Купи слона! Ефективні заклики до дії в рекламі (call to action)

509

Немає ніякого сенсу створювати контент без певної мети. Зазвичай контент створюється для того, щоб зацікавити споживача, уникаючи нав’язування товару, – це і є кінцева мета маркетолога. Іншими словами, вам потрібно не просто розповісти клієнтам про слонах, а й продати їх, тобто подати інформацію так, щоб досягти конкретних результатів.

Отже, при створенні контенту ви повинні поставити собі за мету – наприклад, змусити споживача купити онлайн або підштовхнути його розповісти про ваш продукт друзям. Не треба сподіватися, що ця світла думка сама прийде до нього в голову – покажіть читачеві шлях до неї, розстеліть червону доріжку, по якій йому буде приємно пройти. Підведіть підсумок всьому сказаному в публікації і створіть заклик до дії – поділитися статтею у соцмережі залишити коментар або перейти до купівлі товару чи послуги. Саме заклик до дії забезпечує успішність вашої маркетингової стратегії.

Можна, звичайно, махнути на креатив рукою і не вигадувати нічого нового, залишаючи на сторінці посилання типу «розповісти друзям» і «купити», але відвідувачі вашого сайту їх просто не помітять. Ось вам кілька порад, які допоможуть створити нетривіальні заклики до дії.

Купи слона! Ефективні заклики до дії в рекламі (call to action)

1. Визначтеся з метою

Якщо ви не можете чітко уявити кінцеву мету при створенні контенту, ви зможете сформулювати лише загальний і розмитий заклик до дії, а він навряд чи дасть бажаний результат. Інша поширена помилка – це занадто прямолінійно формувати свою мету, звертаючись до відвідувачів сайту з прямим проханням прокоментувати запис або поділитися нею в соціальних мережах. Якщо ваш заклик банальний і йде не від серця, читачі навряд чи проявлять до нього інтерес.

Ось вам перший приклад простого і реально працюючого призову: публікація в блозі творців одного з найкращих серіалів у світі, «У всі тяжкі», пропонує читачам перейти до перегляду їх фотогалереї. Можливо, кінцева мета цього заклику до дії – якнайдовше утримати читачів на сайті, але насправді, пропонуючи додатковий контент, вони позиціонують себе як надійний джерело для фанатів серіалу.

Купи слона! Ефективні заклики до дії в рекламі (call to action)

2. Залишайтеся в рамках контексту

Само собою зрозуміло, що ваш заклик до дії повинен бути пов’язаний із змістом публікації. Якщо ви компанія, що пропонує послуги клінінгу, то у своїй статті про правильне чищення вікон, необхідно розмістити кнопку «Замовити чищення вікон», а не «Замовити хімчистку салону авто». Загалом, мухи окремо – котлети окремо. В іншому випадку люди дуже швидко помітять, що ваш заклик до дії не відповідає темі публікації, і він перетвориться в те, чого ви так хочете уникнути нав’язування товару.

3. Підштовхуйте до дії

Контент можна створювати в різних стилях, але фактично всі вони зводяться до двох варіантів – ви просто інформуєте читача, або ви цікаво його інформуєте. Ніхто не чекає, що ви будете вставляти анекдоти після кожного абзацу, але якщо ваш контент нудний як лекції з теоретичної граматики літньої Ганни Леонідівни (всі імена вигадані), відвідувачі навіть не дочитають до призову до дії, не кажучи вже про вчинення самого діяння.

Щоб спонукати читачів до дії, ви повинні надихнути їх. Будьте захоплені тим, про що пишете – у ваших читачів має бути вагома підстава довіряти вашим знанням і думку. Якщо ви завоювали їхню довіру, вони набагато більш охоче підуть вашого заклику до дії.

4. Заохочуйте висловлювати свою думку

Ніхто не буде ділитися своїми думками в атмосфері, яка до цього не має. Дуже багато блоги стикаються з порожнім розділом коментарів – адже їх занадто банального призову «залиште свій коментар» недостатньо: а про що, власне, читачі повинні писати у своїх коментарях? Задавайте навідні запитання, пропонуйте вибір, цікавтеся думкою, і буде вам щастя.

А що ви думаєте з цього приводу? Згодні чи ні?

Що ще можна додати до сказаного?

А з вами таке траплялося? Якщо так, розкажіть у коментарях.

5. Спонукайте приєднатися до вас у соцмережах

Сьогодні практично всі комерційні сайти присутні в соціальних мережах, однак далеко не кожен може похвалитися великою кількістю реальних передплатників.

Головна причина цього криється, як ви вже, напевно, здогадалися, недостатньо переконливих заклик до дії. «Наша група Вконтакті», «Ми у Facebook» або «Follow us on Twitter» – мабуть, верх креативності більшості маркетологів. Але цього не досить!

Немає ніякого сенсу залишати посилання на ваші сторінки в соцмережах без стимулу перейти з ним

Заклик до переходу повинен бути таким привабливим, щоб у користувачів просто не залишилося вибору. При цьому, не забувайте: якщо ви залишаєте свій заклик до дії в кінці публікації, він повинен відповідати темі статті і органічно вписуватися в неї за змістом (див. пункт 2).

Приклад: припустимо, ваш блог присвячений медицині, а стаття, в кінці якої ви хочете залишити посилання на Facebook, – профілактики гаймориту. У цьому випадку гарним закликом до дії буде наступна пропозиція:

«Підписавшись на нашу групу в Facebook, ви зможете напряму задати питання нашому лору, запитати поради у інших користувачів і поділитися своїм власним досвідом. Спілкуйтеся і не хворійте! C любов’ю, ведучий блогу.»

6. Будьте корисні

Є кілька корисних речей, які ви можете запропонувати вашим читачам в рамках свого заклику до дії:

Знижки. Хочете, щоб читачі залишали коментарі? Запропонуйте їм купон на знижку за коментар, якщо він пройде модерацію (це дозволить уникнути спаму). Два слона за ціною одного за цінний коментар! Щоб отримати купон, читачі повинні залишити свою адресу електронної пошти.

Завантаження. Якщо ви пропонуєте відвідувачам можливість легко завантажити керівництво користувача у форматі PDF або інші офіційні документи, то ви автоматично стаєте для них цінним і надійним джерелом інформації.

Ось чудовий приклад: книжковий блог мережі британських супермаркетів Tesco опублікував свій намір побити світовий рекорд і створити саму довгу ланцюжок паперових ляльок. Вони закликали всіх своїх читачів взяти участь і запропонували скачати дуже простий шаблон ляльок. В результаті, тисячі батьків змогли зайняти дітей чимось цікавим і надіслали Tesco тридцять з гаком тисяч паперових ляльок. Ось це називається «залученість»!

Купи слона! Ефективні заклики до дії в рекламі (call to action)

Посилання по темі. Тут мається на увазі не розділ «Схожі статті» або «Читайте у темі», хоча і вони теж бувають дуже корисними. Тут маються на увазі посилання на відповідні сторінки вашого сайту, де користувачі можуть знайти більш детальну інформацію по темі публікації. Такі посилання можна залишати в кінці статей, ненав’язливо пропонуючи читачам продовжити вивчення питання більш глибоко, залишаючись на вашому сайті.

Це особливо корисно, якщо на таких сторінках можна знайти відгуки і коментарі. Наприклад, якщо ви публікуєте статтю про мийці автомобіля, то ви можете залишити посилання на розділ сайту, що пропонує чистячі засоби – і це буде виглядати менш нав’язливо, якщо там будуть позитивні відгуки клієнтів про ваші товари.

7. Пишіть зрозуміло

Як і весь створюваний вами контент, заклик до дії повинен бути представлений як щось корисне, практичне і цікаве. Якщо він буде написаний сухою мовою або явно в рекламному стилі, слона вашого можна відразу відправляти на пенсію. До речі, у Таїланді, наприклад, у людей пенсії немає, а у слонів є. Такі справи.

Так от, ваш заклик до дії повинен бути нездоланною, тому робіть його коротким і простим – не треба розтягувати повідомлення на цілий абзац. Про що б ви не писали, не треба закликати відразу до кількох дій – це тільки заплутає читачів, і вони не виконають жодної дії. Ну і, звичайно, витримуйте той же стиль, в якому написана вся стаття.

8. Перевірте, як це працює

Будь-який інструмент маркетингу потрібно перевіряти в дії. З вашими закликами до дії теж потрібно поекспериментувати – наприклад, ви можете раптово усвідомити, що заклик поділитися публікацією в соцмережах не має ніякого сенсу, тому що ваші читачі просто не використовують ці мережі (так, ще залишилися люди, у яких немає облікового запису Вконтакте). Або, наприклад, ваші посилання на скачування офіційних документів і мануалів не працюють. В цьому випадку потрібно буде міняти концепцію і створювати інші заклики до дії.

Тільки не опускайте руки, якщо щось не виходить з самого початку – потрібно час, щоб набрати входить аудиторію, і потім вона почне реагувати на різні заклики. Перечитайте поради ще раз, зробіть висновки, проведіть мозковий штурм і продайте, нарешті, вже свого слона.

Статті по темі:

  • Заклики до дії: 170 шаблонів на всі випадки життя
  • Як редагування тексту впливає на рівень конверсії: аналіз 8 простих прикладів з результатами реальних А/Б тестів
  • У яких випадках вам не допоможе контент-маркетинг