Кращий рада з контент-маркетингу, який вам коли-небудь давали

322

Ви коли-небудь уявляли собі, яким має бути найкращий рада по контент-маркетингу? На що він повинен бути, по-вашому, спрямований? На якісь дії або складові успіху? А може, він і зовсім не повинен торкатися контент-маркетингу, а лише підштовхувати до правильного ходу думки?

У цій статті ми зібрали 14 рад по контент-маркетингу від найдосвідченіших представників цієї сфери і на їх основі вивели один, найголовніший рада. Він знаходиться в кінці статті, але перш ніж до нього переходити, прочитайте і всі інші. Інакше, ефект від нього буде мало. Отже, почнемо.

1. Створюйте контент, який допомагає людям

Не намагайтеся виділитися і показати свою крутизну. Просто допомагайте людям. Створюйте контент, який дозволить вирішити їх проблеми, надихне і наставить на шлях істинний. Таким чином, ви отримаєте їх увагу та довіру. А це саме те, що необхідно для успіху вашого бізнесу.

Джей Баєр, ConvinceandConvert.com

Кращий рада з контент-маркетингу, який вам коли-небудь давали

2. Не намагайтеся бути такими як всі

Кожен день якась компанія публікує чергове унікальне досягнення або підхід. На наступний день всі компанії-конкуренти жадібно копіюють цю ідею, яка, до речі, ніколи не принесе їм тих результатів, які їх надихнули. Ви можете скопіювати ідею, матеріали, знайти людей з такими ж компетенціями, але одне єдине розбіжність у вихідних умовах приведе вас до непередбачуваних результатів. Або їх відсутності.

Будьте унікальними і завжди вірними своєї компанії, корпоративної культури та місії. Так, ви повинні завжди звертати увагу на дії конкурентів, вчитися у них і надихатися ними, але якщо ви будете постійно копіювати своїх конкурентів, коли ви будете створювати щось своє?

ЧарльзЧепмен, авторкниги «Amazing Things Will Happen»

3. Визначайте цілі, вивчайте ринок, вибирайте самі ефективні способи

Існують три ключових елементи, які повинен враховувати будь-який маркетолог при створенні контенту, який буде успішно доносити необхідну інформацію до вашої цільової аудиторії і успішно конвертувати їх в клієнтів і фанатів:

 • Встановлюйте вимірні, досяжні цілі контент-маркетингової кампанії у відповідності з вашими бізнес-цілями.
 • Знайте свій ринок, включаючи кінцевого споживача, лідерів думок, покупців, передплатників в соцмережах, фанатів і загальну аудиторію.
 • Вибирайте ефективні способи вимірювання вашого контент-маркетингу, які дозволяють співвідносити ваші результати з вашими бізнес-цілями. Не забувайте, що вам треба продавати і отримувати прибуток.

Хайді Коен, Riverside Marketing Strategies

4. Визначте, що працює, а що – ні

Аналізуючи будь-які успішні матеріали, ви помітите, що вони надають незвичайну цінність для кінцевого споживача. Більш того, ви помітите, що, в більшості випадків, на створення подібного контенту було витрачено велику кількість ресурсів. Ні, 40 робочих годин недостатньо. В таких випадках мова йде про сотні годин.

Час – це еквівалент якості. Тому найбільш успішним є контент, заснований на тривалих і детальних дослідженнях, а також правильно піднесений аудиторії.

Одним з останніх яскравих прикладів є ролик Dove. Згідно з результатами їхніх досліджень, тільки 4% жінок думають, що вони красиві. На основі цього і був створений наступний ролик. На даний момент його подивилися більше 3 млн користувачів Youtube.

Рік Дрегон, автор книги «Соціальний Маркетинг»

5. Навчайте, несіть цінність і будьте цікавими

Занадто багато людей створює нецікавий контент, який рекламує тільки автора. Люди не будуть читати або ділитися цим з друзями. Розповідайте особисті історії, залучати людей до спілкування, розкривайте таємниці та діліться порадами. Ваші конкуренти напевно так не роблять.

Джині Дітріх, ArmentDietrich

6. Навчайте, развлекайте і надихайте

Дуже небагато розуміють, яким незвичайним ефектом може володіти контент-маркетинг, коли він поєднує в собі навчання, розвага і здатність надихати. Не можна навчитися почуттю гумору на курсах Камеді Клаб, тому якщо ви хочете виділятися з усього цього інформаційного гомона, найміть найкращих авторів. Маркетологи, які є експертами в обраній галузі і не бояться проводити дослідження для створення якісного контенту, широко відомі в професійних колах. Імена маркетологів, володіють навичками чудового оповідача і вміють надихати, відомі повсюдно. Візьміть того ж Сета Годіна, наприклад. Хочете виділятися, працюйте з кращими.

Баррі Фелдман, автор книги «The plan to grow your business with effective online marketing»

7. Завжди дивіться на ваш продукт очима клієнта

Проходячи по фазах весь процес створення контенту (пошук ідей, створення заголовка, написання тексту), завжди пам’ятайте про вашому ідеальному читача і клієнта. Візьміть за правило – спочатку потреби клієнта, а потім вже будь-яка необхідна оптимізація. Таким чином, кожен раз ви будете створювати якісні матеріали.

Крісті Хайнс, творець Blog Post Promotion

8. Не чекайте дива

Ваш кращий контент буде обмежений охопленням цільової аудиторії. Створюйте клієнтське співтовариство паралельно зі створенням тематичного масиву. Думайте про марафоні, не про спринтерській дистанції. Не починайте рух, якщо ви не підготовлені до довгого і важкого шляху. Створіть нову перспективу і нові можливості для того, щоб залучити людей, а потім збільшувати їх цікавість та потребу у вас. Використовуйте просту формулу: Ціна бренду = Якісний контент х Зв’язок з клієнтом х Його прихильність.

Нік Келлет, Listly

Кращий рада з контент-маркетингу, який вам коли-небудь давали

9. Будьте послідовні і корисні

Надайте вашому клієнту всю необхідну інформацію на кожному з етапів взаємодії з вашим продуктом, починаючи від знайомства з компанією і закінчуючи персональної вдячністю і приємними подарунками за багаторічну прихильність вашого бренду.

Дейв Керпен, Likable Media

10. Створіть календар публікацій

Перед тим як створювати і обслуговувати ваш контент, створіть календар публікації ваших матеріалів. Щодня створюється величезна кількість контенту, починаючи від звичайних постів на блозі і закінчуючи комплексними маркетинговими кампаніями. І ті кампанії, які дійсно виділяються серед інших, з побожним трепетом слідують своїм календарем публікації. Створення, розповсюдження і управління всіма матеріалами, а також дії співробітників куруються згідно з встановленим планом публікацій.

Арні Куен, Vertical Measures

11. Створюйте найкраще, на що ви здатні

Якщо ви створюєте контент, переконайтеся, що це найкраще, що може бути зроблено вами. Публікувати прохідний «середнячок» майже так само погано, як взагалі нічого не публікувати. Або пан, або пропав. Люди діляться і радять тільки якісні та корисні матеріали. А неякісним матеріалом ви тільки зіпсуєте собі репутацію.

Нейл Пател, Kiss Metrics

12. Визначте місію своєї компанії

Кожна компанія повинна створити свою маркетингову місію. Повинна відповісти на питання «Чому ви робите те, що ви робите, і навіщо ВИ це робите?» Відповідь на це питання є у дуже небагатьох компаній. Коли ви передаєте свою місію на цільову аудиторію, ваші ідеальні клієнти автоматично резонують з вами і вашими цінностями. Тим самим, вони вже стають прихильниками вашого бренду.

Джо Пулицци, Content Marketing Institute

13. Ви – це те, що ви публікуєте

Ваша репутація та популярність залежить від якості ваших матеріалів і тієї користі, яку ви несете своїм клієнтам. В інтернеті ви спілкуєтеся з кінцевими споживачами за допомогою вашого контенту. Клієнти будуть судити про вашої компанії, грунтуючись на тій користі, яку вони змогли отримати.

Девід Мерман Скотт, автор Real Time Marketing and PR

14. Кожен співробітник повинен бути частиною вашої маркетингової кампанії

Цілі і завдання контент маркетингу також включають в себе зміну корпоративної культури і роботи з клієнтами. Кожен співробітник вашої організації повинен бути частиною цього процесу, повинен жити цим. Який результат ви отримаєте, зробивши чудовий сайт і наповнивши його корисними матеріалами, створивши корпоративний блог або журнал, якісні профілі в соцмедіа, якщо ваша служба роботи з клієнтами не розбирається або взагалі ігнорує вашу стратегію контент-маркетингу?

Ненад Сеник, Disput.si

Підіб’ємо підсумок

За кожною з цих рекомендацій стоять тривалі копіткі дослідження й численні невдачі. Якщо спробувати узагальнити все вищевикладене в ланцюжок ключових дій, то вийде наступне.

Для того щоб ваш контент-маркетинг виявився успішним, необхідно:

 • визначити цілі,
 • провести дослідження,
 • заздалегідь спланувати розклад публікацій,
 • знати свою цільову аудиторію,
 • надавати користувачам корисну інформацію,
 • заміряти ключові показники на кожен етап вашої маркетингової кампанії.

Використовуйте ці поради на практиці і пам’ятайте:

Бувають дії без результату, але не буває результату без дій.

Не бійтеся помилятися, виправляти свої помилки і діяти знову. Виключіть всі можливості програшу, і ви неодмінно досягнете своєї мети. Мабуть, це найкраща порада, яку ми можемо дати на даний момент.

Адаптація матеріалу The Best Content Marketing Advice Ever by Heidi Cohen.

Статті по темі:

 • Яким буде контент-маркетинг в 2014 році
 • 10 уроків контент-маркетингу
 • 13 причин можливого провалу контент-маркетингу