Кращий в світі SMM-спеціаліст – який він?

300

У кращого в світі SMM-фахівця є цілі та стратегії їх досягнення. Вони, безумовно, зафіксовані в таблиці або в якій-небудь соціальній платформі, де він взаємодіє зі своїми колегами. Він володіє інструментами веб-аналітики і надає цій дисципліні велике значення. Ще одна таблиця? Ну звичайно. Кожен день він перевіряє, чи немає оновлень в блогах розробників соціальних мереж, тому що один з них міг придумати і запровадити нову функцію, про яку наш SMM-спеціаліст ще не знає. Він навіть може сказати вам, якими повинні бути ваші аватарки в різних соціальних мережах: точну висоту і ширину в пікселях. Так, зрозуміло, всю цю інформацію він зберігає в таблиці, а ви як думали?

Ви теж можете оволодіти усіма необхідними відомостями, але вони не зроблять вас найкращим у світі SMM-спеціалістом. Насправді, навіть завівши десятки таблиць, ви можете залишитися посередністю. Кращий в світі SMM-спеціаліст володіє рядом навичок, які набагато більш значущі.

1. Кращий в світі SMM-спеціаліст вміє слухати

Адже ви вже навчилися цього, правда? Якщо ні, поспішіть. Хороший SMM-спеціаліст просто зобов’язаний майстерно вибудовувати відносини з людьми, у цьому полягає суть його роботи. Як ви назвете людину, з якою у вас склалися міцні і довірчі відносини? Швидше за все, іншому, адже так? Що друзі роблять одне для одного? Слухають. А вислухавши, вони не поспішають з висновками. Вони задають додаткові питання і потім слухають знову. Неважливо, чи спілкуєтеся ви оффлайн або онлайн вам у будь-якому разі слід уважно слухати свого співрозмовника, інакше він захоче поспілкуватися з кимось іншим.

Кращий в світі SMM-спеціаліст – який він?

2. Кращий в світі SMM-спеціаліст не прагне досягти успіху в маркетингу

Знаєте, в чому особливість соціальних медіа? У тому, що вони соціальні. Будучи маркетологом (адже SMM – це marketing, нехай і social media), найкращий у світі SMM-спеціаліст пам’ятає, що кінцевим підсумком того, чим він займається в інтернеті, має стати підвищення продажів. Тим не менш, він чудово усвідомлює, що в соціальних мережах не слід діяти прямолінійно, це, безсумнівно, призведе до небажаних наслідків. Не дозволяйте почуттю переваги впливати на вашу поведінку, не намагайтеся маніпулювати аудиторією. Для неї ви – наставник, і вам слід прагнути бути настільки корисним, наскільки ви можете.

3. Кращий в світі SMM-спеціаліст визнає чужі заслуги

Про, безумовно, у нього є власний погляд на речі. І коли це доречно, він виражає свою думку і ділиться своїми ідеями. Однак, найкращий у світі SMM-спеціаліст скромний і щедрий. Він визнає авторитет тих, хто зробив великий вплив на область, в якій працює його компанія. Більш того, він розуміє, що досягнень цих людей слід віддати належне. Тому найкращий у світі SMM-спеціаліст з задоволенням цитує експертів і розповідає про їх успіхи, якщо експерти так само хороші, як він хороший в SMM.

Кращий в світі SMM-спеціаліст – який він?

4. Кращий в світі SMM-спеціаліст надзвичайно чуйний

Хороший SMM-спеціаліст розуміє, що є посередником. Він не сприймає соціальні медіа як канал для одностороннього зв’язку, він сприймає їх як засіб взаємодії. Публікація поста Вконтакте або Твіттері – це не кінець комунікації, а її початок. Який би не був контент, його завдання – ініціювати спілкування. Тому SMM-спеціаліст повинен не тільки бути готовим до коментарів і питань, але цінувати їх, і, зрозуміло, оперативно на них відповідати.

5. Кращий в світі SMM-спеціаліст не прикидається

Професіонали не сприймають екран монітора як ширму, за якою можна сховатися. Користувачі соціальних мереж не люблять спілкуватися з тим, хто пише з аккаунта бренду. Вони не хочуть бачити логотип на аватарці, вони хочуть бачити реального людини, на сторінці якого є ім’я і фотографії. Хороші SMM-спеціалісти не приховують свого обличчя, і в них немає ні краплі претензійності. Відкриті, щирі, чесні, вони – ті, хто вони є. Якийсь час ви, звичайно, зможете видавати себе за того, ким не є, але вас швидко розкусять і звинуватять в нещирості. Тим не менш, пам’ятайте, що бути прямим – не значить бути грубим. Вихованість і лицемірство – зовсім різні речі.

6. Кращий SMM-спеціаліст руйнує міфи

Він знає про семи найпоширеніших помилках про соціальні медіа і завжди готовий відкрити необізнаній людині очі. Він ненавидить брехню і якусь хитрість і всі міфи перевіряє на практиці. Ось, до речі, як він проводить вихідні з друзями:

Кращий в світі SMM-спеціаліст – який він?

7. Кращий в світі SMM-спеціаліст розуміє, що кількість передплатників – це не головне

Якщо сторінка бренду багато передплатників, це зовсім не означає, що SMM-спеціаліст гідний похвали. Кількість передплатників – не настільки важливий фактор, як вам може здаватися. Кращий в світі SMM-спеціаліст – це лідер. Він визначив свою нішу і присвятив себе їй. Він встановлює порядок денний, надихає, створює спільноту людей, об’єднаних спільними цілями та інтересами.

8. Кращий в світі SMM-спеціаліст має терпіння

Самовпевнених зухвальців, які хочуть все і відразу, не любить ніхто. Запитайте будь-якого SMM-фахівця, якого ви поважаєте, як йому вдалося досягти таких висот. Можливо, він розкриє вам кілька секретів, а можливо, і ні. Але він, безумовно, не буде заперечувати, що шлях до успіху в SMM зайняв чимало часу. Навіть у випадку, коли мова йде про роботу в соціальних медіа, не втрачає своєї актуальності стара приказка: «Терпіння і труд все перетруть».

9. Кращий в світі SMM-спеціаліст добре пише

Він розуміє, що соціальні медіа – невичерпне джерело інформаційного шуму, і навіть якісний контент найчастіше залишається непоміченим. Тим не менш, він намагається виділитися, тому що тільки за допомогою слів він може встановити зв’язок з аудиторією. Його висловлювання короткі, але провокаційні. Він прямолінійний і впевнений в собі, при цьому, скромний і відкритий. Він серйозно ставиться до того, чим займається, але володіє прекрасним почуттям гумору. Прочитавши хорошу жарт Вконтакте, він не стримує емоцій:

Кращий в світі SMM-спеціаліст – який він?

10. Кращий в світі SMM-спеціаліст знає останні новини

Щоб аудиторія не нудьгувала, контент повинен бути різноманітним. Для цього SMM-спеціаліст виступає в якості куратора, тобто поширює актуальну інформацію, коли вважає, що вона того варта. Іноді підхоплює сенсаційну новину. Іноді повертається до основ. У будь-якому разі, вміст завжди цікавий і незвичайний.

11. Кращий в світі SMM-спеціаліст працює не тільки в соціальних медіа

Він розуміє, що справжні стосунки не можуть базуватися на лайку і коментарях до постів, тому спілкується з колегами, партнерами і клієнтами, використовуючи такі «старомодні» засоби зв’язку, як телефон, особисті зустрічі, e-mail і навіть звичайна пошта (так-так, в деяких випадках листи в паперових конвертах досі актуальні). Кращий в світі SMM-спеціаліст пам’ятає, яким було спілкування до появи соціальних мереж, тому ніколи не буде стверджувати, що можна налагодити зв’язок з ким-небудь, просто набираючи текст на клавіатурі свого комп’ютера. Тим не менш, він визнає, що підтримувати спілкування в соціальних мережах дуже зручно, коли зв’язок вже налагоджена.

Адаптація матеріалу 10 Skills of the Ultimate Social Media Marketing Monster by Barry Feldman.

Статті по темі:

  • 10 найважливіших аспектів SMM, чи Чого очікують клієнти від соцмедіа у 2013-му році
  • Яка соціальна мережа краще підходить для B2B-маркетингу
  • Як створювати виральный контент для соціальних мереж: 7 порад