Контекстна реклама стане мобільним вже до кінця 2015 року

277

Якщо ви залучаєте клієнтів за допомогою контекстної реклами, негайно зверніть увагу на звички і потреби мобільного аудиторії. За даними компанії Marin Software, вже до кінця наступного року більше половини кліків по контекстним оголошенням будуть відбуватися зі смартфонів і планшетних ПК. Цей факт був встановлений в ході щорічного дослідження ринку контекстної реклами Global Advertising Index 2014. Також дослідники встановили, що ефективність реклами, що демонструється на екранах планшетів, вперше перевищила ефективність реклами на десктопах.

Які ще тренди існують на ринку контекстної реклами і що вони означають для рекламодавців?

Контекстна реклама стане мобільним вже до кінця 2015 року

Прийшов час інвестувати в мобільну рекламу

Компанія Marin Software є власником онлайн-платформи, що дозволяє керувати рекламними кампаніями в Google, Bing, Facebook і на інших ресурсах. Ця платформа є найбільшим у світі агрегатором контекстної реклами. Експерти Marin Software вивчили результати роботи рекламодавців, за останній рік витратили на контекстні оголошення 6 млрд доларів США. У ході дослідження вони зробили три ключові висновки:

 • Якщо поточні темпи зростання сегмента мобільного контекстної реклами збережуться, вже в 2015 році користувачі будуть частіше переходити по оголошеннях з допомогою смартфонів і таблеток, ніж за допомогою стаціонарних ПК.
 • Вартість кліка для мобільних оголошень зростає швидше вартості кліка для стандартних оголошень. В деяких регіонах світу CPC мобільних оголошень вже перевищує аналогічний показник для стаціонарних оголошень.
 • Коефіцієнт конверсії мобільних оголошень впевнено зростає. У США контекстні оголошення на екранах планшетів стали більш конверсійними, ніж оголошення на екранах десктопів.
 • Ці факти говорять про зростання ефективності мобільного контекстної реклами, а також про зростання конкуренції між рекламодавцями.

  Чому зростає конкуренція між рекламодавцями

  Конкуренція між рекламодавцями зростає слідом за зростанням клікабельності мобільних оголошень. У 2013 році CTR контекстних оголошень, показаних на екранах смартфонів склав 3,75 %. Оголошення на планшетах і десктопах забезпечили CTR 2,7 % і 2,29 % відповідно.

  Контекстна реклама стане мобільним вже до кінця 2015 року

  Експерти Marin Software спробували пояснити високий CTR оголошень на смартфонах маленькими екранами цих девайсів. На їхню думку, на екрані смартфона користувач бачить менше посилань і оголошень, тому активніше взаємодіє з ними.

  Однак ця гіпотеза не підтвердилася при вивченні CTR оголошень для різних девайсів в розрізі місця у блоці. Дослідження показало, що клікабельність оголошень, розташованих на 3-5 місці, є практично однаковою для девайсів всіх типів.

  Контекстна реклама стане мобільним вже до кінця 2015 року

  Мобільна реклама подорожчала

  У 2013 році вартість мобільного контекстної реклами значно подорожчала, в порівнянні з 2012 роком. Мобільні оголошення дорожчали приблизно в два рази швидше за стандартні. Це не в останню чергу пояснюється бажанням рекламодавців займати перше або друге місце в рекламному блоці, що забезпечують високий CTR.

  Контекстна реклама стане мобільним вже до кінця 2015 року

  Зростання вартості мобільних оголошень дозволив найбільшому пошуковику світу Google збільшити частку прибутку, отриманого за рахунок продажу мобільної реклами. У 2013 році власники смартфонів і планшетів принесли Google кожен п’ятий долар, зароблений на контекстній рекламі. Очікується, що в поточному році мобільні користувачі принесуть Google кожний четвертий долар, а в наступному — кожен третій.

  Контекстна реклама стане мобільним вже до кінця 2015 року

  Десктопи залишаються головним джерелом переходів, але конверсія «таблеток» вище

  У 2013 році оголошення на екранах десктопів залишилися головним джерелом платного трафіку. Однак частка трафіку з мобільних оголошень значно коливається в залежності від регіону.

  Контекстна реклама стане мобільним вже до кінця 2015 року

  Коефіцієнт конверсії оголошень, показаних на екранах планшетів, вперше перевищив аналогічний показник для стаціонарних комп’ютерів. Це підтверджує, що планшети в найближчі роки зможуть змагатися з десктопами за звання основних девайсів для онлайн-покупок.

  Контекстна реклама стане мобільним вже до кінця 2015 року

  Маркетологів зацікавлять темпи зростання коефіцієнта конверсії в розрізі типів девайсів. Конверсионность мобільних оголошень росте набагато швидше аналогічного показника для стаціонарних ПК.

  У 2013 році коефіцієнт конверсії оголошень, показаних на екрані смартфонів, виріс на 57,1% порівняно з 2012 роком. Зростання коефіцієнта конверсії для планшетів склав 66,7 %. Темпи зростання для десктопів склали 35,9 %.

  Про що потрібно пам’ятати рекламодавцям

  Дослідження Marin Software підтверджує, що мобільна реклама перетворилася у важливе джерело трафіку і конверсій. Щоб ефективно взаємодіяти з мобільного аудиторією, рекламодавці повинні виконувати ряд рекомендацій.

  По-перше, маркетологи повинні пам’ятати про залежність між клікабельністю реклами і позицією оголошення в рекламному блоці. Це правило особливо актуально, якщо ви демонструєте оголошення власникам смартфонів.

  По-друге, рекламодавцям необхідно піклуватися про щастя мобільних користувачів. CTR оголошень зростає, проте конверсія буде нульовою, якщо сайт не адаптований для серфінгу і покупок з планшета або смартфона. По-третє, рекламодавці повинні критично ставитися до конверсії оголошень, демонструються на екранах смартфонів. Власники цих гаджетів забезпечують рекламодавцям нестандартні конверсії, наприклад, дзвінки зі сторінки видачі або візити в офлайн-магазини. Тому конверсионность оголошень для смартфонів може бути значно вище, ніж фіксують системи аналітики.

  А ви демонструєте оголошення мобільним користувачам? Чи приносить це успіх?

  Адаптація матеріалу Mobile Devices to Account for 50% of Paid Search Clicks by December 2015 by Jessica Lee.

  Читайте також:

  • Контрольний список питань для аудиту мобільної версії сайту
  • Новини від Google: оптимізація під мобільний трафік стала обов’язковою
  • Як просувати проекти з допомогою мобільних додатків: покрокове керівництво