Кращі стратегії линкбилдинга в 2013 році

353

Пошукові технології зробили якісний стрибок за останні кілька років. Основний фактор ранжування сайтів, побудований на посилальної авторитетності сайту, не втратив свою актуальність, але дуже сильно змінився. Зміни пов’язані, насамперед, з тим, що посилальне ранжування – интструмент, легко піддається манипауляциям і пресингу. 2013 рік в якомусь сенсі можна назвати переломним. Або ви почнете працювати з зовнішньої посилальної масою інакше, або будете втрачати свої позиції.

Про принципи роботи із зовнішніми посиланнями

Для Яндекса, загалом-то, це характерно вже давно, в Гуглі стало очевидним після впровадження алгоритму «Пінгвін» — масова закупівля посилань більше не працює. Давайте трохи зупинимося на цьому моменті. Основний інструмент оптимізаторів останніх років – закупівля низькоякісних (тобто дешевих) посилань, як правило в оренду (це ще дешевше), преимущенственно через посилальні агрегатори і біржі. Посилальні бюджетів по великій кількості проектів досягали десятків і навіть сотень тисяч рублів. Саме кількістю посилань здійснювався пресинг видачі, логіка була зрозуміла, і в якійсь мірі ситуація підтримувалася самими пошуковими системами – якщо велика кількість сайтів посилаються на документ з певним анкором, значить, документ, дійсно пов’язаний з цим анкором. Виходячи з цього оптимізатори при роботі з сылочным оточенням виділяли чотири основні метрики, на які імовірно – звертають увагу пошуковики: кількість посилань, якість майданчиків-донорів, різноманітність посилальної маси і швидкість появи нових посилань. Існую чи надійні способи їх вимірювання і оцінки?

Очевидно, що сьогодні, незалежно від тематики ресурсу, слід приділяти більше уваги якості зовнішніх посилань, ніж їх кількості.

Звичайно, якщо ви хочете займати перші місця у видачі по високочастотним запитам, кількість посилань все-таки роль грає – ми з цим сперечатися не будемо. Але якість посилань стає більш важливим критерієм навіть при просуванні високочастотних запитів. Важливо пам’ятати, що підходи нульових років до вибудовування зовнішнього посилального оточення більше не працюють. Раніше ви могли придбати багато лінків, що саме по собі давало результат. Сьогодні велика кількість низькосортних посилань може шкодити проекту.

Розглянемо це на прикладі. Ваш конкурент може мати тисячі, десятки або навіть сотні тисяч зовнішніх посилань. А ви можете обійти його, маючи всього лише три-чотири десятки лінків. Повірте, ми розуміємо, про що говоримо, ми проробляли цей фокус багато разів последие пару років. Суть в тому, що ваш сайт буде ранжируватися вище, якщо чотири десятки зовнішніх посилань на нього мають більш високу якість, а також якщо вони з’являлися поступово протягом певного часового проміжку. Іншими словами, пошукові системи віддають перевагу природним лінками.

Органічне нарощування посилальної маси відбувається повільно. Пошукові системи знають про це, тому підозріло ставляться до появи тисяч нових лінків на день, тиждень і навіть місяць. Часто ми чуємо таке питання: скільки посилань повинно з’являтися, щоб це не призвело до «посилального вибуху»? Відповідь тут проста: пошук вміє обробляти великі масиви даних, він вибудовує якусь медіану по вашій тематиці. Якщо сайтів вашої тематики в середньому отримують по 2-5 посилань на тиждень, зростання зовнішнього посилального оточення на 200-300 лінків на тиждень – це не привід для фільтрації цих посилань?

Як вибрати оптимальну швидкість нарощування посилальної маси? Уявіть, що ви хочете отримати посилання на сторінку, просувається по конкурентному запиту, – наприклад, «корм для собак». Ви розумієте, що самі цінні з точки зору пошукових систем посилання ви отримаєте з сайтів, які входять в топ-1000 або навіть топ-100 по цьому ключовому словосполученню. Отже, щоб отримати якісні природні лінки, вам треба знайти сотні сайтів і поспілкуватися з їх власниками, зацікавити їх якимось чином на вас посилання. Це не питання одного дня або тижня, правда? Алгоритми «пошукачів» враховують це.

До того ж, ви повинні пам’ятати про розмаїтті, яке забезпечується постійним зміною анкорів. Пошукові системи будуть вважати ваші посилання неприродними, якщо в якості «якоря» буде використовуватися одне словосполучення — «корм для собак». Анкор до ваших лінками повинні включати різні варіанти ключових слів. Посилання повинні виглядати настільки натуральними, наскільки це можливо.

Резюмуючи відповідь на питання про критерії оцінки роботи із зовнішніми посиланнями, рекомендуємо використовувати наступні принципи:

  • Тихіше їдеш, далі будеш — помніть цю приказку, думаючи про оптимальної швидкості нарощування посилальної маси.
  • Біжіть за якістю посилань, а не за кількістю.
  • Не варто купувати тисячі лінків. Краще публікуйте якісний і змістовний контент, створіть корисний сервіс, продавайте хороший продукт. Люди будуть самі посилатися на ваш сайт, а ви швидко обійдете в пошуковому рейтингу конкурентів, які витрачають тисячі доларів на покупку посилань.

Про анкор

Принципи роботи з анкорами змінилися за останні роки дуже сильно. В Гуглі кардинальні зміни відбулися з появою «Пінгвіна». До «Пінгвіна» оптимізатори прагнули включати в анкор ключові слова, звертаючи увагу на точність входження. Вони хотіли, щоб 50-60% зовнішніх посилань містили ключові фрази. Сьогодні такий підхід не працює. Із сайтів, що просуваються в нашому агентстві, ні один не постраждав після появи «Пінгвіна», бо ми ніколи не прагнули використовувати анкор з точними вхождениями ключових слів.

Сьогодні ви витратите гроші даремно, якщо зареєструєтеся на біржі і купіть 100 посилань на одну сторінку з однаковим анкором. Краще інвестувати кошти в створення якісного і корисного для аудиторії контенту. Люди будуть самі ставити посилання на ваш сайт, про що говорилося раніше. Вдячні читачі будуть посилатися на головну і внутрішні сторінки ресурсу.

Ключові слова в анкор? Не думайте про них, вам вистачить 10-20% посилань з точним входженням ключів. Решта – тільки безанкорниє, з унікальними анкорами без ключів, брендовані анкор (з назвою компанії, наприклад) і т. д.

Отже, забудьте про посилання з анкорами, які містять ключові слова. Створюйте хороший контент – і ви отримаєте багато лінків з природними «якорями» типу «тут», «тут», «сайт» і т. п. Саме такі анкор сьогодні працюють краще всього.

Про точні вхождениях доменного імені в анкор посилання

Продовжуємо розмову про анкор. Наскільки важливо вживати у тексті «якоря» точні входження доменного імені? Раніше оптимізатори приділяли багато уваги цьому питанню. Сьогодні пошуковики можуть порахувати спамом посилання з точними вхождениями, якщо їх занадто багато.

Ми рекомендуємо використовувати в посиланнях точні входження доменного імені, від цього нікуди не піти. Але ж тисячі таких анкорів не принесуть користі, правильно? Наприклад, до появи алгоритму «Пінгвін» оптимізатори прагнули отримати 30-40% посилань з точним входженням доменного імені. Сьогодні таких анкорів повинно бути 20% або менше. Звичайно, бувають винятки. Наприклад, для особистого блогу користувача, де доменне ім’я збігається з ім’ям і прізвищем власника, кількість анкорів з ім’ям і прізвищем буде велике. Але тут вже включаються інші механізми, пошук оцінює – а чи є конкуренція по цьому ключу, який використовується в якості анкора. Наскільки сильний взагалі посилальний пресинг по цьому ключу. Відповідно, таких анкорів може бути і більше, якщо вони будуть природні для такого домену.

Про гостьових постах

Публікація гостьових постів на авторитетних ресурсах — одна з безпечних тактик отримання зовнішніх посилань. Зазвичай власник блогу або ресурсу публікує коротку біографію автора в кінці матеріалу, де ставить посилання на його сайт.

Так, робота з гостьовими статтями – це великий і наполеглива праця. Ваші матеріали будуть публікуватися, якщо вони цікаві стороннім майданчиків і унікальні. Ми, наприклад, пишемо для декількох ресурсів. І розуміємо, скільки сил і часу це «з’їдає». Але! Але у результаті це приносить вам найякісніші зовнішні посилання.

Але тут теж є наюнсы. Якщо ви часто пишете гостьові пости, власники ресурсів постійно публікують вашу біографію в незмінному вигляді. Припустимо, ви написали 20 оглядів і отримали 20 зовнішніх посилань з однаковим анкором. Можливо, перші лінки підвищать авторитетність вашого ресурсу. Проте подальші посилання не дадуть вам очікуваного результату.

Тому посилання у тексті залишаються оптимальним варіантом. Більш того, після появи алгоритмів Panda і Penguin в Гуглі безліч лінків з однаковим анкором можуть нашкодити вашому сайту.

І тут у когось можуть виникнути такі думки. А навіщо писати гостьові статті на авторитетні ресурси, адже в інтернеті так багато різних блог-платформ, можна реєструватися на них і, не особливо переймаючись створенням якісних статей, просто публікувати посилання на просувний ресурс. Хочемо застерегти. Пам’ятайте, посилання з авторитетних джерел мають сенс, якщо ви публікуєте якісний контент. Він забезпечить вам переходи користувачів. Він дасть вам соціальні сигнали — твіти, шеринги в Facebook і т. п. В цьому випадку вас не повинні хвилювати анкор посилань і місце їх розташування.

Але все-таки ми вважаємо, що лінки, проставлені в тексті, є більш цінними в порівнянні з лінками в біографії автора. Якщо ви просто будете розміщувати посилання, реєструючи користувачів на різних блог-платформах, то пошукові системи можуть порахувати це спамом. І в цьому випадку авторитетність вашого ресурсу впаде.

Про оптимальну кількість посилань з одного сайту

Зазвичай інтернет-маркетологи намагаються отримати посилання з різних доменів. Але іноді один сайт посилається на просувний ресурс кілька разів. Потрібно обмежуватися якоюсь кількістю посилань з одного домену? Важко відповісти точно, але пошукові системи завжди вважають першу посилання з сайту найціннішою. Звичайно, якщо цей лінк знаходиться на одній з авторитетних сторінок ресурсу-донора. Але якщо сайт посилається на вас знову і знову, цінність наступних лінків зменшується. Ймовірно, у більшості випадків вам варто обмежитися двома-трьома посиланнями з одного ресурсу.

При цьому потрібно розуміти, що посилання не мають ніякої самоцінності. Вони є суттю і змістом гіпертексту (і інтернету, як його окремого випадку) лише в тому разі, якщо вони, посилання, потрібні і корисні людям. Виходячи з цього: якщо ви можете отримувати посилання з авторитетних ресурсів щоразу, коли створюєте для них якісний контент, робіть це якомога частіше. Вони стануть прямим джерелом трафіку, навіщо вам посередники у вигляді пошукових систем в такому випадку?

При роботі з посиланнями оточенням – і це найважливіше – пора перестати думати тільки про зростання авторитетності в пошукових системах. Якщо ви можете за рахунок гостьового поста привести аудиторію, яка вам різниця, наскільки зросте рейтинг вашого сайту? Набагато важливіше, чи є серед читачів цих сайтів люди, яким цікаві ваші веб-проекти і ваш продукт. Думайте про те, чи будуть ці люди більше довіряти вам, якщо ви напишете гарну статтю для сторонньої майданчики. Можливо, вони перейдуть по посиланню і просто стануть вашими клієнтами – в обхід будь-яких пошукових систем.

Про цінності посилань з соціальних платформ

Окремо варто (і набуває все більшої актуальності) питання про цінності лінків з соціальних мереж. Наскільки важливі посилання з Facebook, ВКонтакте, Twitter, LinkedIn, YouTube, Pinterest, Google+ і т. д.?

Ми вважаємо ці посилання цінними. Пошукові системи враховують соціальні сигнали, ранжуючи ресурси. Питання тільки – в якій мірі?

Ми помітили одну закономірність, яка, ймовірно, зацікавить і вас. Позиції вашого сайту стрімко зростають і він потрапляє в топ, якщо який-небудь матеріал отримує велику кількість «лайків» та твітів протягом кількох годин. Потім рейтинг вашого сайту поступово падає, але не досягає мінімального рівня, який спостерігався до отримання соціальних сигналів. Особливо така картина характерна для Гугла, у трохи меншою мірою – для Яндекса. Очевидно, існує певний «новинний маркер» (назвемо це так, інших термінів у нас для цього явища немає), і матеріал, що отримує безліч перепостів в соціальних мережах і велику кількість переходів з соціалок, починає ранжируватися у видачі як гаряча новина. Ви помітили, що у природному видачі пошуковиків дуже приватно до лідируючим з місяця в місяць сайтів додаються сайти-новачки, які нещодавно опублікували новину, семантично близький до запроваджуваному запитом. Ось це те, що ми називаємо ранжування «за новинному маркер». Тобто, актуальна свіжа новина з тематики може бути подверстана до видачі навіть по високочастотним запитам. Коли новина стає менш актуальною, сайт, який потрапив у видачу по новинному маркер, з нього йде. Але часто вилітає не на завжди, а присутнє вже в ТОП-50 і навіть в ТОП-30 за цим запитом.

Таким чином, прагнете отримати якомога більше посилань з соціальних мереж на внутрішні сторінки вашого ресурсу.

Про поширених помилках і міфах

Трохи розповімо про найпоширеніші помилки, яких припускаються веб-майстрами при роботі із зовнішніми посиланнями.

Перше, і найважливіше, — гонитва за посиланнями без урахування важливості якості контенту є найбільш поширеною помилкою.

Наприклад, власник сайту отримує можливість опублікувати матеріал на якомусь ресурсі, умовно кажучи, «по знайомству». Він швидко пише кілька нескладних речень, ставить в першому ж з них посилання на свій сайт з анкором, що включає ключові слова, після чого чекає результату. Повірте, цінність такого линка прагне до нуля, навіть якщо він знаходиться на головній сторінці сайту-донора.

Вам потрібен хороший контент, який дасть вам соціальні сигнали і реальні переходи. В цьому випадку значення вашого посилання багаторазово зросте, навіть якщо вона проставлена в кінці статті і має короткий анкор типу «тут», «джерело» або «сайт».

Ще один великий міф, з яким ми стикаємося, — віра в залежність позиції сайту у видачі від кількості зовнішніх посилань. Наприклад, інтернет-маркетологи, які просувають ресурс за запитом «форекс», намагаються отримати сотні і тисячі лінків. Вони вважають, що інших шляхів в топ не існує.

Реальний випадок з практики: один грамотний оптимізатор за два місяці потрапив у топ-20 Гугла за запитом «форекс» (правда, використовуючи для цього старий домен). Він отримав всього лише кілька посилань з тематичних ресурсів, що входять в топ-1000 по цій пошуковій фразі. Зате його сайт містив тонни корисної інформації про міжнародному валютному ринку форекс. Також там взагалі не було реклами.

Вкотре повторюємо: вам не потрібні тисячі і сотні лінків. Не женіться за кількістю посилань, якість важливіша.

Про майбутнє линкбилдинга

Яким буде линкбилдинг в майбутньому, у найближчій перспективі – з горизонтом планування рік-два? Як інтернет-маркетологи будуть отримувати зовнішні посилання? Що зміниться в порівнянні з сьогоднішніми практиками?

Ми думаємо, роль соціальних сигналів зросте ще сильніше. Дивіться, до появи Твіттера людина повинен був створити замітку в блозі, щоб написати: «Друзі, я бачив такий цікавий сайт, там є гарна стаття, в якій розповідається про те-то, ось вам посилання». Тепер вам достатньо твітнуть сподобався матеріал, щоб розповісти про нього знайомим.

Уявіть, що хтось прочитав чудовий матеріал на вашому сайті. Йому не треба створювати нотатки у своєму блозі, щоб поділитися цією статтею, він скористається Твіттером. Його знайомі побачать твіт, тому створення короткого повідомлення є таким же ефективним, як і написання повноцінної нотатки для блогу, вірно? Звичайно, посилання з блогу є більш цінною з точки зору пошукових систем, ніж лінк з твіттер-аккаунта. Але ніхто не заважає вам отримати десятки твітів, сумарна цінність яких порівнянна з посиланнями з блогів і сайтів.

Отже, у найближчі 3-5 років пошукові системи збільшать значимість соціальних сигналів у своїх алгоритмах, так як аудиторія буде частіше використовувати Twitter, Facebook, ВКонтакте, щоб поділитися своїми улюбленими матеріалами. Пам’ятайте, «пошуковики» удосконалять в найближчі роки алгоритми оцінки соціальних профілів. Вони будуть високо цінувати посилання з авторитетних профілів. Тому не варто купувати 5000 твітів у людей, що мають кілька френдів і фоллоуверов і тим більше з «накручених» акаунтів.

Про чарівної кнопки линкбилдинга

А тепер ми хочемо вам дати найважливіший рада. Зрозумійте, не можна на це закривати очі. Сьогодні збільшити якість і кількість зовнішніх посилань, які будуть авторитетними з точки зору пошукових систем, можна тільки одним способом – збільшуючи якість вашого контенту. Цінність, унікальність і затребуваність вашого контенту – ключ до розгадки й та сама чарівна кнопка.

Збільшення якості контенту працювало до появи нових алгоритмів пошуковиків («Калінінград» в Яндексі і «Пінгвіна» в Гуглі), це буде працювати і при нових алгоритмах.

Резюме та основні тези:

  • 2013 рік пройде під знаком якості посилань. Не біжіть за їх кількістю. Створюйте хороший контент, публікуйте його на авторитетних ресурсах.
  • Урізноманітніть текст анкоров, не використовуйте більше 10-20% «якорів» з точним входженням ключових слів.
  • Отримуйте посилання з різних джерел, звертайте увагу на авторитетність джерела.
  • Лінки, проставлені в тексті статті, мають більшу вагу в порівнянні з лінками в біографії в кінці матеріалу.
  • Посилання з соціальних мереж підвищують авторитет вашого сайту і створюють позитивний інформаційний шум.
  • Прагнете зацікавити інтернет-медіа своїм контентом, продуктами або послугами. Так ви отримаєте цінні лінки.

До речі, про посилання з соціальних мереж. Вам був матеріал корисний? Ви знаєте, де знаходяться наші соціальні кнопки :). Будемо вам щиро вдячні за перепости.

При створенні статті ми використовували свій особистий досвід і щось почерпнули звідси : SEO Link Building Best Practices for 2013: Interview with Neil Patel.