Контент-маркетинг від Матвія: чому маркетолога вчить Біблія?

359

Навіть якщо ви не читали Біблію, не вірите в християнського Бога або повністю його заперечуєте, з сарказмом дивіться на сучасну церкву, можу посперечатися, що навіть у цьому випадку ви в курсі більшості історій, які несуть на своїх сторінках Новий і Старий завіти. Чи це не доказ успішності контенту – його абсолютна всюдисущість і два з половиною мільярда активних фоловерів по всьому світу? Є чому повчитися!

Контент-маркетинг від Матвія: чому маркетолога вчить Біблія?

Хіба є бренд успішніше?

Давайте забудемо на хвильку, що Християнство – це релігія і основа переконань для мільярдів жителів планети. Це дозволить нам поглянути на нього, як на успішний бренд. Мабуть, найуспішніший за всю історію. Що зробило його таким?

Попереджаючи критику, скажу. Не бачу нічого поганого в тому, щоб називати Християнство брендом. Приміром, Британська асоціація охорони здоров’я – теж бренд-приклад для маркетологів.

Головна зброя Християнства – слово. Якщо бути точніше – 773 692 слова – унікальний контент, який у всі часи залишається актуальним і не вимагає оновлення. Історії з цієї книги завжди залишаються цікаві споживачеві і змушують його ділитися ними один з одним. Хіба не цього навчає вас майже кожна стаття чи посаду контент-маркетингу?

Контент-маркетинг від Матвія: чому маркетолога вчить Біблія?

А тепер згадаймо біблійні сюжети – Ної і великий потоп, 10 єгипетських страт, Вавилонська вежа, зрада Іуди. Всі вони досі передаються один одному – знімаються багатомільйонні блокбастери, пишуться картини, створюється музика. Їх аудиторія – мільярди людей по всьому світу. Ці історії знає кожен другий житель планети. Саме така контент-стратегія зробила Християнство релігією номер 1 на цьому своєрідному ринку. Але сторителлинг – це ще не все!

Читайте також: Хто вбив сторителлинг?

Чому такий підхід працює?

Запорука успішності контент-маркетингу – непорушні правила, головна ідея компанії, навколо якої створюється тематичний контент і освоюються точки контакту з споживачем. У Християнства така ідея є, і вона чітко прописана в головній контент-стратегії. Здогадуєтеся, до чого я веду? Правильно – 10 заповідей – набір законів, які управляють Християнством і визначають тон спілкування з клієнтами.

Контент-маркетинг від Матвія: чому маркетолога вчить Біблія?

Успіх вашого повідомлення залежить від того, яку історію ви вирішите розповісти. Що корисного повідомте оточуючим, зумієте стати частиною життя вашого клієнта? Це добре засвоїли в Red Bull, про яких ми вже розповідали – їх сайт, якщо не Біблія, то вже точно докладне керівництво для екстремалів. Якщо таких брендів стане більше, всі тільки виграють. Як це зробити? Біблія для цього використовувала (або винайшла?) 6 інструментів контент-маркетингу.

1. Короткі послання

Той, хто писав Біблію, першим зрозумів, що на лонгриды у користувача часто просто немає часу, а тому найдовша книга в Біблії – книга Псалмів (Псалтир) – 150 коротких віршів, які викладають «благочестиві роздуми захопленого серця віруючого при різних життєвих випробуваннях».

Творець Біблії був чудовим психологом і точно знав, що людина швидше реагує і охоче ділиться короткими повідомленнями (особливо, якщо для цього треба не пару разів клацнути мишкою, а віщати з уст в уста). А через 1500 років з’явилися рекламні слогани, «Твіттер» і «ВКонтакте» з «розумними» життєвими думками і цитатами великих, які так добре шерятся в Мережі.

Контент-маркетинг від Матвія: чому маркетолога вчить Біблія?
Читайте також: Що краще: лонгриды або короткі статті? Кейс «Текстерры»

2. Образотворче мистецтво – ікони, картини, малюнки, меми…

У будь-галереї світової значимості знайдеться предостатньо картин з біблійними сюжетами – «Мадонна» да Вінчі, «Давид» Караваджо, «Сікстинська капела» Мікеланджело. Як і сотні років тому, ці роботи надихають публіку, змушують захоплюватися, обговорювати, розповідати один одному.

Що цікаво, більшість з них писалися не за власним натхненням, а на замовлення католицької церкви, тому що вже тоді було ясно – графічний контент діє сильніше і глибше. Доходило до того, що в епоху Караваджо художник не міг вважатися таким, що відбувся, поки не отримає дозвіл церкви на один з біблійних сюжетів. Ось це авторитет бренду.

Через 1500 років з’явилися Instagram, Pinterest, Flickr. Маркетологи зробили «відкриття» про значущість інфографіки. З’явилися меми і цілі компанії, які з їх допомогою просувають бренди в соціальних мережах.

Контент-маркетинг від Матвія: чому маркетолога вчить Біблія?
Читайте також: 7 кращих сервісів для створення відео-інфографіки

3. Проповіді

Біблія передбачає церковні служби, спільне читання молитов, активну роботу з відвідувачами. Сучасний маркетинг і PR теж постійно шукають точки контакту з покупцем – конференції, форуми, блоггерские тусовки, мітинги, навчальні тренінги і навіть корпоративи. Мета і тих, і інших – підтримка інтересу слухачів, робота з цільовою аудиторією.

4. Користувальницький контент

Не всі картини і скульптури були створені на замовлення церкви. Біблійні сюжети настільки точно зачіпають болю цільової аудиторії, що надихають її на створення й розповсюдження власного контенту. Цей факт – один з найважливіших показників успішності тематичної стратегії.

Контент-маркетинг від Матвія: чому маркетолога вчить Біблія?

5. Експертна думка

Всі значущі події Нового завіту пов’язані з однією особистістю – Ісусом Христом. Йому належать всі пам’ятні висловлювання і непорушна вірність суджень. За ним слідують, йому слухають, його шанують і переймають мудрість. Він каже вірити – ви вірите, він говорить жертвувати на храм – ви жертвуєте.

Це вдалий приклад influencer-маркетингу – маркетингу впливу, який заснований на думці всім популярною і шанованою особистості і її діалозі з вашим покупцем. Це Стів Джобс для Apple, Марк Цукерберг для Facebook або відомі в Росії блогери – Макс +100500 і Олена Кригина. Немає з Христом я їх не порівнюю, хоча для багатьох «яблучних» фанатів Джобс схожий на Бога.

Контент-маркетинг від Матвія: чому маркетолога вчить Біблія?
Читайте також: Думки експертів ринку про боротьбу «Яндекса» з SEO-посилання

6. Сезонність

Пік активності та посилення віри серед Християн припадає на релігійні свята. У ці дні ставиться найбільше свічок у храмах товчеться більше всього народу, купується максимум іконок і жертвується максимум грошей. І все б було логічно і чесно, якщо б ці дати і події початку були задумані. Але ні, майже всі дати були запозичені з язичеських вірувань, щоб посилити бренд Християнства і збільшити лояльність серед потенційних споживачів віри.

Контент-маркетинг від Матвія: чому маркетолога вчить Біблія?

10 заповідей контент-маркетингу, яким вчить Біблія

 • Створіть гідну наслідування і слідуванню ідею – розробіть стратегію контенту.
 • Використовуйте сторителлинг, щоб додати фарб в свою ідею.
 • Надихайте – станьте частиною життя споживача.
 • Не бійтеся створювати нове – творите історію.
 • Тестуйте різні форми контенту – лонгриды, короткі повідомлення, графіку.
 • Залучіть (або створіть!) шановного експерта в захист бренду.
 • Використовуйте ключові дати, щоб акцентувати увагу аудиторії.
 • Поширюйте контент усіма можливими способами – форуми, конференції.
 • Зробіть головну ідею – центром компанії. Спирайтеся на неї у всіх бізнес-процесах.
 • Проповідуйте – несіть в маси свою ідею. Пишіть гостьові пости, створюйте вірусний контент, спровокуйте споживача ділитися ним в соціальних мережах.
 • Звичайно, поява ЗМІ, інтернету та нових способів передачі інформації внесло свої корективи, але ці методи до цих пір працюють. Погодьтеся, нерозумно було б обійти стороною контент-стратегію, міцність якої перевірена століттями.

  P. s. Сподіваюся, я не зачепив цією статтею ваших почуттів. Будь-які порівняння релігії і комерційних компаній зроблені тільки для наочності ефективності стратегії.