Коментарі, як інструмент вхідного маркетингу

368

Навіщо коментувати в блогах?

 • Підвищення впізнаваності. Грамотні і цікаві коментарі підвищують вашу впізнаваність серед читачів блогу і привертають до себе увагу автора матеріалу. Якщо ви будете регулярно постить такі коментарі, люди будуть дізнаватися вас і організацію, яку ви представляєте. Плюс до цього, хороший коментар обов’язково приверне до себе увагу автора посту і, хто знає, може він запропонує вам зробити гостьовий пост.
 • Отримання трафіку. Розумні і грамотні коментарі з лінками можуть стати відмінним джерелом трафіку.
 • Підвищення позицій в результатах видачі. Деякі блоги використовують лінки dofollow в коментарях, які впливають на результати видачі (звичайно, не так сильно як звичайні посилання, але ефект, безсумнівно, є).
 • Непередбачуваний позитивний ефект. Ефект від коментування в блогах може прийти через деякий час зовсім несподівано. Наприклад, якийсь журналіст включить ваш коментар свій матеріал або лінк, наведений у вашому коментарі, запостят в коментарях на іншому блозі.

Для того, щоб цей інструмент був ефективний, необхідно дотримувати наступні рекомендації:

 • Використовуйте один і той же аватар і нікнейм. Це дуже важливо, оскільки головною метою коментування, як ми вже сказали, є підвищення впізнаваності. А як люди дізнаються про вас, якщо ви постійно змінюєте аватарки і никнеймы? Вконтакті, Фейсбуці, Твіттері та інших соціальних мережах ви повинні використовувати один і той же аватар і нікнейм.
 • Використовуйте свою власну фотографію. Використовуйте свою власну фотографію. Бажано, щоб обличчя було знято крупним планом, щоб було чітко видно очі і посмішка (саме ці елементи створюють довіру, повагу і впізнаваність). Задній план повинен бути таким, щоб людина виділявся на його тлі. І не важливо, на професійний фотоапарат зроблено це зображення чи ні. У такому розмірі це не буде мати ніякого значення.
 • Не бійтеся висловлювати свою думку, навіть якщо воно суперечить думці більшості. Більшість людей думають, що той, хто займається коментуванням в маркетингових цілях, повинні викликати тільки позитивні емоції і ні в якому разі не повинні висловлювати свою точку зору, якщо вона суперечить з точкою зору інших коментаторів. Насправді, це зовсім не так. Скажу більше, ця тактика є набагато ефективнішою, ніж якщо б ви з усіма погоджувалися. Коли ви не погоджуєтеся, критикуєте або вносите свої доповнення, ви тим самим створюєте інтерес навколо тієї чи іншої проблеми і залучаєте в розмову ще більша кількість учасників (звичайно, з урахуванням того, що ви робите це з повагою і позитивним настроєм).
 • Коментар повинен бути осмисленим і корисним. «Відмінний пост. Дуже цікаво. Автор – красень» — коментарі такого плану допустимі, але вживати їх часто не потрібно. Приблизно 1 з 10 ваших коментарів може бути таким, тому що вам справді сподобалась робота автора, і ви хочете подякувати йому. Але решта 9 повинні нести в собі смислове навантаження і цінність.
 • Розміщуйте лінки на корисні та потрібні матеріали. Перше, що потрібно запам’ятати: не потрібно зводити мета коментування до розміщення як можна більшої кількості посилань. Так, їх можна розміщувати, але лише в тому випадку, якщо аудиторії вона дійсно потрібна і важлива. Якщо матеріал, товар або послуга є платними, посилання на них давати строго не рекомендується. Якщо ж вони безкоштовні і здаються вам придатними ось вам порада: замість того, щоб вставляти живу посилання, починаючу з http/: і зовні схожу на спам, просто напишіть: «Я не зовсім впевнений, чи можна розміщувати посилання в цьому блозі, але я абсолютно впевнений, що цей матеріал зацікавить багатьох, тому вставляю просто текст. Якщо це заборонено, прошу редактора/блогера видалити її». Якщо ви так зробите і якщо ваш контент виявиться дійсно корисним і цікавим, на ваш сайт прийде чимало трафіку. Звичайно, ви не зможете відстежити канал цього трафіку, тому що більшість користувачів будуть просто копіювати текст, url та вставляти його в браузер. Але це не має значення, головне – кількість відвідувачів вашого сайту збільшиться.
 • Залишайте коментарі в правильних блогах і спільнотах. У кожній тематиці обов’язково знайдеться як мінімум 5 блогів, присвячених їй. Постите коментарі тільки у тих блогах, які підходять вам за тематикою. Саме їх аудиторія швидше за все буде ділитися вашими коментарями з іншими і линковать на вас. Якщо ви будете залишати на одному блозі коментарі до 3-5 постам (5-6 коментарів), вони полюблять вас і будуть цінувати вас, оскільки ви будете тим самим людиною, яка «робить їхній день».

  Дуже корисним у пошуку блогів може виявитися сервіс Яндекса Блоги. У ньому ви можете ввести цікаву для вас тематику, наприклад, «контент-маркетинг», і він вам видасть найсвіжіші новини і статті російських блогерів.
 • Не шукайте потенційних клієнтів. Ви не повинні шукати клієнтів. Ви повинні знайти тих людей, які мають великий вплив на потенційних клієнтів.
 • Не згадуйте свої продукти, згадуйте контент. Не згадуйте ваші продукти і ті речі, які ви продаєте. Згадуйте свій контент. Контент, який може стати в нагоді читачам.
 • Не перевищуйте довжину повідомлення. Довжина повідомлення теж важлива. Якщо ви залишите коментар розміром в 1000 знаків, навряд чи хто-небудь буде повністю читати. Багато людей ігнорують довгі коментарі, оскільки в них немає ні картинок, ні назв, ні великих прогалин, які поділяють текст на смислові блоки. Коментар повинен бути короткий і інформативний. Як одного разу сказав Ренд Фишкин, «більше ніж твіт, але менше ніж стаття». Насправді, 2-3 параграфів зазвичай вистачає і це, по-моєму ідеальний варіант.
 • Перед тим, як залишити коментар на новому блозі. Перед тим, як залишити коментар в новому блозі, прочитайте кілька попередніх постів і коментарі до них. Це допоможе вам відчути настрій місцевих читачів і відповідати йому. І вже звичайно не варто говорити про те, що потрібно читати як мінімум 5 попередніх коментарів (а краще всю гілку) перед тим, як залишити свій. Начебто очевидно, але багато хто забуває.