніть увагу, коментарі на перевірці знаходяться в папці Pending. Вони не відображаються на сайті, якщо їх не схвалив модератор. На вкладках Spam і Deleted можна переглянути спам-повідомлення і віддалені коментарі.

Корисний рада: швидко схвалити або видалити коментар можна за допомогою електронної пошти. Для цього достатньо відповісти на електронний лист з повідомленням про новому повідомленні на сайті. Щоб схвалити коментар, у відповіді вкажіть Approve, щоб видалити або відправити в папку спам вкажіть Delete і Spam відповідно.

Недоліки Disqus

Найпопулярніша зовнішня система коментування має кілька недоліків. Ось найбільш важливі з них:

 • Disqus не підтримує авторизацію користувачів з допомогою профілю «Вконтакте». Це серйозний недолік для російськомовних проектів.
 • Відвідувачі, у яких немає облікового запису в Facebook, Twitter або Google+, для участі в дискусії доведеться зареєструватися на сайті Disqus. Це зупиняє багатьох користувачів від участі в обговореннях. Зокрема, кілька асесорів Askusers за результатами оцінки блогу «Текстерры» відзначили, що коментувати публікації через Disqus незручно.
Коментарі для сайту: яку систему вибрати?
 • За деякими даними, Disqus знижує залучення аудиторії. Наприклад, влітку 2015 року блог про CMS WordPress WPBeginner відмовився від Disqus з-за скарг читачів. Після цього кількість коментарів збільшилася на 304 %.
 • Незрозуміла ситуація з індексацією коментарів. Пошуковики індексують їх з перебоями. Наприклад, залишені два місяці тому до однієї з публікацій в блозі «Текстерры» коментарі досі залишаються унікальними. Написані рік тому коментарі проіндексовані, але в якості джерела система Text.ru показує сайт Disqus.com, а не Texterra.ru.
Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Популярність і функціональність перетворили Disqus в еталонну зовнішню систему коментування. Її переваги та недоліки можна використовувати при оцінці альтернативних сервісів.

Сервіс коментування Cackle

Cackle — платне рішення. Дуже схоже, що розробники врахували недоліки Disqus та особливості російськомовних проектів. Завдяки цьому система отримала важливі переваги: індексацію коментарів пошукачами і можливість авторизації через акаунти в популярних у рунеті мережах. Про інших можливостях системи нижче.

Як встановити Cackle на сайт

Після реєстрації та підтвердження аккаунта система запропонує створити новий віджет. Вкажіть URL сайту і назва віджета і натисніть кнопку «Продовжити».

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Система запропонує універсальний код віджету або код для популярних CMS. Виберіть потрібний варіант.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Щоб використовувати систему Cackle сайту під управлінням WordPress, встановіть плагін Cackle. В консолі WordPress виберіть меню «Коментарі – Cackle налаштування». Скопіюйте з адміністративної панелі Cackle згенеровані ключі до API і ID сайту. Вставте їх у відповідні поля в меню налаштувань плагіна WordPress. Активуйте віджет.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Експортувати існуючі коментарі в систему Cackle. Синхронізуйте віджет з базою даних WordPress.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Ви активували систему коментарів Cackle з базовими налаштуваннями. Тепер користувачі можуть для обговорення публікацій авторизуватися за допомогою акаунтів в популярних мережах, включаючи «Фейсбук», «Твіттер», «Вконтакте», «Однокласники», Google+ та інші. Також відвідувачі сайту можуть оцінити публікацію, підписатися на коментарі, поділитися всім обговоренням або окремим коментарем, оцінити повідомлення інших користувачів.

Інтерфейс форми коментування Cackle дуже схожий на інтерфейс Disqus. Користувачам, знайомим з Disqus, буде просто використовувати Cackle.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Зверніть увагу, система підтримує кросспостінг повідомлень «Вконтакте». Ця функція включена за замовчуванням. З одного боку, це може сприяти збільшенню охоплення аудиторії. З іншого, користувачів може дратувати публікація повідомлень в їх профілі без попиту.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Як налаштувати систему коментування Cackle

Щоб використовувати всі можливості сервісу, приділіть увагу налаштувань. В адміністративній панелі Cackle виберіть відповідне меню. На вкладці «Загальні» приділіть увагу пункту «Видалення коментарів». Ви можете вимкнути цю можливість або дозволити протягом декількох хвилин після публикації. Також в загальних налаштуваннях можна вибрати текст значка модератора і змінити порядок розташування іконок соціальних сервісів, через які можна авторизуватися.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

В розширених налаштуваннях зверніть увагу на наступні пункти:

 • Увімкніть премодерацію коментарів, що містять посилання.
 • Зніміть прапорець навпроти поля «Гостьові коментарі». Анонімні коментарі не сприяють залученню користувачів і довірі до ресурсу.
 • Зніміть прапорець навпроти пункту «Кросспостінг». В цьому випадку система не буде автоматично публікувати коментарі в соціальних мережах.

Інші налаштування змінити на свій розсуд або збережіть варіант за замовчуванням.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

На вкладці «вигляд» зверніть увагу на пункт «Пагинация». Пагинация погіршує юзабіліті коментарів. Щоб вирішити проблему, за допомогою випадаючого меню виберіть пункт «Вибрати» і вкажіть велике значення у полі «Максимальне число коментарів на сторінці».

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

На вкладці «Капча» можна підключити сервіс reCAPTCHA від Google, а на вкладці «Спам захист» є можливість підключити антиспам-сервіс Akismet.

Модерувати коментарі можна в консолі WordPress чи адміністративної панелі на сайті Cackle. Також ви можете встановити міні-віджет модерації. З його допомогою модерувати коментарі можна безпосередньо на сайті.

Недоліки системи Cackle

Cackle — платний сервіс. Це його головний недолік порівняно з Disqus. Вартість використання на одному сайті становить 200 рублів на місяць. Чи варто витрачати гроші заради можливості авторизації користувачів через «Вконтакте» і «Однокласники»? Це головне питання, за результатами відповіді на який власник сайту повинен приймати рішення.

Ще один недолік сервісу — неочевидність можливості участі в дискусіях для користувачів, що не мають профілів у соціальних мережах. Якщо ви вимкніть можливість залишати анонімні коментарі, система запропонує читачеві увійти через соцмережу. В якості альтернативи користувач може зареєструватися на сайті Cackle. Але для цього він повинен знайти зазначений на ілюстрації значок.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Система HyperComments

HyperComments — умовно безкоштовна система коментування, яка підтримує авторизацію за допомогою профілів в популярних у рунеті мережах. Безкоштовно використовувати сервіс можуть сайти з відносно невисокою відвідуваністю. Тариф Lite підтримує завантаження віджета коментарів 100 тис. разів на місяць. Після вичерпання ліміту за систему доведеться заплатити.

Крім авторизації через «Вконтакте», HyperComments має інші важливі переваги. Це функція гиперкомментариев, яка дозволяє виділяти фрагмент тексту і обговорювати його. Також коментатори можуть ділитися цитатами зі своїми передплатниками. Детальніше про можливості системи далі.

Як встановити і налаштувати HyperComments

Після авторизації за допомогою профілю Google система запропонує ввести URL сайту і вибрати платформу. Якщо ви хочете використовувати платний тариф, доведеться ввести платіжні дані.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Натисніть кнопку «Далі». Система перенаправляє вас на сторінку плагіна HyperComments в каталозі WordPress. Встановіть активувати плагін. В консолі сайту виберіть меню «Коментарі – HyperComments» і авторизуйтеся за допомогою облікового запису Google. На сторінці налаштувань виберіть вкладку Settings. Імпортуйте в систему існуючих коментарі.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Інші базові налаштування можна не змінювати. Розширені налаштування доступні на вкладці Comments у відповідному меню.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

У розділі «Загальні» увімкніть повідомлення адміністратора і модераторів про публікації коментаря. При необхідності включіть премодерацію всіх коментарів.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

У розділі «Структура» при необхідності зніміть прапорець навпроти поля «Дозволяти коментарі від гостей». У цьому випадку користувачі зможуть відправити повідомлення тільки після авторизації через соціальну мережу. Якщо ви припускаєте агресивні способи збільшення охоплення, увімкніть кросспостінг повідомлень.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

В розділі «Цитати» увімкніть відповідний віджет. Він дозволяє користувачам виділяти уривок тексту і ділитися ним з клієнтами в соціальних мережах.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

У розділі HyperComments збережіть налаштування за замовчуванням. Ця функція дозволяє коментувати окремі фрагменти тексту.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

В розділі «Стереокомментарии» можна включити відповідну функцію. Вона об’єднує коментарі в дві колонки: повідомлення автора і всіх користувачів. При необхідності можна додати в колонку автора логотип компанії.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

В розділі «Категорії» можна створити категорії коментарів. Ця функція дозволяє користувачеві за бажанням додавати свої повідомлення існуючі групи.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Недоліки системи HyperComments

Головний недолік системи — обмеження для безкоштовного тарифу Lite. Якщо користувачі сайту переглядають трохи більше 3 тис. сторінок в день, віджет коментарів перестає завантажуватися. Щоб продовжити користуватися системою, доведеться платити.

Сервіс дискримінує користувачів, що не мають акаунтів в соцмережах. Якщо ви вимкніть можливість анонімного коментування, такі відвідувачі не зможуть залишити повідомлення.

Ще один важливий недолік — система за замовчуванням не повідомляє користувачів про появу нових коментарів. Це знижує залучення аудиторії.

Система SV Kament

SV Kament — система коментування, яка підтримує авторизацію за допомогою популярних в рунеті мереж. Мінімальна вартість використання становить 300 рублів в рік. Сервіс підтримує трансляцію коментарів з «Вконтакте», кросспостінг повідомлень в соціальні мережі, повідомлення користувачів про появу нових повідомлень.

Як встановити і налаштувати систему SV Kament

Після реєстрації в системі, встановіть і активуйте плагін SV Kament для WordPress. На сторінці налаштувань плагіна введіть назву співтовариства, яке ви вказали при реєстрації.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

В особистому кабінеті на сайті системи відкрийте меню «Сторінки – Імпорт/Експорт». Імпортуйте коментарі написані раніше.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Експортуйте коментарі в файл XML. Для цього в консолі сайту виберіть меню «Інструмент – Export WP Comments».

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

В особистому кабінеті на сайті системи імпортуйте коментарі.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Приділіть увагу загальних налаштувань модуля коментування. Виберіть принцип сортування повідомлень. У полі «Хто може коментувати» встановіть прапорець у полі «Будь». В цьому випадку для участі в дискусії користувачеві доведеться вказати ім’я та Email або авторизуватися за допомогою профілів у соцмережах. При необхідності включіть премодерацію.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Якщо хочете, можете встановити на сайт віджет «Останні коментарі». Код знаходиться в меню «Установка».

Форма коментарів SV Kament дружня до користувача. Відвідувачі можуть авторизуватися за допомогою профілів у соцмережах, залишати гостьові коментарі із зазначенням імені та Email, оцінювати повідомлення інших користувачів і ділитися коментарями в соцмережах.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Недоліки SV Kament

Ця система коментарів платна. Однак вартість використання прийнятна. Наприклад, за 1000 рублів в рік ви отримуєте доступ до професійного тарифом. Він передбачає використання всієї функціональності системи, а також публікацію віджета без логотипу і посилання на сайт розробника.

Система коментування IntenseDebate

IntenseDebate — зовнішня система коментування, яку розробила корпорація Automattic Inc. Один з головних проектів компанії — сервіс хостингу сайтів WordPress.com. Тому IntenseDebate особливо вдало інтегруються з CMS WordPress.

IntenseDebate — безкоштовний сервіс. Його функціональність не поступається еталонному Disqus. Система забезпечує власникам сайтів наступні можливості:

 • Дружня до користувачів форма коментарів. Для участі в дискусії відвідувач може авторизуватися за допомогою профілів у соцмережах. IntenseDebate не підтримує популярні в рунеті мережі «Вконтакте» і «Однокласники».
 • Повідомлення користувачів і адміністраторів про публікації нових коментарів.
 • Платформа володіє ознаками соцмережі. Кожен коментатор отримує профіль з посиланнями на його акаунти в Facebook, Twitter і на інших майданчиках. В профілі відображається рейтинг коментатора. Ви можете слідкувати за коментарями інших користувачів на сторонніх майданчиках.
 • Кросспостінг коментарів в Twitter.
 • Автоматична інтеграція з системою коментарів WordPress.
 • Стабільна індексація коментарів пошуковими системами.

Щоб скористатися можливостями системи, встановіть її на сайт і налаштуйте.

Як встановити і налаштувати IntenseDebate

Після реєстрації в системі перейдіть на сторінку встановлення системи коментування. Вкажіть URL ресурсу. Якщо ви використовуєте WordPress, встановіть і активуйте плагін IntenseDebate. Авторизуйтеся на сторінці налаштувань в консолі WP.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Після авторизації система запропонує імпортувати існуючі коментарі. Зробіть це.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

В особистому кабінеті на сайті IntenseDebate включите повідомлення про публікацію нових коментарів. Переведіть мову на російську.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

У меню Layout особистого кабінету при необхідності змініть зовнішній вигляд кнопок, розмір аватарів користувачів і оповіщень про нові повідомлення. Для попередження пагинации коментарів виберіть у полі Comments per page максимальне значення. При необхідності вкажіть текст, який буде відображатися під формою коментування.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

У меню Comments увімкніть можливість авторизації за допомогою Facebook і Twitter. Скористайтеся підказками системи, щоб створити додаток Facebook і отримати ключ API. Встановіть прапорець навпроти меню Enable «Report this comment» button. Ви натиснете кнопку «Поскаржитися на коментар». Виберіть варіант відображення трэкбэков. Вони можуть публікуватися разом з призначеними для користувача коментарями або в окремій області. Для більшості проектів підходить другий варіант.

Трекбекі — повідомлення про посилання на публікацію на інших сайтах. Вони допомагають адміністраторам ресурсів стежити за згадками публікацій і відповідати на них.
Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

При необхідності встановіть на сайт додаткові віджети. У відповідному розділі особистого кабінету доступні такі надбудови:

 • Статистика коментарів — показує кількість коментаторів і повідомлень.
 • Останні коментарі.
 • Популярний публікації. Цей віджет відображає список найбільш обговорюваних постів.
 • Активні коментатори. Надбудова відображає десять найбільш активних користувачів з посиланням на їх профілі в IntenseDebate.
Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Модерувати повідомлення можна в консолі WordPress в меню «Коментарі».

Недоліки системи IntenseDebate

Головний недолік IntenseDebate — відсутність інтеграції з популярними в рунеті мережами, наприклад, «Вконтакте». Для участі в дискусіях користувачам доведеться авторизуватися за допомогою акаунтів у Facebook, Twitter, WordPress.com реєструватися на IntenseDebate або вказувати ім’я та електронну адресу.

Платформа контент-маркетингу Livefyre

Розробники Livefyre називають свій продукт не системою коментування, а платформою для контент-маркетингу та залучення користувачів. Навесні 2016 року цей сервіс придбала корпорація Adobe Systems.

Всі коментарі, залишені за допомогою Livefyre, зберігаються в базу даних сайту. Це забезпечує стабільне індексування контенту пошуковими системами, а також можливість зберегти коментарі при зміні сервісу коментування.

Для участі в дискусії користувачі можуть авторизуватися за допомогою акаунтів в популярних мережах, наприклад, Facebook або Twitter. Livefyre не інтегрована з популярними в рунеті платформами. Система володіє ознаками соціальній мережі: кожен користувач має особистий профіль може стежити за публікаціями інших користувачів на різних майданчиках. Livefyre повідомляє коментаторів про надходження нових повідомлень.

Щоб скористатися можливостями Livefyre, встановіть та налаштуйте систему.

Як встановити і налаштувати систему коментування Livefyre

Встановіть активувати плагін для WordPress Livefyre Comments. Після реєстрації та підтвердження аккаунта система перенаправляє вас на сторінку управління плагіном в консолі WP.

При необхідності, змініть мову з англійської на французьку, іспанську чи португальську. В даний час інші мови система не підтримує.

Виберіть, на яких сторінках повинні відображатися коментарі. Більшості проектів не потрібні коментарі на статичних сторінках, тому зніміть прапорець навпроти поля Pages.

Щоб імпортувати існуючі коментарі, натисніть кнопку Import Comments.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

На сторінці налаштувань в меню Moderation у особистому кабінеті Livefyre при необхідності дозвольте анонімним користувачам залишати коментарі. Змініть правило, згідно з яким система автоматично видаляє коментар, якщо на нього поскаржилося певне число користувачів. Такі коментарі краще не видаляти, а відправляти на розгляд модератора.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

У меню Users можна призначити модераторів, а також додавати користувачів у білий і чорний списки. У меню App Settings вимкніть обов’язкову премодерацію всіх повідомлень. Дозвольте користувачам редагувати коментарі і публікувати фото.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

У меню Bans можна налаштувати бан користувачів по IP.

Модерувати коментарі можна в меню Published Content особистого кабінету Livefyre. У меню Collections доступні статистичні дані по кожній публікації.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Користувачі можуть залишити коментар за допомогою облікового запису в Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn або Livefyre. У коментатора є можливість поділитися повідомленням у Twitter, Facebook або LinkedIn. За замовчуванням кросспостінг вимкнений.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Недоліки системи Livefyre

Livefyre не підтримує російську мову. Тому систему можна використовувати лише для міжнародних проектів. Важливий мінус для російськомовних проектів — відсутність інтеграції з «Вконтакте» та іншими популярними в рунеті мережами.

Ще один недолік — з налаштуваннями за замовчуванням сервіс дискримінує користувачів, що не мають акаунтів в соцмережах. Щоб брати участь у дискусії, їм доведеться зареєструвати аккаунт Livefyre.

Альтернативи універсальним систем

Замість універсальних кросплатформених рішень, деякі власники сайтів встановлюють форму коментування одній соціальній мережі. Зазвичай це Facebook або «Вконтакте». На деяких ресурсах є відразу дві форми коментування.

Щоб встановити форму коментування Facebook, вказані в розділі для розробників. Інструкції з установки віджета коментування «Вконтакте» ви знайдете тут. Якщо ви користуєтеся CMS WordPress, додати форму коментування можна за допомогою плагінів Facebook Comments та Vkontakte API. Останній дозволяє встановити одночасно форми коментування Facebook і «Вконтакте», а також зберегти дефолтну систему коментування WordPress.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Головний недолік форм коментарів соціальних мереж — відсутність можливості спілкування відвідувачів, які користуються різними майданчиками. Наприклад, якщо ви встановили систему Facebook, користувачі «Вконтакте» не зможуть залишити повідомлення.

Комбіновані форми, наприклад, створені з допомогою Vkontakte API, не вирішують проблеми. Користувачі Facebook і «Вконтакте» можуть залишати коментарі на різних вкладках, але вони не можуть взаємодіяти один з одним.

Ще одна альтернатива Disqus та аналогічних систем — настройка штатної форми коментування движка. Згадайте головна перевага зовнішніх сервісів: можливість авторизації в один клік за допомогою профілів у соціальних мережах. Цю задачу напевно можна вирішити за допомогою штатних засобів або розширень для вашої CMS.

Наприклад, WordPress можна налаштувати так, щоб користувачі могли брати участь у дискусії взагалі без авторизації. Для цього в меню консолі «Налаштування — Обговорення» зніміть прапорець навпроти опції «Автор повинен вказати ім’я та E-mail».

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Якщо анонімні коментарі для вашого проекту неприйнятні, в якості альтернативи розгляньте плагін uLogin або аналогічне рішення. Щоб користувачі отримували повідомлення про нових публікаціях, використовуйте Subscribe to comments Reloaded.

Коментарі для сайту: яку систему вибрати?

Яку систему вибрати коментування

Зовнішні системи коментування забезпечують відвідувачам сайтів ряд переваг, включаючи можливість авторизації в один клік за допомогою профілів у соцмережах, підписку на всі коментарі обраних користувачів, оповіщення про нові повідомлення, можливість оцінювати коментарі.

Якщо у вас міжнародний проект, сміливо встановлюйте Disqus. Популярність сервісу дає йому перевагу перед аналогами. Користувачі дізнаються форму коментування Disqus, стежать за активністю інших учасників системи, дорожать репутацією профілю.

Якщо ви реалізуєте міжнародний проект на WordPress, зверніть увагу на IntenseDebate. Ця система не поступається Disqus у функціональності. Зате вона краще інтегрується з движком. Зокрема, IntenseDebate за замовчуванням зберігає коментарі в базі даних сайту. Це забезпечує їх безперебійну індексацію пошуковими системами.

Власникам російськомовних проектів потрібно враховувати особливості аудиторії. Наприклад, якщо більшість відвідувачів вашого сайту — молоді люди, які активно користуються різними соцмережі і мають уявлення про інтернет-технологіях, можете використовувати Disqus. Напевно у більшості користувачів є аккаунт в Facebook, Twitter або Google+.

Якщо аудиторія вашого проекту не обмежується умовними просунутими користувачами інтернету і соціальних мереж, Disqus вам не підходить. Він ускладнює участь в обговореннях користувачам популярних в рунеті мереж. Скористайтеся безкоштовною альтернативою: системою HyperComments. По функціональності вона навіть перевершує Disqus. Зверніть увагу, сайти з високою відвідуваністю все-таки доведеться платити за використання цього сервісу.

Російськомовним проектів також підійдуть платні системи SV Kament і Cackle. Вони забезпечують можливість авторизації через соціальні мережі, дозволяють стежити за дискусією за допомогою повідомлень і мають дружні до користувача форми коментування.

Більшості проектів не підійдуть форми коментування від соціальних мереж. Зате серйозною альтернативою зовнішнім сервісів можна вважати кастомізацію штатних систем коментування популярних CMS. Наприклад, з допомогою плагінів uLogin і Subscribe to Comments Reloaded ви підвищите функціональність стандартної форми коментарів WordPress. Користувачі зможуть авторизуватись через соціальні профілі та підписуватися на оновлення. А ви забезпечите повний контроль над призначеним для користувача контентом і відсутність проблем з індексацією коментарів.

Якщо у вас є досвід використання тієї чи іншої системи коментарів, поділіться думкою з цього питання в коментарях. А наступну нижче таблицю можна використовувати, щоб порівняти властивості сервісів зовнішнього коментування.

Система/Властивість

Соціальна авторизація в один клік

Безкоштовне використання

Індексування коментарів

Соціальні функції

Повідомлення про нові коментарі за замовчуванням

Disqus

+

+

Пошуковики індексують з перебоями. В якості джерел коментарів з сайту «Текстерры» програми типу Advego Plagiatus вказують сайт Disqus.com.

+

Disqus — еталон соціалізації системи коментування. Платформа має ознаки соціальній мережі: профілі користувачів, систему рейтингів, можливість стежити за іншими користувачами.

+

HyperComments

+

Безкоштовно для одного сайту. Не більше 100 тис. завантажень віджета в місяць.

Безперебійна індексація тарифу для Enterprise.

+

Щоб отримувати повідомлення, користувач повинен підписатися.

IntenseDebate

+

+

+

+

+

Cackle

+

Розробник декларує цю функцію. На форумах вебмайстрів є повідомлення про проблеми з індексацією.

+

+

Livefyre

+

Безкоштовно доступна базова функціональність

+

+

+

SV Kament

+

Розробники обіцяють безперебійну індексацію. На форумах вебмайстрів є повідомлення про проблеми з індексацією.

+

Розробники декларують цю функцію. Але при тестуванні повідомлення отримати не вдалося.

Системи соцмереж

Авторизація за допомогою профілю в одній мережі

+

Коментарі індексуються. Але в якості джерела пошуковики можуть визначати профілі користувачів, а не сайт.

Соціалізація працює лише в одній мережі.

Повідомлення через соціальну мережу.

Штатні системи

Можливо, якщо розширити функціональність

+

+

Штатну систему можна частково соціалізувати, наприклад, забезпечити можливість авторизації через соціальні профілі.

Може знадобитися розширення функціональності.