Контент-маркетингова революція вже почалася

334

Контент-маркетинг з’явився не вчора, але розвиток пошукових технологій стало причиною того, що в даний час він переживає найбільш бурхливе зростання за всю свою історію. Зникнення бар’єрів на шляху інформації, викликане розвитком інтернету в цілому та пошукових технологій зокрема, — ось головна причина «тектонічних» змін у галузі.

У минулому, до появи мережі, бізнес стикався з трьома перешкодами, намагаючись публікувати контент в популярних виданнях:

  • Готовність аудиторії реагувати на інформацію, її довіра до неї. Навіть великий бізнес повинен був публікувати матеріали виключно в ділових виданнях і профільних ЗМІ, щоб клієнти повірили представленими даними. Сьогодні ви повинні просто створювати якісний контент, щоб викликати довіру у споживача. Ресурс, на якому публікується матеріал, грає насправді вже другорядну роль.
  • Дефіцит талантів. Великі корпорації і малий бізнес стикалися з неможливістю створювати та публікувати якісні матеріали, так як більшість журналістів прагнули працювати виключно у незалежних виданнях. Сьогодні письменники, журналісти, редактори з готовністю допомагають представникам будь-індустрії випускати якісні інформаційні матеріали. Більш того, більшість нових робочих місць для журналістів вже з’являються не в ЗМІ, а в бізнес-структурах або агентства, що надають послуги компаніям, – подивіться на вакансії журналіста, наприклад на HH. Журналістська робота на бізнес вже перестала вважатися порушенням професійної етики.
  • Технології. Створення власного ЗМІ вимагало величезних вкладень до появи інтернету. Сьогодні ви можете почати публікувати контент в особистому діловому блозі, витративши всього лише 5 хвилин на його створення. Скориставшись безкоштовною блог-платформою, ви легко станете видавцем.

Отже, контент-маркетинг сильно змінився під впливом інтернету. Однак саме 2013-й стане датою початку контент-маркетингової революції. Іншими словами, глобальні зміни в контент-маркетингу тільки починаються.

Нижче наведено три події січня цього року, які сигналізують про початок масштабної трансформації галузі.

Термін «контент-маркетинг» став домінуючим галузевим пошуковим запитом у закордонному сегменті інтернету

Англомовні користувачі пошукових систем ще кілька років тому з однаковою частотою використовували близько 20 різних ключових фраз, синонімічних контент-маркетингу (наприклад, «просування статтями»). І тільки на початку 2013 року пошуковий запит «контент-маркетинг» став домінуючим, при цьому конкуренція за цим запитом незмінно росте, середня ставка в Google Adwords (з таргетуванням тільки на Великобританію і США) за цим запитом досягає 30 доларів за перехід і практично вже не падає нижче 20. Що, природно, говорить про бурхливої конкуренції на все ще молодому ринку контент-маркетингу, а конкуренція – про попит на контент-маркетингові послуги. При цьому, що цікаво, починаючи з 2004 року, частотність запиту search marketing падає, а частотність запиту content marketing зростає. У січні 2013-го року графіки максимально наблизилися один до одного.

Контент-маркетингова революція вже почалася

У рунеті пошукова фраза «контент-маркетинг» поки поступається в популярності запитів, пов’язаних з пошуковим просуванням, пошуковою оптимізацією, створенням контенту і т. п. Згідно сервісу Wordstat.Yandex.ru користувачі в рази частіше використовують терміни «копірайтинг», «seo-оптимізація», «просування статтями», порівняно з фразою «контент-маркетинг». Проте ця ситуація буде змінюватися по мірі появи нових і нових прикладів успішної реалізації контент-маркетингових стратегій. Ну і динаміка зростання запиту «контент-маркетинг», звичайно, вражає. Очевидно, попит на контент-маркетингові послуги в Росії знаходиться тільки на старті.

Контент-маркетингова революція вже почалася

Зверніть увагу, в англомовному сегменті інтернету пошуковий запит «контент-маркетинг» впритул наблизився за частотності використання фразі «пошуковий маркетинг». У рунеті фраза «пошукова оптимізація» поки залишається майже в десять разів більше частотної порівняно із запитом «контент-маркетинг».

Чому ріст популярності пошукової фрази «контент-маркетинг» в англомовному інтернеті є позитивним для індустрії? Фахівці з просування бізнесу в мережі поступово наближаються до консенсусу у вживанні термінів. Російськомовні користувачі пошукових систем теж будуть використовувати запит «контент-маркетинг» частіше за інших фраз. Навіть короткий і зручний для використання в пошуку слово «SEO», в общем-то, буде втрачати свою актуальність. Чому?

Давайте на цьому зупинимось і поговоримо окремо. Насправді здається, що seo – це всього лише абревіатура: оптимізація під пошукові системи. Буде існувати оптимізація під пошукові системи? Так, буде – це очевидно. Але абревіатури (як і будь-які інші слова) мають семантичне значення, яке ми в них вкладаємо. Під абревіатурою seo криється не тільки «оптимізація під пошук», але і методи, якими вона досягалася. Змінюються методи — повинна змінюватися і термінологія. А чому повинні змінитися методи, ми вже неодноразово писали, наприклад тут.

Компанії McMurry і TMG об’єдналися, утворивши найбільше контент-маркетингове агентство в США

Іншим – і досить важливим показником «зрілості» ринку є операції по злиттю і поглинанню. Тут теж у контент-маркетингу – вже – ок.

На початку січня поточного року інвестиційна компанія Wicks Group забезпечила злиття провідних американських контент-маркетингових агентств McMurry і TMG. Утворена в результаті операції організація стане найбільшим в США гравцем ринку контент-маркетингу. Ймовірно, це не останнє злиття в індустрії — великі гравці будуть поглинати невеликі фірми, консолідуючи у своїх руках ресурси і технології.

Російський ринок контент-маркетингу приречений йти по шляху консолідації та укрупнення. Ми, наприклад, за рік зросли втричі за всіма ключовими показниками 🙂

Як контент-маркетинг переміг гуру PR-індустрії Річарда Едельмана

На початку січня 2013 року відомий фахівець в області PR Річард Едельман написав у своєму блозі: «Я завжди залишався противником розмивання меж між рекламою і PR. Тепер я готовий змінити свою позицію. Я все ще вважаю, що основне завдання бізнесу — працювати так, щоб журналісти і блогери захотіли написати про нього. Але я визнаю поява нової життєво важливою індустрії, основна мета якої — створювати якісний контент і розповідати про бізнес від його імені». Ви скажете — яке нам діло до якогось там Едельмана? А якщо я додам до цього, що Річард Едельман — це той самий чувак, який заснував найбільшу компанію в сфері Public Relations, з 66 представництвами у різних країнах і більш ніж 4500 співробітниками по всьому світу. А?

Як видно з повідомлення, пан Едельман говорить про корпоративному сторителлинге і контент-маркетингу. Він також зазначає, що «реклама стає більш ефективною, якщо ви можете сказати щось важливе для клієнта з її допомогою». Так-так-так, мова йде про самоцінності транслюється від імені бренду інформації.

Є співробітники PR-агентства кращими фахівцями в області розвитку корпоративних ЗМІ та створення великих обсягів якісного контенту? Це питання залишається відкритим. Але багато компаній, що працюють в області PR, займуться контент-маркетингом в найближчий час, це факт – хочете ви того, чи ні.

Майбутнє контент-маркетингу

Отже, січень 2013 ознаменувався трьома подіями, які можна порівняти з сигнальним пострілом «Аврори» під час відомих подій 1917 року. Вони стали початком революції в індустрії контент-маркетингу. Що ж чекає на цю галузь в найближчому майбутньому? Давайте поглянемо уважніше.

  • Консолідація ринку буде відбуватися не тільки шляхом злиття контент-маркетингових агентств. Великий бізнес буде активно інвестувати кошти у придбання та створення власних онлайн-ЗМІ та редакцій, які працюють в цілях поліпшення якості і кількості транслюється через веб інформації.
  • Індустрія зіткнеться з хаосом і безладом, коли всі фахівці в області реклами, SEO, SMM і т. п. вирішать, що відтепер вони займаються виключно контент-маркетингом. Однак конкуренція розставить все по місцях — на ринку контент-маркетингу залишаться тільки сильні і професійні гравці, що мають компетенції у створенні та розповсюдженні контенту.
  • Брак кваліфікованих кадрів у сфері контент-маркетингу ще більше зросте.
  • Останній пункт вимагає повторення — брак кваліфікованих кадрів ще більше зросте.

Контент-маркетинг виведе просування бізнесу в інтернеті і офлайні на новий рівень. Якісні та інформативні статті, огляди, презентації та відео стануть головним інструментом залучення і утримання клієнтів.

Ви вже готові до змін?

Спасибі Джо Пулицци за матеріал 3 Critical Content Marketing Trends that Signal Big Industry Changes Ahead – щось звідти ми почерпнули.