Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

311

Березень став другим звітним періодом роботи над проектом «Вертольоти», як ми вже негласно назвали його всередині компанії. Як пройшов цей місяць? Мабуть, динамічно, але не без скрипу. Взагалі, запуск будь-якого довгострокового проекту можна порівняти з запуском нового двигуна. Коли в системі по ланцюжку починає включатися відразу кілька механізмів. І тут важливо відстежити роботу кожного з механізмів, щоб потім двигун працював справно на будь-яких оборотах.

Але це образно і загалом, тепер про деталі.

Пам’ятаю обурення деяких наших читачів до першого кейсу про те, що «Контент-маркетингу тут поки непомітно…», «Робота хороша. Але видавати її під маркою КМ – недоречно», «контент-маркетингу тут лише нові замітки і ще пару пунктів..» та ін.

Тому цього разу почну з головного.

Update. Попередні частини кейса:

 • Частина 1: приклад контент-маркетингової стратегії
 • Частина 2: комплексний аудит сайту

Розробка контент-маркетингової стратегії

Про самої стратегії не бачу сенсу говорити. Її потрібно завантажити, що ви зможете зробити нижче за посиланням і прочитати. Скажу про те, наскільки складно було її створювати. Писати стратегію для даного проекту було складно і просто одночасно. Складно, тому що як і в будь-якому бізнесі є маса нюансів, які починаєш розкривати в процесі занурення в тематику. Наприклад, те, що сам по собі ринок зарубіжних вертольотів в Росії стоїть не те, щоб в зародковому стані, але на дуже ранній щаблі розвитку. З-за цього багато проблемних питань.

Елементарно велика частка потенційних клієнтів, які мають фінансову можливість придбати вертоліт, просто не знають, що літати в приватних цілях можна і без проблем. Маю на увазі можливість здійснювати політ на власному вертольоті туди, куди потрібно і тоді, коли потрібно без тривалих бюрократичних узгоджень. З 1 листопада 2010 року мала авіація Росії перейшла на повідомний порядок польотів. Пілотам достатньо повідомити по телефону або через інтернет про те, що судно злітає і повідомити про пункті призначення. Тоді як раніше потрібно було подати заявку, отримати дозвіл на політ, при цьому політ був під жорстким контролем. Про це, навіть шість років потому, багатьом невідомо, тому вони навіть не думають у бік покупки вертольота.

Або, наприклад, те, що на російському ринку є багато компаній, які заявляють себе як вертолітні компанії, а за фактом – це агенти, які безумовно продадуть вам вертоліт (саму машину), але при цьому не зможуть надалі забезпечити технічне обслуговування. Тому що для цього потрібно мати власну авіаційно-технічну базу, кваліфікований інженерний склад, налагоджені зв’язки для постачання запчастин і ін., А головне – сертифікати відповідності Росавіації. У таких компаній їх просто немає. Вони продавці, і тільки. Тут я навіть не кажу про строки поставки, які, велика ймовірність вони не витримають, якість збірки (зарубіжні вертольоти надходять в Росію у частково розібраному вигляді) та інші важливі питання на стадії операції з продажу.

Тобто мета стратегії по факту опинилася глобальніше, ніж здавалося спочатку, коли ми брали проект. Потрібно не просунути послуги компанії, а сформувати на них попит у аудиторії.

При цьому створювати цю стратегію було просто – тому як спочатку було очевидно, що контент-маркетинг тут треба запускати по суті з нуля. Їм просто не займались належним чином, не було ресурсів – ані фінансових, ані людських. І тут нам вже було зрозуміло, що робити, як робити і з якою метою.

Ну і найголовніше – обіцяний приклад контент-маркетингової стратегії:

Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

Про контент-план

Запустивши проект ще в лютому, основне завдання, яке ми обговорювали на першій робочій летючці – це, безсумнівно, контент-план. Тоді в проектній групі мало хто розумів у тематиці (з вертолітного компанією ми працюємо вперше). Взагалі, з досвіду перші пару місяців проектна група тільки «в’їжджає» в тему. Далі вже починає розбиратися в нюансах, термінах, специфіку продукту і послуг та ін.

Тому було вирішено тимчасово погоджувати теми з клієнтом і приймати їх спільно. Перший контент-план клієнт сильно скоригував, замінивши половину з 8-ми запропонованих тем. У підсумку за підсумковим планом у березні було опубліковано чотири статті:

 • Хочу вертоліт. Що потрібно знати? (Інфографіка)

 • Сафарі по Африці на вертольоті. Казка чи реальність?

 • HELI-EXPO 2016 і відвідування заводу Robinson Helicopters

 • Мені б в небо: як отримати права на керування вертольотом?

З контент-планом на квітень було вже краще, погодили його відразу:

 • Звіт з виставки і відвідування заводу Robinson Helicopters.
 • Як зареєструвати вертолітний майданчик.
 • Огляд найпопулярніших моделей вертольотів Airbus Helicopters в Росії.
 • Навчання пілотування вертольота – де, як, скільки коштує, як довго триває і т. д.
 • Специфіка техобслуговування цивільних вертольотів. Порівняння з обслуговуванням автомобілів.
 • Де і як літати? Зони A, C, G, карти повітряних шляхів. Орієнтація на карті.
 • Враховуючи те, що всі статті, які ми пишемо – це взагалі перші статті на сайті http://helico-russia.ru/ (нагадаю, розділу Блог раніше на сайті не було), то більша частина тем торкається найбільш поширені і проблемні питання. І тут став очевидним один момент.

  Такі теми, наприклад, «Як зареєструвати вертолітний майданчик» або «Специфіка техобслуговування цивільних вертольотів» в реальності дійсно затребувані цільовою аудиторією. Друга тема набагато більше, і це зрозуміло, оскільки – це ні більше, ні менше – питання життя і смерті. Дивимося частотність запитів https://www.wordstat.yandex.ru:

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів
  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Очевидним для нас став наступний нюанс. В інтернеті дуже мало якісних оглядових матеріалів на ці, за фактом, затребувані теми. Точніше якісних, пояснюють звичайним власникам вертольотів, неподкованным за техчасті – немає взагалі. Те, що є – це або сухі регламенти, або коротка інфодовідка якоїсь компанії, що надають дані послуги.

  Для нас це, безсумнівно, плюс – широке поле для діяльності. Дефіциту тим найближчим часом точно не буде.

  Це спостереження знайшло своє обґрунтування в процесі розробки контент-стратегії.

  В ідеальній ситуації, звичайно, робота по створенню контент-плану повинна починатися з розробки контент-маркетингової стратегії – вивчення ЦА, ринку, стратегії конкурентів, продукту і послуг, тобто максимального «занурення» в проект. Паралельно з ним приходить розуміння – для кого і який потрібен контент, формується робочий аркуш з темами.

  Так, у нас вийшло неідеально, стратегію ми розробляли паралельно з іншими березневими роботами. Але в цьому питанні ми швидше за дію, ніж довгі роздуми і зважування всіх за і проти. Краще зробити щось корисне зараз, ніж чекати ідеально розробленої схеми. Тим більше, що в маркетингу її просто немає. Ефективність будь-якого кроку в контент-маркетингу (будь то вибір тієї чи іншої теми для блогу, каналу, формату контенту) визначається цифрами статистики вже за фактом скоєного дії. Будь-які ж схеми, створені до – це лише гіпотеза, побудована на припущеннях.

  Верстка статей

  Розповім про те, на що ми звертаємо увагу і чому дотримуємося при верстці текстів в Блозі:

  • Прописуємо дату публікації.
  • Розбиваємо текст на кілька підзаголовків. Робимо це, знаючи, що більшість користувачів спочатку читають статтю по заголовкам, пробегаются поглядом, і тільки потім, якщо їх зацікавила тема, читають текст повністю.
  • Виділяємо зображення, виходячи з того, що це самостійний елемент, який робить текст більш яскравим, привабливим, що впливає на поведінкові фактори. В даному випадку ми використовуємо більше порожнього простору.
  • Використовуємо підписи до зображень, доповнюючи тим самим його зміст. Виділяємо при цьому підпис курсивом.
  • Використовуємо врізки, що дозволяє акцентувати увагу читача на якомусь аспекті, факт, цитаті.
  • Використовуємо марковані списки.
  • Додаємо відео при можливості. Наприклад, в цій статті про завод Robinson.

  Републікування контенту з блогу в соцмережі

  Розуміючи, що потрібно задіяти максимальну кількість каналів для дистрибуції створеного контенту, ми републиковали всі матеріали з «Блогу» і «Новин» в офіційні групи компанії «ХелиКо Груп» в соцмережах:

  Facebook

  Google+

  Vkontakte

  Odnoklassniki

  Twitter

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Поки великої активності у зазначених групах немає. Найбільш «жива» аудиторія на фейсбуці, про це говорить наявність лайків та коментарів. На цю групу в подальшому ми і буде робити ставку, зокрема використовувати платну таргетовану рекламу для просування наших публікацій і републікувати цікаві матеріали зі сторонніх тематичних сайтів.

  Зовнішній контент-маркетинг

  У попередньому кейсі ми анонсували, що плануємо розміщувати по дві статті в місяць на сторонніх майданчиках. При цьому зобов’язання щодо підбору майданчиків, всім домовленостям і оплату беремо на себе. Варто визнати, що з цим завданням за фактом до кінця ми не впоралися, оскільки жодної статті в березні розміщено не було.

  Зупинюся докладніше на тому, що було зроблено по завданню.

 • Написано дві статті на такі теми:
  • Секрети реєстрації вертолітного майданчика
  • Відвідування заводу Robinson Helicopter Company

  І ще одна стаття-інтерв’ю з генеральним директором компанії «ХелиКо Груп» Оленою Заніна, яка була написана ще в лютому. На жаль, протягом березня всі три статті «лежали в шухляді» і чекали своєї години.

 • Підібрані сайти.
 • Майданчики для розміщення ми підбирали як візуально, так і за кількома кількісними критеріями за допомогою сервісу Check Trust. Наведу їх:

  • Тематика. Шукали сайти, присвячені авіації в цілому, або вертолітного теми зокрема.
  • Кількість реклами на сайті. Якщо сайт забитий миготливими банерами – відразу відмітали.
  • Наявність блогу чи іншого розділу, а також частотності публікації в них вмісту. Якщо контент публікується систематично, значить сайт «живий».
  • Якість наявного вмісту.
  • Наявність коментарів, лайків, переглядів публікацій. Хороший показник того, що сайт затребуваний ЦА.
  • Показники перевірки сервісом Check Trust, основні з яких – Траст і Спам. Де: Траст – показник якості посилального профілю сайту від 0 до 100. Спам – показник заспамленности сайту від 0 до 100 (сервіс в описі попереджає, що даний показник розраховується за власною формулою).
  • Термін розміщення. Нас цікавлять тільки навічно.
  • Вартість. Бюджет, який ми визначили на місяць під цю задачу – 30.000 рублів.

  Без оцінки за Check Trust нами було підібрано 36 майданчиків. Далі, при перевірці сервісом ми фільтрували за шкалою, яку пропонує сам сервіс:

  – по Трасту

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  – за Спаму

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Загальна після перевірки сервісом кількість відповідних нам сайтів знизилося до 12, оскільки аналіз показав низький рівень трасту і високий спаму по ряду сайтів.

  Наведу звіт Check Trust:

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Сам підбір майданчиків зайняв не так багато часу – один робочий день. Складніше виявилося з тим, як вийти на зв’язок з власниками або менеджерами і отримати від них зворотний зв’язок. На деяких сайтах вказані тільки e-mail, немає телефону, по пошті – або відповідають із сильною затримкою, або взагалі немає відповіді.

  Ми відправили запити всіх 12-ти майданчиків. Отримали відповідь від трьох з них. Виходячи з наших вимог два з них нас не влаштували. Зокрема, за ціною. Одна з майданчиків назвала спочатку вартість 15.000 рублів. Потім, коли ми вже дали позитивну відповідь, відправили статтю на ознайомлення, менеджер змінив вартість на 45.000 рублів, пославшись на те, що раніше вислав нам неактуальний прайс.

  З другого відповіді – не влаштував термін розміщення. За скрину листи нижче видно, що нам пропонують тимчасове розміщення – на тиждень.

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Ми намагаємося отримати відповіді від усіх майданчиків. І паралельно шукаємо додаткові, акцентуючи увагу не тільки на сайтах суворо авіаційної тематики, але й інформаційних, з більш широкою ЦА. Оскільки вже очевидно, що якісних профільних сайтів в рунеті мало.

  Редизайн. Створення дизайн-макетів всіх сторінок сайту на підставі прототипу

  Нагадаю, одне з наших завдань – провести редизайн сайту з метою зробити сайт більш зручним і дружнім до користувача. Ми не планували кардинально змінювати дизайн, завдання для дизайнера стояла так – зробити його більш легким та сучасним. При цьому зберегти колишню колірну гаму – переважання білого, синього, елементи червоного.

  Проте зміна структури сайту, реалізація фільтра в розділі «Продаж вертольотів» вимагала все ж істотно видозмінити деякі з основних сторінок.

  Відзначу кілька суттєвих моментів у новому дизайні:

  • Змінили шрифт тексту з Arial на PT Sans. Arial порахували занадто побитим і важкуватим виходячи з нашої мети – зробити сайт легше.
  • Переробили лого з російської «ХелиКо Груп» на латиницю HeliCo Group. Коли ми запустили проект, клієнт повідомив нам, що хотів би зробити легкий ребрендинг – змінити написання лого на латиницю та додати слово Group. Ми врахували це побажання.
  • На головній сторінці з’явиться слайдер з фотографіями вертольотів під кожен бренд. Працює це наступним чином – при натисканні на бренд змінюється картинка і текст на слайдері.
  • На головній сторінці вирішили вивести блок-слайдер «Наші сертифікати». Тут ми пішли в розріз з розробленими раніше прототипами, оскільки по ходу більшого занурення в тематику бізнесу зрозуміли, що сертифікати – це те, на що потрібно звертати увагу клієнта, і їх варто винести на перший план, а не ховати внизу сторінки розділу «Про компанії», як це є на поточній версії сайту.
  • Принципово йшли від зайвих деталей – оформляли кнопки не звичними кнопками, а посиланнями, відмовилися від посилань типу «Детальніше» в блоках «Каталог вертольотів», «Останні новини». На наш погляд відхід від прямокутних кнопок також візуально робить сайт легше.

  За березень нами було зроблено:

 • три макета основних сторінок під десктопное дозвіл 960х540:
 • (щоб переглянути зображення, клікніть по посиланню)

  – Головна 960х540

  – Продаж вертольотів 960х540

  – Картка вертольота 960х540

  2. шість макетів під мобільний дозвіл 320х480:

  – Головна 320х480

  – Продаж вертольотів 320х480

  – Продаж вертольотів 320х480 з розкритим фільтром

  – Картка вертольота 320х480

  – Випадаюче меню

  – Форма заявки

  У планах на квітень доробити всі макети за прототипам у рамках завдання редизайну сайту.

  Остаточний вигляд сайту після редизайну:

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів
  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Виправлення технічних помилок

  У першому місяці роботи ми проводили технічний аудит сайту і виправляли виявлені помилки. Однак деякі з них ми не виявили, на що нам вказали читачі нашого блогу в коментарях до першого кейсу. У цьому місяці ці завдання ми доопрацювали. Це:

 • Виправлення 302-го редіректу
 • 302-ї редирект або так званий «тимчасово переміщений» для пошукових машин означає, що перенесення адреси носить тимчасовий характер, не постійний як при 301-м. Це дає пошуку сигнал про те, що потрібно продовжувати індексувати сторінку за старим урлу, при цьому користувачі повинні переходити на нову сторінку. Такий редирект виправдано використовувати, коли ви дійсно хочете лише тимчасово перенести сторінку на нову адресу. У нашому випадку 302-ї редирект явно був налаштований давно, до того ж вів на сторінки 404-й помилкою.

  Що зроблено: За допомогою програми Netpeak Spider виявлено перенаправлення 31 сторінки 404 помилки:

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Перехід по першій посиланням показав, що 302 редирект дійсно є:

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Що зроблено: реалізували редирект зі сторінки на сторінку з /. Подальша перевірка показала, що 302 редіректу більше немає.

 • Видалення дублів сторінок
 • З допомогою сервісу Netpeak Spider було виявлено 11 дублів сторінок, з яких дві повні дублі (на зображенні виділені кольором). Всі дублі ставилися до розділу каталогу з картками вертольотів:

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Що зроблено: в код сторінок у блоці head був доданий тег link з атрибутом rel=»canonical». Тим самим, для робота пошуковика були задані основні сторінки для індексації.

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Перенесення сайту на новий хостинг

  Ця задача виникла тому що ми, рівно як і клієнт, не мали доступу до хостингу Timeweb, на якому був сайт. І зрозуміло, що для повноцінного ведення проекту, при якому часто доводиться вносити зміни на сайт, цей доступ необхідний.

  Що зроблено: Ми зареєстрували і перенесли сайт на хостинг Reg.ru. Вибрали його, оскільки він перевірений нами на інших проектах. Цілком стабільний хостинг, технічна підтримка працює оперативно.

  Оформлення форми заявки

  Форма заявки присутня у всіх картках товару. При цьому вона перебувала в самому низу сторінки, виявити її можна було, тільки проскроллив сторінку. Необхідно було зробити її більш помітною і в цілому облагородити.

  Було:

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Що зроблено: Саму форму підписали, позначивши дію для користувача, трохи видозмінили, кнопку «Відправити» розмістили під формою посередині.

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  У кореневому розділі «Продаж вертольотів» вивели кнопку «Оформити заявку» під заголовок H1, при натисканні на неї сторінка автоматично скроллит на форму.

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Підписи до фото в «Галереї»

  В розділі «Галерея» спочатку було досить багато фото – з російських (Heli-Expo) і зарубіжних (EBACE) заходів, різних моделей вертольотів, з заводу-виробника Robinson. Але ні одна з них не була підписана. Хоча відомо, що підписувати фото і заповнювати тег alt потрібно, щоб сайт успішно ранжировался в пошуку «Яндекс.Картинки» і «Google Картинки».

  Було:

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Що зроблено: Приводити в порядок «Галерею» ми почали ще в лютому, тоді налаштували виведення зображень в окремому вікні. Не вистачало підписів. У березні ми написали і заверстали підписи до більшості зображень.

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Додавання кнопок шерінгу

  У розділі «Блог» реалізували кнопки для розшарювання за допомогою сервісу Яндекса «Поділитися»:

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Зробили це в три кроки:

 • Взяли код зі сторінки «Яндекс.Поділитися» і додали його на сторінку сайту в тег :
 • Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів
 • Далі контейнер, де виводяться наші кнопки, додали в шаблон сторінки:
 • Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів
 • Трохи видозмінили стилі кнопок на наш розсуд.
 • Додавання функціоналу для коментарів

  Ми обрали систему коментування Disqus. Вона дуже проста в установці і дозволяє читачам авторизуватися на сайті з будь облікового запису в соціальних мережах.

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Розпишу по кроках як додати на сайт сервіс Disqus:

 • Реєструємося на сайті https://disqus.com
 • Далі натискаємо сюди
 • Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів
 • Потім сюди
 • Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів
 • Заповнюємо поля
 • Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів
 • Вибираємо, до якої CMS підключити. У нашому випадку це:
 • Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів
 • Копіюємо запропонований код
 • Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів
 • Вставляємо його перед закриваючим тегом
 • Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Переробка шаблону картки товару

  Зовнішній вигляд сторінки з карткою товару, а також інформативність її змісту безпосередньо впливають на рішення користувача – купити/не купити. У випадку з нашим сайтом в картці вертольота потрібно відображати багато технічних нюансів, зокрема це: габарити, льотно-технічні характеристики, дані про силовій установці, паливної системи та ін Все це потенційний покупець враховує при виборі.

  Те, як були заповнені картки вертольотів нас абсолютно не влаштовувало – всі характеристики були заверстаны суцільним полотном, хоча в шаблоні сторінки були передбачені таби – спеціальні блоки над фото – для окремих параметрів. Але майже в кожній картці вони були заповнені хаотично, або залишалися порожніми.

  Ось як виглядала картка раніше:

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Що зроблено:

  Потрібно було якось структурувати всю наявну інформацію. Причому зробити це компактно і органічно. Враховуючи те, що паралельно ми розробляємо нові макети для редизайну, і незабаром вид карток значно зміниться, було прийнято рішення не міняти картку кардинально на поточній версії сайту, не витрачати на це час, а просто навести в ній порядок. Таби ми перемістили під фото і заповнили їх інформацією.

  Стало:

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Редагування та верстка карток товару

  Каталог вертольотів і додаткового обладнання на сайті періодично змінюється – якісь позиції додаються, якісь прибираються. Клієнт інформує нас про це, надсилає необхідну інформацію, ми її редагуємо і розміщуємо.

  У березні було відредаговано і заверстано вісім карток:

  • Додатковий паливний бак для вертольотів Robinson R66
  • Вертоліт Robinson R66 Turbine Marine
  • Система екстреного приводнення для вертольотів R66 з накладками
  • Вантажний кошик для вертольотів AIRBUS HELICOPTERS EC130 B4/EC130 T2
  • Вантажний кошик для вертольотів AIRBUS HELICOPTERS AS350B3
  • Вантажний кошик для вертольотів ROBINSON R44 І R66
  • Електричний візок для транспортування вертольотів ROBINSON R22, R44 І R66

  Написання і верстка новин

  Було написано і заверстано три новини за инфоповодам від клієнта:

  • Порівняння якості навчання на курсах інженерно-технічного складу авіаційних навчальних центрах Росії і Європи.
  • Компанія «ХелиКО Груп» збільшила комличество вертольотів, які може обслуговувати.
  • У продажу з’явилася система посадки на воду для вертольотів R66

  Написання і верстка текстів до розділів

  Було написано, оптимізовано та розміщено 7 текстів до розділів:

  • http://helico-russia.ru/uslu/helicopter_tours/
  • http://helico-russia.ru/galleries/video_gallery/video/
  • http://helico-russia.ru/galleries/
  • http://helico-russia.ru/additional_equipment/dopolnitelnoe-oborudovaniya-dlya-vertoletov-bell/
  • http://helico-russia.ru/galleries/photo_albums/
  • http://helico-russia.ru/news/
  • http://helico-russia.ru/additional_equipment/gsm/

  Результати

  Дивимося на результати по трафіку:

  Загальний трафік за березень склав 2509 унікальних відвідувачів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року (за березень 2015 – 1719 унікальний користувач) це на 790 переходів більше. У порівнянні з лютим 2016 — падіння на 1007 візитів.

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Пошуковий трафік становив 1207 переходів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року (за березень 2015 – 1486 переходів) це на 279 переходів менше. У порівнянні з лютим 2016 падіння на 203 переходу.

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Передбачаючи питання і коментарі про те, що трафік не росте і навіть знизився. Так, трафік дійсно просів. Але пропоную поглянути на інші показники, поведінкові:

  Глибина перегляду:

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Час на сайті:

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  Відмови:

  Контент-маркетинг в складній тематиці (публічний кейс). Частина 3: створення контенту та дизайн-макетів

  З графіків видно, що поведінкові метрики сайту з лютого помітно покращилися. Цей проміжний результат, тренд дає нам впевненість в тому, що ми рухаємося в правильному напрямку і це тільки початок.

  По трафіку – теж, ми в цьому не сумніваємося. Наберіться терпіння і слідкуйте за нами

  Висновок

  На закінчення наведу список основних завдань на квітень:

  • Написання і верстка 4-х статей в Блозі
  • Розміщення 2-х статей на зовнішніх майданчиках
  • Створення e-mail-стратегії розсилки
  • Підготовчі роботи для проведення e-mail розсилки
  • Рекламна кампанія на Facebook, Instagram (просування матеріалів Блогу)
  • Створення адаптивних дизайн-макетів
  • Верстка макетів

  Update. Наступні частини кейса:

  • Частина 4: створення контенту, соціальні мережі та email-розсилка
  • Частина 5: дистрибуція контенту, промоушн, ретаргетінг
  • Частина 6: про лидах, сервісі Snip.ly і фейле з рекламою Vkontakte
  • Частина 7: про прямих витратах на рекламу, впізнаваності бренду на Facebook і сервіс Pepper