Контент-маркетинг вбиває копірайтинг і залишає без роботи копірайтерів

375

Копірайтери насолоджуються життям і впевнено будують плани на майбутнє. Вони чекають підвищеного попиту на свої послуги у зв’язку з перетіканням рекламних бюджетів в інтернет. Однак дуже скоро багатьом копірайтерам доведеться освоювати нові спеціальності. Копірайтинг як вид діяльності йде у минуле через незатребуваність.

Чому контент-маркетинг вбиває копірайтинг і що робити копірайтерам, щоб не залишитися без роботи?

Контент-маркетинг вбиває копірайтинг і залишає без роботи копірайтерів

Копірайтинг більше не працює

Щоб переконатися в цьому, варто почати з визначення. У «Вікіпедії» сказано, що копірайтинг — це професійна діяльність з написання рекламних та презентаційних текстів. Професійні копірайтери іноді підкреслюють, що займаються створенням саме рекламних текстів. Вони стверджують, що автори всіх інших текстів не повинні називатися копірайтерами. А обрані копірайтери і зовсім стверджують, що створюють тексти, що продають.

Контент-маркетинг вбиває копірайтинг і залишає без роботи копірайтерів

Копірайтинг — це рекламний текст. Це означає, що копірайтинг не працює. Ви знаєте, що аудиторія не сприймає традиційні рекламні повідомлення. Більше того, люди активно захищаються від реклами. Телеглядачі і радіослухачі часто перемикають канали, щоб не дивитися і не слухати рекламні блоки. Інтернет-користувачі можуть скористатися ще більш ефективними інструментами.

Зверніть увагу на наступний приклад:

Контент-маркетинг вбиває копірайтинг і залишає без роботи копірайтерів

Рекламодавець заплатив за банер в діловому виданні «Ведомости» і розраховує на ефективність цієї інвестиції. А що думають з цього приводу читачі «Ведомостей»?

Контент-маркетинг вбиває копірайтинг і залишає без роботи копірайтерів

Користувач залишив на екрані тільки текст нотатки з ілюстраціями, видаливши зайві на його думку елементи за допомогою надбудови для Mozilla Firefox Nuke Anything Enhanced. Це зайняло у нього дві секунди: досить виділити корисні елементи сторінки, натиснути праву кнопку миші і вибрати пункт меню «Видалити все інше». У категорію «все інше» звичайно ж потрапив рекламний банер з усіма грошима, витраченими на купівлю рекламного місця, роботу дизайнерів і копірайтерів і т. п.

Багато людей воліють читати новини, аналітику, користувальницькі огляди та іншої веб-контент за допомогою електронних книг. Електронний папір менше стомлює очі порівняно з монітором ПК, так і лежачи на дивані зручніше читати. Скориставшись спеціальним плагіном, власник e-book може одним натисненням кнопки відправити на свій пристрій будь-яку веб-сторінку. Чи варто говорити, що розробники плагінів подбали, щоб на екрани «читалок» не потрапляли зайві елементи?

Контент-маркетинг вбиває копірайтинг і залишає без роботи копірайтерів

Чи варто нагадувати, що на екранах мобільних гаджетів не залишається місця для реклами? Інтернет-користувачі не помічають рекламних оголошень або активно з ними борються. Немає причин припускати, що вони не чинять так з рекламними текстами. У кращому випадку аудиторія не помічає продукти копірайтингу. У гіршому читач просто закриває сторінку з настирливим текстом або видаляє його з допомогою якої-небудь надбудови для браузера.

На зміну копірайтингу йде… копірайтинг

Копірайтинг — це не тільки створення рекламних і продають текстів у традиційному розумінні. Повернувшись до «Вікіпедії», можна переконатися, що рекламними та презентаційними можна вважати всі тексти, прямим або непрямим чином рекламують і популяризують товар, компанію, послугу, ідею, людини. А в англомовній «Вікіпедії» копірайтингом називається написання рекламного або маркетингового тексту, який переконує споживача купити продукт або впливає на його погляди. Ще раз зверніть увагу, копірайтингом можна назвати будь-який маркетинговий текст, впливає на погляди споживача.

Є технічний опис товару маркетинговим текстом? Так. Чи впливає воно на погляди споживача? Так. Хочете більше? Є новину маркетинговим текстом? А така:

Контент-маркетинг вбиває копірайтинг і залишає без роботи копірайтерів

Журналісти Bloomberg написали замітку про зростання вартості акцій «Яндекса» після підписання угоди з Facebook. Це об’єктивна новинна журналістика. Але хіба повідомлення про двократному зростанні вартості акцій за минулий рік не носить маркетингового характеру? Співробітники «Яндекса» не мають відношення до появи цієї новини на сайті Bloomberg. Але вона працює на бренд пошукової системи і поліпшення його ринкових позицій.

Новини можуть бути маркетинговими текстами. А якщо ви володієте ньюсджекингом, новини перетворюються у дуже потужний інструмент маркетингу.

В епоху глухоти аудиторії до реклами копірайтингом доречніше називати написання маркетингових текстів: споживчих оглядів, керівництв how-to, аналітичних матеріалів та іншого корисного для аудиторії експертного контенту.

Контент-маркетинг не проживе без копірайтингу та хвилини

Копірайтинг у вузькому (рекламному) розумінні цього терміна справді вмирає. Аудиторія просто не помічає рекламні тексти, тому копірайтери-рекламісти все частіше стріляють холостими патронами.

Однак аудиторія постійно потребує нових відомостях. Це парадокс нашого чудового світу: людина існує в умовах надлишку даних та інформаційного шуму, але відчуває інформаційний голод. Це створює практично тепличні умови для контент-маркетингу.

Чому контент-маркетинг вбиває копірайтинг, якщо не проживе без нього і хвилини? Тут все ясно: на відхід у минуле приречене створення рекламних текстів. Тих, які кричать, хваляться, нав’язують. А ось копірайтинг в широкому сенсі цього терміна є і буде одним з основних інструментів контент-маркетингу.

Яким має бути копірайтинг в епоху контент-маркетингу

Вище сказано, що копірайтинг — це базовий інструмент контент-маркетингу. Простіше кажучи, копірайтери створюють контент, з допомогою якого здійснюється маркетинг продукту. Копірайтинг для контент-маркетингу — це мука для пирога.

Але одночасно копірайтинг грає роль маркетингової родзинки. Копірайтери створюють унікальний інформаційний портрет бренду та продукту, привертають увагу потенційних клієнтів, забезпечують емоційну залученість аудиторії, формують лояльність.

Наступні рекомендації допоможуть вам одночасно використовувати копірайтинг як базового інструменту, так і в якості секретного інгредієнта або родзинки маркетингових кампаній:

 • Створюйте інформативний контент експертного рівня. В цьому випадку він буде корисним для читачів. Корисність — це основа успіху в контент-маркетингу.
 • Говоріть зрозумілою для аудиторії мовою. Читачі повинні легко сприймати і розуміти ваші слова.
 • Давайте клієнтам можливість вибирати. Батькам неважливо, якого кольору чашка, з якої дитина п’є молоко. Продавцю за великим рахунком неважливо, який саме ноутбук або телефон купує клієнт.
 • Уявіть, що ви продаєте ноутбуки. В асортимент вашого магазину входять 100 лептопів. Звичайно, ви можете створити 100 рекламних текстів. У першому ви напишіть, що ноутбук № 1 — найкращий і ергономічний, тому його варто купити. У другому скажете, що ноутбук № 2 дуже стильний і потужний. У третьому доведеться сказати, що ноутбук № 3 трішки ергономічнєє ноутбука № 1 і потужніше ноутбука № 2. Страшно уявити, як ви будете рекламувати ноутбук № 37.

  Чи Не краще допомогти покупцям самим вибрати лептоп? Для цього досить створити керівництво по вибору і 100 технічних описів.

 • Взаємодія з аудиторією на емоційному рівні. Якщо це неможливо робити на корпоративному сайті, використовуйте соціальні мережі та блоги. Гумор, нетематические обговорення, конкурси, — ось деякі ідеї для підвищення емоційної залученості клієнтів.
 • Задовольняйте потреби аудиторії. Клієнт банку потребує не в рекламі депозитів з капіталізацією або щомісячною виплатою відсотків. Йому не потрібні запевнення в стилі «наш банк самий надійний». Вкладник хоче зрозуміти, які умови вкладу вигідні саме для нього. Також він хоче знати, яким чином банк захищає його заощадження.
 • Копірайтери не залишаться без роботи

  Для цього вони повинні зрозуміти, що аудиторія не потребує в рекламних текстах. Люди хочуть самі обирати постачальників товарів і послуг, а також їх продукти. Щоб не залишитися без роботи, копірайтери повинні навчитися писати маркетингові тексти. Такі, що впливають на погляди споживачів і допомагають їм вибирати.

  Читайте також:

  • Любіть ваших копірайтерів
  • Синдром невидимого контенту: методи лікування та профілактики
  • Найпоширеніші помилки копірайтерів