Контент-маркетинг у Великобританії: орієнтири успіху, бюджети, тренди 2013 року

322

Контент-маркетинг є більш популярним у Великобританії порівняно з Північною Америкою та Австралією. Це підтверджують результати дослідження «Контент-маркетинг у Великобританії: орієнтири успіху, бюджети, тренди 2013», опубліковані Content Marketing Institute (CMI) та Асоціацією директ-маркетингу Великобританії (DMA) у березні поточного року.

Зокрема, досліджували встановили, що британські маркетологи планують значно збільшити витрати на створення контенту та проведення інформаційних кампаній в найближчий рік, тоді як їхні американські та австралійські колеги розглядають помірне збільшення бюджетів. Також фахівці з Великобританії частіше використовують контент-маркетингові стратегії порівняно з експертами з Австралії та Північної Америки.

Отже, контент-маркетологи з Великобританії випереджають своїх колег в широті використання методу просування бізнесу за допомогою контенту. Нижче представлена інформація про конкретні досягнення та плани британських фахівців в порівнянні з колегами з інших регіонів.

Майже всі британські B2C-маркетологи використовують контент-маркетинг

За інформацією CMI і DMA, 94% від загального числа британських маркетологів використовують контент-маркетинг. Ця цифра збільшується, якщо брати в розрахунок тільки фахівців, що працюють в сегменті B2C. 97% з них використовують контент для просування бізнесу. B2B-маркетологи практично не відстають від своїх колег — 95% з них використовують контент-маркетинг.

B2C — сегмент ринку «бізнес для клієнта» (від англ. business to customer). B2B — сегмент ринку «бізнес для бізнесу» (від англ. business to business).
Контент-маркетинг у Великобританії: орієнтири успіху, бюджети, тренди 2013 року

Як зазначалося вище, B2C-маркетологи з Північної Америки та Австралії відстають від британських колег. Зверніть увагу на наступні факти:

  • Тільки 86% американських і 89% австралійських фахівців, що працюють в сегменті «бізнес для клієнта», використовують контент-маркетинг.
  • B2B-маркетологи в Австралії і Північній Америці частіше використовують контент для просування проектів у порівнянні з колегами, які працюють в сегменті B2C. У Великобританії спостерігається протилежна ситуація.

64% брендів у Великобританії збільшують витрати на контент-маркетинг

Близько 64% британських брендів збільшать витрати на контент-маркетинг протягом найближчих 12 місяців. Тільки 54% північноамериканських і 61% австралійських брендів планують такі ж зміни бюджетної політики.

Контент-маркетинг у Великобританії: орієнтири успіху, бюджети, тренди 2013 року

Такі факти заслуговують на увагу:

  • 72% британських B2B-маркетологів запланували збільшення бюджету на контент-маркетинг. Тільки 45% B2C-маркетологів пішли на цей крок.
  • 71% маркетологів, які заявляють про обмеженою ефективності контент-маркетингової стратегії, планують збільшити витрати на створення та розповсюдження контенту в найближчий рік.

Британці ефективно використовують контент-маркетинг

39% британських фахівців вважають, що їх компанія використовує контент-маркетинг ефективно або дуже ефективно. Тільки 37% американських і 29% австралійських експертів можуть похвалитися такими результатами.

Контент-маркетинг у Великобританії: орієнтири успіху, бюджети, тренди 2013 року

Twitter, LinkedIn і Facebook — найбільш популярні соціальні мережі серед британських маркетологів

У середньому, британський контент-маркетолог використовує чотири соціальні майданчики для просування проектів. Австралійські фахівці також публікують замітки в чотирьох соціальних мережах, тоді як американські експерти встигають підтримувати активність в п’яти мережевих спільнотах.

87% B2B-маркетологів з Великобританії найчастіше використовують LinkedIn. 91% їхніх колег, що працюють в сегменті B2C, воліють Facebook.

Британські маркетологи вважають створення достатньої кількості утягує контенту головною трудністю

21% контент-маркетологів з Великобританії вважають головною проблемою, з якою вони стикаються під час роботи, створення достатньої кількості контенту. У першу чергу це стосується B2B-маркетологів.

Фахівці, що працюють в сегменті B2C, стикаються зі схожими проблемами (див. ілюстрацію).

Контент-маркетинг у Великобританії: орієнтири успіху, бюджети, тренди 2013 року

Які тактики просування використовують британські фахівці

56% маркетологів з Великобританії використовують понад 10 тактик просування проектів. Порівняно з американськими та австралійськими колегами, вони частіше публікують контент для власників мобільних гаджетів, а також створюють програми для планшетних ПК і смартфонів.

Ось деякі тактики і види контенту, популярні серед британських фахівців (див. ілюстрацію).

Контент-маркетинг у Великобританії: орієнтири успіху, бюджети, тренди 2013 року

А як у нас

За даними журналу Marketer’s Digest, пошукова оптимізація залишається найбільш популярним методом просування проектів в Рунеті. Також бренди охоче витрачають кошти на контекстну і медійну рекламу.

Контент-маркетинг у Великобританії: орієнтири успіху, бюджети, тренди 2013 року

Ми вже писали, що концентрація виключно на SEO не відповідає потребам сучасного бізнесу. Британські та американські маркетологи розуміють це, тому активно використовують більш ефективний метод просування бізнесу — контент-маркетинг. Вітчизняні бренди теж змінять підходи до розкручування проектів найближчим часом. Ті, хто зробить це першим, покажуть феноменальні результати. Вони будуть виділятися на тлі чотирьох п’ятих конкурентів, що працюють неефективно.

Висновок

Більше 90% британських маркетологів використовують контент-маркетинг. Більше половини з них планує збільшити витрати на створення і публікацію контенту в найближчі 12 місяців. Вітчизняні бренди все ще віддають перевагу SEO. Проте вже сьогодні можна знайти успішні приклади використання контент-маркетингу в Рунеті, про що можна прочитати тут.

Ми вважаємо, що кількість таких прикладів буде зростати. А як думаєте ви? Поділіться своїми думками в коментарях.

Адаптація матеріалу Joe Pulizzi Content Marketing in the UK: 2013 Benchmarks, Budgets, and Trends [Research].